Parní úzkorozchodná lokomotiva U37.0 pro TS2016

Pikku

Pomocník strojvedoucího
Vážení příznivci virtuální železnice. Ve spolupráci s Romanem jsme pro vás opět připravili něco nečekaného :) Na známých stránkách si můžete stáhnout parní lokomotivu pro TS2016. Model je vybaven i funkční 3D kabinou a co jsme zatím zkoušeli, tak vše funguje přibližně tak, jak byste očekávali. Předem se omlouvám fachmanům od řemesla, ale omezení hry nedovolují implementovat jejich požadavky zcela přesně. Nejprve tedy nějaké reklamní obrázky:

01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg

A pozor, novinka - reklamní video dokumentující neumělé pokusy o ovládání virtuální parní lokomotivy :)


A ještě důležitý dodatek - pro správný chod stroje je bezpodmínečně nutné mít nainstalovaný addon Train Simulator: European Loco & Asset Pack !! http://store.steampowered.com/app/208300/?snr=1_5_9__205/
 

motorak28

Cestující
Úžasná lokomotiva, ale na tom mírném kopečku z Kunžaku do Jindříše, ale i na jekémkoliv jiném stoupání mi to lokomotiva nevyjede a začne samočinně couvat bez mého zásahu. Jednou se mi stalo, že jsem vyjel stoupání do Jindříše, ale ze zastávky Jindříš jsem se už nerozjel, ikdyž jsem měl plno vody i uhlí a měl zakoupený European Loco & Assets Pack. Nevíte co s tím je?o_O
 

orlov

Hradlař
Ono ovládanie akejkoľvek parnej lokomotívy v TS je náročne a treba to poriadne naštudovať a nacvičiť. Na nete je o tom kopec návodov.
 

Pikku

Pomocník strojvedoucího
Musíš správně topit, nesmíš mít kotel plný vody, nenapouštět ji pod kopcem, neotevírat často dvířka pece, nemít pořád naplno otevřený regulátor ..... Je toho hodně. Zkusil sis v TS2017 Academy jet tutorial s parní lokomotivou ? To by tě mělo správně nasměrovat :)
 

motorak28

Cestující
Zkoušel jsem to asi 4 krát, ale stejně mě to nikam nenasměrovalo. Zkouším jezdit s U37 do kopce za Kunžakem směr na Albeř, místo stanoviště mám tělocvičnu, protože pořád s něčím hýbu (regulátor, směrová páka, dmychadlo, písek), ale stejně mi to je k ničemu. Na samém konci stoupání se Sedmatřicítka rozhodne, že prostě chce couvat a to, co si vymyslí, to také splní.
 

bob57_cz

Učitel češtiny
A jak mám zvýšit výrobu páry?
Po vydání mašinky a zjištění problémů s nedostatkem páry jsem poslal autorovi malé update chování, aby to jezdilo i neználkům. Odpověděl, že to předá autorovi ladění a tím to skončilo. Nebylo to zveřejněno.
 

Tom Kanka

Průvodčí
Problém je v tom, že dotazovatel pořád s něčím hýbe (regulátor, směrová páka, dmychadlo, písek) aniž by věděl proč, a že až když mu to začne couvat zjistí, že je bez páry. S tím Účkem se jezdit dá.
 

Pikku

Pomocník strojvedoucího
Zkus jezdit nejprve s automatickým topičem. Není to taková zábava, ale zase se svezeš.
 

Tom Kanka

Průvodčí
Po shlédnutí videa asi takhle:
Máš kliku, že je to jen hra. V reálu bys dostal od topiče po hubě lopatou. Regulátor naplno, rozvod naplno, pak máš mít páru.
To je jak kdybys jel s autem na plný plyn na jedničku a potom se divil, že ti došel benzín! :)
Velmi zjednodušeně: Otevři regulátor tak do půlky až tří čtvrtin, rozvod na 100%. Po rozjezdu postupně snižuj rozvod až na 30%, potom už to řiď regulátorem. Jako u auta - při rozjezdu řadíš, při jízdě reguluješ rychlost plynem. Až pochopíš tohle, můžeme se věnovat výrobě páry (i když v reálu by to bylo obráceně).

Přesně jak psal Pikku. Stačilo by si projet tutorial.
 

motorak28

Cestující
Tom kanka: moc díky za návod (rozvod je směr?)
dem: máš pravdu
Pikku: To je právě můj bod zlomu-neumím nastavit automatického topiče, mohu vědět, jak se nastavuje?
Díky za další odpovědi.
 

motorak28

Cestující
Díky moc moc za radu-konečně jsem nastavil automatického topiče a krásně a na pohodu jsem kopec vyjel!!!!;) Dám na youtube video.
 
Nahoře