Návod k tvorbě aktivit - PPoollll (komentáře a diskuse)

Zdravím vespolek. Možná jsem objevil Ameriku, ale konečně jsem v Editoru aktivit pochopil funkci Reversable v Události úloh. Zjednodušeně znamená "Trvale aktivní událost". Vysvětlení: vytvořím Událost s úlohou 'Dosáhnout rychlost 30 km/h' a zobrazení zprávy "Dosaženo 30 km/h." Pokud při jízdě dosáhnu 30 km/h, objeví se okno se zprávou. Mám-li zatrženo Reversable, objeví se okno se zprávou při každém dosažení 30 km/h. Nebo: vytvořím Událost s úlohou 'Pripojit vozy' a zobrazení zprávy "Připojeno." Po připojení vozů se zobrazí zpráva. Mám-li zatrženo Reversable, můžu tyto vozy odpojit a znovu připojit a pokaždé se objeví zpráva. Odzkoušeno v OpenRails, v MSTS to bude fungovat totožně.

cetoš

Začátečník
Zdravim priatelia! Mam taku otazocku, vytvoril som aktivitu a neviem si rady s Loose consist, po zbaleni aktivity tieto consisty nezabali a taktiež nie su vidiet v Conbuilderi po otvoreni aktivity, fakt neviem kde je problem, čo mam urobit aby tie consisty zabalilo do aktivity aj aby ich zobrazovalo v Conbuilderi v aktivite. Prehladal som uz asi vsetky fora, ale nedari sa mi nič k tomu najst, mozno som niečo prehliadol, tak vas poprosim ak je niekde link, kde sa to rieši alebo nejaku radu či riešenie. Vopred velmi pekne dakujem...

Venny

Provozní technik
Loose consisty se zapisují PŘÍMO do souboru ACT, pokud si pamatuji dobře. Jako samostatné soubory CON je tedy nenajdeš. To jen v případě, že je přes AE vložíš do servisů (SRV) spolu s trasami (PAT), ale to už nejsou loose consisty ale normální traffic (TRF). A zde už platí jiná pravidla o jejich vytváření a používání. Tvůrci aktivit ti jistě potvrdí, že výhodnější pro chod aktivity je použití normálních SRV, které lze po ukončení jejich role v aktivitě nechat odebrat / zmizet, než mastit příliš mnoho loose consistů a zbytečně zatěžovat systém. Loose, pokud jsem si všiml, se používají omezeně, třeba jako připojované vozy k soupravě hráče apod.

cetoš

Začátečník
Loose consisty se zapisují PŘÍMO do souboru ACT, pokud si pamatuji dobře. Jako samostatné soubory CON je tedy nenajdeš. To jen v případě, že je přes AE vložíš do servisů (SRV) spolu s trasami (PAT), ale to už nejsou loose consisty ale normální traffic (TRF). A zde už platí jiná pravidla o jejich vytváření a používání. Tvůrci aktivit ti jistě potvrdí, že výhodnější pro chod aktivity je použití normálních SRV, které lze po ukončení jejich role v aktivitě nechat odebrat / zmizet, než mastit příliš mnoho loose consistů a zbytečně zatěžovat systém. Loose, pokud jsem si všiml, se používají omezeně, třeba jako připojované vozy k soupravě hráče apod.
Vďaka Venny, celkom postačujuca odpoved, vsimol som si u niektorych aktivitarov, ze použivaju services namiesto looses, len som nevedel dovod, teraz uz mi to je jasné a skusim nahradit loose servisami, je fakt rozumnejsie ho po prejdeni stanice nechať zmiznut. :)
Este raz velmi pekne dakujem za odpoved.....

Dan J.

Strojvedoucí
vsimol som si u niektorych aktivitarov, ze použivaju services namiesto looses, len som nevedel dovod, teraz uz mi to je jasné a skusim nahradit loose servisami, je fakt rozumnejsie ho po prejdeni stanice nechať zmiznut.
To sis všiml brzo..., tohle je první zásada u tvorby aktivit, dokonce jsem to tady několikrát psal, že se LC nepoužívá pro vozy odstavené ve stanici, pokud s nimi nechceš posunovat. Nevím, zda jsem to nepsal dokonce i u nějakého tvého příspěvku zde na fóru. Loose Consist zatěžuje PC v aktivitě a kdyby jsi tvořil aktivitu pro MSTS, tak věř, že se při obsazení nádraží tímto způsobem v aktivitě daleko nedostaneš.

cetoš

Začátečník
To sis všiml brzo..., tohle je první zásada u tvorby aktivit, dokonce jsem to tady několikrát psal, že se LC nepoužívá pro vozy odstavené ve stanici, pokud s nimi nechceš posunovat. Nevím, zda jsem to nepsal dokonce i u nějakého tvého příspěvku zde na fóru. Loose Consist zatěžuje PC v aktivitě a kdyby jsi tvořil aktivitu pro MSTS, tak věř, že se při obsazení nádraží tímto způsobem v aktivitě daleko nedostaneš.
Ok Dane, dik za odpoved !
Zatial som sa do vacsich "akcii" nepustal, tak som tie stojate consisty velmi neriešil, lenze mam nieco trosku zlozitejšie tak som potreboval zistit ako to je, už som vdaka vam mudrejši :)
Takže povyhadzujem LC a nahradim ich .srv, diky chalani za dobre rady...

Nahoře