Aktivity Šnek

Acatus

Provozní technik
Povyhazoval jsem ostatní saves a nechal jen jeden (ten z Olmiku) a taky bez úspěchu. Dokonce jsem vše povyházel, načetl hru od znova a uložil po minutě a nenačte ani to.
 
... že se v zobrazení v msts neukazují časy jednotlivých savů ...
Dlouhý název aktivity, tím to nebude ... nemáš tam těch savů (z jiných aktivit?) třeba moc?

Večer na to zkusím kouknout, ale já myslím neodjel ani z toho Bohumína a spadlo to hned při načítání ... inu, znovu a lépe. ;)
 

Acatus

Provozní technik
Dlouhý název aktivity, tím to nebude ... nemáš tam těch savů (z jiných aktivit?) třeba moc?

délka názvu aktivity....ne. tím to není. zkrátil jsem ho jen na 442 a problém trvá. rozdíl je jen to, že se tam do toho zobrazení v mém okně zobrazil uložený čas.

moc savů... nene, vše je prázdné, aktivitu (resp. všechny aktivity, tedy i z archivních složek) jsem vymazal, nahrál znova jen 442 a stále ten samý problém...nenačte ani ten jediný save po minutě hry.
 
Nějak jsem (jsme) se do toho zamotali ... tedy: Máš čistou instalaci tratě, pouze tuto jedinou aktivitu, bez problémů ji spustíš a když ji po minutě hry uložíš, a chceš znovu načíst, tak Ti to píše, že selhalo obnovení uložené hry, tak jest?

Já mám teď rozjetou Sp 1636 a zbývá mi asi posledních 45 minut (chrrrr ....), takže to dojedu a kouknu se na to ...

... mimochodem, spouštíš to přes TrainStore, nebo klasicky?
 

bob57_cz

Učitel češtiny
Ukládám průběžně, ale nenačte ani žádnou dozadu. Trochu mně zneklidňuje nabídka uložených pozic, že se v zobrazení v msts neukazují časy jednotlivých savů, tak jako u jiných aktivit. Ve složce msts ty časy jsou, ale v té nabídce "nahrát uložený úkol" už ne. Tam je jen datum. Jestli toto nebude svár problému.

bob57_cz: mám při stání v Olmitz
Aktivity nearchivuji, tak jsem chvíli hledal, kde ji sosnout a po rozbalení .apk do textového editoru jsem zjistil, že spousta souborů obsahuje české znaky a to nejen v názvech, ale i uvnitř souborů. Možná je právě tohle ta příčina (stará známá). Někdo ji vůbec nenačte, někomu zlobí a někdo jede bez problémů - podle nastavení/naladění OS a samotného simu.
 

alcapone

Pomocník strojvedoucího
Ano, te problém i u mé aktivty SC512-OR, kde jsem pozapoměl vymazat ˇ. Tedy otevřít editor a přepsat vše co obsahuje ˇ.
 

bob57_cz

Učitel češtiny
To asi nestačí.
Kromě ěščřž také ýáíéůú a to nejen v názvech, ale i uvnitř souborů - prostě vše, co má nějaké znaménko nad písmenem. Znaky obsahují nejen soubory aktivit, ale i některé .wag(.eng) v .con.
Problémy mohou způsobovat i dlouhé názvy souborů ( i složek ) s vloženými mezerami.!
 

Acatus

Provozní technik
Nějak jsem (jsme) se do toho zamotali ... tedy: Máš čistou instalaci tratě, pouze tuto jedinou aktivitu, bez problémů ji spustíš a když ji po minutě hry uložíš, a chceš znovu načíst, tak Ti to píše, že selhalo obnovení uložené hry, tak jest?

... mimochodem, spouštíš to přes TrainStore, nebo klasicky?

tak jest

..klasicky

...projdu ten editor, jestli to pomůže
 

Acatus

Provozní technik
To fakt ne. čistím složky po každé projeté aktivitě, takže i CONy jsou při instalaci nové aktivity prázné a teď tam mám jen 442.
.apk jsem v textovém editoru vyčistil odˇ', ale bez pomoci. všechny servisy se mi čistit nechce, ale pustím se do toho už jen ze zvědavosti, jestli to je tím, nebo je to v něčem jiném.
 

Acatus

Provozní technik
jojo. pardon. vyčistil jsem .act, ne .apk V TS editoru pak některé traffics (háčky a čárky), načítání se nezměnilo..... ale těch mezer tam je v každém trafficu hodně. V podstatě v každém, co má trasu napsanou aaa - bbb. To už nedám. Kdybych měl jistotu, že to bude tím, ale takto ... je mi to záhada. Škoda. těšil jsem se s těmi těžkými škopky na kopec:rolleyes: a pak na jinou loko. Slovenskou půlku jsem dal s Bobinou a byla to šichta;) Tady by to už "nulka" asi nedala. Kucí díky za rady.
 

bob57_cz

Učitel češtiny
Jestliže jsi ze Slovenska přejel přes kopec a dostal se až k Zábřehu, tak do Prahy je to už snadnější a bez problémů i s "nulkou" stejně jako s "jedničkou" či ještě lépe s "dvojkou".

To s těmi mezerami jsi asi nebo spíše určitě nepochopil správně.

Nestačí to (ˇ´) opravit jenom u něčeho. Systematicky je potřeba opravit opravdu všechno a zkontrolovat nejen uvnitř těch souborů, ale také samotná jména souborů a položky "name".
Nicméně, pokud se po opravě diakritiky pokoušíš spustit původní chybnou uloženou pozici, tak to samozřejmě nepůjde ani náhodou. Musíš začít od začátku a odzkoušet to uložení a znovunačtení hned někde po startu. Pokud to půjde tam, tak pak půjde i déle.
 

Acatus

Provozní technik
Nestačí to (ˇ´) opravit jenom u něčeho. Systematicky je potřeba opravit opravdu všechno a zkontrolovat nejen uvnitř těch souborů, ale také samotná jména souborů a položky "name".

Ahoj,

bobe: prošel jsem těch 37 tisíc řádků dané act a opravil diakritiku a nic. Nešlape to, resp. nadále neukládá. Už jsem s tím zabil tolik času, že další tomu nebude rozumné věnovat. Děkuji za Vás všech rady.
 

papej

Posunovač
Místo toho, abys opravoval neopravitelné je rozumnější aktivitu odinstalovat, vyčistit registry, aktivitu znovu stáhnout a nainstalovat. Já jsem znovu projel aktivitu a žádný problém jsem neměl :).
 

bob57_cz

Učitel češtiny
Ahoj,

bobe: prošel jsem těch 37 tisíc řádků dané act a opravil diakritiku a nic. Nešlape to, resp. nadále neukládá. Už jsem s tím zabil tolik času, že další tomu nebude rozumné věnovat. Děkuji za Vás všech rady.
Tak to asi bude někde nějaká chybka u tebe, protože u mne to má rozbalené až po poslední závorku jenom 18800 řádků.
A tohle také nevidím zrovna jako košér: WagonData ( CD_Bmpz_153 "2014 CD Raijet szerelvény" ), každý PC to nemusí tolerovat.
 

Šnek

Vlakvedoucí
Pro novou trať 321 mám připraveno pár aktivit, počítal jsem s nimi na vánoce, ale trápí mi aktivita regiojetu Žilina - Zvolen, když tam Jančura přestane jezdit od nového GVD. Co s tím?
 
Nahoře