Nízkopolygonové modely

Stav
nelze přidat další příspěvky.

Martens

Strojvedoucí
Tady by měla pokračovat diskuse knízkopolygonovým modelům ze Zbyňkova tématu.

Zbyňku, co se týče značení low-polys modelů, moc se mi zamlouvá kebarkův systém, kde má low-polys značeny tak, že mají na začátku lp (já vím,budete mne kamenovat, že to neodpovídá pravidlům), ale...

Když se to označí tak, aby i v CB i AE byly low-polys modely hezky pohromadě, tak se autorům aktivit líp budou skládat consisty z low-polys modelů, než když by pro každý takovýto model měli lítat po seznamu modelů jako "urvaný vagon".....

Takže, jaké jsou další návrhy?

G

Guest

Host
Tak napríklad ja to mám označené nasledovne. Pri maďarskom Bp vozni mav_Bp_004_2048_lp
004 je číslo Bp vozňa.Číslovanie používam preto, lebo v jednom balíku plánujem viac Bp vozov. Tak aby užívatel vedel o ktorý vozeň ide.
2048- je rozlíšenie textúr, pretože používam aj 1024, aj 2048.
lp-označenie lp modelu.
Takto potom môžem mať bez chaosu v jednom balíku viac Bp aj Ap vozov naraz. V CB to potom vyzerá nasledovne.:
mav_Bp_004_2048_lp
mav_Bp_017_2048_lp
mav_Ap_004_2048_lp
mav_Ap_024_2048_lp
Mo6no to nie je uplne košer, ale funguje to dobre.

Mirec

Signalista
Martens napsal:
Tady by měla pokračovat diskuse knízkopolygonovým modelům ze Zbyňkova tématu.

Zbyňku, co se týče značení low-polys modelů, moc se mi zamlouvá kebarkův systém, kde má low-polys značeny tak, že mají na začátku lp (já vím,budete mne kamenovat, že to neodpovídá pravidlům), ale...

Když se to označí tak, aby i v CB i AE byly low-polys modely hezky pohromadě, tak se autorům aktivit líp budou skládat consisty z low-polys modelů, než když by pro každý takovýto model měli lítat po seznamu modelů jako "urvaný vagon".....

Takže, jaké jsou další návrhy?
Ja sa tiež názorovo pripájam k Martinovi ... Pre mňa je lepšie stlačiť v AE klávesu "L" a hneď mi nabehnú vozne lp_... A aj terajší jednoadresárový systém je tiež podľa môjho názoru lepší, nakoľko sú všetky vozne pokope a z označenia je hneď jasné o aký vozeň ide.

bob57_cz

Učitel češtiny
dem napsal:
Tak napríklad ja to mám označené nasledovne. Pri maďarskom Bp vozni mav_Bp_004_2048_lp
004 je číslo Bp vozňa.Číslovanie používam preto, lebo v jednom balíku plánujem viac Bp vozov. Tak aby užívatel vedel o ktorý vozeň ide.
2048- je rozlíšenie textúr, pretože používam aj 1024, aj 2048.
lp-označenie lp modelu.
Takto potom môžem mať bez chaosu v jednom balíku viac Bp aj Ap vozov naraz. V CB to potom vyzerá nasledovne.:
mav_Bp_004_2048_lp
mav_Bp_017_2048_lp
mav_Ap_004_2048_lp
mav_Ap_024_2048_lp
Možno to nie je uplne košer, ale funguje to dobre.
Jenže tvoje uspořádání se zobrazí tak, že se musí lp vozy hledat mezi ostatními nepřehledně
mav_Ap_004_512
mav_Ap_004_512_lp
mav_Ap_004_1024
mav_Ap_004_1024_lp
mav_Ap_004_2048
mav_Ap_004_2048_lp
mav_Ap_024_512
mav_Ap_024_512_lp
mav_Ap_024_1024
mav_Ap_024_1024_lp
mav_Ap_024_2048
mav_Ap_024_2048_lp
mav_Bp_004_512
mav_Bp_004_512_lp
mav_Bp_004_1024
mav_Bp_004_1024_lp
mav_Bp_004_2048
mav_Bp_004_2048_lp
mav_Bp_017_512
mav_Bp_017_512_lp
mav_Bp_017_1024
mav_Bp_017_1024_lp
mav_Bp_017_2048
mav_Bp_017_2048_lp

kdežto Martens chce dosáhnout přehlednosti této

lp_mav_Ap_004_512
lp_mav_Ap_004_1024
lp_mav_Ap_004_2048
lp_mav_Ap_024_512
lp_mav_Ap_024_1024
lp_mav_Ap_024_2048
lp_mav_Bp_004_512
lp_mav_Bp_004_1024
lp_mav_Bp_004_2048
lp_mav_Bp_017_512
lp_mav_Bp_017_1024
lp_mav_Bp_017_2048
mav_Ap_004_512
mav_Ap_004_1024
mav_Ap_004_2048
mav_Ap_024_512
mav_Ap_024_1024
mav_Ap_024_2048
mav_Bp_004_512
mav_Bp_004_1024
mav_Bp_004_2048
mav_Bp_017_512
mav_Bp_017_1024
mav_Bp_017_2048

kdy budou vidět všechny vozy z jedné kategorie pospolu.

Pokud máte zatím 5 vozů, tak je to OK, ale představte si, mít celý Trainset páté přes deváté v jedné složce.
proto můj návrh je do každé složky vozidla i verzi LP. Pro už současně ultradlouhé názvy souborů doporučuji k rozlišení pouze jedno písmeno za podtržítkem.
Pro tvůrce aktivit je směrodatné, co bude v name a nijak to nesouvisí jestli LP bude solo složka nebo dle mého návrhu LP v klasických složkách.

Já jsem pro, aby každý model měl variantu LP (_t), proto by se tato vozidla měla od počátků dávat do vhodného tvaru, jinak nás čeká stejný chaos, jako jsme měli v Trainsetu a jen horko těžko to dáváme nějak dohromady.

bob57_cz

Učitel češtiny
Zbyněk Šemora napsal:
Pokud máte zatím 5 vozů, tak je to OK, ale představte si, mít celý Trainset páté přes deváté v jedné složce.
proto můj návrh je do každé složky vozidla i verzi LP. Pro už současně ultradlouhé názvy souborů doporučuji k rozlišení pouze jedno písmeno za podtržítkem.
Pro tvůrce aktivit je směrodatné, co bude v name a nijak to nesouvisí jestli LP bude solo složka nebo dle mého návrhu LP v klasických složkách.

Já jsem pro, aby každý model měl variantu LP (_t), proto by se tato vozidla měla od počátků dávat do vhodného tvaru, jinak nás čeká stejný chaos, jako jsme měli v Trainsetu a jen horko těžko to dáváme nějak dohromady.
Zase jsi to ,Zbyňku, nepochopil. Nejde o to, kde budou fyzicky vozidla LP umístěná, ale jak se bude přehledně zobrazovat databáze seznamu a seznam se načte do editoru con bez ohledu na umístění, ale zohledňuje jména a hlavně vnitřní jména. Martensův návrh je zatím nejlepší - přehlednější. Důležité pro coneditor je, aby to lp bylo na začátku jména ( NAME ) uvnitř wag, pro jiný editor v názvu souboru lp_něco.wag . Každý editor používá pro vyhledávání a řazení jiný algoritmus a hledaný klíč.

Zase si to Bobe nepochopil, mysli trochu dopředu. Řešili jsme tu kolaps při více než 50 engech v jedné složce a o nepřehlednosti TP ani nemluvě.
Věnuj se ladění, jinak se zde budeme jen dohadovat o ničem.
Bohužel na mě kdysi padlo břímně starat se o Trainset a vše dát do jakéhosi řádu a Ty stále tam něco vidíš, co by mělo být jinak. Ale nikdo si neuvědomuje, co to dalo za práci vše dát do nějakého systému a opravit všechny překlepy.
Ppoollll na svých stránkách zkouší jiný systém, ale už roky má jen špičku ledovce celého Trainsetu. Přemýšlej proč. Není to žádná sranda vše přeznačit a ještě vyladit.
Tak vysvětli všem, proč chceš všechna vozidla LP Trainsetu dávat do jedné složky??? Nyní jich je 5 ale za půl roku jich může být 500, takže mysli trochu dopředu.

E

emihop

Host
Zbyněk Šemora napsal:
Zase si to Bobe nepochopil, mysli trochu dopředu. Řešili jsme tu kolaps při více než 50 engech v jedné složce a o nepřehlednosti TP ani nemluvě.
Bohužel na mě kdysi padlo břímně starat se o Trainset a vše dát do jakéhosi řádu a Ty stále tam něco vidíš, co by mělo být jinak. Ale nikdo si neuvědomuje, co to dalo za práci vše dát do nějakého systému a opravit všechny překlepy.
Ppoollll na svých stránkách zkouší jiný systém, ale už roky má jen špičku ledovce celého Trainsetu. Přemýšlej proč. Není to žádná sranda vše přeznačit a ještě vyladit.
Tak vysvětli všem, proč chceš všechna vozidla LP Trainsetu dávat do jedné složky??? Nyní jich je 5 ale za půl roku jich může být 500, takže mysli trochu dopředu.
Již jsem tady dlouho nebyl a pořád se něco děje.Já si myslím,že jste to nepochopil vy.On přece Bob píše,že ty vozy můžou být kdekoliv tedy i tak jak navrhujete vy,ale aby měla to lp značení na začátku.Alespoń tak jsem to pochopil já.

Jenomže prvotní otázka byla, jestli všechny LP nechat v jedné složce nebo je přiřadit do složek odpovídajících vozů. Kvůli přehlednosti souhlasím, aby index byl na začátku názvu. Jen nikdo neodpověděl, jestli psát dvě slabiky nebo index maximálne zkrátit.
Například:
MAV_Shimms-USS_rv_lo_ko.wag
To už je název za roh a ještě se prodlouží o lp_

Mirec

Signalista
Zbyněk Šemora napsal:
Například:
A vy navrhujete aby sa súbor nazval takto - MAV_Shimms-USS_rv_lo_ko_t.wag? To potom budem musieť pri tvorbe consistu ten "názov už teraz dlhý za roh" celý čítať a až na konci sa dozviem že ide o low poly verziu.A pri variante 2 - LP_MAV_Shimms-USS_rv_lo_ko.wag mi je hneď jasné koľká bije.Čo sa týka umiestnenia vozňov - máte pravdu, pri 5 je to v pohode ale pri väčšom počte to už môže byť problém.Ale kto povedal že ich bude 500 ???

Jacek

Průvodčí
Zbyněk Šemora napsal:
Například:
Ten Shimms není zrovna pravý příklad - v tom archivu už je odlehčená verze pro traffic - MAV_Shimms-USSteel_tr

Jinak nevím, ale podle mě je úplně jedno, kde bude wag soubor, hlavní je co bude napsané v "Name" ConBuilder řadí názvy podle abecedy. AE je ale řadí podle data jak jsem si všiml po různých přeinstalacích.

G

Guest

Host
bob57_cz napsal:
Jenže tvoje uspořádání se zobrazí tak, že se musí lp vozy hledat mezi ostatními nepřehledně
mav_Ap_004_512
mav_Ap_004_512_lp
mav_Ap_004_1024
mav_Ap_004_1024_lp
mav_Ap_004_2048
mav_Ap_004_2048_lp
mav_Ap_024_512
mav_Ap_024_512_lp
mav_Ap_024_1024
mav_Ap_024_1024_lp
mav_Ap_024_2048
mav_Ap_024_2048_lp
mav_Bp_004_512
mav_Bp_004_512_lp
mav_Bp_004_1024
mav_Bp_004_1024_lp
mav_Bp_004_2048
mav_Bp_004_2048_lp
mav_Bp_017_512
mav_Bp_017_512_lp
mav_Bp_017_1024
mav_Bp_017_1024_lp
mav_Bp_017_2048
mav_Bp_017_2048_lp

kdežto Martens chce dosáhnout přehlednosti této
Osobne si myslím,že je neprehladnejšie keď bude lp na začiatku.Pri použití Lp na začiatku reťazca budú niektoré máv vozne podla abecedy pod m a ostatné, pod l lebo ide o Lp.Takto je to podla spoločností pekne spolu a to Lp na konci až tak neprehladné nie je. To isté pri zssk,cd, db atď. Už teraz mám pripravených niekolko balíkov Lp vozov zssk,máv a pribúdajú aj cd. Tak by bolo dobré sa dohodnúť aby to človek nemusel preznačovať niekolko krát.

Mirec napsal:
Zbyněk Šemora napsal:
Například:
A vy navrhujete aby sa súbor nazval takto - MAV_Shimms-USS_rv_lo_ko_t.wag? To potom budem musieť pri tvorbe consistu ten "názov už teraz dlhý za roh" celý čítať a až na konci sa dozviem že ide o low poly verziu.A pri variante 2 - LP_MAV_Shimms-USS_rv_lo_ko.wag mi je hneď jasné koľká bije.Čo sa týka umiestnenia vozňov - máte pravdu, pri 5 je to v pohode ale pri väčšom počte to už môže byť problém.Ale kto povedal že ich bude 500 ???
Mirec, jestli jsi dnes makal v práci jako já, tak Tě to omlouvá, že jsi přehlédl můj příspěvek výše:
Kvůli přehlednosti souhlasím, aby index byl na začátku názvu. Jen nikdo neodpověděl, jestli psát dvě slabiky nebo index maximálne zkrátit.
A zrovna Jacku Ten Shimms není zrovna pravý příklad - v tom archivu už je odlehčená verze pro traffic - MAV_Shimms-USSteel_tr si uhodil hřebíček na hlavičku. Je nejvyšší čas se dohodnout jak to bude a tento vůz zavčas opravit, než se začne používat. Johnz tedy je názoru jako já, LP ve složce řady vozu, ale používá na konci tr.
Takže otázka je, jaký index používat a jestli na koci nebo začátku názvu souboru. Do Name bych navrhoval také na začátek, protože konce názvů u delších popisek jsou někde za rohem mimo čtecí řádek (v CB jsou komplet na dolním řádku).

Kebarko

Provozní technik
Ja by som rozlišoval 3 základné skupiny vozidiel (podla kvality vyhotovenia), a to:
1. Vozidlá najvyššej kvality - použitie pre vlak hráča
2. Vozidlá strednej kvality - použitie pre TRAFFIC
3. Vozidlá nízko-polygónové - použitie pre vyplnenie vzdialenejších kolají vo veľkých staniciach (vzdialenosť od hráča cca 70m a viac)
Bolo by dobré keby sa dosiahol všeobecný súhlas s takýmto delením vozidiel. Mohli by sa aj zadefinovať podmienky pre vozidlá skupiny 2. a 3.. Napríklad rozlíšenie textúr, počet polygónov (kujus), množstvo detailov ktoré by tam mali byť resp. nemali byť, ...
Nemalo by to byť niečo čo by prikazovalo modelárom ako majú stavať vozidlo, ale mali by tu byť určité mantinely, ktorých by sa mali držať. Tieto by boli dohodnuté jak pre 2. skupinu tak pre 3. skupinu.

Kebarko

Provozní technik
Ešte jednu vec, predsa vozidlá, ktoré majú slúžiť ako kulisa pre zaplnenie stanice nie je potrebné aby ich bolo 500. Stačí možno max. 30-50 a to bohato postačuje pre potreby zaplnenia stanice. Z takej vzdialenosti predsa stačí mať základné druhy vozidiel. Načo mám mať 20 LP osobných vozňov (Bdt, B, A, Amee, Bmee, Bpeer, Apeer, Apee, ...) keď sa to z tej diaľky dá len ťažko rozoznať - stačia možno 5 predstavitelia osobných vozňov.

Tax

Moderátor
Správce
Kebarko napsal:
Ešte jednu vec, predsa vozidlá, ktoré majú slúžiť ako kulisa pre zaplnenie stanice nie je potrebné aby ich bolo 500. Stačí možno max. 30-50 a to bohato postačuje pre potreby zaplnenia stanice. Z takej vzdialenosti predsa stačí mať základné druhy vozidiel. Načo mám mať 20 LP osobných vozňov (Bdt, B, A, Amee, Bmee, Bpeer, Apeer, Apee, ...) keď sa to z tej diaľky dá len ťažko rozoznať - stačia možno 5 predstavitelia osobných vozňov.
Trafil si do čierneho ... u tohoto stačí z každej farebnej varianty 1 exemplár ... nikto nebude skúmať čo je to, v trafiku sa to len mihne okolo

Mirec

Signalista
Zbyněk Šemora napsal:
Mirec, jestli jsi dnes makal v práci jako já, tak Tě to omlouvá, že jsi přehlédl můj příspěvek výše:
Kvůli přehlednosti souhlasím, aby index byl na začátku názvu.
Tak to sa ospravedlňujem ... :eek: Podľa mňa by to vyriešilo hlasovanie či dať LP, tr, či dopredu, či dozadu ... A bude pokoj.

Naposled editoval moderátor:

bob57_cz

Učitel češtiny
Zbyněk Šemora napsal:
Pořád meleš ty svoje konzervatismy.
Budeš si muset nově zvyknout, že s novými vlastnostmi vozidel bude nutno i upravit trainset.
Já jsem nenapsal ani slovo o tom, že by LP vozidla měla být ve společném jiném adresáři. Pro mne mohou být společně s kmenovými - tím líp při editaci/ladění. (Jiní to pochopili hned.)
Psal jsem jasně o jménech souborů a jejich vnitřních jménech, což jsou parametry, které jsou pro editory při vyhledávání důležité. Editor nezajímá, v kterém adresáři které vozidlo leží. Jako sestavovatel conzistu si vybíráš z databáze, kterou ti editor zobrazí bez ohledu na jejich umístění. A měl by je seřadit podle vnitřního názvu - default nebo podle jména souboru eng/wag - některé externí editory ( a není jich málo ) či jiného klíče ( podle data je ta nejpitomější varianta a takový editor bez možnosti výběru způsobu řazení je na prd a u mne nemá co na práci ).
Nechtěj po mně, abych já vysvětloval všem, co ty jsi nepochopil.
PS: později jsi to níže trochu napravil, ale...ne vzhledem k uvedenému tvrzení.
( Nic ve zlém.) Základní trainset jsi už sestavil ze všeho, co se dalo v dané době postahovat a víc už jej nechej být a počkej na "veliký třesk". Do té doby bude takový, jaký je nyní. Je tu dost lidí ochotných na něm zapracovat a podle "odladěných etalonů" naklonovat celý nový komplet.
Re:Věnuj se plně tomu, co děláš dobře - stavbě trati a nerozptyluj se trainsetem. Jen zbytečně tříštíš síly.
Ppoolllla nech na pokoji, nikdo nemáme času nazbyt a někde něco zůstáváme dlužni. Až konečně doladíme lokotky do rozumného stavu, tak se rychle vypustí. Vozy má Pavel vzhledem k možnostem msts v daném čase dobré. A díky vydatné pomoci Džordže se zase bude muset lecos změnit - k lepšímu.
Kebarko napsal:
Ja by som rozlišoval 3 základné skupiny vozidiel (podla kvality vyhotovenia), a to:
1. Vozidlá najvyššej kvality - použitie pre vlak hráča
2. Vozidlá strednej kvality - použitie pre TRAFFIC
3. Vozidlá nízko-polygónové - použitie pre vyplnenie vzdialenejších kolají vo veľkých staniciach (vzdialenosť od hráča cca 70m a viac)
Bolo by dobré keby sa dosiahol všeobecný súhlas s takýmto delením vozidiel. Mohli by sa aj zadefinovať podmienky pre vozidlá skupiny 2. a 3.. Napríklad rozlíšenie textúr, počet polygónov (kujus), množstvo detailov ktoré by tam mali byť resp. nemali byť, ...
Nemalo by to byť niečo čo by prikazovalo modelárom ako majú stavať vozidlo, ale mali by tu byť určité mantinely, ktorých by sa mali držať. Tieto by boli dohodnuté jak pre 2. skupinu tak pre 3. skupinu.
A jsme zase u značení trainsetu a přehlednosti. Tohle mělo být řešeno už na 2.slezině, ale už předem bylo oznámeno, že právě toto se tam řešit nebude. Škoda.
Moje vize pro zpřehlednění je asi takováto:
pro lp a tr tyto "indexy" dopředu
Name ( "lp_csd_Aza_001" ) lp_csd_Aza_001.wag
Name ( "tr_csd_Aza_001" ) tr_csd_Aza_001.wag
pro "plné" modely s plným označením a určením
Name ( "csd_Aza_001" ) csd_Aza_001.wag
Name ( "csd_Aza_001_int" ) csd_Aza_001_int.wag
Name ( "CSD363074-6" ) csd_363074.eng (eng: vl.správa ANO kontrolNo NE)
Name ( "CSD363074-6postrk" ) csd_363074pk.eng
Name ( "CD 731.006-3" ) cd_731006.eng (mezera)
Name ( "CD 731.006-3 obracena" ) cd_731006.eng (dlouhé)
Name ( "CD731.006obracena" ) cd_731006rv.eng (zkrácené)
Name ( "CD151001" ) cd_151001.eng
nebo
Name ( "ZSSK 350 015-4" ) zssk350015.eng ( ! mezery ! )
Name ( "ZSSK-350-015-4" ) zssk350015.eng ( bez mezery )
Name ( "ZSSK350015-4" ) zssk350015.eng ( bez mezery )
Name ( "ZSR350011" ) zsr350011.eng
Podtržítka, pomlčky, tečky, bez - hlavně maximálně zkracovat !
Prázdné mezery raději nepoužívat.
Název by neměl v žádném případě překročit 28liter(včetně mezer) - pak to editor zvorá,
doporučuji zkrátit do 18liter pro zobrazení v editoru bez "ořezu".
Při dodržení rozumných "zásad" je šance na přehlednost.

Bobe, prosímtě, můžeš reagovat trochu mírněji? Já totiž jaksi chodím do práce a nemám tolik klidu jako ty na studování všech příspěvků. Nyní mám v práci dost cvrkot, takže se vyjadřuji tak jak čas dovolí. Ale vyhrazuji si právo, k dané věci říci svůj názor. Tvá reakce je vždy na způsob "Na Trainset nám nesahej, to je Naše, do toho nemáš co mluvit" Tak to bohužel od Tebe pokaždé vyzní.

V závěru Tvého příspěvku jsi konečně příšel na skutečnost, kterou už prosazuji leta a vytýkám Ppoollllovi, aby názvy souborů nebyly ultradlouhé, bez mezer a kontrolních číslic. Proto jsem převzaté věci od něj zkracoval. Jsem rád, že další člověk má stejný názor jako já, že ultradlouhé názvy a mezery mohou dělat problémy.
A jen tak mimochodem, kontrolní otázka. kolik vozidel jsi od ledna, kdy byla slezina vyladil do finále? Ptám se proto, že já jedu v MSTS téměř nonstop na plný výkon a mé práce za tu dobu jsou venku, včetně doladění velké části Trainsetu (spřáhla, tlaky v potrubí). Takže bych Tě poprosil, aby jsi mé názory neházel rovnou do koše. To není nic proti Ppoollllovi, ale jen nerozumím tvé poznámce Vozy má Pavel vzhledem k možnostem msts v daném čase dobré. Má dlouhé názvy, mezery a kontrolní číslice, vše co také zavrhuješ. Vyladění jsem od něj převzal a u dalších variant jsem je přenesl na další vozy, které Ppoolll nemá. Tak proč nechceš vycházet z BP? Pochop, že jsem na tom nechal ruce, slezina systém schválila s jistými úpravami, ale protože je to asi v hantýrce Šemorův systém, tak to jediné Ti vadí, aby se dál z BP vycházelo. (proto píšeš o jiných kandidátech, ale opravdu tomu nevěř, že tuto práci od píky někdo dokáže, zatím to byl pouze T, ale tento člověk už rok nekomunikuje, takže nejsou záruky) Být ochoten, tomu rozumím tak, že tito lidé nemají představu, do čeho by šli, proto prosímtě na změnu značení Trainsetu rychle zapomeň.

Stav
nelze přidat další příspěvky.
Nahoře