CD Servis/servis4.wag

  • Tvůrce vlákna Guest
  • Datum začátku

Ppoollll

Signalista
Otázkou je jak je to celé nastaveno a uděláno.
Totiž i kdyby byl vlastní model převzat z mého servisu 2 (nevím - nezkoumal jsem to) a stíny nastaveny na jejich zjednodušené zobrazení tak tam MSTS flákne stínový obdélník odpovídající definici rozměrů vozu z sd souboru. A pokud by byly zase už povoleny/zapnuty i dynamické stíny generované podle tvarů objektů tak sice stín od servisu 4 by zmizel ale nároky na výpočetní výkon grafiky stoupnou neúměrně. To je dáno tím že simulátor začne počítat stíny všech objektů kde je toto povoleno.
 

Martens

Strojvedoucí
Správce
Ppoollll napsal:
Otázkou je jak je to celé nastaveno a uděláno.
Totiž i kdyby byl vlastní model převzat z mého servisu 2 (nevím - nezkoumal jsem to) a stíny nastaveny na jejich zjednodušené zobrazení tak tam MSTS flákne stínový obdélník odpovídající definici rozměrů vozu z sd souboru. A pokud by byly zase už povoleny/zapnuty i dynamické stíny generované podle tvarů objektů tak sice stín od servisu 4 by zmizel ale nároky na výpočetní výkon grafiky stoupnou neúměrně. To je dáno tím že simulátor začne počítat stíny všech objektů kde je toto povoleno.
Díval jsem se na to a servis 4 nebyl převzat ze servisu 2. jako základ je model nějakého nákl, dvouosého vozu a je celý schován do alfakanálu, tudíž má reálné rozměry.....
 

Ppoollll

Signalista
Hmmmm...
Takže zbytečné nároky na výpočetní výkon. Asi bych se měl konečně podívat i na to čeho jsem iniciátorem a tvůrcem a dát to dopořádku i s tím co vymysleli a méně vhodně aplikovali i další jedinci a konečně to zveřejnit i u sebe. :rolleyes:
 

Kank

Provozní technik
Když je to tedy nějaký zprůhledněný vagon tak by stejně stálo zato udělat servis4 jako nějaký obyčejný kvádr-čim míň polygonů, tím lépe. Jde model udělat tak, aby byl z části pod zemí (nevím, třeba to nejde a MSTS by hlásil vykolejení) a tím by možná zmizel i stín. Ale jak říkám, pouze mě to napadlo a třeba to ani nejde.........
 

Ppoollll

Signalista
Pánové - stačí použít s soubor od servisu 2. Je to krychle o straně 1 cm. To ale neřeší problém těch stínů. Při jejich zjednodušeném zobrazení je stín tvořen jako obdélník jehož rozměry jsou brány podle definice v souborech s chováním modelu. A tam je i tak uveden ten velký rozměr. Toho stínu se pak zbavíte pouze při zapnutých dynamických stínech což je ale zase o nárocích na výpočetní výkon.
 

Roman

Pokladník
V první verzi byl opravdu použit model nákladního vozu schovaný za alphu, ale po té co servis Mirec uveřejnil na stránkách poslal jsem mu upravený model a to prachobyčejnou krychli o rozměrech uvedených v *.wag souboru servisu4. Je otázkou jak by se to chovalo , kdyby se použil Ppoollllův model , ale myslím si, že stíny MSTS počítá dle nastavení parametru "ESD_Bounding_Box" a s tím se nic dělat asi nedá.... Samozdřejmě , že pokud si někdo dá práci s doladěním ,tak to bude jen ku prospěchu věci. Já sám ani nečekal :rolleyes: , že se bude tak hodně využívat. Byl to jen takovej nápad a pomůcka do aktivity.
 

Ppoollll

Signalista
Roman

Pokud jen zaměníš jeden s soubor za jiný a budeš mít v pořádku název s souboru a odkazované textury tak MSTS nic nepozná. Bude s tím zacházet stále stejně. Nikde totiž nezkoumá rozměry vlastního modelu. Vše bere z eng/wag a sd souborů.
 

Roman

Pokladník
Ppoollll napsal:
Roman

Pokud jen zaměníš jeden s soubor za jiný a budeš mít v pořádku název s souboru a odkazované textury tak MSTS nic nepozná. Bude s tím zacházet stále stejně. Nikde totiž nezkoumá rozměry vlastního modelu. Vše bere z eng/wag a sd souborů.

Tak jsme vedle jak ta jedle :D Stíny totiž MSTS počítá z *.s souboru. Chvíli jsem s tím experimentoval , minimalizoval jsem všechny rozměry kromě délky ( tu jsem pro zjednodušení upravil na 15m ), ale stíny zmizely až, když jsem přesměroval vše na *.s soubor "servis2" :D . abych měl jistotu , udělal jsem ještě model krychle o rozměrech 15x15x15m. A pak to byl pěknej stín přes půl stanice.
Jestli chceš , pošlu Ti vše k posouzení......

Jo a stejný problém bude asi i u servisu3.....
 

Roman

Pokladník
Veškeré stínování včetně dynamických, ale jen při testování servisu4. Já u BP stínování nepoužívám , ono ani u vetšiny objektů není nastaveno a tak jsem ani o tom problému se stíny neměl ani tušení...
 

Ppoollll

Signalista
Zkus si vypnout jen ty dynamické stíny a uvidíš co tam pak budeš mít za stín. Dynamické stíny jsou jediné které se řídí podle tvaru objektu. Zatěžují ale taky PC neboť spotřebují určitou část výpočetního výkonu.
 

Roman

Pokladník
Tak pokud vypnu dynamické stíny nejsou pak stíny u žádného vozidla. Vyzkoušel jsem i detailní stínování vypnout ale u vozidel mám stíny jen při zapnutém dynamickém stínovaní....... U servisu4 rěší stíny jen přesměrování na "servis2.s" Ale zarazila mne jiná věc, nevím jaké s tím máš zkušenosti, při přesměrování na servis2.s ve wag souboru můžu klidně smazat "servis4.sd". Ta vazba tam bude asi " servis4.wag - servis2.s - servis2.sd " . Přišel jsem na to při použití kombinace "Ctrl +", kdy se mi zobrazoval parametr "ESD_Bounding_Box" u servisu4 dle definice v "servis2.sd" to znamená malá krychlička. Když jsem však opravil hodnoty na "ESD_Bounding_Box ( -1.300 0 -7.500 1.300 4.000 7.500 ) " už to bylo v pořádku ale na zobrazení stínu to nemělo žádný vliv. Stále se žádný nezobrazoval..... Chtělo by to otestovat více
 
Naposled editoval moderátor:

Ppoollll

Signalista
To co popisuješ je jen logický důsledek. SD soubor se bere podle názvu s souboru.
Jinak tím přesměrováním jsem měl na mysli že uděláš kopii s souboru od 2 na 4 a to mělo být vše. Špatně jsem se vyjádřil.
 

Roman

Pokladník
Ppoollll napsal:
To co popisuješ je jen logický důsledek. SD soubor se bere podle názvu s souboru.
Jinak tím přesměrováním jsem měl na mysli že uděláš kopii s souboru od 2 na 4 a to mělo být vše. Špatně jsem se vyjádřil.

To je samozdřejmě nejjednodušší a danný problém by to mělo vyřešit.....
 

Mirec

Signalista
V pondelok 19.12 (pravdepodobne až po 20.00 hod.) bude k downloadu upravený model servisu4 od Romana, ktorý opravil problém s tieňom, ktorý toto vozidlo vytváralo.
 

742.041

Pokladník
Nastal menší problém.Po updatu servisu se mě splašil MSTS.Mám ho ve volné jízdě automaticky připojenej k soupravě i když je neviditelnej,takže předek mám vlastně o nějakejch 20 metru vepředu.Při pohledu z horní kamery jsem se ještě z takové dálky na soupravu nedíval a co teprve z přestavováním vyhýbek,musím mít šestej smysl abych věděl kdy přehodit.Co stím??
 
Naposled editoval moderátor:

742.041

Pokladník
Já na nic,on se tam vetřel sám,prostě se mě nacpal před soupravu a mám před sebou 20 metru prázdného plna,ale vidět za jízdy jak se předemnou shodí návěst na stůj,hmmmm
 

Hawk

Posunovač
742.041 napsal:
Já na nic,on se tam vetřel sám,prostě se mě nacpal před soupravu a mám před sebou 20 metru prázdného plna,ale vidět za jízdy jak se předemnou shodí návěst na stůj,hmmmm

Tak si ho v activity editoru v úpravě souprav přehoď na konec vlaku;)
 

742.041

Pokladník
To by tam musel být,ale on tam není,prostě se tam objeví až se spustí jízda.Babo raď
 
Naposled editoval moderátor:

Hawk

Posunovač
742.041 napsal:
To by tam musel být,ale on tam není,prostě se tam objeví až se spustí jízda.Babo raď

To je blbost...prostě se ti tam objeví v tom editoru cca 5cm před lokomotivou, tak to přetáhni dozádu...pokud tam neni, tak neni ani ve gře...jiná možnost skoro není ;)
 
Naposled editoval moderátor:
Nahoře