Multiplayer do MSTS?

haldo11

Začátečník
nebulus: Ja som ale nikde nenapísal, že je to "hop na kravu a je teľa" ... v tom mojom príspevku je niečo v zmysle "že by to nemuselo byť také zložité", uznávam, je to zmätočne napísané, pretože som tým len narážal na nápady predomnou o multiplayeri ako takom, a teda priamo viacero hráčov v jednej mape po sieti, nie na jednoduchosť naprogramovania. S tým čo píšeš, to beriem ... dobre, viac sa teda nemiešam.
 

Miran

Moderátor
Správce
To haldo11
jak píše nebulus, k tomu není co dodat. Ani já nemám nijakou fakultu informatiky, ale vím co je to za práci, vrtat se ve strojovém kódu přeloženého programu. I já jsem to kdysi dělal. No a k tomu "vyňadrení" jediné: Vyňadriť se může maximálně ženská. Pokud je pěkná, i to "vyňadrení" může stát za to.....
 

haldo11

Začátečník
Miran: nechytajme sa za slovíčka :D ja som sa tak "vyňadril" naschvál, na odlahčenie ... Ja som sa v tom nikdy nevŕtal, ale viem si tú pracnosť predstaviť, aspoň približne. A všetko, čo píšete, uznávam ... Ale hneď človeka zvoziť len preto, že píše svoj 4. príspevok pod týmto nickom a štýlom, akým to v iných DF robia niektorí modelári, to som nečakal ... Každého robotu si vážim, ale ak by si Džordž na začiatku hovoril, aké je všetko ťažké, ako sa to nedá a čo s tým len bude roboty, tak by sme mu teraz nevďačili za ten obrovský krok vpred, ktorý pre fanúšikov MSTS spravil.
 

Miran

Moderátor
Správce
Jenomže na rozdíl od spousty "takymodelářů", "takystavitelů" a jiných "takyodborníků", kteří se nejprve běží vytahovat na kdejaké fórum co všechno v horizontu několika hodin, nejdéle dnů pro MSTS udělaji a jaká to bude díra do světa, Džordž něco udělal a to něco začínalo přepínáním denních a nočních kabin aby nebylo nutno mít spoustu variací modelů. A až když to měl hotové tak přišel a nabídl hotové řešení. Jenomže jak známo vývoj šel dál a on pokračoval. A zase se našla spousta "odborníků" a "poraděnků" (nejen tady, ale i ve světě) a už to bylo jako tady: ten chtěl tohle a ten zas něco jiného a všichni všechno nejlépe ihned, protože včera už bylo pozdě. Nakonec si stačí projít Džordžovu návštěvní knihu u něho na webu a udělat si vlastní názor. A to ještě neznáme obsah spousty mailů, které jistě v souvislosti s BINem dostal. Dokonce se našel i jeden idiot (byl to čech) co vyhrožoval, že ho bude žalovat za neoprávněný zásah do cizího díla. No a nakonec to dopadlo jak to dopadlo, stačil jeden nešťastný úraz s dlouhodobým léčením. A možná má nakonec Džordž klid a pokoj a může se jen pochechtávat.
 

haldo11

Začátečník
Chodím po tomto fóre už od jeho začiatku, takže toto ti všetko verím, čo už sa dialo v zákulisí, to neviem. Idiot sa nájde všade, denne sa s nimi stretávam na "červenom" webe (najmä) o živých vláčikoch ;) Ja som tú správu nepísal fakt v duchu, že niečo chcem. Bol to len nápad a v závere som napísal, že pri mojich znalostiach z programovania to aj pri nápade vždy skončí. Ak by sa v DF o BIN-e neozval pred nedávnom odvážlivec - programátor (sám dobre vieš), tak sem ani neprispejem, lebo o tom úraze takisto viem a aj o D. rozhodnutí, tým pádom by ani ďalšie básničky nemali zmysel ... tak sa teda ospravedlňujem za zvírenie hladiny.
 

nebulus

Pomocník strojvedoucího
No ten čo sa ozval ešte tiež nič nespravil, iba povedal že by to skúsil. To ja som sa dostal svojho času ďalej a aj niečo začal skúšať. O výsledku som sa radšej nikde nezmieňoval :)
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Miran má pravdu. Tady se opravdu jen sní co by se mohlo, ale pracovat nikdo nebude. Džordž nesnil, ale rovnou představil koncepci a jeho výsledky slouží k plné spokojenosti dodnes. Také si myslím, že dostával nesmyslné požadavky z celého světa a také si pamatuji, že mu někdo vyhrožoval, že ho udá (typicky české), protože modifikoval Train.exe. Ale myslím, že to tenkrát dobře zdůvodnil. Vzpomínám, jak jsme se zde jen mezi sebou dohadovali, jak by vše mělo být a tak usuzuji, že Džordž je nakonec rád, že má od BIN a havně od nás klid. Byla to tenkrát bouřlivá doba.

Je to několik měsíců jak zde byla až ostrá diskuze, že TBP není volně ke stažení. Také se hlásili dobrovolníci, kteří připraví web a ticho po pěšině. ŽSR i svolil k volnému stažení svých ladění.
Našel jsem email od ŽSRho z 23.3. 10 od tehdejšího dění:
BTW jsem zvedav co se bude dit. Predpokladam, ze ted probehne bourliva diskuse bez zaveru s mnoha navrhy a tim to zatim vzdy skoncilo. Jsem zvedav, zda nekdo alespon neco udela :))

Historie ma tendenci se opakovat - zvlast kdyz si z ni nevezmeme ponauceni :)

Takže je to přesně půl roku a přitom připravit trainset je práce na jedno odpoledne. :D
A to chcete řešit multiplayer a pokračovat v Džordžově práci. :D
Asi tak nějak. Přestaňte snít a začněte už něco dělat. Pak se může diskutovat:D
Něco podobného jsem odepsal na bouřlivou diskusi o mapě všech tratí, které jsou v MSTS. Už je to někde k vidění ? Nějak mi to uniklo.;)
 

Miran

Moderátor
Správce
Hledej a pokud najdeš, dej vědět. Ale na orig. stránkách myslím nic o stažení není....
 

CANDY

Posunovač
ja som pod multiplayerom vyrozumel asik tak že hráč stretáva protijedúce vlaky ako iných hráčov. ale znie to zaujmavo niekde som čítal že aj Euro Truck simulátor chce vidať multiplayer a tam by to bolo riešené tak ako som napísal že ostatný hráči su protii idúci "traffic". Ale vážne myšlienka dobrá.
 

CANDY

Posunovač
a presne tu by sa staral iný hráč o stavbu vlakových ciest je jasné že by asik nemohlo aby aktivita bola dlha z Prahy do Košic tých hráčou na traffic by bolo vela pokial by ten traffic nebol robený ako normálny traffic BEZ HRáčA! znie to komplikovane a zaujmavo škoda len je že MSTS nemá takú schopnosť ako OPENBVE. to naklepanie na zátačke a mikanie po trati či na výhybke no MSTS je starý program zišiel by sa naprogramovať na súčasne parametre počítača... ale tak zadarmo ani kura nehrabe...
 

matonka007

Začátečník
Pavlík napsal:
V Trainzu Multiplayer existuje. Na jakém principu je tam udělán?

Přesně na tom o kterém se tady mluvilo, je část hráčů na serveru - dispečerů a část strojvedoucích, dispečeři mají za úkol zabezpečovat výhybky, návěstidla, atd. a ty dostaneš úkol např. odvez támhle X vagónů s vápnem touhle mašinou tam a tam :D

Šlo by to i do MSTS, nevidím v tom problém, v TRAINZ to taky udělali dodatečně
 

CANDY

Posunovač
no lenže tu v MSTS nás z nejakým nápadom hned od*e*u... TRAINZ je tieš na fajn báze multiplayera som chcel volakedy hrávať lenže mobilny net mi to neuťiahol... myslím že je to dobrá myšlienka...
 

matonka007

Začátečník
CANDY napsal:
no lenže tu v MSTS nás z nejakým nápadom hned od*e*u... TRAINZ je tieš na fajn báze multiplayera som chcel volakedy hrávať lenže mobilny net mi to neuťiahol... myslím že je to dobrá myšlienka...

Budoucnost je možná v OpenRails
 

CANDY

Posunovač
nejaký nový simulátor?? nebaví ma hrať simulátor dokým nesedím a neťahám sliovesnké alebo české vozne ... na českéch alebo slovesnkých tratiach ...
 

Pavlík

Pomocník strojvedoucího
CANDY: ty neznáš OpenRails? Tak zkus trýčka googla. Ale o tomhle se na foru taky psalo. Myslím, že to má i své vlákno.
 

Leo

Začátečník
Ono jen mít na postrku "obsazenou" lokomotivu by bylo krásné, asi bych to nezatracoval, nicméně nedovedu si představit náročnost celé této operace. :D
 

Howky

Průvodčí
Snad se nikdo nebude zlobit , ale vyštrachal jsem pár videí z TRS a multáku

http://www.youtube.com/watch?v=QtXpeO6PB1M
http://www.youtube.com/watch?v=eJuL4DGzb0k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=6wjqpKx6ubY&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=yl9Oy5ANH3E&feature=related
 
Nahoře