Katalog trainsetu

Honza

Průvodčí
Deme, ve spoustě věcí máš pravdu, ale proč mluvíš za druhé?
dem napsal:
... sa už nikto nepridá k žiadnemu projektu, žiadneho trainsetu...
A tohle, to už snad opravdu nemyslíš vážně ...
dem napsal:
Aktivitári a hráči ktorí by chceli hrať aktiviti ma vôbec nezaujímajú ...
Takhle prezentovaný Tvůj postoj je, nezlob se, taky slušný extrém. Můžeš mě poslat do ----, ale s tímhle názorem nemůžu souhlasit. MSTS je snad proboha o aktivitách a hráčích ...

Ale k věci:
Ano, máte všichni pravdu, v TBP je spousta vykopávek. Ano, chtělo by to vyčistit. Ano, spousta autorů modelů a skinů ze známých důvodů nehce o zařazení svých současných děl do TBP ani slyšet. A upřímně, tohle já, vzhledem k jediné možnosti získání TBP plně respektuji.
Jak z toho tedy ven. Já vidím jedinou cestu. Tlačit na aktivitáře, aby postupně vyčistili a inovovali svůj trainset. Sice pak budeme muset bez komentářů přenést přes srdce stesky hráčů, jak chudáci musí stahovat, ale je to jediná cesta k ježdění s modely a skiny na současné úrovni. Co vy na to, aktivitáři? Myslím, že hlavní krok je na vás! My ostatní tu jen mlátíme prázdnou slámu.

Já tu mám jen jeden návrh, který by mohl pomoci aktivitářům, ale vyžaduje zase spolupráci modelářů a skinařů. Pojďme sestavit katalog dostupných vozidel. Nemyslím takové ty, co existují, jsou již dávno neakutální, a které sestavil vždy jen nějaký nadšenec.
Správa katalogu by měla fungovat tak, že autor skinu či modelu při zveřejnění, aktualizaci či smazání na autorských stránkách kontaktuje správce katalogu, ten informaci o daném modelu aktualizuje. Nebyly by tam přímé linky na download, ale vždy jen odkaz na autorské stránky. Znamenalo by to ale, že by aktivitáři využívali přednostně modely a skiny v katalogu uvedené. Odpadlo by jim pak pracné dohledávání a sepisování co a odkud stáhnout, všechno by bylo na jedné kopě, daly by se sem přidat informace třeba i o éře, nasazení (odpadly by přehnaty typu ss loko na st tratích, ...). Myslíte si, že je to blbost, nebo je to cesta ...

RE: TRAINSET BP, připomínky, návrhy

Je to cesta. Takový pokus tady dokonce i několikrát byl, ale předpokládám, že klasické "nejsou lidi" zvítězí...

A přitom by to mohla být krásná činnost pro ty, kteří "neumí ani modelovat, ani skinovat" a často píší, co všechno je třeba udělat a co potřebujeme teď.

Čouda

Pomocník strojvedoucího

Všechno, co jste tady vzpomínaly jsem psal už před několika lety. Jak to dopadlo víme všichni. No snad se to tentokrát povede. A ještě něco. V katalogu u strojků by to chtělo aktuální .eng/.sd/.wag aby náprava zvěrstev autorů byla rychlá a snadná ;) Já jsem to vyřešil elegantně a s Honzou jsme se domluvili. Teď se nám s Honzou pro změnu daří dělat zvěrstva na něm -> vydávání jdnoho modelu na 3x atd. :D :D :D :D

Ke Zbyňkovi: Souhlasím s tím, cos řek ale příště je potřeba dodat taky Béé aby to pochopili i ostatní ;)

Jacek

Průvodčí

Pro mě je z pohledu aktivitáře i pouhého uživatele nejjednodušší prostě mít jedny stránky, na kteých najdu vše a pokud možno aktuální. Vůbec nejde o to, aby tam vše bylo fyzicky, to by se mi jako autorovi taky nelíbilo, ale aby tam byly odkazy na weby autorů. Prostě nějaký ten katalog, aby člověk nemusel u každé mise dlouhé hodiny pátrat, odkud to má a spisovat nějaké readme, které zabere pomalu víc času než tvorba samotné mise. Něco co už Honza před rokem udělal. Akorát bych to nenazýval TBP, ale prostě trainset
Zkrátka místo sepisování autorů jako třeba na konci této stránky - http://www.msts.jacek-modely.cz/paginy/310/J_MOs3560_97.htm napíšu k seznamu vozidel jen odkaz na jeden web, na autorské weby už se uživatel dostane odtud.

Edie

Průvodčí

Souhlasím s Jackem, nejlepší je to, když to bude na jednom místě. Postavit katalog na tomto katalogu by bylo asi nejlepší. Jen bych chtělo dohodnout, jaké údaje by měli být v tabulkách (autor, verze engu, varianta (ms...), nátěr (retro, najbrt), špinavost, u osob. vozů pohled cestujícího, atd, atd), k tomu by byly ideální náhledové obrázky.

Vůbec jsem nepočítal s tím, že se tu zdvihne taková vlna. Možná by nebylo špatné začít řešit katalog v samostatném vlákně.

Edit: Ještě by bylo vhodné, použitelné stroje pro trafic, byly označeny koncovkou identifikující stav. tzn. _trf třeba. Pak by bylo jasně patrné, že daný objekt je určen pouze pro trafic.

Honza

Průvodčí

Ronoath napsal:
... ale předpokládám, že klasické "nejsou lidi" zvítězí ...
Proč myslíš? Já se do toho klidně pustím, začátek webu už existuje ...
Jen aby modeláři a skinaři spolupracovali a aktivisté reagovali ...

Myslienka dobra, verim v jej realizaciu. Len taky dotaz, ako ma spolupracovat skinar ci modelar? Asi nikomu z nas ( je u nas tvorba od viac autorov) nerobi problem, ze sa do katalogu uvedie, ze je to prave na nasom webe. Navyse, pokial niekomu vadi stahovanie, nie je to tragedia. Raz stiahnes a mas to tam. Dolezite, aby aktivitar u seba nic neznacil podla svojho systemu a myslim, ze to moze fungovat k plnej spokojnosti vseobecne.

Honza

Průvodčí

Psal jsem to, v čem by byla úloha modelářů a skinařů. Jde o to, že oblézat neustále všechny autorské weby, a sledovat co je kde nového, to je práce nekonečná a výsledek nejistý a nespolehlivý. Modeláři a skinaři by měli dát podnět ke zveřejnění, opravě nebo zrušení položky. Je to jeden mail, chvilička práce, ale bude to záruka, že katalog bude vždy aktuální a budou tam jen věci, které tam autoři budou mít.

dem

Strojvedoucí

Honza. To isté vyjadril Hekl inak ako to čo som napísal ja stroho. Aktivitári ma nezaujímajú znamená, že nech si posťahujú od autorov a nech do toho nevrtajú. A všetko bude hrať ako má. AKonáhle to urobí inak ma vôbec nezaujíma ani aktivita ani problémi ktoré s tým narobí.......Len Hekl to napísal obšírnejšie. A samozrejme, že mi nevadí keď somnou nesúhlasíš. Sme predsa dve odlišné osobnosti...... :) Na tom nič nie je .

zbynda

Provozní technik

Pánové no řeknu Vám je to sranda číst ty vaše přispěvky. Snad je většiná z vás plnoletých, ale chováte se jak haranti. Vždyť je to jenom hra, tak to tu prosimvás nehroťte. Jsou přece důležitější věci než vláčky. A opravdu si myslím, že některé archaické modely a hlavně skiny by bylo dobré vyřadit a nahradit je novými např. Heklovými x6x, x5x. Toť vše a přestaňte prosím házet jeden na druhého špínu. O nic nejde !!! :rolleyes:

Honza

Průvodčí

A Zbyňdo, kdo tu co hrotí ... tahle debata je na toto fórum až nezvykle klidná ...

Jen prosím moderátory, aby uklidili příspěvky cca od příspěvku #300 do samostatného vlákna dejme tomu s názvem "Katalog trainsetu"

Edit Edie: provedeno

Honza: Myslím si, že nejen z mé strany není problém při přidání novinky na web poslat mail, že to či ono bylo aktualizováno. Jen je třeba uvést do funkčnosti nějaký koncept, zahrnující třeba právě ten mail:cool: Na začátek třeba katalog elektrických jednotek, těch není zase tolik.

Přeji tomu, kdo se do toho pustí, hodně spolupracujících skinařů a modelářů!

Honza

Průvodčí
Zatím to vypadá, že ohlas je tak nějak kladný, já tedy koncept připravím a uvidíme, jak se to ujme ... Takže vydržte. Snad budu úspěšnější než se snahou zpřístupnit TBP mimo DVD BP ...
Pro Ronoatha: elektrické jednotky, těmi bych zrovna nezačínal, vidím tam jeden problém s dostupností základního modelu jedné důležité řady :(

Honza

Průvodčí
Tome, "krátká paměť" byla k jednotce nebo k něčemu jinému?

Taxi a mmouko, vedle jak ta jedle. Mluvil jsem o jiném panťáku. Ale teď jsem zjistil, že situace už se změnila, takže se tímto autorovi modelu omlouvám, pokud by se náhodou dovtípil, všechny verze jsou již dostupné na autorském webu ...

Nahoře