TRAINSET - common

Jacek

Průvodčí
Martens napsal:
Jacek napsal:
Čuřil napsal:
Zdravim, mel bych takovy dotaz, nemel by se k temto napadum Boba vyjadrit i distributor trainsetu BP pan Semora ?

Ja jako laik se v tom vubec nedokazu orientovat, co tu pise Bob57_cz :eek:
Neměl. Týká se to totiž autorů. Nevím proč by pořád autorovi měl neustále kdokoliv předpisovat jak má nebo nemá tvořit.
Jacku, nějaký systém by být měl, ale měl by poskytnout autorům patřičnou volnost tak, aby se mohli do nějakého standardu vlézt, ale přitom nebyli nepřiměřeně omezováni.
Pokud jde o zvuky není co řešit. S Ppoollllem jsem kdysi uvedl do praxe systém, který používám stále. Na slezině byl z nějakého důvodu prosazen jiný systém, já jsem tam nebyl. Ale to je jedno. Jak jsem psal už tisíckrát, jestli se složka se zvuky bude jmenovat ZVUKY nebo COMON nebo SOUND, či jenom Z nebo S je mi úplně jedno. Stejně tak kde ta složka bude. Ale co bude v této složce a v jaké struktuře, to už je věcí autora. Kromě autora se v tom totiž nikdo jiný nehrabe :!:
Zbyňkovi jsem nabídl, že strukturu zjednoduším na pouhé balíky trakcí (jako elektriky a páry) a upravím odkazy ve všech eng/wag souborech. Nechtěl, tak se nic nemění. Ale i kdyby se změnilo stejně to nebude mít smysl, když zvuky budou aktuální jen u mě, viz ta M 131.1 o které jsem psal výše. Na sinusu byla minulá aktualizace v březnu. Od té doby jsem já měl 9 aktualizací a problémy uživatelů šly na moji hlavu, takže co tu vlastně řešíme?

Martens

Strojvedoucí
Jacek napsal:
......takže co tu vlastně řešíme?
Jacku, co? bobův společný adresář train simulator\sound....resp. já už nemám co řešit.

Oba asi víme, o co nám vlastně jde a neodporujeme si v tom ...

Jacek

Průvodčí
Martens napsal:
Jacek napsal:
......takže co tu vlastně řešíme?
Jacku, co? bobův společný adresář train simulator\sound....resp. já už nemám co řešit.

Oba asi víme, o co nám vlastně jde a neodporujeme si v tom ...
Ne, myslím tím, že i když se dohodneme na nějakém třetím systému, že stejně nevyřešíme problémy s aktualizacemi.

Čuřil napsal:
Zdravim, mel bych takovy dotaz, nemel by se k temto napadum Boba vyjadrit i distributor trainsetu BP pan Semora ?

Ja jako laik se v tom vubec nedokazu orientovat, co tu pise Bob57_cz :eek:
Já se k tomu vyjádřím tak, že každý kdo navrhuje změny ve značení nemá ani tušení o čem mluví. Martens to řekl správně. Až navrhovatel předělá kompletní trainset dle své úvahy a dokáže, že takto je MSTS přehlednější a běhá rychleji, prosím. Ale do té doby si minimálně 2 roky počkáme.
Není rozumější vynaloženou energii věnovat ladění ještě nevyladěných vozidel? Kolik vozidel ještě nemá světla pro MSTS Bin? Hodně moc.

Jen bych chtěl poznamenat, že stavitelé tratí pracují jen ve složkách své trati. Změny v Global dělají kolejáři a změny v Sound zvukaři, (Dejv, atd)

Pokud budu mluvit za sebe, tak do nějakého přeznačování se mi už opravdu nechce. Ani přeznačovat staré původní značení bez správy (cd_) Následky jsou pak v rozbitých aktivitách kruté. Směrování zvuků a kabin naštěstí aktivitám nevadí, ale zatím nikdo neprokázal praktický důvod, proč to měnit.
Jen si vzpomeňte na změny úpravy v engu, kdy myslím Bob 57 seskupil k sobě oba Sound, name a Cabview. Výsledek byl, že Trainstore takový eng nepřečetl.

bob57_cz

Učitel češtiny
Zase jedna zavádějící informace ?
Zbyněk Šemora napsal:
Jen si vzpomeňte na změny úpravy v engu, kdy myslím Bob 57 seskupil k sobě oba Sound, name a Cabview. Výsledek byl, že Trainstore takový eng nepřečetl.
Nečetl ty, kde nějaký klonovač nakopnul formátování. Vlastně je přečetl i přemístil do schovky, ale udělal nesprávný zápis ve své databázi. Přemístění jednotlivých hodnot v eng hore-dole na to nemělo a nemá vliv. Můžeš si to vyzkoušet, pokud použiješ jiný editor, než kterým jsi to tenkrát klonoval.
Pokud si pamatuji, tak problém dělaly soubory, kde bylo místo tab použito hodně mezer na odsazení.

Jacek napsal:
Ale i kdyby se změnilo stejně to nebude mít smysl, když zvuky budou aktuální jen u mě, viz ta M 131.1 o které jsem psal výše. Na sinusu byla minulá aktualizace v březnu. Od té doby jsem já měl 9 aktualizací a problémy uživatelů šly na moji hlavu, takže co tu vlastně řešíme?
Jacku, já myslel, že o M131 se mi jen zdálo, že jsi udělal nové zvuky. Já je u Tebe před aktualizací hledal, ale marně a ne jednou. Asi jsem už slepej. Ohledně MSTS Sinus, Karel současně marodí (všechny Vás pozdravuje), tak zatím není kdo by jej aktualizoval. Ale 4. update jej updatne, jen s tím, že vzniknou některé slepé nepoužité soubory.

bob57_cz napsal:
Zase jedna zavádějící informace ?
Zbyněk Šemora napsal:
Nečetl ty, kde nějaký klonovač nakopnul formátování. Vlastně je přečetl i přemístil do schovky, ale udělal nesprávný zápis ve své databázi. Přemístění jednotlivých hodnot v eng hore-dole na to nemělo a nemá vliv. Můžeš si to vyzkoušet, pokud použiješ jiný editor, než kterým jsi to tenkrát klonoval.
Pokud si pamatuji, tak problém dělaly soubory, kde bylo místo tab použito hodně mezer na odsazení.
Já jsem na to přišel až tento týden, když jsem do odvolání a doladění vrátil zpět původní 151 a 350. Zkusil jsem vrátit na své místo jmenované řádky a ejhle, Trainstore už byl doma a všechny loko načetl.

Martens

Strojvedoucí
Zbyněk Šemora napsal:
Jen bych chtěl poznamenat, že stavitelé tratí pracují jen ve složkách své trati. Změny v Global dělají kolejáři a změny v Sound zvukaři, (Dejv, atd)
Zbyňku nechci se chytat každého Tvého slovíčka, ale toto si někde zapíšu, až se budeme handrkovat o přepisování. :D

bob57_cz

Učitel češtiny
Martens napsal:
Zbyněk Šemora napsal:
Zbyňku nechci se chytat každého Tvého slovíčka, ale toto si někde zapíšu, až se budeme handrkovat o přepisování.
Ono stačí spustit z DVD instalaci trati BP a ejhle, co se nám změní v /Train Simulator/Sound/ ... :eek:

Naposled editoval moderátor:

Jacek

Průvodčí
Zbyněk Šemora napsal:
Jacku, já myslel, že o M131 se mi jen zdálo, že jsi udělal nové zvuky. ...
No právě, že zvuky jsem dělal koncem března a celý duben jsem dával do vlákna Pod pokličkou ukázky. Na konci dubna jsem to zveřejnil a za měsíc mě kdosi dorazil e-mailem, že by to chtělo lepší zvuky :) Čili M 131.1 už je a dá se použít i pro T 211

bob57_cz

Učitel češtiny
Tak si tu hezky tlachejte, téma jsem vám dal :D a já jdu na vás dřít - jezdím noční... :eek:

Martens

Strojvedoucí
bob57_cz napsal:
Tak si tu hezky tlachejte, téma jsem vám dal :D a já jdu na vás dřít - jezdím noční... :eek:
Tlachání už tady nebude, nikdo další se nepřidal a názorově je to ujasněno ... leda by Tě zase v dířenapadlo něco dalšího podobného :D

Martens napsal:
Zbyněk Šemora napsal:
Zbyňku nechci se chytat každého Tvého slovíčka, ale toto si někde zapíšu, až se budeme handrkovat o přepisování. :D
To si zapiš. Protože já nic, já muzikant, doslova. :D Já osobně zasahoval jen v adresáři své trati.

...kecám, doplňoval jsem přece koleje, takže ještě Global je moje a Michalova úprava :D

Na mou duši na psí uši.
Zvuky dělal Dejv a od té doby jsou nedílnou součástí každé trati, proto se i instalace kopíruje do Sound, jinak by trať byla nefunkční. Ale mám pocit, že ruchy z trati jsou odjakživa v adresáři Sound a proto je tam Dejv dával také. Jestli to jde změnit, neřešil jsem to, protože to ničemu nevadí. Názvy jsou nové a nic nepřepisují. A ty které přepisují, nakopíruje se do složky i záložní originál.
d_perm_01original.wav
d_perm_02original.wav

bob57_cz

Učitel češtiny
To je právě to, že místo originálu je něco jiného se stejným názvem a nejsou to jen tyto dva soubory a jen u této trati, dělají to i autoři jiných tratí, nedávno jsem to tu někde připomínkoval.

Velice zajímavá rozprava a dal bych do placu svoje zkušenosti.Stáhnul jsem si ze sinusu některé zvuky,teď už přesně nevím které a něco šlo a něco nešlo.Pak byl nový model 524.1 od Pikka a byla tam též zvuky,o tom jsem psal ve vlákně k 524.1.Takže aktualizace zvuků ve složce common.snd se dělá velice těžko a ten,kdo tomu nerozumí,tak bude otravovat autora,tedy Jacka.Osobní zkušenost,obrátil jsem se na Pikka s dotazem na zvuky a bylo mi odpovězeno,že on žádné zvuky nedělá a mám se obrátit na Jacka.To mě tedy dožralo,stáhnul jsem si od Jacka veškeré zvuky,použil adresář Zvuky,do něj přesměroval zvuky ze všech modelů (uf ta makačka) ale výsledek je ten,že zvuky jedou jak mají a s aktualizacemi nemám nejmenší problém.Horší je to s kabinamiv tom se čert vyzná,jaká verze kabiny je vlastně nainstalovaná a jest-li je vůbec správný *cvf a *rv_cvf.U 753 je špatný levý pohled,mořil jsem se s nastavení rv_cvf,abych se pak náhodou dozvěděl,že se s tím nedá nic dělat,ta fotka není dobrá.A v Readme nic.Takže babo raď...

bob57_cz napsal:
[]To je právě to, že místo originálu je něco jiného se stejným názvem a nejsou to jen tyto dva soubory a jen u této trati, dělají to i autoři jiných tratí, nedávno jsem to tu někde připomínkoval.
A právě o tom to je. Napiš, který soubor já svou instalací přepíšu bez náhrady ????? Rád se polepším. Jinak připomínky směruj na autory těchto problémových tratí.
A když mi někdo poradíte jak do uninstall napíšu do scriptů, aby to vrátilo zpět původní soubory ze záloh, rád doplním. Ale to snad umí jen Tomi, který mi scripta instaláků tenkrát vytvořil.

bob57_cz

Učitel češtiny
Zbyněk Šemora napsal:
bob57_cz napsal:
[]To je právě to, že místo originálu je něco jiného se stejným názvem a nejsou to jen tyto dva soubory a jen u této trati, dělají to i autoři jiných tratí, nedávno jsem to tu někde připomínkoval.
A právě o tom to je. Napiš, který soubor já svou instalací přepíšu bez náhrady ????? Rád se polepším. Jinak připomínky směruj na autory těchto problémových tratí.
A když mi někdo poradíte jak do uninstall napíšu do scriptů, aby to vrátilo zpět původní soubory ze záloh, rád doplním. Ale to snad umí jen Tomi, který mi scripta instaláků tenkrát vytvořil.
Instalačka BP přepíše originální soubory vlastními verzemi:
d_perm_01.wav
d_perm_02.wav
genfreightwag1.sms
genfreightwag2.sms
genfreightwag3.sms
genfreightwag4.sms
genpasswagmodern.sms
genpasswagsteam.sms
a přidá navíc dalších 192 souborů do složky /Train Simulator/Sound/,
mezi nimi jsou dva originální přejmenované jako
d_perm_01original.wav
d_perm_02original.wav
a ty jsou pro normálního uživatele navíc k ničemu a zbytečné, protože vlastně o nich normálně neví.
Porovnáním obsahů jsou v souborech.sms velmi zásadní rozdíly.
Přitom stačilo malinko - nechat originály na pokoji a svoje pojmenovat třeba genfreightwag1BP.sms atd., zanést pod svými názvy do definičních souborů trati (SSOURCE.DAT, Ttype.dat, Breclav - Praha.trk), kde jsou vypsané ostatní přidávané.sms
nebo je dát jen do své trati \Breclav - Praha\SOUND\ (tahle složka by měla mít při prohledávání přednost před sdílenou).

Že bych nechal stavění tratí a dal se na zvuky?
Na Vaše připomínky Vám odpoví Dejv, proč (jestli změnil ty originály on) tyto jsou jiné. Ale jestlí ta původní nahrávka nebyla na dvě věci a update jen prospělo věci.
Ale stále to jsou jen prázné řeči, co se tady vedou.

Mám instalátor Inno Setup 4.0.1 (vyšší verze se nechovaly korektně, respektive, Tomi už neměl , pro pracovní povinnosti, čas to řešit)
V řádku uninstall mám tohle:
Kód:
[UninstallDelete]
Type: filesandordirs; Name: "{app}\Routes\Breclav - Praha"
Jestli dobře chápu, tak by se měla odinstalovat jen trať BP
Jak by měl vypadat zápis, aby po uninstall se vrátil MSTS do původního stavu, včetně Global i Gui. Gui instaluji s Trainsetem, musel bych to změnit do instalace trati. (změna fontu písmen) Trainset nemá uninstall.
A teď můžeme diskutovat. Odborníci, předveďte se.

Nahoře