Hlášení chyb a chování v Open Rails

alcapone

Pomocník strojvedoucího
Fajn. Tohle se od samého počátku nevyřešilo: jízda trafiku na žlutou - jede 9 km/h; trafik po půlnoci - mam připravenou aktivitu ze základní hry; postrk či 2 trafiky na jedné koleji - v jedné verzi to bylo zdá se vyřešené, v pár posledních to zase nefunguje - někdy se objeví, ale stojí na místě; rozednívání a stmívání - to není děláno pro střední evropu, ale jinej kraj - kde se nastavuje a důležité, aby nebylo další verzi OR přepsáno, jako se to děje při nedávno sem dané obloze, kterou si musíš pokažde znovu zkopírovat; ignonarace námi postavených zvuků a kabin - dnes těžko někoho seženeme na opravu, když se neustále něco pochroumává.
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
Dnes jsem se pokusil opravit zvuky (zaškubávání) na motorech řady 809-810 zatím pouze v kabině. Zvuky motoru v OR byly trhané a nepůsobilo to dobrým dojmem. OR nekamarádí s funkcí PlayOneShot přidané ke smyčce a tak jsem soubory zvuku sjednotil a vytvořil smyčky přímo ve wavu. Takhle to OR bere a MSTS také přehrává bez problému.

Kdo chce může stahovat:
http://uloz.to/xbQPdmrR/sndmlok-rar
 

Delay

Signalista
Na to PlayOneShot upozorním, to by mohli opraviť. Alcapone, jedná sa vždy o cestu na výstrahu/stoj alebo do odbočky. Alebo vždy ked tam sviati žlta (vrátane zelenej) 40 a voľno napr.
 

alcapone

Pomocník strojvedoucího
Všechny, tedy bloková 120 i do odbočky 40 a více. On ten trafik spomaluje i na vyhybkách.
 

Delay

Signalista
Keby aj Passhi s nami komunikoval vedel by dosť pomoct. MYslím že postreehov je tu dosť len to nejak rozumne napísať v angličtine prípadne to doložiť screenmi ( log je v tejto veci k ničomu)
 

Delay

Signalista
Alcapone nevieš asi v ktorej verzií to bolo opravené? Aby som vedel z čoho vychádzať. ohladom toho trafficu na jednej kolaji.
 

alcapone

Pomocník strojvedoucího
Šmarja, to netuším, někdy ze začátku března. Beru to dle jedne aktivity, kde se mě to nechtěně podařilo - EC171 a pak se mě podařilo napojit soupravu v aktivitě R750, te z června.
 

Delay

Signalista
Okej tak zatial som to skúsil poriešiť nejak takto. Anglicky hovoriaci na lepšej urovni ma možno vo slovoslede opravia. Ale myslím že je to pochopitelné. uvidíme čo z toho bude.

Clip_7.jpg
 

Gr4Sp

Posunovač
Predpokladám, že sa jedná rovnako o bug, prikladám screeny čo mi OR robí po "zapnutí" noci. Robí to prakticky stále a nezáleží, ako ponastavujem OR pred spustením alebo aké použijem drivre na mojej GTX 580.

Open Rails 2015-08-17 09-43-34.jpg

Open Rails 2015-08-17 09-42-36.jpg
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
Tady jsem upravil texturu pro kontroler BSE. POZOR rozhodí to MSTS tak si zálohujte původní texturu!

Kdo chce jezdit s řadou x6x s funkční texturou páky BSE může stahovat:
http://uloz.to/xNXDYcbD/bse-ace

Zápis pro páku v souboru *.cvf kabiny řady x6x:

Lever (
Type ( TRAIN_BRAKE LEVER )
Position ( 529 357 120 120 )
Graphic ( "..//..//common.cab//cab362//bse.ace" )
Style ( NOT_SPRUNG )
MouseControl ( 1 )
NumFrames ( 9 3 3 )
NumPositions ( 5 0 1 2 3 4 )
NumValues ( 5 0 0.4 0.6 0.8 0.99 )
Orientation ( 1 )
DirIncrease ( 0 )
ScaleRange ( 0 1 )
)
 

alcapone

Pomocník strojvedoucího
Zkus to na všech kabinách a pokud to bude správná oprava, hodím to k balíčku ke mě.
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
Jak jsem psal, dá se to použít všude na řadách 162, 163, 362 a 363, kde je použita textura bse.ace a ovládací páka brzdiče je stejnýho typu. Každý si může v TGATools otevřít obrázek bse a porovnat. OR čte textury odshora zleva do prava. MSTS si poradí i s pořadím od zadu a nebo to čte tak standartně - to netuším.

Jinak jsem ještě upravil pořadí textury na kontrolce průtoku vzduchu:
http://uloz.to/xAJh2hbD/prutok-ace

Lever (
Type ( TRAIN_BRAKE LEVER )
Position ( 436 290 20 20 )
Graphic ( "..//..//common.cab//cab362//prutok.ace" )
Style ( SPRUNG )
MouseControl ( 0 )
NumFrames ( 2 2 1 )
NumPositions ( 2 0 1 )
NumValues ( 2 0 0.10 )
Orientation ( 1 )
DirIncrease ( 0 )
ScaleRange ( 0 1 )
)


Dále jsem ještě rozpohyboval ovládací páku "plynu", která byla zapíchlá stále na jednom místě. Stačí upravit zápis v příslušném cabu *.cvf:

Lever (
Type ( THROTTLE LEVER )
Position ( 356 301 57 78 )
Graphic ( "..//..//common.cab//cab362//kontroler.ace" )
Style ( NOT_SPRUNG )
MouseControl ( 1 )
NumFrames ( 9 3 3 )
NumPositions ( 9 0 1 2 3 4 5 6 7 8 )
NumValues ( 9 0 0.01 0.13 0.27 0.40 0.54 0.67 0.81 0.94 )
Orientation ( 1 )
DirIncrease ( 1 )
ScaleRange ( 0 1 )

)

Přepínače pantografů a kontrolka poruchy mi nejdou rozhýbat. Asi OR ještě nezná funkce na pantografy z MSTSbin. Pokud to někomu funguje, prosím ať sem dá návod.
 

Delay

Signalista
zaujímavé díky ... možno tieto čísla a parametre by som mohol prehodiť do OR fora nech sa to nemusí meniť všetko jednotlivo ale aby sa to spravilo globálne.
 

Venny

Signalista
zaujímavé díky ... možno tieto čísla a parametre by som mohol prehodiť do OR fora nech sa to nemusí meniť všetko jednotlivo ale aby sa to spravilo globálne.

Možná by nebylo od věci sem tam projít vlákna ORTS, nasbírat postřehy a připomínky a ventilovat je "centrálně" na OR fórum (zvuky, zobrazování, chování...). To by se lajky jen hrnuly... ;):)
 

754 081-8

Začátečník
Ahoj, taky se vám stává, že v aktivitách si traffic jezdí, jak chce? resp. že nonstop brzdí, a pak zrychluje třeba na koridoru snad nikdy nevykřižuju vlak v plné rychlosti, ale vždy v max. rychlosti 60 km/h.
 

Plexi

Signalista
Přepínače pantografů a kontrolka poruchy mi nejdou rozhýbat. Asi OR ještě nezná funkce na pantografy z MSTSbin. Pokud to někomu funguje, prosím ať sem dá návod.

Mi se přepínač sběračů hýbou, ale mám je dvakrát. Ty skutečné se nehýbou, a ty druhé, malé vedle se hýbou.
 
Nahoře