Tvorba aktivity - problémy

L

LLukass

Host
Dobrý den.Potřebuju poradit.Tvořím si vlastní aktivitu na traťi 321.Vše je celkem OK až na jeden problém,který nemohu vyřešit.Ve stanici Olomouc mi přijedou traffiky od Přerova na osobní nádraží a nechtějí jet dále směrem na Zábřeh (směr předjízdné a nákladní nádraží),ačkoliv jim nic nekříží cestu a trasa je postavena rovně.Přesto traffiky zůstanou stát na hlavní na osobním nádraží a nejedou.Co s tím?

alcapone

Pomocník strojvedoucího
Posuň konec až do Štěpánova, zatrhni nástupiště dej přepočítat a trafik by měl odjet. On se konec trasy musí umět dát.

L

LLukass

Host
A ještě jeden dotaz.Přijedu po první koleji do Červenky na 1.kolej.Zde mám další jízdu uzavřenou servisy.3 minuty za mnou přijíždí vlak,který z první koleje by měl na vjezdu přejet na druhou,předjet mě a poté odjet po 2.koleji a následně za ním já.Jenže vlak tento traffic zůstane na vjezdu a čeká dokud já neodjedu ze stanice a teprve potom projede on.Zkoušel jsem i variantu,že jsem uhnul na 3 kolej a traffic jsem nechal vjet po 1.koleji do stanice a následně na odjezdovém zhlaví přejet na 2 kolej,ale zde se mi zastavil na odjezdu a čekal na můj odjezd,resp až zmizí servisy přede mnou.Děkuji za radu
Podotýkám že konec trafficu je až o 3 stanice dále a servisy nevadí průjezdu trafficu.Prostě má čistou trasu a nejede...Přitom v Zábřehu se mi předjetí povedlo a podle stejného principu se mi to tu nedaří.

poison

Pomocník strojvedoucího
LLukass napsal:
Přijedu po první koleji do Červenky na 1.kolej.Zde mám další jízdu uzavřenou servisy.3 minuty za mnou přijíždí vlak,který z první koleje by měl na vjezdu přejet na druhou,předjet mě a poté odjet po 2.koleji a následně za ním já.Jenže vlak tento traffic zůstane na vjezdu a čeká dokud já neodjedu ze stanice a teprve potom projede on.
Pošli ho tam po druhé koleji.Hráč v kokpitu to nepozná.Pokud i tak nebude MSTS souhlasit s tvým přáním bude to chtít více spekulovat.Tato část BP je v tomto ohledu nevyzpytatelná.Osobně jsem podobný souboj vzdal a tuším,že to byla právě Červenka,kde vlak hráče i přes všechna omezení jeho jízdy byl prioritou pro MSTS.

L

LLukass

Host
Tak Červenku jsem taky vzdal :(
Ještě jedna věc k olomouckému problému.Pokud si čerstvě otevřu úkol v editoru a dám si simulaci,tak vše chodí jak má.Dokonce mě předjede i vlak co mě měl předjet v Července,ale jakmile si chci tu samou situaci přehrát znova,tak už je zde opět problém s neodjezdem z osobního nádraží.Je to normální a jak se budou chovat traffiky v reálu?

Vitas

Pokladník
Traffic se bohužel nechová v MSTS jako v Editoru. Je důležité se vždycky podívat i do MSTS. Stává se to i u vlaku hráče. Někdy prostě neprojede přes návěstidlo, v MSTS už ale jo.

Dan J.

Strojvedoucí
Hezký den, tak o tom bych mohl vyprávět. Teď makám na 8h. aktivitě s nákladními vlaky pro 321 a nezčetně krát jsem narazil na to, že se mi v editoru vlaky chovaly jinak, než při fyzickém projíždění aktivity. Největší opruz je, když se po 7,5h. jízdy něco vy.. , předělat vše jinak a zase to projíždět znovu, ale to k tvoření aktivit hold patří. :D S pozdravem Dan.

alcapone

Pomocník strojvedoucího
A proč celé znovu, jdu od začátku, ale po částech. A vždy pokračuji tam kde mám definitivně hotovo. Až na konec natrasuji celou trasu a projedu to. Takhle by se ty aktivity dělaly měsíce.

Dan J.

Strojvedoucí
Koukám že asi něco projíždím zbytečně :D Já totiž aktivitu dělám tak, že si nachystám nějaký scénář, pak si nadefinuju trasu hráče a pak dosazuju postupně traffic + různé vozy v nádražích. Ale když mi něco po nasazení traffic selže např. u konce aktivity (vlak mi nevjede do stanice jak má) a v editoru něco změním, tak už mi samozřejmě nefunguje save a tím pádem celou aktivitu hraju odznova až do místa, kde byla ona chyba. Napadlo mě jestli by nešlo aktivitu nejak rozdělit, abych to nemusel celé projíždět a pak zase spojit, ale nevím jak. Jestli to nějak jde, tak to by bylo super (ušetřených hafo hodin u PC). S pozdravem Dan. :D

L

LLukass

Host
To by mě taky zajímalo,zda-li se to dá nějak rozkouskovat,jelikož to opravdu zabere spoustu času...

alcapone napsal:
A proč celé znovu, jdu od začátku, ale po částech. A vždy pokračuji tam kde mám definitivně hotovo. Až na konec natrasuji celou trasu a projedu to. Takhle by se ty aktivity dělaly měsíce.
To děláš,že si pokaždé uděláš trasu hráče od toho místa kde chceš začít??

alcapone

Pomocník strojvedoucího
Přesně tak, sebe kouskuješ a postupně jdeš kousek po kousku, vždy když máš hotovo, tak jdeš o kousek dále.

Dan J.

Strojvedoucí
Pro mě taky, ale jak to dělat, když danou trasu projíždím v aktivitě 2x, např. jedu do Opavy a zpět, když navolím trasu hráče až cetou zpátky, tak se editor i aktivita samotná chová jinak, než když je trasa vcelku tj. tam a zpět. S pozdravem Dan.

Ahoj mám jeden dotaz, mohl by prosím Vás někdo poradit? Když mám koncovou událost těsně než mi naběhne úkol ukončen, tak mám po
zastavení událost a jsou tam na ni 3 akce, ale on mi ukáže vždy jen tu třetí, pak odstanicuju a finíto, proč mi ukáže jen tu třetí akci a ne ty dvě předtím? Nebo nelze dát na jednu událost 3x akci v podobě zprávy?

Re: Tvorba aktivity - problém

Dobrý den, mám problémek, když začnu hrát aktivitu, kterou jsem vytvořil naskáče mi několikrát hláška "NELZE OTEVŘÍT SOUBOR se zvukem GENFREIGHTWAG2.sms" nevíte od čeho může být tato hláška? Nebo kterému vozidlu by mohla chybět, mám malé podezření na Servis1 a nebo LP, jelikož začala vyskakovat až po jejich vložení, bohužel nejsem už v tuto chvíli s to dohledat, který z nich by to mohl být. Nevíte někdo? Dělá mi to snad jne na trati 321

Boby

Provozní technik
Soubor je součástí základní instalace MSTS a s tratí nemá nic společného. Pravděpodobně Ti chybí , tak si ho doplň.

Nahoře