Máte aktivitu nekompatibilnú s vaším trainsetom? Tu je návod

JOHNZ

Průvodčí
Tento návod ukazuje ako si aktivitu stiahnutú z internetu upraviť k obrazu svojmu,teda odstrániť všetky nesúlady medzi aktivitou a vašou inštaláciou MSTS.

Úprava traffic consistov
Keď už máme nainštalovaný a rozchodený Conbuilder, klikneme na ikonku Test missing files - taka mašinka s lupou, poprípade použijeme menu

Otvorí sa nám okno samotného kontrolného algorytmu, v ktorom zvolíme tlačítko Consists, pretože chceme testovať súpravy. Následne sa nám vypíšu všetky súpravy, ktoré ConBuilder v MsTS našiel. Následne môžeme buď ručne označiť všetky súpravy, alebo prostrednítvom tlačítka s krížikom, ktoré je pod zoznamom súprav môžeme označiť všetky. nakoniec stlačíme Start Test a zahájime skúšku. Po ukončení sa nám zobrazí okno, so zoznamom chýb, ktoré ale my nepotrebujeme a teda ho opustíme gombíkom Exit.

Teraz si všimnime okno testovacieho algorytmu. Nachádzajú sa tam dva zoznamy. Do horného sa (ako sme si všimli) vypisovali všetky súpravy tak ako sa testovali do druhého sa vypísali všetky súpravy s chybami. V našom prípade je to jediná súprava a to súprava Košičanu. Dvojklikom na súpravu si ju presunieme do editovacieho okna ConBuildera, kde s ňou pracujeme v podstate rovnako ako keď vytvárame novú súpravu.

Čo je však iné sú položky Unit not Found (to čierne pole s nápisom NOT FOUND). Tie označujú vozidlá (názvy .eng súborov), ktoré vo vašom TRAINSETe chýbajú. pozorne si pozreme názov .eng/.wag súboru - mal by nám pomôcť nájsť optimálnu náhradu. Dvojklikom na položku potom Unit not Found zrušíme a ostatne nám tam medzera. Tam môžme zo zoznamu lokomotív alebo vozňov vložiť nejaké vozidlo ako náhradu (a to rovnako ako sa to robí keď vytvárame novú súpravu). Poprípade ešte môžeme kliknutím na jednu z dvojšípok pod súpravou medzeru zrušiť. Súprava potom vozidlo nebude obsahovať.

Súpravu potom uložíme. klikneme opäť na testovacie okno a v spomínanom zozname vyberieme ďalšiu chybú súpravu (ak tam ešte nejaká je) a dvojklikom ju opäť prenesieme do editovacieho okna a opravíme.

Môže sa stať aj to, že máme síce chybu v súprave ale v ConBuilderi nie sú žiadne položky Unit not Found to znamená, že síce vozidlá chýbali, ale ConBuilder našiel v TRAINSETe .eng/.wag súbory s rovnakým názom a automaticky ich použil ako náhradu. V tom prípade stačí súpravu skontrolovať poprípade upraviť (ku chybne nahradeným vozidlám sa chováme ako k položkám Unit not Found ) a śupravu uložiť.

To by bol prvý polčas ... každá aktivita sa skladá ale ešte aj z loose consistov...a s nimi vie ConBuilder robiť dosť obmedzene ba až vôbec, preto použijeme iný program a síce MsTS - Activity analysis (link som napísal do fóra Programy a Utility).

Program nainštalujeme a spustíme. - Všimneme si že je to demo verzia.
Máme pred sebou dva zoznamy. Prvý je zoznam tratí. Tam si vybereme trať a podľa toho sa zaktualizuje spodný zoznam - zoznam aktivít. Klikneme na vybranú aktivitu a stlačíme Analysis (nie Detailed Analysis). Program sa pustí dopráce a skontroluje všetko čo sa dá. Keď je hotový otvorí sa okno s výsledkom jeho práce.

Prvá vec, ktorú by sme si mali všimnúť je fakt, či sa naboku okna nezobrazil červený gombík Missing Files. Ak je prítomný, znamená to, že aktivite chýba nejaký súbor. Klikom na gombík sa otvorí okno, kde sú tieto súbory vypísané. Zoznam sa dá vytlačiť, my však viac (najmä pri súpravách) oceníme funkciu tlačidla Create, ktoré umožňuje chýbajúci súbor vytvoriť a nahradiť jeho chýbajúci obsah obsahom niektorého zo súborov, ktoré vo vašom MsTS existujú. Vyberiete chýbajúci súbor a stlačíte Create. Otvorí sa zoznam možných náhrad (existujúcich súborov príslušného druhu), vyberieme si tú, ktorá sa nám najviac pozdáva a stlačíme Apply. Tým sa zmena použije a opäť sa spustí analýza aktivity. Ak sa už tlačidlo Missing Files nezobrazuje, znamená to, že aktivita už má všetky súbory po ruke.

Teraz sa zameriame na jednotlivé vozidlá. V okne vidíme opäť dva zoznamy - jeden je zoznam loko a druhý je zoznam vozidiel. Každé vozidlo je tu vypísané len raz. Chýbajúce vozidlá sú vyznačené červeným prúžkom a nápisom ----- not installed ----- pri hodnote "Name" a následne hodnotou NO pri položke zoznamu "Exists".

Vyberieme teda niektoré (či už chybné alebo existujúce vozidlo) a stlačíme naboku tlačidlo Replace. Otvorí sa okno, v ktorého hornej časti sú vypísané zistiteľné parametre nahradzovaného vozidla a pod ním je veľký zoznam existujúcoch vozidiel, ktoré môžeme použiť ako náhradu. Vyberieme si teda niektoré z vozidiel a stlačíme Apply. Následne výmenu vozidla ešte v okne potvrdíme a program nahradí chýbajúce vozidlo a opäť spustí analýzu aktivity. Následne vyberieme ďalšie chybné vozidlo a postup opakujeme až kým v oboch zoznamoch nie je ani jeden červený riadok. Tlačidlo Back potom okno opustíme a vyberieme ďalšiu aktivitu, ktorú tiež opravíme/upravíme.

Dúfam, že aj bez obrázkov je to dosť pochopiteľné a že ste prišli na to ako vyriešiť akékoľvek nesúlady medzi aktivitou a vašim MsTS. Návrhy a pripomienky píšte sem, poprípade na môj mail.

Kebarko

Provozní technik
JOHNZ napsal:
každá aktivita sa skladá ale ešte aj z loose consistov...a s nimi vie ConBuilder robiť dosť obmedzene ba až vôbec,
Nieje to pravda, pretože program ConBuilder má službu, ktorá vie efektívne a pohodlne preznačovať tzv. loose consist.
Podmienkou ovšem je, že tento loose consist musí najsť. A tu je problém s českým názvoslovím MSTS. ConBuilder skrátka nerozpozná v súbore *.act označenie "Chybějící soubor se soupravou " (čo je české označenie loose consistu). Bud si to musíte ručne preznačiť na "Loose consist" (a potom to ConBuilder už nájde) alebo upraviť toto označenie v súbore string.dll, čo je výhodnejšie pretože to už máte nastálo.

Zdravím,
ta knihovna "string.dll" je v kořenu MSTS? Čím ji otevřu k editaci a kde zhruba se řádek s "Chybějící soubor se soupravou" nachází?
Díky za odpověď. milo

JOHNZ

Průvodčí
Kebarko: No dajme tomu, že aj po vrátení toho nápisu loose consist tu mám stále súpravy, kotré ConBuilder nenájde. A takisto sa občas stáva, že tam urobí blbosť (najmä keď sa podaria 2 súbory s rovnakým názvom /hoc v rozdielnych adresároch/ - MsTS aj AA si ešte poradia ale CB už nie).

G

Guest

Host
Mne ConBuilder našiel bez problémov chýbajúci voz v aktivite v pevnom consiste a mal so tam "Chybějící soubor se soupravou". V dll som nemenil nič, takže to bude asi individuálne.

A mně to ConBuilder nenašel a teprve,když jsem to všechno přepsal ručně na Loose consist,tak mi našel všechno a dalo se to v editoru bez problémů opravit.A navíc,která aktivita nemá toto označení consistu,nelze ji v editoru načíst,natož opravit,vše se pak musí dělat ručně editací příslušné aktivity.Některý autor používá označení Chybějící soubor se soupravou,jiný Loose consist a pak se nelze divit,že ConBuilder něco nenačte a neopraví.Stejná situace byla už u označování *s a *sd souborů,nakonec se to vše vyřešilo.Tak si myslím,že by se taky tady mělo sjednotit,co se v aktivitách bude psát a pak by to používali všichni a odpadla by spousta problémů.Je zajímavé,že se tato situace stále opakuje u všeho možného,co souvisí s MSTS,asi by se měla vytvořit standardizační komise,která by dělala něco jako normy NeM,DIN a další.Bez norem to prostě nejde,když je máme prakticky na všechno,tak proč jich nevyužít i v MSTS? :D

Malá poznámka k překladu Loose consist

Podstatné je aby tvůrce úkolu tam měl původní text. U ostatních uživatelů nezasahujících do již vytvořeného úkolu je zcela jedno jaký text v dotyčné knihovně mají neboť již inkriminovaný text je v úkolu obsažen od tvůrce.

Pokud má někdo z tvůrců zájem tak mu mohu již takto opravené knihovny na otestování zaslat.

Dotaz na JOHNZe

Mám dotaz k prográmku Activity Analysis. Mám MSTS ve 4 adresářích pro různé tratě a ani jednou defaultně. Když jsem nainstaloval AA, tak mi funguje jen na poslední naistalované verzi a to ještě mi našel jen 2 defaultní tratě. Dá se to nějak udělat abych ho nasměroval do instalace kde potřebuji ? Pokud v této demoverzi ne, pak mám dotaz, zda-li se to dá nějak obejít. A pak mi ještě nejde do hlavy proč mi ukazuje jen dvě tratě a né všechny defeultní ! D9ky za pomoc.

Martens

Strojvedoucí
Ahoj,
psal už o tom někde JOHNZ ......

1) MSTS při instalaci zapíše do registrů poslední instalovanou cestu, kam se instalovala poslední instance MSTS a Activity Analyser tuhle informaci využívá....tudíž bude pracovat pouze s poslední nainstalovanou instancí MSTS

2) Co se týče těch dvou tratí, tak tohle dělá nezaregistrovaná verze, pracující v demo režimu.....jediná cesta jak toto obejít je koupit to nebo ....... a nebo další řešení....nechávat v instalaci MSTS tratě, které chci kontrolovat postupně.....

AHOJ, díky. O problému s registry vím, s tím nehnu ale myslel jsem jestli se to nedá nějak obejít stejně jako jsi mi poradil s rozbalování aktivit v apk. Jestli tomu správně rozumím, tak když překopíruju trať , kterou chci zkontrolovat do poslední instalace MSTS, tak AA jí najde ? Když ale demo verze AA umí jen dvě tratě, tak jak jí přinutit aby si vybrala zrovna tu, kterou potřebuji, a kterou jsem tam nakopíroval ? Bere to podle abecedy či kýhovýra ?

Martens

Strojvedoucí
Re: Dotaz na JOHNZe

tata22 napsal:
AHOJ, díky. O problému s registry vím, s tím nehnu ale myslel jsem jestli se to nedá nějak obejít stejně jako jsi mi poradil s rozbalování aktivit v apk. Jestli tomu správně rozumím, tak když překopíruju trať , kterou chci zkontrolovat do poslední instalace MSTS, tak AA jí najde ?
Myslím si, že ano, žel je to jenom analýza problému, protože nemám více instancí MSTS.....akorát bych spíše nepřenášel tratě, protože bys musel přenášet i trainset a consisty.....efektivnější je přejmenovat adresář s danou instancí MSTS na název adresáře poslední instance

tata22 napsal:
Když ale demo verze AA umí jen dvě tratě, tak jak jí přinutit aby si vybrala zrovna tu, kterou potřebuji, a kterou jsem tam nakopíroval ? Bere to podle abecedy či kýhovýra ?
No, já to řeším tak, že tím, že mám jednu instanci, tak mám v routes jenom tu trať, kterou chci kontrolovat....on to fakticky bere asi podle abecedy.....

G

Guest

Host
Pánové, mám pro vás jedno řešení.Jděte do registrú a v HKLM/Software si najděte klíč pro Activity Analysis. Odtaď smažte záznam Email a pak spusťte program. Mejlovou adresu nezadávejte, a jako jméno a heslo nyní můžete zadat cokoliv.

G

Guest

Host
Určitě podle abecedy, stačí přejmenovat. Demo, ale bude pracovat vždy pouze s 2 tratěma a s dalším omezením. V případě více instalací opět stačí přejmenovat, příp. upravovat cestu v registrech.

Díky moc. Funguje to bezvadně ! Pak už je oprava mrtvých Consistů v tomhle programu hračka (s návodem od JOHNZe - opět velké díky) !!!!!!
Všechny aktivity, s ktrými jsem se trápil opravené během snídaně !

Miran

Moderátor
Správce
Ano takto je to jednoduché. Ale nezapomeň si vše před zásahem zazálohovat. Pokud někdo neví kudy do registrů, a takhle se mu poradí, stačí několik šlápnutí vedle a nenaskočí ani Wokna. Takže veký pozor na to, co děláš!!!!!

Aj tak to nefunguje (kašlem na to) . Napíšem meno, emailovu adresu nie, a registračný kód a stále to vypisuje, že je zle zadané registračné číslo

Kebarko

Provozní technik
AA je dobry ale vhodny len na male aktivity. Pokial je aktivita trosku zlozitejsia - obsahuje pomerne vela vozidiel - tak preznacenie je strasne pomale. Z casoveho hladiska je to uplne nevyhovujuce. Keby to preznacovanie robilo aspon trochy inteligentne - to co je uz hotove dam bokom a nekontrolujem. Ale nie, ako idiot neustale kontroluje komplet celu aktivitu, a tym natahuje cas.

Nahoře