Timetable Jak na to a postřehy ostatních

Howky

Průvodčí
Začal jsem si trošku hrát s programem Timetable. A tak zde přidám pár svých postřehů.
Snad někdo přidá další postřehy :) v dalším příspěvku , vysvětlím jak nastavit jednoduchý jízdní řád.

Jako první zde přidám menší popis programu Timetable

Timetable uvod.jpg

A ješte popis druhý
timetable 2.jpg
 

Howky

Průvodčí
Nyní si popíšeme jak vytvořit jednoduchý jízdní řád pro náš vlak. Na ukázku použiji trat 310

1. Nachystáme si např. v programu Cobuilder naši soupravu Jak na to je popsáno zde:
https://forum.msts.cz/subdom/forum/index.php?threads/5186/#post-191407

2.Vytvoříme si Paths v programu Track Viewer (tedy vlakovou cestu po které pojedeme)

3.Otevřeme si TimeTable editor a klikneme na Ikonu pro vytvoření nového jízdního řádu

na1.jpg
Otevře se nám okno kde si vybereme cestu k souboru CR_310.tdb - v ostatních tratích hledejte soubor TDB, tak jak je to vidět zde, dále klikneme na otevřít
na2.jpg
4. Otevře se nám okno, kde si nastavíme stanice, které budeme používat - v levém okně jsou všechny stanice tak jak jsou v trati. Já si vybral jen ty které potřebuji a seřadil sem si je. Viz pravé okno
Posouvat stanice můžete pomocí zelené a čerevené šipky.
A nebo to udělat jak já, vypsat si stanice do textového soboru a můžete je použít kdykoliv :) jen upozornění názvy musí být tak, jak jsou ve hře.
To znamená, nesmíte použít své názvy stanic !
na3.jpg
Klikneme na Save and return a otevře se nám další okno, zde si náš Jízdní řád pojmenujeme a uložíme :)

na4.jpg
Nyní máme první část hotovou a můžeme se pustit do editace našeho vlaku a jízdního řádu pro něj
na5.jpg



 

Howky

Průvodčí
Takže pokračování: Ukážeme si jak si nastavit jízdní řád pro osobní vlak 3420
Našel jsem si SJŘ podle kterého jej nastavíme.

sjr3420.jpg


1.Nejdříve si nastavíme položku comment zde stačí napsat např. Trat310. Je to jen informace pro ostatní, že se jedná o jízdní řád na trati 310

Potom klikneme na řádek comment viz bod č.2 tak aby se nám červeně označil viz screen.
Pokud máme, můžeme kliknout na ikonu Lokomotivy viz bod č.3
na1.jpg


Po kliknutí na ikonu Lokomotivy se nám otevřelo okno, kde si nastavíme potřebné informace o našem vlaku.
na2.jpg

Takže co a jak ?
1. Nejdříve se vyplníme bod č.1
Name - název vlaku
Comment: je pouze komentář vlaku

2.Vybereme si naši soupravu. Já si tedy vybral os3420.
Po kliknutí na něj se nám zobrazí v tabulce 2.a

3 .Vybereme vlakovou cestu po které pojedeme, po kliknutí se nám zobrazí v tabulce 3.a

4.Nastavíme čas, kdy se naše souprava zobrazí v simulaci.
Nakonec klikneme na OK.

na3.jpg

Náš vlak se zobrazí v tabulce, a nyní mu můžeme nastavit jízdní řád podle sjř.

na4.jpg




 

Howky

Průvodčí
Pokračování:
Nyní jsem pro náš vlak nastavil jízdní řád

Proč to mám takto ?
13:38-13:41
První čas je příjezd vlaku, druhý čas je odjezd vlaku

Ještě malá informace: Pokud máme např. rychlík který v např. zastváce,či stanici nezastavuje, vynecháme vložení času.

Jakmile si to takto vypíšeme, provede uložení pomocí ikony AS bod č.2

na5.jpg
Při ukládání si soubor pojmenujeme a stiskneme Uložit
na6.jpg

Nyní si můžeme vyzkoušet jestli to funguje :)
 

Howky

Průvodčí
Jdeme na to :)
Otevřeme si Open Rails a přepneme se na Jízdní řád

na1.jpg

Vybereme si trat 310 bod č.1
Vybereme si náš uložený jízdní řád bod č.4.
V bodě č.3 si můžeme vybrat z vlaků které máme nadefinovány. V našem případě je to pouze jeden ,, zatím,, a to vlak Os3420
Dále si nastavíme roční období a počasí.
Nakonec stiskneme tlačítko Spustit

Pozor tlačítka Server a Klient pro Timetable zatím nefungují !

na2.jpg
 

Venny

Signalista
Díky Howky! Šlo by metodiku vydat jako celý text podobě jako pokyny k instalaci a spuštění OR? :)
 

Ondris

Začátečník
Ahoj.
Postupoval jsem přesně podle tvého návodu a při spuštění se objevilo toto. Prosím nevíš co s tím?
Díky za radu

Výstřižek.jpg
 

Lukash

Cestující
Skúšam vyrobiť timetable pre trať Vrútky - Horná Štubňa. Podarilo sa mi zadefinovať jednotlivé vlaky aj obehy súprav, ale narazil som na drobný problém. OR mi nechce zobrať zastávky Kostany n/T. zast. a Klástor p/Z. zast.. Tuším, že problém bude asi v tom lomítku v názve, pretože v logu pri všetkých vlakoch píše: Information: Station kostany n not found a Information: Station klástor p not found. Vlaky tam potom nezastavujú, ani hráčovi sa tieto zastávky nezobrazjuú v CP. Existuje nejaký spôsob, okrem premenovania staníc v trati, ako presvedčiť OR, aby bral celý názov stanice aj s lomítkom? Nechcel by som totiž zasahovať do trate ako takej.
 

bob57_cz

Učitel češtiny
Existuje nejaký spôsob, okrem premenovania staníc v trati, ako presvedčiť OR, aby bral celý názov stanice aj s lomítkom?
Přesvědčit programátora OR, aby aplikace nebrala lomítko jako značku strukturovaného textu (klasicky odřádkování). To ale asi neprojde, mohlo by se stát, že značka pak nebude čtena i na místě, kde čtena být má.
Nezbývá jinak než přesvědčit stavitele trati, aby respektoval obecná pravidla programových kódů a nepoužíval „zakázané” znaky. Stejný nešvar je používání diakritiky.
 

Vasi

Začátečník
To bude asi problém, protože lomítko v timetable uvozuje někte příkazy. Zkus to dát do uvozovek, ale tusim ze mi to taky nebralo. Já jsem se musel uchýlit k úpravám tratě. Problém je třeba s více nastupišti na jedné koleji, takže nejlepší řešení bylo je přejmenovat. Každopadně si všechny změny pečlivě dokumentuji, abych je zas mohl udělat po případne aktualizaci.
 

pepeQ-2

Posunovač
... Problém je třeba s více nastupišti na jedné koleji, takže nejlepší řešení bylo je přejmenovat. Každopadně si všechny změny pečlivě dokumentuji, abych je zas mohl udělat po případne aktualizaci.

Ad Vasi
S problémem dvou zastávek (Platform) na jedné koleji jsem se setkal na trati TN_NR v dopravně Chynorany. Zde na jedné koleji jsou za sebou:
"Chynorany k1 smer Nitra" + "Chynorany k1 smer Trencin"
Na mnou řízeném vlaku jsem si vybral tu vzdálenější a vše proběhlo v naprostém pořádku. Zastavení bylo zaregistrováno a byl jsem správně vypraven k další jízdě.
Žel nezjistil jsem co se děje s vlakem řízeným PC. Obávám se, že PC "čapne" tu první kterou nalezne ... :)

V každém případě bych si dovolil varovat před přejmenování jedné z nich na jiný název.
Pokud by se jednalo jen o změnu názvu Platform - tak to nic neřeší, protože TT je ignoruje.
Pokud by se jednalo o změnu názvu na úrovni Station - potom by se taková zastávka vyčlenila ze všech příkazů týkajících se například křižování vlaků.
Zkoušel jsem v TT v trasách použít WP3 a zjistil jsem, že je program TT zcela ignoruje.

Autorům TT doporučuji prográmek Mapper.exe - který Vám vyexportuje přesné názvy Station a pak je zkopírujete do svého Seznamu.
Při opisování textů, se může snadno stát, že znavený autorův prst vytvoří překlep a potom se taková dopravna (Station) stane pro program nečitelná ... :)
 

Lukash

Cestující
Úvodzovky som skúšal, ale nezabralo to. V TSRE5 je síce zmena názvu stanice záležitosť pár klikov, len je otázkou, čo sa stane s klasickými aktivitami v tomto úseku.
Aj vo Vrútkach sú na jednej koľaji dva peróny a máš pravdu, AI si vezme ten prvý.
Inak zoznam staníc vie vygenerovať aj Timetable editor, ktorý je súčasťou OR.
 

danci

Cestující
Ahojte, 6222.gif robil som Timetable na moju trať podľa návodu od Howky (ho) uložil som ho do ACTIVITY - openrails a ked zapnem hru tak žiadny timetable v jízdní rád nemám, prípadne môžem poskytnúť screen z timetable (u).
Vopred d´akujem za odpoved´.2026320957.gif
 
Nahoře