Rozbalování aktivit

dvacka

Průvodčí
Já mám trať 321 ve složce ROUTES pod názvem Trat 321 a zapisování aktivit mi funguje správně...
 

poison

Pomocník strojvedoucího
Dobrá, takže to má správně, já v hlavě špatnej fix, každopádně je tam někde krpa. Chtělo by to náhled přes TV. Tsunpack funguje ok, jen prostě nemá kam kopčit servisy, trasy a díky absenci složky traffic i traffic.
 

poison

Pomocník strojvedoucího
Ještě otázka, když tu aktivitu rozbaluješ opakovaně, vykřikuje tsunpack s přepisováním souborů consist, pokud si je předtím neodebral?
 

poison

Pomocník strojvedoucího
Udělal bych akci pokus omyl. Když k OR netřeba instalaci MSTS tak bych. V Program Files přejmenoval složku Train Simulator třeba na Train Simulatormuj. Na disku C: vytvořil složku Microsoft Games, tam složku Train Simulator, v ní složky Trains v ní složku Consists, dále složku Routes a do ní nakopíroval trať 321, pro sichr do Train Simulator i Global ke 321. V tsunpack nastavil směřování do nově vytvořené složky C:/Microsoft Games/Train Simulator a zkusil rozbalit aktivitu. Podle výsledku se uvidí.
 

Plexi

Signalista
Jo, tak to mám udělané na noťasu s 310 a funguje. Jen dodám, že v návodu k instalaci je napsáno, že složka se bude jmenovat TRAT 321 - vše velkým (jako by to nebylo jedno...), při opakované instalaci consisty přepisuje.
 

Plexi

Signalista
Nepomohlo. Ještě mě napadlo, že v 310 mám Tsunpack normální, ale v 321 jsem použil registr bug fix na tsunpack. Není to tím?
 

MněNeznáš

Cestující
Zdravím,nedávno sem si koupil nový nootebook a stáhl sem si tam trat žsr 191-193 a stáhl aktivitu
8803.Stáhl jsem si TsuUnpack od Kevarka a aktivitu sem se snažil rozbalit,jenže se mi chcou rozbalit jen consisty soubory paths traffic a samotná aktivita se mi prostě nerozbalí zobrazí se mi failed a prostě soubory patth a samotná aktivita traffic se mi nerozbalí zkoušel sem i jinou aktivitu ale prostě se stane to samé nevíte někdo mi pomoct?Předem díky.
 

Mufák

Začátečník
Ahoj,

vytvořil jsem jednoduchý skriptík co převede APK soubor s aktivitou na ZIP archiv, který jde pak jednoduše rozbalit běžnými kompresními programy.
Skript je k dispozici zde.

Je ale napsaný v Ruby, který jak předpokládám, se u běžných Windows uživatelů často nevyskytuje. Takže jsem vytvořil jednoduchý online APK konvertor. Stačí uploadnout APK a obratem vám vrátí ZIP, který pak stačí rozbalit do složky s OR profilem.

Zkusil jsem převést pár aktivit, v reálu jsem ale zkusil jet jen jednu (většinou chtějí vozy co nemám...). Tuhle jsem zkoušel s posledním BP trainsetem a funguje v pořádku... tedy do úplného konce jsem ji ještě nedojel, ale vypadá OK.

Budu rád, když to vyzkoušíte a dáte mi vědět jestli něco takového dává smysl...
 

Plexi

Signalista
Vyzkoušel jsem, a můžu potvrdit, že to funguje správně. Skvělá věc pro ty, co už nemají MSTS a jezdí pod OR :)
 

alcapone

Pomocník strojvedoucího
Ahoj,

vytvořil jsem jednoduchý skriptík co převede APK soubor s aktivitou na ZIP archiv, který jde pak jednoduše rozbalit běžnými kompresními programy.
Skript je k dispozici zde.

Je ale napsaný v Ruby, který jak předpokládám, se u běžných Windows uživatelů často nevyskytuje. Takže jsem vytvořil jednoduchý online APK konvertor. Stačí uploadnout APK a obratem vám vrátí ZIP, který pak stačí rozbalit do složky s OR profilem.

Zkusil jsem převést pár aktivit, v reálu jsem ale zkusil jet jen jednu (většinou chtějí vozy co nemám...). Tuhle jsem zkoušel s posledním BP trainsetem a funguje v pořádku... tedy do úplného konce jsem ji ještě nedojel, ale vypadá OK.

Budu rád, když to vyzkoušíte a dáte mi vědět jestli něco takového dává smysl...
Zdravíčko, stránky jsou mimo provoz.
 

Mufák

Začátečník
Zdravím, konvertor jsem přesunul na adresu https://msts2zip.herokuapp.com/

Důvod je ten, že název "APK" je formát aplikací pro Android, spousta lidí mi tam nahrávala Androidí apky, které jsou samozřejmě v jiném formátu a převod nefunguje. V logu se mi pak hromadily chybové hlášky.

Z toho důvodu jsem změnil URL a obsah stránky tak, aby nikde nezmiňovaly název APK. (Google je potvora, zase by to našel ;))
 

Mufák

Začátečník
Tak další změna, doufám, že už poslední. :p

Heroku zrušilo tarif zdarma pro nejmenší projekty a vše je placené. Trochu jsem hledal a Google Cloud by se pro nějaké malé projekty měl vejít do limitu zdarma.

Ale nakonec jsem se rozhodl, že konvertor úplně přepíšu na client-side only, t.j. je to statická HTML stránka, která aktivitu zkonvertuje přímo v prohlížeči, bez nutnosti cokoli spouštět na serveru.

Nově dostupné na

https://lslezak.github.io/msts2zip/


Pokud byste chtěli konvertor mít na svém serveru, případně rovnou na svém počítači, tak si stáhněte

https://lslezak.github.io/msts2zip/msts2zip.zip

Stačí archiv rozbalit a v prohlížeči otevřít soubor "index.html". Funguje i offline, t.j. nepotřebujete vůbec připojení k internetu.


Open Rails už nehraji, ale porovnával jsem výstup s původním konvertorem a generuje úplně stejné soubory po rozbalení ZIPu. Takže by měl být plně funkční. Pokud narazíte na nějaký problém, tak se ozvěte.

Ještě se chystám udělat české překlady, aktuálně je stránka pouze v angličtině. Jinak projekt považuji za hotový.

Tak ať dobře slouží!
 

Mufák

Začátečník
Překlady hotové, pokud máte v prohlížeči nastavenou češtinu jako preferovanou, tak se stránka rovnou zobrazí v češtině.
Jinak v pravém horním rohu je přepínač CZ / EN. :)
 
Nahoře