Nostalgické a mimořádné jízdy

Gajdma

Provozní technik
Dovoluji si založit toto vlákno, kvůli obecně historickým jízdám, které se konají, ať už po území ČR,SK, případně i Polska a jiných států.

Zároveň si vás dovoluji pozvat na akci, která se koná dne 13.11. A to "Poslední jízda do Malé Morávky". Známá je v MSTS v trati 310, kde jí naštěstí budeme mít dále. Cena je 550 Kč a je nutno rezervovat předem, ale to už se dočtete tady.
Jízda se koná s tímto krasavcem (M286.1032):
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://sklad.obrazku.cz/obr521970_851032.jpg

Ještě dříve je víkendová akce do Tovačova pořádaná občanským sdružením Kroměřížská dráha, podrobnosti ZDE. Mimo jiné se zřejmě stanu novým členem KMD.

Kdo pojede, tak mi napište, buď se tam sejdeme, nebo nesejdeme. To záleží na vás.
 

Miky945

Hradlař
Zdravím,včera jsem jel dom z Blanska a v Židenicích stála 850 s tuším 830,coby zvláštní vlak do Kyjova. Potom jsme je předjížděli ještě v Nemoticích.
Byl tam někdo a nemá fotky z tratě??
To: Lukas,máš nějaky fotky Korýčan??
Za info díky.
 

Pavlík

Pomocník strojvedoucího
Miky945 napsal:
...nějaky fotky Korýčan??
Za info díky.

Když už tak Koryčan. Sorry, musel jsem, je to kousek od nás na Moravě :D Jinak jestli chceš vidět fotky, sleduj Káčko.
 

Gajdma

Provozní technik
Jako vždy udělám na webu kratičkou reportáž z akce, během příštího týdne i s fotkama.
 

Miky945

Hradlař
Pavlík napsal:
Když už tak Koryčan. Sorry, musel jsem, je to kousek od nás na Moravě :D Jinak jestli chceš vidět fotky, sleduj Káčko.

Pavlíku,omlouvám se za zkomolení názvu obce,jenž vyrábí slavné kuchyňské linky (jednu mám taky doma),do které mám dvacet km a na Stupavu jsem jezdil hrát karty.
A co se týče fotek myslel jsem fotky použitelné na mapování,ne na podívání.
Navíc jsem to psal jako reakci na Gajdmův a Lukasův příspěvek,jenž psali,že tam jedou a u nichž jsem počítal,že budou fotit.:)
 

Gajdma

Provozní technik
Jede někdo 2.7. na Slavnosti Pernštejnského panství? (doufám, že alespoň loňská parta). Jedu ráno Pernštejnem, pište mi kdyžtak do SZ, kdo jede, tady bych to nechal jen pro oznamování, ať není zbytečně znepřehledněno toto vlákno.
 

Gajdma

Provozní technik
Pozvánka na akci pořádanou sdružením Kroměřížská dráha. Ve dnech 13. a 14.8. vyjedou na trať bez osobní dopravy - Kojetín-Tovačov zvláštní vlaky vedené motorovým vozem M262.007 "Kredenc", vozu Bix a Slovenského unikátu motorového vozu M274.004 "Modrý Šíp". Podrobnější informace zde - http://www.prototypy.cz/tovacovka/
Za doprovod vlaku Vás zve Marek Gajdács.

PS: Kdyby někdo jel a chtěl se se mnou setkat pište mi do SZ nebo na mail. Tady mi prosím nepište, díky.
 

lukas matura

Průvodčí
Tak se pochlubte, kdo všechno jste byl dnes/včera na SPP? Dnes jsem tam byl já s Deterio + jsme potkali Gajdmu a p. Janiše. Fotky snad dodám časem ;)
 

lukas matura

Průvodčí
No podle jeho obsluhy měli problémy s uhlím. V neděli mu již organizátoři nevěřili a měl na přípřeži 754 023 a později 751 002. A vlak s 475.101 jel z Tišnova do Brna jako 4605 s uznáním klasického jízdného čd, takže na režiku s párou byl taky zážitek.
 

Miky945

Hradlař
Škoda,že zrovna ten výkend nemohu,mám na Oldě zedníky.
Pokud mohu poprosit a budeš mít možnost,nebo kdokoliv jiný zúčastněný,nafoťte hradla a budovu v Nemoticíc a budovu v Mouchnicich.
Vždy,když tam dojedu,tak jako na potvoru svítí Oskar.
Mirek
 

Gajdma

Provozní technik
Miky945 napsal:
Pokud mohu poprosit a budeš mít možnost,nebo kdokoliv jiný zúčastněný,nafoťte hradla a budovu v Nemoticíc a budovu v Mouchnicich.
Vždy,když tam dojedu,tak jako na potvoru svítí Oskar.
Já dělám doprovod vlaku a dělám jej tam poprvé, takže nevím, kolik budu mít času. Mouchnice nestihnu, výhodou je, že se tam ale bude zastavovat, takže pokud by někdo ze zdejších členů jel, není problém ho při cestě zpět z Koryčan zase nabrat. Koryčany bych mohl zvládnout ráno, dopravuji se tam autem s kolegou, uvidím, jaký bude čas, zatím opravdu nevím.
 

Miky945

Hradlař
Mouchnice je jeden barák 5x4m,takže pokud by byly dobré podmínky,tak je to otázka chvilky. Hlavně čelo domu.



Mirek
 
Nahoře