cab_zssk263

Martens

Strojvedoucí
Správce
emil napsal:
Dik uz to ide ale teraz som zistil ze ten cab je dost onicom anni sa mu nehybe rychlostna paka. Nepoznate nejaky cab a zvuky do tejto lokomotivy? Neviete kde by sa to dalo stiahnut? A Neviete ako sa znizuje maximalna rychlost na lokomotive lebo vcera som s nou dosiahol 510 KM/h.
A posledna vec: Zadne prave koncove svetlo mi obcas vypadava da sa to opravit?Dik
A když se ten rajčák bude hýbat, ale s reálným chováním to nebude mít nic společného, tak budeš spokojenější? Zatím je to jediný cab na 263, o kterém vím.
Co dalšího Ti na té 263 vadí, že je dost o ničom?

Zvuky na 263 si stáhni z http://msts.sinus.cz, sekce common.snd, archiv sndelok.

Zadní pravé světlo vypadává? Dotáhni u něj šrouby... :D .....ne, teĎ vážně....obrátit se na autora engu nebo skinu, aby to opravil....
 
Naposled editoval moderátor:

Martens

Strojvedoucí
Správce
emil napsal:
no dakujem aspon za tie zvuky a ze mi to ide :D
Druhá varianta zvuků byla i na http://duuso.demmsts.sk - dělal je tuším Dráčik, ale stránky dneska nešly načíst.....

Přesto bych ocenil, kdyby když napíšeš, že je něco na figu, tak co a jak by sis to představoval...pokud je to reálné a lze to realizovat, tak se změnám nebráním.....
 
Naposled editoval moderátor:

nebulus

Pomocník strojvedoucího
Pravé zadné svetlo vypadáva na 263 aj u mňa. Robí to aj v medzistaničných úsekoch, kde iste nie je prekročený počet svetiel na štvorec. Ale ešte stále mám Bin 1.57, takže možno chyba je v tom.
 

Pikku

Pomocník strojvedoucího
nebulus napsal:
Pravé zadné svetlo vypadáva na 263 aj u mňa. Robí to aj v medzistaničných úsekoch, kde iste nie je prekročený počet svetiel na štvorec. Ale ešte stále mám Bin 1.57, takže možno chyba je v tom.

U původních modelů co kdysi postavil Stary byla zadní světla v .eng definována odlišně pro obě strany - na jedné straně bylo 180 a na druhé -180 (jedná se o otočení světla vzad kolem svislice, jeden z parametrů azimutu a takhle by to mělo být správně pro zadní světla - Azimuth ( 180.0 180.0 180.0 ) ) Typoval bych to na tuto chybku, ale nevím, 263ku v trainsetu žádnou nemám
 
Naposled editoval moderátor:

duuso

Pomocník strojvedoucího
Takže po tom, ako som ja večne nespokojný konečne s Dráčikom nafotil aj nasvietený nočný rýchlomer Mirel RM1, kontrolku sklzu a osadil som to do textúry, je kabína 263 kompletná a bude k downloadu okolo Vianoc a ako bonus pridám z mojej dielne aj nočné pohľady front a back na lok.742 ako inak z nafotených nočných prístrojov.
 

Somatko

Skladník
RE:

Guest napsal:
Keďže neustále pribúdajú pripomienky typu statický kontrolér na cab 263,napíšem to sem ešte raz a naposledy.
Dôvod prečo zostal kontrolér statický je nasledovný.
Rušňovodičom asi nemusím vysvetlovať ako sa vlastne jazdí v automatike na rušňoch radu 163,263 a 363. Ale preto,že je tu vela nerušňovodičov sa to pokúsím úplne jednoducho vysvetliť. Spomínané rušne majú takzvanú klávesnicu kde si majster navolí požadovanú rýchlosť,ktorá je potom automaticky udržiavaná. Na rozjazd používa majster prepínač na pravo od kontroléru a to prepnutím do polohy súhlas(S) a podržaním v tejto polohe do približne 5-až 7 km/h.Pri tejto rýchlosti majster prepínač pustí,ktorí sa samovratne prestaví do polohy J (jazda). Pri zastavení,alebo znížení rýchlosti
rušňovodič prepne spomínaný prepínač do polohy V (výbeh) kde vlastne zíde z výkonu a pomocou BSE si vlak pribrzdí na požadovanú rýchlosť.Potom pri opätovnom zrýchlení sa prepínač z polohy V(výbeh) prestaví zas do polohy J (jazda) a rušeň nabehne do výkonu podla predvolenej rýchlosti a predvoleného pomerového ťahu.Pri úplnom zastavení si majster dobrzdí na potrebnú rýchlosť pomocou BSE a pri optimálnej rýchlosti (je potrebné mať v tom prax.) majster odbrzdí a prepne prepínač do polohy P(parking) kde dôjde k odbrzdeniu súpravy a zabrzdeniu loko na 2 bary.Toto sa dá aj bez odbrzdenia BSE-čkom priamo do polohy parking,kde si automatika sama odbrzdí súpravu a zabrzdí loko na 2 bary. Teraz prosím všetkých ktorí sa dožadujú animovaného kontroléru aby spočítali koľkokrát sa majster pri takomto spôsobe jazdy dotkol kontroléru. Ďalší spôsob jazdy je na ruku,kde už sa toho kontroléru majster musí dotýkať,lebo tým priamo ovplivňuje výkon a rýchlosť. Toto sa používa pri posune,alebo pri poruche automatiky. Ďalší spôsob je núdzová jazda to keď už nič iné nefunguje a to majster takisto kontrolér neobsluhuje.Dole vedla kúrenia stanovišťa prepne jeden spínač do núdzového režimu a vyberie spínač a preložího do núdzového režimu hore na pulte na lavo od voliča smeru.Tam pomocou polôh tuším od 0 po 12 ovláda majster výkon a rýchlosť vlaku.Takisto sa kontrolér neobsluhuje.
Ďalší dôvod je animovanie v MSTS. Nijako sa nedá naanimovať reálna a ani približne reálna podoba chovania kontroléru na cab 263. Ale o tomto probléme by vedel napísať viac Miro. Tuším že asi všetci narážate na animovaný kontrolér 362 od Dejva. Tak s týmto je problém jedine ten, že chovanie tochto kontroléru plne zodpovedá v realite ovládaniu loko 754. To čo po nás chcete je aby sme cab 263 preladili na chovanie r.754. To sa nám aspoň zatial nechce. Miro dúfam,že sa zapojíš aj ty a že priblížiš aspoň trochu problematiku animovania čo sa MSTS týka.

A preco to neurobite tak ako je to na 240tke alebo 350tke.Dva krat stlacim klavesu D a pridam stupen tusim ze aj 263 ma pridavanie stupnov.To by snad slo rozanimovat.Do realnych masin nie som majster tak asi som urobil niekde chybu.

Tusim ze ten kontroler ma polohy SIPKA DOLE - X + SIPKA HORE.
 

dem

Strojvedoucí
263 ma plynulú reguláciu.Nie nadarmo sa volá tyristorka. Rýchlosťou a dĺžkou otvorenia tyristorov sa určuje veľkosť napätia na TM. A reguluje to elektronika. Nebudem sa tu rozpisovať o tom ako a načo aj tak to je k ničomu.
p.s: Nájdi mi tam stupne a dám ti za to nejakú cenu. Možno Nobelovu.
 

Martens

Strojvedoucí
Správce
Animace by šla řešit dle reálu až okamžiku, kdy se animace kontroleru budou vázat na stisk klávesy a nikoliv na nastavené procento výkonu - pokud mám v současnosti nastavený výkon na určité procento, nelze zjistit, jestli se výkon snižuje nebo zvyšuje.

Proto v současnosti i animace na řadách 230/240/350/150/151 je to hodně velký kompromis a 60% fikce a reálu to odpovídá jen maličko - v MSTS jsou polohy +1/-1 aretované ( na rozdíl od reálu), v MSTS jde při snížení výkonu kontroler do polohy +1 místo do polohy -1 ......
 

duuso

Pomocník strojvedoucího
Somatko:
Ja si myslím, že voči súčasnej úrovni "obinovaného" MSTS sme kabínu 263 postavili na rešpektovateľnú úroveň čo sa týka ovládania výkonu, či je mašina vo výkone alebo mimo spozoruješ v otočnom pakeťáku jazda/výbeh, toto bolo podľa mňa, Nebulusa a Dráčika /ktorý s tým chodí/ najschodnejšie riešenie, animovanie kontroléra neprichádza do úvahy vzhľadom k mizivému percentu jázd týmto spôsobom ale to sa tu už rozobralo x-krát a každý mal iný názor...
 
Nahoře