Tramvaje do MSTS

Dan J.

Strojvedoucí
Zdravím, tak to je parádička. Jen tak mimochodem, parní tramvaj se dá použít i na normální trať ČSD. Jedny ostravská skončila na vlečce v lihovaru v Maďarsku, tedy jestli si dobře pamatuji. Takže na fiktivních tratích by se meze klást nemusely a mohla by se objevit i na nějakém tom vyposunování vozu z nějaké fabrify.:D
Dan:cool:
 

Honza

Průvodčí
Jinak upozornění pro uživatele: Anička a Barborka mají zvuky směrovány do adresáře .../ZVUKY/loko_parni/... Takže kdo používáte složku .../common.snd/SndSlok/... nezapomeňte si směrování upravit ...
 

Jenda

Skladník
Zdravím, tak se mi konečně podařilo dokopat se k tomu, abych udělal přesnou kabinu na Vrbamovy tramvaje "Trio" DPMO (doposud se používala kabina plzeňské "Astry"). Pohledy i animace jsou nastaveny přesně dle parametrů DPMO. Zkusil jsem udělat také noční verzi. Tímto díky Martensovi za rady ohledně animace tlačítka na otevření dveří pomocí Binu - nakonec jsem to pověsil dle jeho rady na kontrolku dveří. Díky super návodu co se mi dostal do rukou mě až mrzí, že nemohu naanimovat vše co by šlo :D Přehled o animacích lze zjistit tady.
Animované je tedy:
*display cegelec (informace o tahu motorů, překročení rychlosti atd)
*blinkry (kontrolky i ovládání)
*kontrolky brzd, zavření a otevření dveří
*přepínač směru
*výstraha /bzučák/
*hodiny a tachometr

Když by měl někdo o kabinu zájem, rád mu ji poskytnu. Kabinu jsem zařadil do tohoto vlákna, protože ji nechci plést mezi vlakové záležitosti.
Noční verzi lze vidět zde.
Denní verze kabiny tady.
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://image024.mylivepage.com/chunk24/722828/2197/trio-kabina_9.9.09.jpg
 

DJ Páj4

Začátečník
Hoj lidi mám takovej problem... Mám tramvaj KT8 a chci jí dát do hry ale vůbec nevim jak :(
za každou radu děkuji :))
 

Honza

Průvodčí
Dobře tedy, zlatý tác ...
Krok 1) - stažení souboru s KT8D5
Krok 2) - podle druhu souboru
a) rozbalení archivu (zip, rar, ...) do pomocného adresáře
nebo
b) spuštění instalace (exe)
... nevím, v jakém formátu je KT8D5 ke stažení

... v případě 2.a přesun do složky MSTS tak, aby byla dodržena cesta potřebná cesta .../Train Simulator/Trains/Trainset/složka tramvaje daná autorem modelu/soubory modelu tramvaje

... v případě 2.b by se výše uvedené při správném zadání cesty k MSTS mělo odehrát samo

Krok 3)
a) pokud je součástí archivu sestavený "vlak", tj. consist (soubor s příponou con), umístit do složky .../Train Simulator/Trains/Consists ...
nebo
b) pokud výše uvedený soubor chybí, je třeba soupravu vytvořit (návod je na fóru)

Krok 4) - zkontrolovat přítomnost a směrování případně dostahovat kabinu a zvuky

Krok 5) - vyrazit na trať
 

Pikku

Pomocník strojvedoucího
V dubnu 2008 jsem se zde pochlubil modely tramvají T3 ve starém, nemodifikovaném provedení. Protože jsem otálel s release, (ale modely se samy neupraví ani "nemládnou") nakonec hrozilo, že skončí v šuplíku a tramvajoví nadšenci se s nimi už nesvezou. Jenže to by byla veliká škoda, protože Michal Tuček si dal tu práci a vytvořil nádhernou animovanou kabinu pro tento typ tramvaje. V duchu jsem i doufal, že autor travajové trati Blava 73 ji dovede k úspěšnému release, leč nestalo se tak. Takže "metrové" T3 určené pro provoz v Bratislavě zatím moc prostoru nemají. Normálněrozchodné T3 se neztratí v Jendově Olomouci ani v Jiříkově Hradci. Stahovat můžete na známých stránkách, ale modely opravdu nejsou nic moc. Jen nechci, aby jeho parádní kabina přišla vniveč. Pro ilustraci několik screenů.

7d24bd5f44a90cb4edb1ac031e061850.jpg

36ad10bd75e23bd94d443dc2609ad4e6.jpg

8e4808ff876595c0029e1589d83d0551.jpg

842a93913e86bdd8a736e89cb9296268.jpg

V podobné kvalitě mám připravenou i tramvaj K2 (zatím pouze na metrovém rozchodu)
 
Naposled editoval moderátor:

Jenda

Skladník
Paráda Pikku, poslední dobou jsem zaznamenal poptávku po cedulové T3 z Olomouce, tak budu moci zájemce odkázat k tobě na web. Kabina vypadá také moc pěkně. Zde jsem udělal malou galerii českých modelů tramvají do MSTS, další postupně doplním.
 

Pikku

Pomocník strojvedoucího
E499_2002 napsal:
... Hlavně se těším na tu K2ku!...

Tak nějaké obrázky na ukázku. Problém je ale třeba v tom, že Blava9173 není veřejná a jinou tramvajovou trať na metrovém rozchodu jsem neviděl :) Zde K2 na Hlavním nádraží v Bratislavě ve dne:
fdd98aeb8ff48f60b736f75270681e61.jpg

7dcbc7a659924ed5a1ab5c5016519824.jpg

A v noci:

8dec576a9be1748978aaf9b901d0edd7.jpg

13b366945fe7e5819b269a324c582c6b.jpg
 
Naposled editoval moderátor:

Jenda

Skladník
Tak jsem konečně zrekonstruoval (myšleno natřel) olomoucký Ringhoffer 223 od Pikka pro MSTS dle současného vzhledu.
3.12.2011 plánuji vydat novou aktivitu (Jízda mikulášskou tramvají) do nové verze Olomouce s tímto vozem. Aktivita bude ke stažení zde.
 

E499_2002

Pomocník strojvedoucího
Jářku, to je paráda. Jen tak dále! Plánujete také nějaký ten vlečňáček? :D
 
Naposled editoval moderátor:

Jenda

Skladník
Díky :). No což - vlečný vůz by byl prima, třeba se k jeho stavbě někdo za dlouhých zimních večerů odhodlá. Už se mě na vlečňák ptala spousta hráčů.
 

E499_2002

Pomocník strojvedoucího
Dobrý den,
existuje prosím nějaká slušnější kabina pro T6A5ky? Sháním pro Vrbamovy T6A5, popř. nějakou podobnou pro RT6N1.

Děkuji.
 

Pikku

Pomocník strojvedoucího
Pokud má někdo zájem o tramvaj T3 libereckého (a jabloneckého) dopravního podniku, tak může stahovat na známých stránkách http://pikku.msts.cz/tramvaje.html . Kabina je Jendova olomoucká (vypadá pěkně, tak co). Děkuji Neznamsebemu za úpravy modelu a doufám, že on sám svoji T3 dokončí co nejdřív, ať ty moje hrůzy konečně zmizej ;)

361acaa4a1d8aa548ab4ff4137013736.jpg
 

loparyis

Začátečník
Čau, nyní v pátek jsem se zase svezl libereckými tramvajemi, a mám opět pár otravných a amatérských dotazů k modelu. :eek:
1) Všiml jsem si, že zrychlovačové tramvaje na rozchodu 1000mm při rozjezdu tak podivně vrčí, prý díky převodovkám. (v MSTS to jde přirovnat k rozjezdu k berlínské KT4D http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=PH2kcNvZngA )

2) jako výstraha zavírání dveří se používají takové různé, často nepravidelné pípátka s různou intenzitou a frekvencí

Vím, že 63 je dělaná z olomoucké tramvaje a jejich zvyků...

Takže dotaz:
Nešly by zvuky zrychlovačové T3 upravit tak, aby se za 1. dala tramvaj stiskem "p" vypnout a zapnout, bez stažení pantografu.
Za 2. obecně ztišit zvuk MG (=>nasávání vzduchu).
Za 3. při rozjezdu a brzdě přidat ten "vrčící zvuk" z KT4.
Za 4. na klávesu "b" dát ten liberecký různě pípací zvuk výstrahy, který by pípal tak dlouho, jak by se klávesa držela.
Za 5., aby zvuk stykače, který je ve hře slyšet při nášlapu a po vypnutí jízdy, byl slyšet jen po vypnutí jízdy.
A nakonec za 6., přidat nějaký zvuk při jízdě na volnoběh, např. nějaké bouchání, či klapání... (které je pro meziměstskou trať typické)

díky moc za nějaké rady k vypracování, popř. díky za vypracování
kdyby něco, můžeme se dohodnout přes SZ
Fakt díky z jakkékoliv nápady a rady pro úplného amatéra...
 
Naposled editoval moderátor:
Nahoře