Olomoucká síť tramvajových linek pro MSTS

Miky945

Hradlař
Vrbam napsal:
A co kombinace krátké vexle a rovné koleje směřované šikmo dolů? Fyzicky by tam byla vidět, ale jen kousek a nebo tam použít ty 1 metrové kousky výhybky a koleje.
Mám 25m nevididitelnou kolej,stačila by??
Mirek
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Vrbam napsal:
mikulda napsal:
Ono je nutné za ní dát ještě jeden kousek koleje (jinak to nefunguje) a v oblouku o poloměru 25 m už je vidět všechno :)

A co kombinace krátké vexle a rovné koleje směřované šikmo dolů? Fyzicky by tam byla vidět, ale jen kousek a nebo tam použít ty 1 metrové kousky výhybky a koleje.
Hujer, psal jsem to o příspěvek výš :D
 

Vrbam

Pomocník strojvedoucího
Zbyněk Šemora napsal:
Vrbam napsal:
mikulda napsal:
Ono je nutné za ní dát ještě jeden kousek koleje (jinak to nefunguje) a v oblouku o poloměru 25 m už je vidět všechno :)

A co kombinace krátké vexle a rovné koleje směřované šikmo dolů? Fyzicky by tam byla vidět, ale jen kousek a nebo tam použít ty 1 metrové kousky výhybky a koleje.
Hujer, psal jsem to o příspěvek výš :D

Jde o to nasměrovat ty koleje dolů, aby vidět a neblikaly. Hujere
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Však jsem přece psal šikmo dolů o příspěvek výš. Je to na předchozí stránce úplně dole, Hujere :D
Ale jinak máš pravdu, když někdo odmítá použít dynamiky, tak těžko radit. :D
 

Vrbam

Pomocník strojvedoucího
Zbyněk Šemora napsal:
...
Ale jinak máš pravdu, když někdo odmítá použít dynamiky, tak těžko radit. :D

I toto lze postavit bez jediné dynamické koleje.
d41b1e8b9f8b7d7389073e41a74e7dc9.png
A je to spíše už do jiné sekce tohoto fóru.
 
Naposled editoval moderátor:

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
V Olomouci mají trasu z Prahy do Českých Budějovic přes Plzeň ? Nebo špatně vidím a jsem v jiném vlákně než si myslím :D .
Ale už alespoň vím, že jsem uhodl Vrbamovu hádanku, kterou vplížil zase do mého vlákna :D
 

Jenda

Skladník
No dobře, vyzkouším a dám vědět, ale určitě nebudu nic měnit v databázi tratě, nechce se mi zase předělávat všech 20 aktivit, hlavně ne tu 9 hodin dlouhou. :D
Odvratné koleje za výhybkou mám samozřejmě kolmo dolů, aby byly co nejméně vidět. Na rovině mám použitou výše zmíněnou výhybku, ale ve smyčkách s poloměrem 25 m jsem použil jiné. Uvidíme co vymyslím, ale mě tento problém zase tak netrápí.
Například zde v protisměru je odvratná kolej a výhybka také, lze ji identifikovat jen podle troleje... V reálu nějak extra vidět není.

[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://images.megaupload.cz/sobotni_sluzba_na_4_99p.jpg
A zde také - lze ji vidět napravo od Ringhofferka zase jen podle troleje...
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://images.megaupload.cz/jizda_mikulas_tram_23.jpg
 

Vrbam

Pomocník strojvedoucího
Jenda napsal:
Mikulda: ano, výměnu jsem zkoušel a blblo to. Jinak vkládání či výměnu textur kolejí v pohodě zvládám, ale když jsem měnil model výhybky za oblouk, byl problém. Zkusím to někdy znovu.
Není to tím, že tam MSTS očekává animovaný objekt a ty nacpeš statický?


Jenda napsal:
...

Uvidíme co vymyslím, ale mě tento problém zase tak netrápí.
Například zde v protisměru je odvratná kolej a výhybka také, lze ji identifikovat jen podle troleje... V reálu nějak extra vidět není.
...
A zde také - lze ji vidět napravo od Ringhofferka zase jen podle troleje...
...
Co ty koleje protáhnout a dát tam nějaký sloup. ;) Aspoň by to končilo nějak smysluplně a ne uprostřed silnice.
 

Prochy_msts

Cestující
Vrbam napsal:
Zbyněk Šemora napsal:
...
Ale jinak máš pravdu, když někdo odmítá použít dynamiky, tak těžko radit. :D

I toto lze postavit bez jediné dynamické koleje.
d41b1e8b9f8b7d7389073e41a74e7dc9.png
A je to spíše už do jiné sekce tohoto fóru.

Bude ta trať ke staření (Plzeň-ČB)?
 
Naposled editoval moderátor:

prolam

Provozní technik
Hezkou neděli! Na jistých stránkách jsem se dozvěděl o výstavbě nové tramvajové trati v Olomouci. Proto bych se chtěl Jendy zeptat, zda hodlá rozšířit svou fantastickou trať. Díky Jendo za super projekt, i za odpověď!
 

Jenda

Skladník
prolam napsal:
Proto bych se chtěl Jendy zeptat, zda hodlá rozšířit svou fantastickou trať. Díky Jendo za super projekt, i za odpověď!
Zdravím, zatím rozšiřování tratě nemám v plánu a hlavně, neměl bych na trati s čím jezdit, musel by někdo vytvořit oboustranná Varia. ;)
Na MSTS bude čas, až dostavím model tramvaje měřítka 1:8 :D
 

Delay

Signalista
No to vyzerá super! Veru toto by veľa vyriešilo žeby vodiči len presadli do druhého vozu a šli späť. Nebolo by treba vytvárať smyčky.
 

Meda

Provozní technik
Zdravím
a prosím o radu, jak v kabině tramvaje (konkrétně "VARIO") zvětšit číslice digitálního tachometru. Podařilo se mi změnit jejich polohu, barvu, ale velikost ne.
Příslušné fórum k této trati je už nefunkční.
Děkuji
 

bob57_cz

Učitel češtiny
Příslušné fórum k této trati je už nefunkční.
A stejně bys to tam nenašel.
Ale je zde funkční FAQ a tam ten návod je pro opačný postup - zmenšení. Stačí chvilku pohledat a potom vlastní upravený soubor přepsat originálním.
Schránka01.jpg
 

Meda

Provozní technik
Zdravím
a děkuji za radu. Výměna souboru v adresáři "GUI" opravdu zvětší číslice, ale nejen u dig. rychloměru, ale také i všechny ostatní. Tím se např. i digitální hodiny "roztáhnou" do šířky mimo okraje pro jejich umístění. Vyřešil jsem to úpravou kódu barvy číslic hodin.

Zdeněk
 
Nahoře