Hudební aktivity stavitele tratí BP (Zbynek57)

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Tax: Zbyňku, čo si tam povyvádzal keď tá baba na predposlednej fotke vypadá riadne nasratá ?

Nejde tady citovat, tak alespoň takto. Taxi, dnes se mi do rukou dostalo video z akce a vše je vysvětleno. Měli jsme 3 kousky k zahrání, ale paní Vojtková s těmi gesty i ústy nám sdělila, že si nás musí šetřit a nyní nás opět vystřídá mluvené slovo. Takže naštěstí nasratý tam nikdo nebyl. :D
www.semora.cz/d/uryvek.mp4
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Letos si zahraji ve vinotéce na nádvoří v Hustopečích na Burčákové slavnosti. V pátek po práci premiéra a v sobotu někdy odpoledne repete. Bohužel můj parťák na klávesy hraje ve stejnou dobu s kapelou, tak si musím vystačit s doprovody co mám nahrané ze zkoušek. Všechna aranžmá pro cello jsem si napsal sám, většina je na YouTube. Ale je pravda, že nějaký tahák jsem si vždy vygooglil, ale i tak finál nebo nějakou část jsem musel odposlouchat a doladit. Ale něco jsem odposlouchal a zapsal komplet. A je z toho program na hodinu. Mám kvalitního zvukaře, který zapůjčil část techniky na ozvučení violoncella. Mikrofon nakonec jako nejvhodnější vyhrál ten můj. Ve spojení s "krabičkou" KORG dokázal zázraky. Na dnešní generálce jsem hrál nonstop tři a půl hodiny. Až jsem se divil, že mne to neunavilo. Ještě že byl dnes svátek. Pan zvukař byl spokojený, takže se budu těšit v pátek na Burčákovkách na nádvoří vinotéky Stroh. Já mám alkohol zakázaný, aby se mi nepletly prsty. :) Minulou zkoušku jsem měl v obecenstvu tři děvčata a tak jsem je svou hrou upoutal, že ta po mé levici chce, abych jí příští rok zahrál na její svatbě. Hlavně jsem je dostal na Hello od Adele. Musel jsem jim to zahrát několikrát. A byl jsem jejich :D



WP_20160928_14_04_14_Pro.jpg WP_20160924_15_14_07_Pro (2).jpgWP_20160928_15_46_28_Pro.jpg WP_20160928_14_47_05_Pro.jpg
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Ještě dovětek k minulé akci. Konečně byl čas trochu sestříhat videa z telefonu od diváka. Ten koncert na vernisáži manželů Vojtkových v Břeclavi, výkon odpovídal jedné zkoušce, sice se to líbilo, ale já to tak vidím za tři :) . Tak jsem udělal jen tříminutový informační sestřih, jaká tam byla atmosféra. Takže hlavně se jedná o skladbu Say Something, kde kolega vymyslel originální doprovod. (původní se mi moc nelíbil) Vlastně všechny doprovody jsou jeho improvizace. Ale potěšil mne závěrečný proslov paní Vojtkové "Úspěšní mladí muži..." :D Na mých 59 let dobré, přitom paní Vojtkové je o 10 let méně. :) Ale už máme další hudební objednávku na 16.12.2016. (Galerie 99 v Břeclavi) Tentokrát máme zahrát 4 skladby. Uvidíme. Už nacvičuji další skladby od Adele, Someone Like You a Stay With Me od Sam Smith. Adele má dost těžké party. Obloučky přes doby nenávidím, stejně jako doprovod mimo doby. Hello mi dalo hodně zabrat, napsané noty mám už v deváté verzi a konečně to už sedí. Nové 2 jmenované jsem si už koupil po 10 Dolarech. Sice jsem si je nejprve napsal, pak z náhledu trochu podle originálu opsal, ale klavírní doprovody, proč to pracně opisovat, raději jsem si to zaplatil. Jinak v závěru videa, kde mluví paní Vojtková, po její levici je malíř Jižní Moravy Antonín Vojtek, který mne na své akce pozval. Jinak se nebojte, i do MSTS si na tvorbu trochu času najdu. :)
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Tak jsem se dnes dozvěděl, že pozítří 28.10. mám něco zahrát na této vernisáži. Hudbu měli na starosti Vídeňáci, ale zemřel jim muzikant, tak jsem byl osloven. A nesmí to být nic veselého s ohledem na smutek rakouských umělců. Tak jsem zapřemýšlel co by se hodilo a zahrajeme pár kousků z Pána prstenů. Glumova píseň, Rohan a Evenstar. Máme to i předschválené, že se to bude hodit. Takže v pátek 28.10. Dům u Synků, Hustopeče 14.00
S Karolínou to už celkem máme sehrané a zítra na zkoušení máme celý den. Takže to bude vlastně první vystoupení s mou novou klavíristkou. Celkem máme stejný vkus na hudbu, Filmová, populární i rocková hudba. Secvičujeme repertoár, který by dal na samostatný koncert něco přes hodinu. Je nutné být připraven, protože repertoár na 50 minut na akci, jako byly Burčákové slavnosti to bylo žalostně málo. Uvidíme.
vernisaz_viden.jpg
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Tady je záznam ze včerejšího Hustopečského magazínu, čas 13.30. Tedy jen pro info, kde jsme to hráli. Naší hudbou sice podbarvili celou reportáž, ale trochu to odflákli. V květnové reportáži nás alespoň představili a zde ani kameramanka nedokázala udělat krátký záběr na Káju. No, alespoň ruce jak preluduje do kláves. Hudební smyčku udělali ze skladby Evenstar z Pána prstenů.
A příští rok pojedeme s touto uměleckou skupinou hrát do Vídně. Tedy jak nám alespoň slibují. Ale byli jsme po produkci osobně pochváleni od jedné vídeňské "frau" , že miluje violoncello, tak možná se tam budou i na nás těšit. Uvidíme. :D
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Tento víkend máme vánoční hraní. Bohužel nikoho pozvat nemohu, protože se jedná o koncerty pro uzavřené společnosti. Zítra odpoledne u malíře Antonína Vojtka v Břeclavi a v neděli podvečer na večírku "smetánky" v Bořeticích hotel Kraví hora (Kravihorská republika) Za dva měsíce jsme s kolegyní zvládli nacvičit repertoár přes hodinu hraní. Filmová, seriálová a populární hudba. Nutno poznamenat, že nové věci si už píšeme sami a zítra máme vlastně premiéru. Tak všichni držte palce, musíme to perfektně zahrát. Pár pracovních fotek. Cvičíme u mě v práci, u ní doma a u mě doma píšeme noty a rovnou to také přehráváme. Napsali jsme si komplet hudbu ze seriálu HBO Westworld, tak budeme mít i nějaké rekvizity. Já měl být ten hodný s bílým kloboukem, ale bohužel tento se moc nehodí a sehnal jsem nakonec jen také černý. Tak budeme drsňáci oba. :D Jinak ten stoh not, to vše už máme nacvičené. :D Kdo sledoval seriál Westworld, bude Vás vláčkaře zajímat, že motiv vláčku jsme si napsali také, jak jinak. :D Jsou to ty poslední dvě stránky not na druhé fotce. :D
WP_20161125_16_54_44_Pro.jpg WP_20161204_16_45_38_Pro.jpg WP_20161204_16_47_42_Pro.jpg WP_20161204_10_01_30_Pro.jpg westworld.jpg Logan.jpg
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Máme s Karolínou za sebou dost úspěšné vystoupení u malíře pana Antonína Vojtka, který našemu hraní i požehnal. Moc se mu to líbilo a máme pokračovat dál. Od tohoto pána uznání opravdu potěšilo. Však jeho nadšení je i vidět na dvou společných fotkách. Ten kruhový obraz za námi má vznikat celý rok. Jestli někdo pozná, kterou klikatou čáru jsme udělali společně s Karolínou. Poblíž jsme i podepsaní :D Nápověda je v příspěvku výše. 4. fotka, kde jsme po sbalení fidátek jako poslední z účastníků přispěli do tohoto díla. Měli jsme hrát 3 až 4 skladby a nakonec jich zahráli sedm. Máme nacvičený bohatý repertoár a je z čeho vybírat. :D
vojtek1.jpg vojtek2.jpg vojtek3.jpg Vojtek4.jpg
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Pár momentek z dnešního našeho koncertu v hotelu Kraví hora (Kravihorská republika) Měli jsme koncert na hodinu a půl. Uvedli nás jako duo Zbyrolína :D (vymyslela Karolína z našich jmen) No uvidíme, jestli vymyslíme do budoucna něco lepšího. Měli jsme celkem úspěch, jeden pár si nás opět zamlouvá na svatbu. Klobouky jsme měli na westernové melodie. :D Ale kolty jsme si nechali na celý koncert.
zbyrolina3.jpg zbyrolina1.jpg Zbyrolina2.jpg
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Zítra máme s Karolínou půlroční výročí, co jsme spolu začali hrát a shodou okolností, včera nastala konstalace něco z naší tvorby natočit. Tohle je první klip ze sedmi skladeb, co jsme dali na kameru dohromady. Enderovu hru jsem měl takto už rok rozpracovanou, ale už mne přestalo bavit hrát jen sám se sebou. Tak jsem jen dopsal klávesy, protože tato skladba je i srdeční záležitost Karolíny. Tak doufám, že to Kája se mnou ještě dlouho vydrží, respektive spíš já s ní. :D S ženskýma je to někdy těžké. :D Včerejší natáčení vzala nadšeně a večer před řešila jak se na kterou skladbu oblečeme. Na tuto skladbu to bylo jednoduché. Ale například na Sherlocka byla převlečená za Sherlocka a na mě zbyl Watson. Pak hrajeme několik klipů ze seriálu Westworld. Ona je Logan a já muž v černém. Tak jsme se při natáčení na kameru museli asi třikrát převlékat. Viz další klipy, jak je budu postupně zpracovávat. :D

 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Další klipy, co jsem včera zpracoval. Zbývají dvě. Paint in Black mi hned na YouTube zablokovali, tak tam dám jiné pozadí. Něco projde, něco ne.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Kdo zná seriál Sherlock, tak tady je v našem provedení. Úkoly splněny. Videa hotová, klavíristka dostala velikonočním cellovým smyčcem jen tak decentně na zadek a mohu konečně pokračovat ve stavbě MSTS železnice. :D
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
A nakonec druhý pokus o Paint in Black. Trochu jsem pozměnil video na pozadí a už to, zdá se, prošlo. :D Stejně to originál video moc nesedělo s hudbou.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Zkusil jsem dát na YouTube několik záběrů, než se začalo hrát naostro, takový film o filmu, a zdá se, že to mělo lepší úspěch než vlastní videoklipy. Taková ukázka z natáčení v bojových podmínkách dílny mé prodejny. Dopadlo to naštěstí dobře. Tentokrát jsme smích dokázali udržet na uzdě. Ale na zkouškách se někdy ještě dusíme smíchy i během hraní. Od soboty za týden 29.4. v 16.00 hrajeme na vernisáži v Hustopečích a 2.5. v 19. hodin hrajeme ve Vídni. Také vernisáž, ale Česko-rakouská. Sice se něco naznačovalo, že by Rakušáci nejraději nějaký jazz, ale to nevyhledávám ani já a Kája už vůbec. Ale myslím si, že náš repertoár se jim bude líbit také. Máme vlastně takovou "šňůru" stejného repertoáru. Uherčice, Břeclav, Hustopeče, Vídeň. :D Mimo natočené ještě přidáváme Nightwish Moondance a Lost in paradise Evanescence, Hra o trůny, atd. Máme nacvičených asi 30 skladeb.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Ze včerejší veřejné generálky před Vídní :D Zatím nás všichni chválí a prý je znát že spolu často cvičíme. Tak snad ve Vídni, kdy celý jejich program od 19:30 do 22:00 budeme prokládat naší hudbou, to také zvládneme. Ale tam bude jiné a náročnější obecenstvo. Hlavně ať to správně nazvučím, abychom se dobře slyšeli a ven to šlo také vyvážené a pak to bude paráda. Zatím zjišťuji, že ty repráčky na klávesách nestačí. Budu muset dokoupit ještě nějaké odposlechy. Mixpult a bednu mám dobrou. Vše mi poradil kamarád zvukař, do čeho jít. :D
WP_20170429_15_59_36_Pro.jpg WP_20170429_16_06_47_Pro.jpg WP_20170429_16_13_57_Pro.jpg
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Z našeho vystoupení před týdnem ve Vídni. Byla to taková kavárna v centru města. Ale jo, dobrý. Myslím, že jsme se i líbili. :D Ten pán na druhém obrázku, to byl nějaký herec, měl asi hodinovou přednášku. Poručil si od nás zahrát před jeho vystoupením Rolling Stones. (Paint in Black) a hudbu ze seriálu Vikings, kterou také hrajeme. A doma nás strašili, že po nás budou chtít Jazz, který nemusíme ani jeden. :D Nakonec jsme si zahráli téměř celý náš repertoár. Když počítám i veřejnou zkoušku hodinu před.
IMG_8948.jpg IMG_8955.jpgIMG_8938.jpg IMG_8929.jpg IMG_8944.jpg
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Včera jsme si zahráli v galerii městského muzea v Hustopečích na výroční vernisáži umělecké skupiny Alfons Art. My jsme vlastně už jejich dvorní muzikanti, proto musíme hrát stále něco nového, abychom se moc neoposlouchali. Tři nové skladby, které jsme dali dohromady teprve před dvěma týdny a měly úspěch. Jako host byl přítomný herec brněnského divadla Martin Havelka. Viz společná fotka. Aranžmá jedné naší skladby jej hodně oslovilo a hodně nahlas nám zatleskal. To člověka potěší. A jak už to chodí, tohle byla skladba, o které jsme pochybovali, jestli jí jen v podání cello a klavír publikum přijme. (The Promise) IMG_0243.JPG IMG_0211.jpgIMG_0292.JPG
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Tímto vystoupením jsme zakončili hudební sezonu 2017/18. Tedy pokud se do léta ještě něco nenarodí. Před týdnem jsme hráli na zámku v Dolních Kounicích pásmo ke svatebnímu obřadu a všude sklízíme úspěchy. Pan malíř si nás už zamlouval na další jeho výstavy. A to máme nyní oba bojové podmínky ke cvičení. Já už asi měsíc kmitám na servisech kol od rána do večera a kolegyně šprtá k maturitě.
Na první fotce je pan malíř, kterému jsme hráli, starostka města a naše maličkosti. IMG_0526.jpgWP_20180506_16_10_53_Pro.jpgWP_20180506_15_22_45_Pro.jpg
 
Nahoře