TRAINSET - common

Martens

Strojvedoucí
Správce
bob57_cz napsal:
Co se týče vícenásobné instalace "bin" do více GLOBALů, tak obsahuje i tuto funkci. Stačí si vše, co "bin" aktualizoval do jediného adresáře GLOBAL nakopírovat do přednastaveného adresáře \XEXE\USER\ a funkce
COPY ..\XEXE\USER\*.* ..\GLOBAL\*.*
se postará o vložení do aktuálního zvoleného GL.
Ano bobe, to by bylo řešení, ale kolik lidí si MSTS Bin instaluje bokem a pak teprve rozkopírovává? Já to určitě nejsem.
Nejdříve by musel Džordž upravit instalák tak, že tyto společné věci nainstaluje to spec. adresáře a pak to půjde jednoduše rozkopírovat i starterem.

Už vidím 70-letého staříka, jak si Bin instaluje bokem a celé si to ručně kopíruje tam kde má.

Jinak po včerejší diskusi mne Zbyněk dostal do stavu zdravého nasrání, takže jsem tedy projekt Starter oživil, aby byl klid.

Zatím umí :

1) z jediné instance Starteru obsloužit více instalací MSTS - stačí se přepnout

2) při startu si můžu zvolit z několika nadefinovaných a dodefinovaných variant startu MSTS - prostě nezadávám parametry do zástupce, ale jenom si vyberu z komba variantu startu a spustím

3) tratě už umím načítat - ještě do nich dodělat konfiguraci, která bude obsahovat info o tom, s kterým globalem a sound adresářem bude pracovat.


Nebude to umět přesouvat engy, consisty a wagy do odkládacího adresáře, protože to je jeden z důvodů, proč Trainstore nechcete používat. Takže vám zůstane trainset kompletně na jednom místě.

Přesun aktivit do archivů zaktualizuji později ze staré verze Moveru.
 

bob57_cz

Učitel češtiny
Martens napsal:
bob57_cz napsal:
Co se týče vícenásobné instalace "bin" do více GLOBALů, tak obsahuje i tuto funkci. Stačí si vše, co "bin" aktualizoval do jediného adresáře GLOBAL nakopírovat do přednastaveného adresáře \XEXE\USER\ a funkce
COPY ..\XEXE\USER\*.* ..\GLOBAL\*.*
se postará o vložení do aktuálního zvoleného GL.
Ano bobe, to by bylo řešení, ale kolik lidí si MSTS Bin instaluje bokem a pak teprve rozkopírovává? Já to určitě nejsem.
Nejdříve by musel Džordž upravit instalák tak, že tyto společné věci nainstaluje to spec. adresáře a pak to půjde jednoduše rozkopírovat i starterem.
Už vidím 70-letého staříka, jak si Bin instaluje bokem a celé si to ručně kopíruje tam kde má.
Co pořád máte s těmi staříky ?? !!
A co OTTO !! ?? Strčí do kapsy kdejakého mladého janka odtud !

Proč zase házet práci Džordžovi navíc ? !
Každý si může ten bin nainstalovat opakovaně do každého Globalu, když si neumí poradit s adresářovou strukturou.

Je snad problém si udělat dočasnou kopii Globalu před instalací bin ? Není ! :
Takže mám 2 stejné, nainstaluji bin a pak si v totalcmd otevřu v jednom okně/panelu jeden a druhý v druhém panelu.
ctrl+B mi zobrazí všechny soubory i z podadresářů, totéž ve druhém !
Vyberu funkci "porovnat adresáře" a okamžitě mám označené všechny nové soubory, zvolím "obrátit výběr", tím se to otočí a budou vybrané všechny stejné v aktivním panelu. Zbývá shift+del a jsou pryč.
Co mi zůstalo ?
Celý původní Global před změnou a v druhém panelu jen to, co se změnilo. To si uložím do /XEXE/USER/ a mám vystaráno.
 

Martens

Strojvedoucí
Správce
S těmi staříky a "simulátorovou turistikou" si to začal Zbyněk....

Stejně tak, jak popisuje bob57_cz kopírování globalů si můžou přesouvat i Global a sound před startem MSTS ....
 

Jacek

Průvodčí
Martens napsal:
Nebude to umět přesouvat engy, consisty a wagy do odkládacího adresáře, protože to je jeden z důvodů, proč Trainstore nechcete používat. Takže vám zůstane trainset kompletně na jednom místě.
Přidám svůj poznatek s odkládáním souborů. Kdysi jsem přidal pár aktualizací a po pár dnech jsem zjistil, že MSTS při spuštění padá. Nezbylo mi než dát bokem bez TrainStore všechny tratě a celý trainset a postupně přidávat řadu po řadě, než jsem zjistil, že v jednom eng souboru je špatný počet světel (Lights). A k čemu jsem došel:
- s jednou tratí - BP bez aktivit a pár složkami v trainsetu naběhl MSTS za pár sekund.
- s plným trainsetem to ale nebylo o moc déle, tak do 1 minuty
- ALE. Po přidání všech *.pat souborů do trati už načítání trvalo snad 10 minut.
Takže jedině co zásadním způsobem zpomaluje start jsou ty trasy. Všechno ostatní (hlavně eng, wag) nestojí za řeč.
 

Martens

Strojvedoucí
Správce
Jacek napsal:
Martens napsal:
Nebude to umět přesouvat engy, consisty a wagy do odkládacího adresáře, protože to je jeden z důvodů, proč Trainstore nechcete používat. Takže vám zůstane trainset kompletně na jednom místě.
Přidám svůj poznatek s odkládáním souborů. Kdysi jsem přidal pár aktualizací a po pár dnech jsem zjistil, že MSTS při spuštění padá. Nezbylo mi než dát bokem bez TrainStore všechny tratě a celý trainset a postupně přidávat řadu po řadě, než jsem zjistil, že v jednom eng souboru je špatný počet světel (Lights). A k čemu jsem došel:
- s jednou tratí - BP bez aktivit a pár složkami v trainsetu naběhl MSTS za pár sekund.
- s plným trainsetem to ale nebylo o moc déle, tak do 1 minuty
- ALE. Po přidání všech *.pat souborů do trati už načítání trvalo snad 10 minut.
Takže jedině co zásadním způsobem zpomaluje start jsou ty trasy. Všechno ostatní (hlavně eng, wag) nestojí za řeč.

Co consisty? Ty dávat bokem, tak z toho bude docela neuhlídatelný mrdník....ty musím nechat v consists v každém případě.....dneska při všech tratích v MSTS mám přes 3000 consistů - před třetím update jich bylo více než 9000....

Od cca 900 consistů nahoru přestává fungovat F9.....
 
Nahoře