Dynamické počasí v aktivitách

Dan J.

Strojvedoucí
Změny mě fungují, ale když dopíšu ručně doplnění, neotevřu AE v MSTS, okamžitě pád do oken.
 

alcapone

Pomocník strojvedoucího
Máš tam asi špatně závorku. Jinak bacha, počasí dělat úplně jako poslední věc, každá změna v AE ti jej smaže. Navíc v apk jej nemáš, tedy musíš soubor xxx.act přibalit.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Mně se dokonce dneska stalo, že mi spadl celý text s hláškou selhalo zhlaví aktivity, smazal se těxťák ve složce activites a přišel jsem o celý udělaný traffic v praze... :) Hold zálohovat.
 

bob57_cz

Učitel češtiny
Změny mě fungují, ale když dopíšu ručně doplnění, neotevřu AE v MSTS, okamžitě pád do oken.
Tady nejde použít univrzální fintu OR s vloženým podadresářem? Pro msts neupravený soubor, OR si načte upravený z podadresáře.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj Bobe, nejde. Počasí se doplňuje do složky Activities v trati do hlavního souboru aktivity ACT., Activity Editor v MSTS ve kterém tvoříš by jej neviděl, už mi lze otevřít v AE, ale jak píše Joska po uložení vše zmozí (tedy doplňující texty k hláškám pro OR. Co je pro mne úplná záhada je, že AE v MSTS dělá mezi hláškama jednu závorku, když doplním text a nechám tu jednu, jak ji dělá MSTS, tak editor padne, zato když tam dodám o závorku více, jako je zde v návodu, editor otevřu, ale po uložení se vše přepíše. Prostě, pokud se to nějak nevyřeší, musí se udělat celá aktivita v AE pro MSTS, zabalit. Pak soubor ACT., dopsat ručně, projet test s upraveným počasím a přiložit jej k aktivitě a po rozbalení aktivity z apk., nakopírovat ACT. a nechat přepsat.
Dan
 

alcapone

Pomocník strojvedoucího
On je problém, že OR bere u sebe jinou složku na aktivity a do dnes se nikomu z nás nepodařilo přijít editoru na kloub. Ano otevřu jej, ale te asi tak vše.
 

bob57_cz

Učitel češtiny
Aha, takže nepochopeno. Neměl jsem na mysli aktivitu z OR editoru. Prostě ji klasicky udělat normálně v editoru msts, potom kopii souboru vložit do definovaného podadresáře a v této kopii teprve dodělat potřebné úpravy. OR si to tam zase najde.
 

alcapone

Pomocník strojvedoucího
Ale pochopeno, jen je problém s tim, že stejnak musíš počasí udělat jako poslední věc. Protože každou opravou změníš xxx.act. Tady je jediná možnost, udělat si to počasí, act hodit vedle a pak z něj překopčíš do opravovaného act odstavce. Jinak bohužel z podadresáře si act OR neveme. Nevidí jej, natož si jej ani nevybereš z nabídky.
 

alcapone

Pomocník strojvedoucího
Ano na návěstidla to funguje, ale ne na aktivitu. Zkoušel jsem to. Dal jsem do toho podadresáře aktivitu, udělal změnu počasí a nic, chčije a chčije, přitom do pěti minut mělo přestat, jen se zobrazila hláška. Pak jsem upraveny act dal normálně do složky Aktivities a funguje to.
 

Fana Staněk

Hradlař
Pepi, s tím počasím se ale něco děje všeobecně. Já, jak jsem jezdil ve volné jízdě, jsem si vždycky "vylepšoval" oblohu doporučenými klávesami v manuálu. Teď, v předposlední aktualizaci, už mi taky šlo spustit jen to "lití". A zatím jsem žádné úpravy odtud z fóra neaplikoval, mám jen ten originál experimentální verze, co vývojáři vyvinuli. Od pátku jsem to ještě, po nové aktualizaci, nezkoušel. Kochám se teď tratí 321 a ta mě přes OR momentálně spustit nejde.
 

alcapone

Pomocník strojvedoucího
První a i bez složky ACTIVITIES. Ale k čemu tohle řešit, pokud udělám změnu, stejnak bych act musel nakopčit do složky OPENRAILS a znovu nastavit počasí. OR má svůj editor, kde to asi půjde dělat normálně s jedním zápisem, ale ja jsem editoru nepřišel na kloub.
 

bob57_cz

Učitel češtiny
Bez složky ACTIVITIES to samozřejmě fungovat nemohlo. Musí být zachována určitá hierarchie.
Zkus 2. s default umístěním msts neupraveného a přidán pro or v podadresáři upravený. Podadresář jen jeden výskyt!
 

alcapone

Pomocník strojvedoucího
Aktivita dělaná v OR editoru je ve složce Aktivities a pod složkou OpenRails. Tedy takhle Train Simulator\ROUTES\Trat 321\ACTIVITIES\Openrails\Wien.timetable_or jak vidíš s jeho koncovkou.
 
Nahoře