TRAINSET BP, připomínky, návrhy - archív #1

Vyhovuje mi Trainset BP ?

  • Ano, vše mi funguje bez problémů

    Hlasů: 23 57.5%
  • Souhlasím a jsem ochoten spolupracovat na dalším zdokonalení

    Hlasů: 14 35.0%
  • Je mi lhostejný, vše si přeznačuji dle svého systému

    Hlasů: 3 7.5%
  • Nevyhovuje, mám připravenu ke zveřejnění svou práci

    Hlasů: 0 0.0%

  • Hlasovalo členů
    40
Stav
nelze přidat další příspěvky.

Kuba

Provozní technik
RE: TRAINSET BP, připomínky, návrhy

kendisek napsal:
Kuba napsal:
kendisek napsal:
Chtěl bych se jen zeptat,jestli jsou ted po aktualizaci TBP v nabídce také vozy 043,943 a 954?
Co Ti brání v tom si to stáhnout ZDARMA od Vrbama???

Já jsem to zkoušel,ale hází mi to chyby
Tak to si asi zkoušel nějak blbě, u mě všechno funguje tak jak má.
 

nebulus

Pomocník strojvedoucího
RE: TRAINSET BP, připomínky, návrhy

Naštartoval som aktivitu s ZSSK 240-103 a nestačil som sa diviť: ručičky ukazovateľa odbočiek mi v kabíne chýbjú, krokovanie kontroléra nesedí, nočný rýchlomer má iba tretinovú dlžku ručičky..... To je normálny stav, alebo je chyba v mojom príjmači?
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
RE: TRAINSET BP, připomínky, návrhy

Však počkej, až přejdeš na druhou stranu stanoviště, budeš se divit ještě víc. Ukazatel odboček se rozdělí svisle na dvaapůlkrát jako film a při krokování to bude všelijak poskakovat.
Jedná se o chybu modelu kabiny a projevuje se v období zima noc. Chtělo by to zkušeného Mistra kabináře, který by záhadě přišel na kloub.
 

nebulus

Pomocník strojvedoucího
RE: TRAINSET BP, připomínky, návrhy

Tá kabína by zniesla menší update, okrem toho na niektorých animáciach BP brzdiča chýba oska okolo ktorej sa otáča, opakovač bez prenosu skočí o poriadny kus oproti normálu atď.... Každopádne je to už história, na ZSSK majú snáď už všetky 240 kabínu podstatne prerobenú pomocou komponentov HMH ( Mirel atď ).

[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: [URL]http://img355.imageshack.us/img355/4887/cab240nesiiy4.jpg[/URL]
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
RE: TRAINSET BP, připomínky, návrhy

Nová kabina není okamžité řešení, ale záležitost mnoha měsíců a hlavně chuti jít do toho. Tady je spíš otázka, zda je možné tyto chyby v současné kabině opravit a jestli někdo ví, jak na to. ŽSR a Jacek připravují nové update a kdyby se do aktualizace opravil i tento problém, bylo by to velmi dobré.
 

Martens

Strojvedoucí
Správce
RE: TRAINSET BP, připomínky, návrhy

nebulus napsal:
Tá kabína by zniesla menší update, okrem toho na niektorých animáciach BP brzdiča chýba oska okolo ktorej sa otáča, opakovač bez prenosu skočí o poriadny kus oproti normálu atď.... Každopádne je to už história, na ZSSK majú snáď už všetky 240 kabínu podstatne prerobenú pomocou komponentov HMH ( Mirel atď ).
Mirel na 240 je jedna věc, ale LS II bych nezatracoval a nelikvidoval - nechal jej jako variantní. Problém malého počtu poloh u brzdičů v animaci ( Arwyho specialita) a nevystředěné osy je otázka druhá - toto by zasloužilo opravu.
 

nebulus

Pomocník strojvedoucího
RE: TRAINSET BP, připomínky, návrhy

Martens: Samozrejme by som bol pre ponechanie aj varianty bez Mirelu. Ako to nakoniec poriešim, ešte nie je isté. Buď nafotím celú kabínu s Mirelom nanovo, alebo sa pokúsim o implantáciu Mirelu do Arwyho cabu + opravu najvypuklejších nedostakov.
 

nebulus

Pomocník strojvedoucího
RE: TRAINSET BP, připomínky, návrhy

Takže problém s odbočkami odstránený. Zo zložky cab240/Night treba vymazať súbor 240odbočky. Akurát ešte neviem prečo nesedí krokovanie kontroléra, v starších verzích čo mám mimo TBP to funguje dobre.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
RE: TRAINSET BP, připomínky, návrhy

Tak jsem to vyzkoušel a opravdu, po smazání uvedeného souboru to už funguje jak má.
Nebulus je opravdu genius. Děkuji, dám to do další aktualizace. Ale smazat si to už musí každý sám a to platí i ve starších verzích.
Jinak krokování funguje vpořádku. Asi máš jinou verzi engu a jinou verzi kabiny.
 

duuso

Pomocník strojvedoucího
RE: TRAINSET BP, připomínky, návrhy

Ja by som bol za variantu dosadenia panela MIREL /RM1+VZ1/ do Arwyho verzie, ktorá je aj graficky na vyspelejšej úrovni ako verzia od Ondru 754, akurát by som ponechal Ondrove bočné pohľady aby bola trocha zmena, originál nočné textúry nafotené mám na všetky varianty, otázkou je verzia kabíny 240 ZSCS, tam majú VZ1 na ľavom paneli vedľa meráku napätia v troleji a rýchlomer je klasika Hasler.Tá verzia čo som s Dráčikom nafotil /240 078-6/ a z ktorej Arwy vyrábal kabínu už nejestvuje.
 

zsr

Posunovač
RE: TRAINSET BP, připomínky, návrhy

Ahoj pratele,

v posledni dobe se mi mnozi ve schrance dotazy a pozadavky na aktualni verze engu.
Rad bych tedy zminil, ze aktualni verze (predevsim pro skinare) jsou k dispozici v TBP ve verzi 7.2.
Po 3 mesicich prace jsem sjednotil engy pripadne updatoval nebo vytvoril nove pro tyto rady:
121, 130, 140, 141, 150, 151, 181, 182, 183, 230, 240, 242, 371, 372, 460, 560,742, 749, 750, 751, 753, 754, 770, 771,781, 434.2
Jedna se celkem o 188 engu - v TBP tak najdete nejnovejsi verze ladeni (uplnou novinkou jsou engy 230, 240, 242).
Update se tykal i smerovani zvuku - vse ted smeruje na Jackovi nove zvuky.
Samozrejme nebylo by tomu tak, kdyby Zbynek masivne netestoval a neopravoval chyby, ktere mi utekly a Jacek nepomahal s dalsimi vecmi.
Presto pokud neco najdete, co nesedi - ozvete se mi - prace samozrejme nekonci a TBP jeste poroste. Prosim o shovivavost - zabralo to docela dost volneho casu.

Prima jizdu!

ZSR
 
B

Balkwill01

Host
RE: TRAINSET BP, připomínky, návrhy

Dobrý den,

Chtěl jsem se zeptat, jest-li náhodou někdo neví proč mi nejdou zvuky píštali u cd_742 mám aktualizovany Trainse BP 7.2

Balkwill01
 

duuso

Pomocník strojvedoucího
RE: TRAINSET BP, připomínky, návrhy

Nazdar všetci, DanJ mi poslal jednu žiadosť, konrétne či by nešlo niekde dať tento voz k downloadu, je to ozaj dobrá kulisa a doplnok aktivít na Ostravsko a zrejme to bude používané v aktivitách na ČD321, nám sa web nebezpečne plní, nebolo by možné po zladení spriahadiel zaradiť voz do TBP?
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://sklad.obrazku.cz/obr79836_SFCAN099.jpg
Píšem to ja lebo ja som DanoviJ ten voz na jeho žiadosť zaslal a on ho zaradil do aktivity Gerlach.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
RE: TRAINSET BP, připomínky, návrhy

Má kotoučovky ? Ale jestli se s ním nedá jezdit 160, to by bylo špatné. Ale to hlavní, kdo je autor ???
Aby pak zase nebylo zle. Ale v každém případě bych jej nabídnul Martinovi, Ostrava je jeho. Já než se tam dostanu se svými kolejemi, to ještě nějaký pátek potrvá. :)
 

Dan J.

Strojvedoucí
RE: TRAINSET BP, připomínky, návrhy

nebulus napsal:
Takýto voz bol radený v rýchliku Gerlach?:razz:
Ahoj.
To určitě nee, ale vypadalo by to dost zajímavě, E499.1 + kokila + Am + Bm + kokila + 3x Bm .:D:D:D ne vážně, mezi Vítkovicemi a NHKG po vedlejší koleji souběžně s osobní trakcí byly občas k vidění. Taky se hodí do areálu Třineckých železáren atd. Kolejí je tam na to dost. Tedy v Martinově trati. Ono jde o to, že je to zajímavý vagón, který může člověk potkat jako traffic, právě na vedlejší koleji. Určitě si nedovedu představit zařadit 10 vozů za lokomotivu a mazat s nimi po koridoru.:confused: Ale začíná mne už dlouho v hlavě vrtat myšlenka odbočit od aktivit a pustit se do stavby nějakého průmyslového komplexu jako např. železárny doly a mezi nimi už by je využil i hráč. Ale to je hooodně daleko, zatím čtu vlákno stavba tratí a vůbec z toho nejsem moudrý.:D
S pozdravem Dan.:cool:
 

neonxc

Pokladník
RE: TRAINSET BP, připomínky, návrhy

Dobrý den, chtěl bych požádat někoho s aktuálním trainsetem BP, jestli by mi poslal složku cd_Eas-u. Nedopatřením jsem ji vymazal. Byl bych velmi vděčný. Úmyslně to píšu sem, aby o tomto faktu eventuálně autoři věděli. Děkuji, jsem s pozdravem. (hering.t@seznam.cz)
 

neonxc

Pokladník
RE: TRAINSET BP, připomínky, návrhy

O těch tvých vím, ale to jsou jediné. I po jejich instalaci mi Train store vyhazoval chybějící jiné. Složku už mi laskavě poslal Pavlík. Děkuju za pochopení a reakce. Tom
 

zsr

Posunovač
RE: TRAINSET BP, připomínky, návrhy

Ahoj,


tak TBP 8 je venku. Stalo to skoro 3/4 roku prace vse sehnat, dojednat a naladit.

Na prvnim miste diky vsem autorum, kteri prispeli svymi dily k tomuto updatu - viz nize.

V pripade, ze najdete chybu nebo budete mit jakoukoliv pripominku, napiste mi a podivame se na to.

No a dik patri take Zbynkovi za neunavne testovani, opravy a neustale dotazy typu: "Tamhle mi to jeste hlasi chybu a tuhle ti spatne sviti svetla a proc mas ten brzdic tak rychly..." atp. Bez toho by nebylo mozne prinest takovyto balik do finalni podoby.

Byla to drina a ted se zacinam opet venovat ladeni :))



ZSR

Jmenovite diky (v nahodnem poradi):
Doufam, ze jsem na nekoho nezapomel.

Jacek
Jiri Tovacovsky:
David Hajek:
Hekl
Dem
3Michal
Ondra Janis
Couda
Motorak
Nebulus
Duuso
Zdenal26
Andrzej
Vlado0001
BigDas
Brood.k
Zsoltee:
mates.zscs
Rocker
Ahoj,

prikladam jeste prispevek k obsahu.

Celkem TBP 8 pridava:

- 100 engu
- 108 wagu
- 5 kabin
- 1 zvuky

TBP8 zachycuje tyto ruzne realne a modelarske trendy:

1) Prichod zahranicnich hnacich vozidel na nase koleje
- Taurus OBB 1116 a 1216 (zajidejicich do Brna a Prahy)
- PKP EU07 (rychlik Vltava do Prahy)

2) Nastup CD Cargo
- CDC 163, 363, 742

3) Doplneni osobnich vozu ZSSK (dosud malo zastoupenych)
- B3, BDs, Bdtmee, Bpee, Bpeer,

4) Doplneni chybejicich vozidel ZSSK, doplneni ZSSK vozidel v nateru Blonski a doplneni vozidel ZSCS
- 110, 162, 163, 210, 263, 350, 362, 751, 752, 754, 770, 771


5) Doplneni vozidel soukromych dopravcu
- OKD 770, ZDB740, LTE740, Kappa740

6) Doplneni zahranicnich nakladnich vozu vyskutujicich se v nasich krajich
- kontejnerove vozy B Sggmrss90 (jezdici napr. do Hostivare)
- kryte vozy koncernu Volkswagen jezdici do Skodovky a VW Slovakia GySEV Hirrs
- vozy na prepravu obilovin Transcerealis Sncf Uagps jedici do Pecek

7) Doplneni zahranicnich vozu na EC spojich v aktualnich naterech
- OBB a PKP

8) Nove modely ci skiny CD pripadne vozidla s natery chybejicimi v TBP
- 010, 151, 163, 363, 749, 751, 754, 820, A, AB, Bc, B, BDs, Bnp, Postw

9) Vozidla s posledniho obdobi CSD
- 360, 753

10) Doplneni frekventovanych nakladnich vozu ZSSK
- Shimmns, Shims, Zaes, Zagks, Zagkks, Zas
 
Naposled editoval moderátor:
Stav
nelze přidat další příspěvky.
Nahoře