Železniční vozy pro Open Rails z dílny Pikku Locomotive (and Wagon) Works Inc.

jagg

Pokladník
Zahraniční automobily se k nám vozily žel. vozy odpovídajících zahraničních správ. Takže Trabaty a Wartburgy z NDR třeba dvoupatrovými dvojičkami Ogll, z NSR zase např. Off 52, Poláci si pořídili českolipské Leksy, co měli předtím zatím nevím, Rumuni Dacie na dvouosých plošiňácích, ze SSSR se vozily na našich dvoupatrácích (ať už single nebo dvojičkách ve vlastnictví ČSD) z překládky v Čopu atd. I Mototechna prý měla svoje vozy (nebo aspoň ve svých barvách).
 

Pikku

Pomocník strojvedoucího
...ze SSSR se vozily na našich dvoupatrácích (ať už single nebo dvojičkách ve vlastnictví ČSD) z překládky v Čopu ....
Ty žigulíky jsem zmínil i proto, že znám jednu fotku, kde jsou právě na Lesu v Hanisce nějaké ty Vazy. Jinak modely aut Škoda dělal Witold Prusinkiewicz (už jsem ho doplnil i do ReasMe), to jen abyste si nemysleli, že jsem se vrátil k modelařině. Jen recykluji již existující věci, jak velí moderní doba.
 

Venny

Signalista
Správně Pikku, hezky recyklovat. A bacha na uhlíkové stopy... :D

Ještě zajímavost k té přepravě aut ze SSSR. V r. 1984 jsme se nachomýtli k převagónovávání Samar ze širokého rozchodu na náš v Čierné pri Čope. Naběhlo tam hafo maníků a přejíždělo auty mezi protilehlými čelními rampami nebo na odstavný plac (dosti nešetrně). Naši bystří pozorovatelé zjistili, kam se strkají klíčky od vozů, což mělo za následek nezákonné obohacení několika odvážných jedinců ve formě odkloněných samonavíjecích pásů, tehdy věc u nás ojedinělá. Celá zásilka Samar šla někam na prohnilý Západ. Neúplné vozidlo znamenalo penále, samozřejmě.
A ještě jedna věc - téhož roku při několikadenním přesunu po různých správách SŽD jsme viděli, podobně jako u nás, na přepravu osobních aut pouze nekryté patrové plošiňáky. Při další cestě za dva roky byly VŠECHNY vagóny pro přepravu aut, s nimiž jsme se setkali, opatřeny "kapotáží", trochu to připomínalo Shimms, ale s tím rozdílem, že čelní konstrukce se dala otevřít, její spodní část se sklopila a vytvořila rampu pro bezpečný přejezd aut mezi vagóny. Zde jsme s uznáním museli konstatovat, že zvládnout takový úkol během necelých dvou let byl, s přihlédnutím na objem přepravovaných vozidel a stavu sovětské ekonomiky, úctyhodný výkon. Připomínám, že jsme vyjížděli z Čierné přes Užhorod / Mukačevo do Lvova, odsud na Kyjev, Charkov, přes Donbas do Volgogradu a odsud přes Baskunčak na místo vykládkové stanice polygonu (směr Astrachaň), takže jsme měli dostatek času tuto rychlou a komplexní změnu v přepravě osobních aut v tehdejším SSSR zaznamenat.
 

Mario

Skladník
Ahoj,snad mi tady nikdo neukamenuje,ale chtěl bych poprosit o pomoc.Stáhl jsem si vozy CSD_Les do OR a když chci vytvořit soupravu,tak v Coinbuilderu se mi ukazují jen 2 vozy bez aut.Vozy s auty se neukazují.Coinbuilder mám verzi 2.3.2 .Nevěděl by někdo,čím by to mohlo být?Díky předem za pomoc
 

Dan J.

Strojvedoucí
To je právě průšvih, nejde dělat consisty v CB, jen v con editoeu OR, ale pak se uvidí jak to půjde s Activity editorem MSTS. Vážení, kvůli těmto potážím jsem začal zkoušet aditor consistů pro OR a ten má bohužel ty samé "děcké chyby" jako OR. To sem ale nepatří, rozepíšu to v příslušném vlákně.
Dan
 

Dan J.

Strojvedoucí
Funguje to pět pro volnou jízdu. Hoši, jestli chcete, abyjsme tvořili aktivity, mám na mysli složitější a né EC, OC atd... a zařazovali nové modely, tak tady fakt cesta nevede. Vím, že mi bylo řečeno, ře u páry to nejde, ale u vozů mám vyzkoušené, že to funguje se složkou Openrails. Jdu si nakonovat negy od italů a to dávám do podsložky, tohle je fakt slepá ulička.
 

bobeksoft

Pokladník
Conbuilder tyto vozy nezobrazí, protože soubory *.wag (až na 2) jsou uloženy v kódování ANSI a nikoliv Unicode, jak Conbuilder vyžaduje.
Po jejich načtení v Notepadu a uložení v Unicode je Conbuilder zobrazí a lze tvořit consisty. A když si z adresáře Docs přesunete obrázky vagónů do adresáře CSDvagLes, uvidíte v Conbuilderu i náhledy vozidel. Při testu vozů sice Conbuilder hlásí chyby, ale to proto, že vozy jsou stavěny pro OpenRails a ne MSTS. S pozdravem PZ.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Díky, udělám to. Já MSTS nejezdím, ale typy aktivit, které tvořím jinak než přes Activity editor MSTS neudělám. A pokud jsem udělal soupravu v Activity editoru pro OR, řval mi AE MSTS chyby. Soupravu neviděl, takže by měl Pepa asi dodržovat tenhle návod. Že hlásí CB chyby je mi jedno, ale hlavně ať běží vozy v Activity editoru MSTS.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Tak jsem na to příšel, v unicode jsem fakt text nedělal (nepřeukládal a opravdu už jede celá sada vozů.
 

Pikku

Pomocník strojvedoucího
Původně měly být tyto vozy v balíčku s připravovaným modelem jedné známé lokomotivy, ale jak teď děláme s @Josef Vogeltanz ty Fallsy tak se to nějak přihodilo a jsou připraveny ke stažení dřív. Kvůli původně zamýšlenému důvodu release s lokomotivou jsou naloženy i železnou rudou, i když si nejsem jistý, jestli se ve Fallsech ruda vozí. Modely jsou malinko upravené proti release 2012 a nejsou zřejmě texturově kompatibilní. Neobsahují LODs a naopak mají nějaké drobnosti navíc. Tak si je užijte i ve vašem ORTS. zsskFalls.jpg
 

Pikku

Pomocník strojvedoucího
A s @Josef Vogeltanz jedeme dál bomby. Kdo je bohatý a má výkonný počítač, může zkusit novinku z naší dílny. Jedná se o osmidveřový vůz Bai, který je vytvořen ve spolupráci s Janem Šmejkalem z TRS. Navíc je osazen cestujícími, má funkční otevírání dveří a obsahuje i dvě varianty koncové. Stahujte, koukejte, jezděte a užívejte si. K disposici samozřejmě tam, kde najdete ostatní dokonalé addony pro ORST, MsTS a TS2020.
scr01.jpg
scr03.jpg
baika01.jpgbaika02.jpg
 

Dan J.

Strojvedoucí
Tak tohle si zasloží samostatnou aktivitu, nikoliv pohé vyzkoušení, během týdne asi nahodím DvouKolejku. :)
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Ale kur**** v tom voze za oknem jsem viděl sám sebe. Také jsem kdysi jezdící do školy nosil takový červený svetr. I Profil na první pohled já. Ale pak oči přepočítávaly a přepočítávaly a asi to nejsem já. :) Ale ty vzpomínky, jak tento vůz s kamny se zařazoval do lokálky Hustopeče-Šakvice, aby se pobrala veškerá frekvence. Tenkrát, když se vyjíždělo v zimě z Hustopečí, tak tam byla hrozná ledárna. Tak jsme si sami přikládali do kamen a stojící u nich jako u modly jsme nasávali jejich vyzařující teplo. Jak se vlak rozjel, tak se komín vybarvil do červena, jak kamna fajrovaly. A cestující zpět pak přišli k hotovému. Měli už ve voze příjemné teplo. To byla tenkrát romantika. Dnes když vůz netopí, tak s tím nikdo nic nenadělá. Tady jsme si mohli přiložit do kamen sami. Tedy pokud bylo vedle kamen uhlí. :)
 
Nahoře