Win 10 a MSTS

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Na Win10 se MSTS zatím nechytá. Po spuštění okamžité okno, že MSTS přestal pracovat. Po prvním spuštění to ještě nechá potvrdit licenční podmínky.
 

orlov

Hradlař
Možno by to chcelo nahlásiť vývojárom. Vyhlasujú, že Windows 10 bez problémov bude bežať aj na starých strojoch. Takže musia počítať s tým, že kto má takýto starý hardware, má aj starý software ... takže mu bude naprd, keď mu na takom starom stroji pôjde W10, ale nič staršie na ňom nespustí ...
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Testoval jsem win10 i na starším železe, někdy z roku 2006, první dvoujádro Pentium D. Ano W10 se tam dá nainstalovat, ale už neidentifikuje zvukovku na základní desce. Grafiku AMD HD5700 najde, ale jakmile nainstaluje ovladače AMD, obraz zabliká a celý uhne vlevo a zesvětlí. Takže nabídku Start musím najít odhadem někde vlevo v neviditelném poli. Jelikož je to nekoukatelné, tak marně přemýšlím, jak tento virus odebrat. Předvídavě jsem W10 nainstaloval na samostatný disk, který jsem přeformátoval, ale problém, bootovací soubory s výběrem systému jsou na disku, kde mám stávající OS Visty. A nejdou nijak natvrdo smazat. Takže jsem musel w10 nainstalovat znovu, abych se vůbec dostal do původního OS.
Takže na staré železo nový OS nedávat.
 

Miran

Moderátor
Správce
A to je takový problém když už děláš takovéto pokusy (instaluješ pokusný systém dokonce na samostatný přeformátovaný disk) odpojit původní disk(y) tak aby tam ten pokusný disk byl sám? Když to nevyjde pokusný disk odpojíš, v BIOSu nastavíš bootování na disk s Vistami a je vymalováno. Když to vyjde můžeš tam připojit původní disk(y) jako datové. Dokonce by se to dalo nastavit i v BIOSu tak abys nemusel nic fyzicky odpojovat.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Mirane, já vím, ale byl jsem líný otevírat skříň. :) U XP v práci tento problém není, protože tam se nevytvořila spouštěcí nabídka systémů. Takže při startu když nechci XP, tak bootuji přes F12. Ale tady to funguje 100%, tak není důvod jej zatím odebírat. Openrails tady běhá také ještě lépe než v XP. Také tady jedu na 64 bitů a tím mám plných 4 giga RAM.
 

Tax

Moderátor
Správce
Tak to testuj na novom železe vo virtuálnom prostredí. Tam len jednoducho zmažeš virtuálny stroj a hotovo ;)

virtualbox.jpg
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Přesně tak. Do virtualu MSTS půjde těžko, když je tam virtuální 4 megová grafika TrioS3. To už jsem jednou psal. Dotaz byl spíš směrován, jestli se dají přidané vidle jednoduše odebrat odinstalováním. Když je to jen zkušební verze, tak se s tím musí počítat, že po ukončení funkčnosti bude třeba nějaké odinstalování. Verzi, co mám v šuflíku a používám v práci, tam to jednoduše přeformátuji. Zde nemám žádnou spouštěcí tabulku.
 

Tax

Moderátor
Správce
V tom virtualu ale neotestuje podporu HW - zminena zvukovka a grafarna, ne? ;)
VirtulBox od Oracle prenesie zvuk aj podporu pre 2D a 3D akceleráciu. Používam to úplne bežne pre staršie hry, aj keď MSTS som neskúšal, pretože vo Win 7 mi to chodí dobre. Vy tu furt dookola blúznite o VirtualXP vstavanej do Win 7 Pro. Tá varianta samozrejme HW podporu pre 3D nemá, to nie je v záujme Microsoftu. Oracle VirtualBox funguje aj na Win 7 Home a HW podporu poskytuje. Môžeš si nastaviť 1 až X procesorov, môžeš si nastaviť veľkosť vyhradenej RAM a môžeš si nastaviť pamäť VGA až do 256 MB

virtualxp_game.jpg

Nastavenie displeja ( VGA ) u Oracle VM VirtualBox:

virtual_display.jpg
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
Na MSTS potřebuje člověk všechen dostupný výkon i když jen z jediného jádra CPU a grafika musí být vcelku také rychlá. Moc nevěřím Oracle VM, že to tam půjde hladce. Kdo může prosím zkuste.
 

Tax

Moderátor
Správce
Moc nevěřím Oracle VM, že to tam půjde hladce. Kdo může prosím zkuste.
Ja som písal Zbyňkovi, nech vo virtuáli skúša Win 10 a nie MSTS.
Samozrejme že v Oracle VirtualBox MSTS pôjde len s ťažkosťami. Možno by bolo riešením použitie i7 v kombinácii s SSD diskom. Ale to je masochizmus. Pre MSTS je recept jasný: Windows 7 alebo Windows XP.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Taxi zdar.
Ty "paříš" Heroes 2? já taky... :) I když je fakt, že už tak rok jsem na to nešáhl, bo když jsem to valil s bandou protí sobě, tak jsem doma poslouchal, ře nic jiného nědělám, no... stejně jako v případě MSTS. :)
 

Kazan

Cestující
Ahoj všem, Microsoft začal nabízet rezervaci WIN10 s tím, že OS bude zdarma (ikonka bílého "wokna" v dolní liště vpravo). Zatím jsem nabídku dostal jak pro Win7, tak i pro Win8.1....

win10.jpg

Požadují se systémy Windows 7 SP1 a Windows 8.1 Update. Některé edice jsou vyloučené: Windows 7 Enterprise, Windows 8 /8.1 Enterprise a Windows RT/RT 8.1. (citace ze stránek MS)
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Také to na mě dnes vyjuklo. Je to lákavé, ale napadá mne myšlenka jestli pojede dál MSTS, když ve zkušební verzi spustit nešlo.
Pokud by MSTS přestal fungovat, bylo by nutné pro práce se přepínat do XPéček, což by bylo nepohodlné. Uvidíme. Třeba do té doby bude editor v OR :)
 

Dan J.

Strojvedoucí
Proč do XP? On nejde nainstalovat Win7 a Win10 (pro nové hry atd...) a jet na dva systémy? Pod Win7 bych měl na HOD jen MSTS. Mluvím samozřejmě o stolním PC se 3 terra disky.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Dane, přesně tak to mám udělané. Na jiném disku mám XP pro věci nekompatibilní se 64bitovými systémy. (například Sony Vegas pro 8, které jsem dostal jako bonus ke kameře - na 64bitech vyhazuje chyby) Ale přepínání se znamená restart počítače. Proto tam, kde nepotřebuji grafický výkon používám XP virtual v Sedmičkách. Takže je zbytečné si na třetí disk instalovat ještě Sedmičky. Ale myslím si, že to má MS ohlídané a nedovolí mi druhou instalaci Sedmiček.
 

Miran

Moderátor
Správce
Tak jsem to zkoušel, bohužel protože jsem neprovedl srovnávací pokus před upgradem musel jsem W10 zase shodit. Upgrade jinak proběhl bez problémů (z W7 Pro) a MSTS normálně naskočilo bez jakéhokoliv nastavovámí. Zkoušena byla trať BP, aktivita test Tábor. To jen proto že mi padla pod myš jako první. FPS bylo velmi nízké (6 - 7 proti 24 - 25 u W7) možná by se asi nechalo zvýšit pečlivým nastavením grafiky. Zkoušeno na mém NTB Dell Inspiron 7720. Jinak kdo nechcete čekat až se vám sám W10 nabídne jde to ihned pomocí nástroje Media Creation Tool, který je ke stažení u MS. Upgrade trvá cca 1,5 - 2 hodiny. Pokud něco nevyjde je v W10 volba na vrácení všeho do stavu před upgradem, přesto je vhodné si pořídit zálohy důležitých dat.
 

Ondřej

Začátečník
Tak jsem to zkoušel, bohužel protože jsem neprovedl srovnávací pokus před upgradem musel jsem W10 zase shodit. Upgrade jinak proběhl bez problémů (z W7 Pro) a MSTS normálně naskočilo bez jakéhokoliv nastavovámí. Zkoušena byla trať BP, aktivita test Tábor. To jen proto že mi padla pod myš jako první. FPS bylo velmi nízké (6 - 7 proti 24 - 25 u W7) možná by se asi nechalo zvýšit pečlivým nastavením grafiky. Zkoušeno na mém NTB Dell Inspiron 7720. Jinak kdo nechcete čekat až se vám sám W10 nabídne jde to ihned pomocí nástroje Media Creation Tool, který je ke stažení u MS. Upgrade trvá cca 1,5 - 2 hodiny. Pokud něco nevyjde je v W10 volba na vrácení všeho do stavu před upgradem, přesto je vhodné si pořídit zálohy důležitých dat.
Po upgrade MSTS naběhlo normálně.Byla jen rozházená grafika.Po nastavení GK vše v pohodě.
 

dem

Strojvedoucí
Ani sa nečudujem, že je zdarma.....Nejde vypnúť a ani nastaviť manuálne aktualizácie. Takže keď win10 povie aktualizujem, tak môžeš len ticho súhlasiť......Microsoft si dá do PC to čo on chce. Taký pre mňa špiclovský systém o sto šesť....
 
Nahoře