MSTS BIN - začiatočnícke otázky

MouchaCZ

Začátečník
Mám menší problém při instalaci vždy mi to napíše chybu viz. na obrázku:(
c8a93a2b1b965e4c437edabceb335474.jpg
 
Naposled editoval moderátor:

Honza

Průvodčí
Pavlíku, ale těmihle zlatými podnosy začátečníky nic nenaučíme ...

MouchoCZ, co takhle si přečíst výrazný (výraznější už snad ani být nemůže) žlutý rámeček tam, co jsi stahoval MSTS Bin!!! Tam máš jak odkaz na download z webu Microsoftu, tak na lokální download. Chceš-li si MSTS zprovoznit, nauč se číst návody a readme. Bez toho to nepůjde.
 

Candreva

Začátečník
Prej hezky den, chci se zeptat jestli se jeste pokracuje na vyvoji BINU...ale nekde sem se docetl ze asi nee,tak co je na tom pravdy?:) Kazdej steka jak chce mit realny msts,pritom lokomotivy 162,163,362,363 nemaji ARR(coz...skoda).tak snad nikdo neukamenuje mou osobu
 

Martens

Strojvedoucí
Správce
Vývoj Binu byl před rokem a něco ukončen. Absence ARR v MSTS u výše uvedených řad není na závadu.
 

KA09

Začátečník
Martens napsal:
Vývoj Binu byl před rokem a něco ukončen. Absence ARR v MSTS u výše uvedených řad není na závadu.

Zdravím:)
konečně téma pro mě:) mám win 7 když jsem chtěl nainstalovat MSTSBin tak jsem nejprve stahl update 1.4 ze stránek BINU a když dám instalovat poslední stabilní verzi tak mi to vypíše
train.exe neodpovídá předchozím verzím a nelze jej aktualizovat.
MSTS Bin už bylo na pc nainstalováno + nějaké aktualizace ted jsem to odinstaloval a píše to tohle

Díky za pomoc
 

Jenda

Skladník
KA09 napsal:
Zdravím:)
konečně téma pro mě:) mám win 7 když jsem chtěl nainstalovat MSTSBin tak jsem......

No jo, ale to update 1.4 (trainupdate) se musí nainstalovat před instalací Binu! Zkus to podle mého video návodu :D Je sice trochu posunuty zvuk oproti obrazu, ale měl by pomoci.
PS: Před jakoukoliv novou instalací binu je třeba předchozí verze Binu odinstalovat.
Video navod
 

KA09

Začátečník
Díky video mi "pomohlo" patch jsem rozbaloval do ProgramFiles a ne do programfiles(x64):):)moje nepozornost a hloupost:) proto to házelo chybu:)
 

Meda

Provozní technik
Zdravím všechny !

Předem omluva za začátečnickou otázku. V pohodě mi funguje MSTS s Binem 1.7.081920 na tratích BP i 321. Lze tento Bin odinstalovat a nahradit novější verzí 1.8.... , kterou vyžadují některé aktivity ? Půjde pak vrátit ( bez poškození zákl. souborů MSTS ) původní Bin nebo lze trvale používat novější verzi ?

Dík za rady !

Kohlík
 

papej

Posunovač
Lze ho vyměnit. Já ale používám bin 1.7.00819 trvale a jezdím všechny aktivity požadující bin 1.8. ... bez problémů. Takže si rozhodni, kterou alternativu budeš používat :).
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
U BIN 1.8 je zásadní rozdíl zde:
Nějaké důležité vylepšení pro parní lokomotivy, podrobnosti znají páraři.
Při zapřažení několika hnacích vozidel táhne jen ta první ve které sedím. Teď nevím jak je to u pendolina nebo žabotlam, jestli náhodou nejedou na půl a jak je to s vlaky s postrky (ve verzi 1.7 táhnou všechny lokomotivy ve vlaku, i když mají sběrače dole.)
U verze 1.8 pomaleji pumpují kompresory, což je blíž reálu.
U verze 1.8 je nežádoucí jev při posunu ve stanicích, že se vynuluje rychlostní limit a aktivita takto končí patem. Když si vypnu zásah rychlobrzdy, tak stejně mám v závěrečném hodnocení aktivity překročení rychlosti, i když jsem jí nepřekročil.
Hold tak šel vývoj BINu. V nové verzi se něco opravilo nebo vylepšilo či doplnilo a současně se rozhodilo něco co dobře fungovalo ve verzích předchozích. Například jsme přišli o nadproudovou ochranu, která správně fungovala ve verzích BIN 1.6. Nyní se nadproudy musely zacomentovat, protože místo odpojení trakce docházelo k zásahu rychlobrzdy a tohle v současných verzích už nejde nijak změnit.
 

Jacek

Průvodčí
Zbyněk Šemora napsal:
U BIN 1.8 je zásadní rozdíl zde:
Nějaké důležité vylepšení pro parní lokomotivy, podrobnosti znají páraři.
Při zapřažení několika hnacích vozidel táhne jen ta první ve které sedím. Teď nevím jak je to u pendolina nebo žabotlam, jestli náhodou nejedou na půl a jak je to s vlaky s postrky (ve verzi 1.7 táhnou všechny lokomotivy ve vlaku, i když mají sběrače dole.)
U verze 1.8 pomaleji pumpují kompresory, což je blíž reálu.
U verze 1.8 je nežádoucí jev při posunu ve stanicích, že se vynuluje rychlostní limit a aktivita takto končí patem. Když si vypnu zásah rychlobrzdy, tak stejně mám v závěrečném hodnocení aktivity překročení rychlosti, i když jsem jí nepřekročil.
...
Zbyňku, dovolím si nesouhlasit. Používám od začátku poslední vydanou verzi binu. Při zapřažení několika hnacích vozidel táhnou všechna, podívejte se na rozšířenou diagnostiku F5 a je to jasné. Na tom mám postavené dvě mise, kdy vezu s přípřeží odklonový Pn a v části trati mám ještě postrk, bez kterého by nebylo možné vyjet kopec. A bez něj to opravdu nejde :idea: Zajímalo by mě, jak by se potom chovaly soupravy řízené z řídícího vozu, kdyby zadní motor netlačil...
Vynulování rychlostního limitu taky není pravidlo. U svých misí jsem se s tím setkal občas, spíš zřídka. A to ještě v situacích, kdy jsem třeba omylem zařadil směr dvakrát po sobě nebo jsem při najíždění zastavil špatně a bylo nutné cuknout zpět a najet znovu.
Problém s rychlobrzdou u použitých vozidel nemám :p
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Jacku, to máš jedno, popisuješ jen svou situaci, já zase popisoval situaci svou. Aktivita Topírna noc. Asi po 10 minutách hry najedu s puklíkem na konvoj lokomotiv, které mám rozšíbovat. V MSTS BIN 1.7 po zapojení jedou pod výkonem všechny lokomotivy ve vlaku, i když mají sběrače dole. U bin 1.8 vše táhne solo puklík. Dál jsem netestoval. S někým jsem to probíral a mám pocit, že u BIN1.8, pokud chci oživit další lokomotivu ve vlaku, musím tam vlézt a zařadit směr. Možná je jiná situace, pokud se loadne vlak se dvěma lokomotivami. V každém případě je tohle plus u verze 1.8. Ale jaksi bohužel jsou zase jiné zápory, proč ne 1.8. Jinak ten kritizovaný zásah rychlobrzdy má TS2012 i RW také, jen se dá vypnout či zapnout v nastavení hry. Takže to určitě něco do sebe má a nezatracoval bych to. Spíš někdo vymyslete centrální tlačítko vyp/zap do MSTS. Jen by se prohodily všechny engy. Když už. :D
 

Jacek

Průvodčí
Na tu fintu s oživením postrku si pamatuji, týkala se však nějaké starší verze binu, možná první s číslem 1.8 ? Ale ne te poslední vydané.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Jacek napsal:
...Ale ne te poslední vydané.
To je dost častá fráze, "nejnovější BIN", "poslední vydaný" a člověk má téměř pocit, že včera vyšla další nová verze :D A přitom je to už tolik let co vývoj byl ukončen. A je to škoda. Ale možná to byl začarovaný kruh, že jedna novinka způsobila nefunkčnost jiné věci a tohle udržovat bylo jen pro hodně trpělivou povahu. Navíc ty požadavky z celého světa na jednoho člověka, co by ještě mohl doplnit a do toho hádky v naší komunitě, kterou verzi označit jako stabilní a doporučovanou. Myslím si, že Džordž je rád, že se z této nevděčné práce nějak vykroutil.
Ono obecně vzato, nevděčná je každá aktivní práce do MSTS.
 

nebulus

Pomocník strojvedoucího
Škoda že BIN neodstránil ešte nejaké drobné nedostatky, už toho až tak moc neostávalo.
 

JiříkTK

Pomocník strojvedoucího
Zbyněk Šemora napsal:
Ono obecně vzato, nevděčná je každá aktivní práce do MSTS.
Já bych to upřesnil. Práce jako taková je v pohodě, ale musí zůstat v šuplíku nebo jen pro pár slušných a chápavých kamarádů.
 
Nahoře