Trainset a opět trainset

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
RE: Trainset a jeho značení

Tak Vám pěkně děkuji. Jen do mě bušte. Asi bych se měl všem omluvit, že jsem si dovolil zprovoznit a přednaladit kompletní původní Trainset. K zařazení vozidel jsem měl svolení autorů, jen mi v počátcích uniklo, že mám některé skiny od Vrbama a model 714. Asi před rokem jsem se za to Vrbamovi omluvil a poslal mu placku DVD. Tak už to prosímtě stále dokola nepitvej.
Já si neumím představit, kdybych vydal aktualizaci a měl tam nějakou závažnou chybu. To už by jste asi na mě rovnou poslali nájemné vrahy.
 

Pawlik

Průvodčí
RE: Trainset a jeho značení

Taxi, nechceš to tady z postu moderátora jednou pro vždy zamknout?
Pánové, tohle jsou beztak debaty o hownu, dvojitém!
Každých pět příspěvků se opakuje to samé a akorát se zde vytahují staré sváry.
Je to pořád dokola, jeden se zmíní, druhý si rejpne, třetí už přihřívá polívku, čtvrtý leje benzín do ohně a největší křikloun křičí jen za rouškou internetové anonymity (chápejte obecně).
 

Vrbam

Pomocník strojvedoucího
RE: Trainset a jeho značení

Zbyněk Šemora napsal:
Asi před rokem jsem se za to Vrbamovi omluvil a poslal mu placku DVD..

Vážně? Placka přišla, ale ta omluva chyběla. Navíc když jsem viděl ten trainset tak mi vstávaly vlasy hrůzou na hlavě, to byl taky jeden z důvodů proč se bránit TBP jako čert kříže.
 

Pavlík

Pomocník strojvedoucího
Dan J.: Naprostý souhlas. Skoro vždycky musím po stáhnutí aktivity hledat a stahovat další vozidla. A proč? Protože TBP se stává "pravěkem". Jeho modely stárnou a ikdyž jsou k dispozici nové updaty, tak si je tam musí uživatel dohodit sám a pak se bojí aktualizovat TBP, aby něco nezvoral.
Nabízí se otázka: je k dispozici tolik nových modelů a skinů a proč ještě nejsou v TBP?
Nedělá mi vůbec problém si ty modely do mého trainsetu doplnit. Ale co má dělat takový nováček, který si ty modely doplní a pak spustí Aktualizaci TBP a už v tom má guláš?
 

Tax

Moderátor
Správce
Pavlík napsal:
... je k dispozici tolik nových modelů ... a proč ještě nejsou v TBP? ...

Pavlíku, na to je veľmi jednoduchá odpoveď, ale nenapíšem ju sem, vzniklo by zas zbytočné flame. Keď prídeš najbližšie na slezinu do Bohumína či do Prahy, vysvetlím ti to pri 2 dl červeného :D
 

Pikku

Pomocník strojvedoucího
Pavlík napsal:
...Nabízí se otázka: je k dispozici tolik nových modelů a skinů a proč ještě nejsou v TBP?...

A proč by měly být ? Jsou přeci volně ke stažení na internetu.
 

JiříkTK

Pomocník strojvedoucího
Pavlík napsal:
....... Skoro vždycky musím po stáhnutí aktivity hledat a stahovat další vozidla. A proč? Protože TBP se stává "pravěkem".
No Pavlíku, nic stahovat nemusíš. Pokud ovšem nechceš.
Na druhou stranu je fakt, že svého času existovala řada aktivit, které používaly pouze vozidla z TBP. Je jich tam několik GB, netuším, proč v současnosti tolika aktivitářům tvořícím aktivity ze současnosti nestačí. Možná, kdyby toto jezdiči aktivit hlasitěji požadovali, někteří aktivitáři by třeba i vyhověli.
Dá se však žít i bez TBP. Já a mnoho dalších, kteří se zajímáme o období ČSD, TBP vůbec nemáme.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Pikku napsal:
Pavlík napsal:
...Nabízí se otázka: je k dispozici tolik nových modelů a skinů a proč ještě nejsou v TBP?...

A proč by měly být ? Jsou přeci volně ke stažení na internetu.
Tak a přesně o toto mi jde. Pokud je model volně ke stažení na webu a autor tohoto díla má určitým způsobem model označen a poté se objeví v jakékoliv aktualizaci TBP pod jiným značením vzniká akorát duplikaát jednoho a toho samého modelu a to je podle mne chyba. Já stahuji modely ihned po vydání a nečekám než vyjdou v aktualizaci TBP a pak musím vše projíždět a mazat duplikáty. Tím nechci Zbyňka nijak kritizovat, chraň bůh..

Tax napsal:
......Keď prídeš najbližšie na slezinu do Bohumína či do Prahy, vysvetlím ti to pri 2 dl červeného :D
Ona se zase nějaké slezina plánuje? Do Bohumína bych to měl takzvaně za humny, takže bych se připojil k tomu vínku, no já spíš pivku taky:D:D:D

S pozdravem Dan.
 

Pavlík

Pomocník strojvedoucího
Tax napsal:
Keď prídeš najbližšie na slezinu do Bohumína či do Prahy, vysvetlím ti to pri 2 dl červeného :D

OK. Rád se nechám poučit. Jen mi dejte vědět, až se bude nějaká další slezina opět chystat. ;) Ale mám radši pivo než víno ;).

Dan J.: Přesně takhle jsem to myslel.
 

Jacek

Průvodčí
Pavlík napsal:
Dan J.: Naprostý souhlas. Skoro vždycky musím po stáhnutí aktivity hledat a stahovat další vozidla. A proč? Protože TBP se stává "pravěkem". Jeho modely stárnou a ikdyž jsou k dispozici nové updaty, tak si je tam musí uživatel dohodit sám a pak se bojí aktualizovat TBP, aby něco nezvoral.
Nabízí se otázka: je k dispozici tolik nových modelů a skinů a proč ještě nejsou v TBP?
Nedělá mi vůbec problém si ty modely do mého trainsetu doplnit. Ale co má dělat takový nováček, který si ty modely doplní a pak spustí Aktualizaci TBP a už v tom má guláš?
Trošku si rýpnu v tomto vláknu o ničem. Dodnes jsem nějak pořád nepochopil, co to vlastně je TBP. Ale vůbec nerozumím tomu, proč jsou v tomto trainsetu pořád ty pravěké hrůzy. Minule jsem si pustil nějakou misi a málem mě porazilo, když vedle mě zastavil nákladní vlak s tímto překrásným modelem:
844b59d8c18eb919d15bf477b56c1090.jpg
Ale má vyladěný *.wag :D
A podobných děsů je tam více, od fiktivního CD_Gabs až po omalovánkové Gbgs, které už mezitím vyšly v několika novějších verzích a dnes už máme autentické modely od Kebarka.
Nakonec jsem všechny takové modely smazal a před spuštěním nové mise si radši opravím polovinu consistů.

Druhá věc je, proč autoři misí pořád ty hrůzy používají. Argument, že to je stejně "jen" v trafficu opravdu neobstojí, pokud to není v noci za hustého sněžení :cool:
 
Naposled editoval moderátor:

Dan J.

Strojvedoucí
Jacek napsal:
Druhá věc je, proč autoři misí pořád ty hrůzy používají. Argument, že to je stejně "jen" v trafficu opravdu neobstojí, pokud to není v noci za hustého sněžení :cool:
Ahoj Jacku, tak a zrovna tenhle model používám taky.:eek:, ale jaký chceš použít do vojenských transpportů na tratích ČSD? Já už to jako traffic nějak zkousnu. Lepší než ty německé tanky, jooo, kdybychom měli takové vozy naložené Sovětským tankem T34, tak to je klidně smažu a bude.:D:D:D:D
S pozdravem Dan.
 
Naposled editoval moderátor:

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Takže ještě jednou s Vám všem omlouvám, že jsem Vás otravoval svými pracemi, že jsem nenechal vše v původním tvaru s desetitisícemi chyb a že jsem si dovolil upozorňovat na nedostatky jako tester u nových vozidel nebo zvuků. Jacku elektriky opravdu vpořádku nejsou, proto tam je částečně pravěk. (Rozjezd tyrystorek - frekvence, BSE při brzdění nevydává žádné zvuky jako je syčení vzduchu a 350 při brzdění vzduchem také nevydává zvuky zdrží, jiné zvuky jsou moc přeřvané, například se mi jedním pokusem podařilo odstranit tryskáčový efekt u ucelených souprav, ale to doufám ještě doladíme. ) Jinak pravěk obecně. Uvědomte si lidi, že v MSTS by měly převládat starší modely a s těmi novými vysocepolygonovými by jste měli jezdit například jen jako vlak hráče, jinak Vám to neutáhne ani počítač NASA. Ale to už zde omíláme stále dokola.

Asi si to přejete takto: Přestanu vydávat veřejné aktualizace, abych náhodou někomu nepřepsal jeho vlastní úpravy. Protože veškeré aktualizace jsou po patronátem ŽSR a on jako jedninný zbylý ladič je zárukou nejnovější verze. Tak zde laskavě nepište jakési bludy. Kdo bude chtít aktuálné věci, jedině nové DVD. Zde je v manuálu psáno, že se může ponechat jen původní MSTS a doporučuje se kompletní složku Trains přesunout do záloh, aby nezůstaly eventuelní chybné nekompatibilní soubory.
Takhle si to tedy přejete?
Je zajímavé, přihlásil se kdysi jeden Němec, že v TBP jsou jeho skiny a neměl žádný problém, že se to vyřešilo plackou s tratí.
Hold stále platí, že spíš se dá domluvit s Maďarem než s našincem. Do nové aktualizace Taurus a polská pkp_EUO7 je toho příkladem. Také na tom nechal ŽSR ruce, aby vše přesně naladil. A Nebulus si dal práci s dodáním a zapojením Mirelu do kabiny Tauruse, oběma patří velké díky. Zasloužíte si to vůbec? Zase budete řvát, že se Vám přepíší původní ladění, na která jste zvyklí. Co na tom, že byly úplně mimo. Ale je to slovo do pranice, o které Vám tady jde především, že? J

Lidi, je hezky, zvedněte už laskavě zadek od počítačů a běžte někam do přírody. Já mám dopoledne ještě nějaký servis, ale pak jedeme na kola, to je lepší adrenalin než se tady hádat stále dokola doslova o h*****.
 

dem

Strojvedoucí
Ibaže si nepochopil že im nejde o ladenie. Uvediem príklad na nejakom mojom fiktívnom modeli. Ked vydám napríklad Zssk_Ampeer a ty si vypýtaš povolenie do TBP a ja ti ho dám, tak ho naladíte, ale aj upravíte názvoslovie. A toto je problém, nie ladenie. Pretože si to niekto dá do aktivity po stiahnutí s mojej stránky a iný to dá do aktivity s TBP. A tak bude mať v trainsete dva modeli toho istého pod iným menom. O tomto sa tu diskutovalo. Nie o tom že si to naladil. Takže pozornejšie čítaj a nehovor stále o tom istom o čom sa tu ale vôbec nediskutuje. Okrem toho po udelení súhlasu do TBP by som musel zmazať môj originálny model zo stránky aby nebola duplicita. A to nehrozí nie len u mňa ale u žiadneho autora. Dúfam že sa chápeme.

Takže jediné riešenie je model ktorý sa zaradí do TBP len naladiť, ale nepreznačovať. A pokiaľ to tebe nie je prípustné tak radšej vôbec nezaraďovať.
 

alcapone

Pomocník strojvedoucího
Takže jediné riešenie je model ktorý sa zaradí do TBP len naladiť, ale nepreznačovať. A pokiaľ to tebe nie je prípustné tak radšej vôbec nezaraďovať.
No konečně věta, která sem patří. Ano plně souhlasím. Je hrozné jet aktivitu od jiného aktivitáře a opravovat dle sebe trainset. Hodím kontrolu do Conbuildru a on vyháže třeba 500 chyb, ale třeba tam je 5 chyb a ostatní jsou vozy jinak pojmenované. Proto prosím, nechat tak jak je od modeláře, naladit a vydat. Nic jiného s tím nedělat.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj Zbyňku, přesně jde o to co tu píše Dem a Alcapone. Ono je hezké domluvit si normu značení příklad: CD_Balm, ale jakmile vydá autor svůj nový model, ČDvagBalm a já si ho stáhnu, a pak se objeví v akt. TBP právě pod názvem ČD_Balm, tak je v trainsetu najednou 2x a kdo používá k tvorbě aktivit trainset nejen distribuovaný na DVD u BP, jako zrovna já a dávám do read me trainset TBP ubd_(aktuální verze) + jiné a odkaty na web autorů modelů, tak se lehce stane, že si nováček v MSTS stáhne model z webu autora a má ho zároveň v TBP jinak značen a je problém. Nehledě na to, že pokud vydá samotný autor modelu ubdate a ty jej máš v trainsetu jinak značen, tak je další problém na světě, existuje nová verze a stará v TBP, zatímco když zůstane stejné značení, tak se to přepíše a je klid. Tím nemyslím lazení, jak se výše zmiňuješ. Ale když už jsi to ladění nakousnul, tak se podívej na parní lokomotivy. 2 stroje ČSD 555 shazují MSTS ihned jak je zařadíš do aktivity, zvuky jsou všechny směrovány snad na Golsdorf nebo co, už nevím, přesměroval jsem si je sám, ČSD 433.002 Matěj nejde vůbec odpojit od soupravy. Jarda Brabec mi eng opravil, tak jestli chceš pošlu a s 434.2186 se pro jistotu nedá jezdit vůbec (samozřejmě jako hráč). Tu mi naštěstí poslal Pikku a jede jako po másle. To neber jako kritiku, já sám bych nenaladil ani... já jen, že v ladění v TBP chyby jsou. Co se týká MSTS, že neutáhne nové modely, to se s tebou budu hádat. V aktivitě R1125 Gerlach jsem používal spoustu modelů nových a aktivita mu jela na PC bez jediného pádu. Je fakt, že mám 4 jádrový procák a 3giga RAMky. Ale člověk musí holt jít s dobou, nové Call Of Duty, mojí oblíbenou hru mimo MSTS si na starém železe taky nezahraješ.:D:D
S pozdravem Dan.
 

Kebarko

Provozní technik
Konečne sa to začína uberať správnym smerom. Nebavme sa stále o ladení - to je každého vec. Buď si to naladím sám ako to mne vyhovuje alebo si stiahnem naladený súbor. To nechajme bokom.
Už na začiatku som písal že chcem zastabilizovať označovanie. Takže keď autor vydá model alebo skin tak toto označenie nech zostane už raz navždy nemenné. A ak sa ten model bude chcieť zaradiť do TBP tak jedine s pôvodným názvom. V TBP sa aj tak na 100% nedodržuje jednotné značenie. Sú tam niektoré staré modely ktoré majú odlišné značenie (niektoré vozne majú v názve "vag" a iné nie...). Ale veď to nie je na závadu. Keď s názvami nikto nebude hýbať tak to bude v poriadku a ulahčí sa nám život.
 

Jacek

Průvodčí
Zbyněk Šemora napsal:
Jacku elektriky opravdu vpořádku nejsou, proto tam je částečně pravěk. (Rozjezd tyrystorek - frekvence, BSE při brzdění nevydává žádné zvuky jako je syčení vzduchu a 350 při brzdění vzduchem také nevydává zvuky zdrží, jiné zvuky jsou moc přeřvané, například se mi jedním pokusem podařilo odstranit tryskáčový efekt u ucelených souprav, ale to doufám ještě doladíme. )
Zbyňku, netřeba se hned rozčilovat. Prostě se mi nelíbí, že se používají prastaré modely, které už dávno měly skončit v propadlišti dějin. Stejnou pěstí na oko jsou pro mě defaultní zvuky, např. u 210 z Acely, copak ta siréna z Titanicu je podobnější žehličce než jakékoliv naše zvuky? :D
Pokud jde o balík zvuků pro elektrické lokomotivy, můžeme poladit drobné nedostatky, ale nic víc. (Ty jsme už poladili na slezině, ale na zvuky teď není čas) Pořád je to jen původní Dejvův balík, žádný zázrak se z toho udělat nedá. Je to prostě o nahrávkách, které nejsou. Je jednodušší vyrobit celé nové a kvalitní zvuky, než se pořád rýpat v muzeu stylem "tohle má být tak, tohle jinak"

Zbyněk Šemora napsal:
Jinak pravěk obecně. Uvědomte si lidi, že v MSTS by měly převládat starší modely a s těmi novými vysocepolygonovými by jste měli jezdit například jen jako vlak hráče, jinak Vám to neutáhne ani počítač NASA. Ale to už zde omíláme stále dokola.
Tak právě s tím bych nesouhlasil. Před časem tu Kank dával podrobné srovnání FPS u soupravy s jeho dokonalým "véesákem" s postupným zjednodušením a se starou verzí od Ondry.
 
Nahoře