Trainset a jeho značení

T

Posunovač
Trainset

Johnz

Nevím jak to napsat,abych někoho neurazil,ale s tím co mám v trainsetu přeznačené a dostupné se mi nikdy nestalo,že by mi msts kolaboval právě kvůli počtu modelů ve společných složkách nebo že by mi z nějakého záhadného důvodu měnil textury mezi modely ve stejné složce.A zkoušel jsem to nasimulovat,ale výsledek byl vždy stejný.Msts naběhnul a zcela korektně se choval bez jakýchkoliv záměn a pádů.

T.
 

Tax

Moderátor
Správce
JOHNZ napsal:
Tax: Vodu kazat, vino pit ... to je tvoje ...
Narážaš na 183.007 ???????????????????????????????? ;) Nuž ale tá je v inštalačnom tvare, s ňou nikto žiadny problém nemôže mať ... a keď bude nový eng alebo zrekonštruovaný model, stačí užívateľovi kliknúť na súbor napr. upd183007.exe a on urobí všetko podstatné ... len netreba do súborov a ich názvov a umiestnenia ( adresár/zložka ) zasahovať ...
 

JOHNZ

Průvodčí
Ano, narazam (to bola fuska zistit o co mi ide) ... ale to iste si potom ja mozem urobit napriklad keby si Da57 - prerobim napriklad na sprievodny voz ku podbijacke ... co by si robil?
 

Tax

Moderátor
Správce
JOHNZ napsal:
Ano, narazam (to bola fuska zistit o co mi ide) ... ale to iste si potom ja mozem urobit napriklad keby si Da57 - prerobim napriklad na sprievodny voz ku podbijacke ... co by si robil?
Heh, máš smolu, dialnica už je natiahnutá až k PX ... sadnem do tankoch a idem narobiť s tebou poriadok ... neprejde ani hodina a som u teba !!! ;) :D ( pravda, za predpokladu, že ma nechytia policajti ... ;) )
No, sprievodný voz k podbíjačke neni zlý napad, ale chcelo by to prispôsobiť model ... zacpať tvere, prepracovať okná, až máš materiál, môžeme na tom popracovať. Ak navrhneš normálny názov, daj aký chceš ... ale csd_Da_6-6598_spr.voz.podb.djbvkejevkj.wag neni zrovna trefné a prehľadné ...
Ja som názvy súborov a adresára k 183.007 maximálne zjednodušil, pritom je to prehľadné a vecné ... systém, v ktorom to bolo pôvodne, mi nepripadá prehľadný, je zbytočne prekomplikovaný ... ale to je môj názor, ty môžeš mať iný ... podstatné je, že si rozumieme a dokážeme sa dohodnúť.
 
Naposled editoval moderátor:

JOHNZ

Průvodčí
No ale dialnica je natiahnuta samozrejme az do BA ... a od dialnice na Vajnory je to takyisty kusok ako od dialnice k moju baraku ... tak to iste mozem ist spravit ja s tebou ... :D
Mne len pripada absurdne, ked niekto hovori o tom *nepreznacovani* a sam si repaint preznaci ... ja napriklad o tom nazve mozem vyhlasit ze v nom niesu vsetky udaje, ktore pozadujem, ... a zasa sa vrtime dokolecka bez toho, ze by sme sa na niecom dohodli ... keby sme chceli ten nazov max. zjednodusit tak si na zeleznicnu spravu aj na parametre vymyslime ciselne kody, vyhadzeme nuly a vysledok by bol napr: 11837/118374.eng kabina by bola c/183/1.cvf zvuky s/eo/1831.sms a s/eo/1832.sms ... to by sa dalo povazovat za optimalizaciu ...
 

Tax

Moderátor
Správce
JOHNZ napsal:
No ale dialnica je natiahnuta samozrejme az do BA ... a od dialnice na Vajnory je to takyisty kusok ako od dialnice k moju baraku ... tak to iste mozem ist spravit ja s tebou ... :D
Mne len pripada absurdne, ked niekto hovori o tom *nepreznacovani* a sam si repaint preznaci ... ja napriklad o tom nazve mozem vyhlasit ze v nom niesu vsetky udaje, ktore pozadujem, ... a zasa sa vrtime dokolecka bez toho, ze by sme sa na niecom dohodli ... keby sme chceli ten názov max. zjednodusit tak si na zeleznicnu spravu aj na parametre vymyslime ciselne kody, vyhadzeme nuly a vysledok by bol napr: 11837/118374.eng kabina by bola c/183/1.cvf zvuky s/eo/1831.sms a s/eo/1832.sms ... to by sa dalo povazovat za optimalizaciu ...
Určitý rozdiel tu však je ... skin zssk183.007 je k downloadu na mojej stránke a v tejto forme si ho môže zadovážiť každý, kto chce, je verejne prístupný. A teda jak autori aktivít, tak aj užívatelia si ho môžu kedykoľvek nájsť a stiahnuť. Iná vec je, že som u neho zmenil označovanie za také, aké vyhovovalo mne a mohol alebo mal som ťa o tom informovať.
Ale keby som bol autorom aktivity, stiahnem si model alebo skin, preznačím si ho a dám na verejnosť aktivitu so svojím označovaním, tak je problém, pretože každý jeden si musí to dotyčné vozidlo preznačiť, alebo ho vyhodiť z aktivity. Tu ide hlavne o jedno ... pokiaľ je akékoľvek vozidlo k downloadu na domovskej stránke autora ( je to jedno, či mojej, Pikkovej, Johnzovej, Ondrovej alebo hocikoho iného ), treba nechať jeho označenie tak, ako je, pretože je veľký predpoklad, že takto ho bude mať najmenej 98% ľudí, ktorí si to stiahnu. A toto by mali vedieť predovšetkým autori aktivít. Pritom je jedno, či je označené Šemorovým, Ppoolll-ovým, mojim, tvojim alebo akýmkoľvek iným systémom - podstatné je to, nech to má každý tak, ako je to na domovskom webe modelu.
 
T

tomi

Host
JOHNZ napsal:
No ale dialnica je natiahnuta samozrejme az do BA ... a od dialnice na Vajnory je to takyisty kusok ako od dialnice k moju baraku ... tak to iste mozem ist spravit ja s tebou ... :D

Jonzi nic proti, ale v pripade vasej vzajomnej konfrontacie zoci-voci stavim na Taksa ;)

Ohladne trainsetu - som za BP a jeho nasledne doplnanie. Nechapem snahu niektorych jedincov (nexem menovat ale oni vedia, koho myslim, zejo Ppolle ;) ) ist za kazdu cenu proti prudu a vymyslat idiotske znacenia s kopou nadbytocnych znamienok.

Ako povedal Zbysa, autori novych vozidiel ci uz je to Pikku alebo Taks a dalsi sa budu drzat vlastneho znacenia, nedotknutelnost ktoreho bude stanovena v licencnych podmienkach modelu. Ak na to budu uzivatelia kaslat a modely si svojvolne premenovavat, tak autori zacnu prezmenu kaslat na uzivatelov az nakoniec nebude co premenovavat... ;)
 

Jacek

Průvodčí
JOHNZ napsal:
Ano, narazam (to bola fuska zistit o co mi ide) ... ale to iste si potom ja mozem urobit napriklad keby si Da57 - prerobim napriklad na sprievodny voz ku podbijacke ... co by si robil?

Z čistě modelářského hlediska - každé vozidlo má svoje označení, i vozy pro zvláštní účely. A i když je to přestavěné třeba z Da a používá se to jako ubyťák k podbíječce, má označení tvar SV a za tím nějaké číslo. S původní řadou to nemá už nic společného.
V názvu souborů bych použil toto označení, např. CD_SV_44545
V Name už se dá napsat cokoliv a obrázek s popisem, který se zobrazí v ConBuilderu je vůbec nejlepší.

Ty zvláštní vozy v MSTS jsou každý pes jiná ves.
 

Kebarko

Provozní technik
Re: Trainset

T napsal:
cd_742111_ms.eng varianta mimo službu,nečinná
cd_742111_pos.eng varianta postrk
cd_742111_por.eng varianta porucha

Chcem sa spýtať aký je rozdiel (v čom a v ktorých parametroch) medzi variantou "ms" a "por" ? - čím sa líšia engy.
Ďalej by som sa tiež rád dozvedel čím sa lísi štandardné vozidlo od vozidla vo variante "pos". (zvukmi??)
 

Jacek

Průvodčí
Re: Trainset

Kebarko napsal:
Chcem sa spýtať aký je rozdiel (v čom a v ktorých parametroch) medzi variantou "ms" a "por" ? - čím sa líšia engy.
Ďalej by som sa tiež rád dozvedel čím sa lísi štandardné vozidlo od vozidla vo variante "pos". (zvukmi??)

varianta mimo službu - nečinné vozidlo bez strojvedoucího

varianta v poruše - nečinné vozidlo, ale se strojvedoucím. Když na trati "klekne" nějaká mašina tak tam ten fíra je pořád, i když vlak táhne jiná mašina.
Obě verze používají sms nějakého vhodného nákladního vozu a mají nulový výkon a tažnou sílu (kvůli MSTS je nutno nastavit 1kW, 1kN, jinak to blbne).

varianta postrk - používá jiný sms vytvořený speciálně pro postrk (viz moje stránky). U normálního sms na postrku se totiž nemění zvuky a "blafe" to pořád na volnoběh.
U všech verzí jsou patřičně upravená světla - na vlaku svítí vždy koncovky a všechny tyto verze jsou v MSTS neřiditelné hráčem.
 

Mirec

Signalista
Na web som nakopíroval novú verziu Trainsetu.xls - sú dodané vozne DB Avmz a Bvmz.Súbor si buď sťiahnite opäť (ten istý odkaz na webe), alebo priamo tu
 

ok1dnh

Pokladník
Trainset BP

Protože se vyhražený prostor 5GB od ledna nevyužíval, poslal mi Zbyněk DVD s Trainsetem, který je v současné době součástí zasílaných DVD s jeho tratí a já jsem jednotlivé mašiny a vozy zabalil do RAR-u a poslal na http://msts.sinus.cz/ , kde je vám to k dispozici. Soubory jsou roztříděné a tak se v tom snad vyznáte. Pokud někdo najde chybně zařazený soubor, napište mi mail a já to opravím.
No a protože znám lidi a jde o asi 1.8GB, je nastaveno omezení na 20 souborů denně. Nesnažte se stahovat více souborů jak 20, sice vám to stáhne zdánlivě všech 394 souborů, ale pouze 20 bude správných a 374 bude krátkých (několik Byte) a bude obsahovat pouze textovou hlášku "Pouze 20 souborů lze stáhnout denně, můžete to zkusit zítra".
Karel
P.S. Pokud lidi nebudou bláznit, není problém to pustit volně. Omlouvám se za to omezení, ale mám smutnou zkušenost z mých stránek s katalogovými listy elektronických součástek.
 
Naposled editoval moderátor:

Petr Novák

Průvodčí
Chtěl bych se zeptat,to je aktuální trainset?Některé věci mi chybí,tak abych to netahal zbytečně a taky zbytečně neomezoval ostatní.Jinak prima věc.mít všechno pohromadě. ;)
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
ok1dnh napsal:
Petře, ve vší úctě, ale pokud není srozumitelná věta "......poslal mi Zbyněk DVD s Trainsetem, který je v současné době součástí zasílaných DVD s jeho tratí...." pokud se týká aktuálnosti Trainsetu, tak polopaticky: .....v pátek 9.6.2006 odpoledne mi došlo od Zbyňka DVD.....
Je již zřejmé, že je to aktuální trainset ??
Karel
Potvrzuji, opravdu zatím nic víc není než na posledním DVD s BP71. Takže kdo obdržel v pátek nebo obdrží příští týden tohle DVD, má tam vše a zatím nic stahovat nemusí. O dalších novinkách budete informováni na mých stránkách i zde v diskuzi.
 
Nahoře