Proč plně nefungují aktivity pro MSTS v OR?

Dan J.

Strojvedoucí
Zdarec Josko.
To napájení mne napadlo, le píše mi, že není u vozů nadefinováno. Ale nic, vozy brzdí a povoluí v pohodě, tak to kašlu. :) Pak je tam ještě definice zapojit mnohočlen, to je co? Automatické spřáhla?
Dan

cimbo

Začátečník
Ahoj, som nový jazdič a mám problém, že keď stiahnem aktivitu do MSTS v OR to nefunguje, alebo len neviem ako na to. Ten súbor má príponu apk a to v OR nie je vidno.
Upresním, chcel som nahrať novú aktivitu do trate BP od Zbyňka Šemoru.

Plexi

Provozní technik
Musíš mít soubor act. Pak aktivita půjde. Nejsi první, kdo na to přišel :) Někde na fóru je vlákno o skriptu, který Ti to převede do zipu a pak ti půjde nainstalovat, najdi si to :)

poison

Pomocník strojvedoucího
Pokud není aktivita tvořena primárně pro OR nemá ani cenu ztrácet čas s její instalací a už vůbec nemá smysl ji spouštět.

Lukash

Cestující
Odkedy si v Consistoch (hlavne servisov), kde je zápis MaxVelocity ( 2.77778 0.05556 ) upravujem na MaxVelocity ( 5 0.05556 ), nemal som problém prejsť žiadnu aktivitu. Túto fintu tu ktosi už dávnejšie spomínal, už ani neviem kde presne to bolo. Občas, hlavne pri križovaniach, či predchodeniach inými vlakmi je potrebné tomu trochu "pomôcť" dočasným prepnutím na manuálny režim návestidiel a keď si traffic zaberie trasu, prehodiť to späť na automatické. Servis blokujúci návestidlo totiž zmizne skôr než bolo plánované. Inak som ale výraznejšie problémy nemal.

alcapone

Pomocník strojvedoucího
Byl jsem to já, ale zasadní problém je, že se nesnese v OR trafik na stejné koleji, tedy hlavně start na stejné koleji, tedy pokud je hned za trafikem servis, spustí se až je trafik dost daleko, tedy se stává, že právě blokace hráče trvá déle než má. Opravdu nemá cenu jezdit aktivity, které nemaj aspoň základní opravu pro OR.

cimbo

Začátečník
Ono ja by som OR aj celkom vypustil, lebo MSTS som už zohnal od známeho originálku. Ale vyslovene ma štve, že s neviem nič urobiť na mojom LCD LG(1920x1080) s rozlíšením. Viac ako 1280x1024 tam nastavit neviem a to je naozaj otras...

bob57_cz

Učitel češtiny
Na vině nejsou W10, ale tvoje omezená neznalost základů. Více než 1024 do 1080 nedostaneš, protože další nativní rozlišení je 1600x1200 a 1200 do 1080 nenacpeš. Ty chodíš v botách o číslo menších?
A preventivně pro rejpala, který by se snažil oponovat, že existuje ještě i rozměr 1050, tak ten není ve standardní řadě, takže nepoužitelný pro msts.

cimbo

Začátečník
V každom prípade je to zložitejšie ako som čakal :). Čo sa týka MSTS tak rozlíšenie je najmenší problém. Nainštaloval som trať od Zbyňka Šemoru BP podľa návodu a občas to spadne, že program prestal pracovať.
Nazad k téme, ostávam zatiaľ pri OR, neviem či sú aktivity v tejto trati prispôsobené pre OR, ale zatiaľ mi to celkom idem a už som našiel na nete aj aktivity k tejto trati určené pre OR. Asi to chce len trochu čas prelúskať všetky nástrahy :)

Icik

Provozní technik
Více než 1024 do 1080 nedostaneš, protože další nativní rozlišení je 1600x1200 a 1200 do 1080 nenacpeš.
Grafická karta dokáže obraz převzorkovat a pak tam těch 1600x1200 dostaneš taky - ale ne v plné kvalitě samozřejmě jako nativní rozlišení. Bude to trochu mázlé, ale pořád o dost lepší než 1280x1024 viz můj příspěvek.

bob57_cz

Učitel češtiny
Ach jo! Icik, když to bude mázlé, tak to nebude v dostatečné kvalitě a tudíž určitě ne lepší.
Nehledě k tomu, že to převzorkování spousta grafáren ani neumí/neumožňuje.
Tam, kde to umožní, bude obraz deformovaný, takže zase na úkor kvality, věrnosti.
Myslet si o deformovaném obrazu jako o lepším může jenom hlupák.

cimbo

Začátečník
Ahoj, mám ďalší dotaz. Dá sa rozchodiť Activity Converter ob Kebarka aj bez nainštalovaného MSTS, alebo je to pre samostatný OR ďalší nepoužiteľný program ?
Ďakujem

Myslím, že po manuálnom nastavení cesty by mal fungovať. Potvrdiť Ti to ale neveim, pretože u seba mám nainštalované aj MSTS (aj keď len kvôli AE).

Šnek

Vlakvedoucí
Chlapi, je tedy někde nějaký návod, jak dělat aktivity pro OR, co se týče křižování, předjíždění, používání servisů atd?

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj Šneku, žádné servisy nepotřebuješ. U traffic zadáš výchgozí čas, tak, aby ti dojel do stanice v kolik potřebuješ a vyčkání uděláš (příklad): Vyčkávací bod 31500 a tak víš, že ti vlak odjede v 15:00 ze stanice, trojka je kód odjezd. Vše tu je někde popsáno. Tím ti vjede jakýkoliv vlak z protisměru a je jedno, jestli vyjel dříve nebo později, než vlak ketrý křižuje. Platí i pro vlak hráče, tímto vyčkávacím bidem prostě utneš trasu vlaku až do doby odjezdu a vše projede. Jen hold neuděláš test v AE pro MSTS, já to dělám tak, že si udělám minitrasu jako tomu bylo v Praze, kde jsem stál s mašinkou mimo všechny trasy a dolaďoval traffic v AE, který nemusíš zavárat, jen shodíš na lištu, pak spustíš OR a fyzicky vidíš jak se traffic chová, pak zase vypnout OR, doladit v AE a zase nanovo, ale pak musíš otevřít celkovou aktivitu a přeuložit i tu, jinak OR změny nevidí.
Dan

Nahoře