Tvorba aktivity - problémy

Pravda, jako hráč musím říct že mě zajímá pestrost aktivity! Trafic, posuny, zápletky atd... Čas jestli sedí s realem ? Na to nekoukám.

krchna

Začátečník
Moje představa byla taková, že udělám aktivitu co nejvíc podle real. provozu. Vytáhnu si vlak z archivu JŘ kterej chci udělat a podle jeho jízdního řádu mu udělám taky okolní provoz. Takže přípoje ve stanicích, na dvoukolejkách potkávání vlaků který tam mám podle JŘ potkat apod. (teď neřeším zpoždění, který mi vlastně dává volnou ruku k improvizaci). U svých ostatních aktivit to tak dělám, ale tam mám zastávky blízko sebe, takže časy příjezdů +- sedí. Teď ale dělám EC, který zastavuje v Ústí a pak až v Holeškách atd. a ty úseky jsou prostě dlouhý a ujíždím reálu. Jinak třeba úsek Kolín-Pardubice sedí na trati 321 vlastně na chlup.

Moje představa byla taková, že udělám aktivitu co nejvíc podle real. provozu.
Tu si nenech vzít a určo to tak dělej. Základ je, že hlavně ty bys měl mít z té tvorby a výsledku radost a potěšení. Jenom jsem tím výše chtěl upozornit, že někdy se právě kvůli přehnané důslednosti v ohledu na reálné časy v JŘ a jízdní doby, objevují v aktivitách provozní nesmysly, které mnohdy jinak dobrou tvorbu různými nereálnými způsoby zazdí. Jak jsem psal: vedl bych to EC klidně jak má jet dle JŘ a tam, kde mi to nevychází, bych "nenápadně" poupravil časy příjezdu a odjezdu v ohledu k msts a nikde bych to moc neventiloval. Proto nepoužívám sešiťáky u osobky a ani neudávám GVD, ve kterém to stavím. Koho trkne, že ty přípoje pojedou o XX min později/dříve, či že budeš v Holeškách o XX dříve, když tam máš msts jízdní dobu od posledního pobytu ve stanici kratší, než v reálu? Jiné to bylo za ČSD, kdy jezdily stálice jako Ostravan, Slovenská Strela, Košičan apod. v dlouhodobě stejných a všeobecně zažitých časech.

Prosím o radu skúsených: Robím aktivitu osobného vlaku. Hneď na začiatku mi nepostaví vlakovú cestu. Ak sa však so súpravou pohnem, návesť Voľno nabehne. Pred návestidlom je servis2. Toto sa deje v každej stanici. Nepomohlo posúvanie trasových bodov. Keď som však zamenil súpravu za inú, všetko beží ako má. Čo môže ovplyvňovať vlakovú cestu?

poison

Pomocník strojvedoucího
Zkus trasu servisu2 posunout až za výhybku do trasy vlaku, pokud není nezbytné, aby byla trasa srv2 mezi klackem a výhybkou.

Až dnes som sa dostal ku kompu. Funguje to, ďakujem. Len by ma zaujímal ten dôvod, prečo to s jednou súpravou ide a druhou nie. Hlavne, že to ide. Ešte raz, dík.

Nahoře