Značení traffic a low polys modelů

Kebarko

Provozní technik
dem napsal:

Stiahol som si tento vozeň. Vozeň je označený ako nízkopolygónový. V SView som si pozrel, že je z cca 3000 polys. "Plnohodnotný" Bpeer od Rada má cca 9000 polys. Ja čo som urobil skupinu nízkopolygónových vozňov, tak osobný vagón má cca 400 polys.
Veľmi by som sa prihováral za to aby sa pre tento nový vozeň (a im podobné) vytvorilo označenie napr. "trf" - vozeň pre Traffic. Tieto odľahčené vozne by mohli mať takéto jednotné značenie a tvorili by zvláštnu skupinu vozidiel vhodných pre Traffic.
Používanie takýchto vozidiel by veľmi odľahčilo PC pri hraní aktivít.
 
G

Guest

Host
Ahoj Kebarko. Ono označenenie je to minimum si myslím. Tieto vozy keďže používajú zase kvalitnejšiu texturu planujem do takych súprav ktoré sa míňajú s vlakom hráča v stanici pri nižších rýchlostiach a zastavení, aby sa zase bolo aj na čo pozerať. Nech to aj nejako vyzerá. Testoval som to v BP na väčších staniciach a msts s tým nemá absolútne žiadne problémi. Dokonca sa to dá používať aj ako vlak hráča. Ale len velmi nerád by som to nejak preznačoval potom pracne kopíroval pri mojom modeme na web ,aby som to potom zase pre niekoho nepokoj preznačoval znova(viď trainset BP). Pokial tie vozy niekto chce použiť a nesedí mu názov tak nech to preznačí. Povolenie na to odo mňa teraz dostal.Som možno ochotný to urobiť aj ja keď mi niekto pošle texťák v akej podobe tie vozy majú byť, ale preznačovať to mienim max. raz.
P.S: Teraz tlačím na web 30MB aktualizácií a to už 3 hodiny. Len aby ste ma chápali.
 

Kebarko

Provozní technik
dem: Mne ide o to, že keď tvorím consist pre aktivitu, aby vozne vhodné pre Traffic som tam hneď našiel a nemusel po nich pátrať. Pokiaľ sa tieto nebudú v označení líšiť od klasických vozňov ako ich nájdem? Keď budem robiť consist pre vlak hráča tak si vyberiem z vozňov označených "klasicky". Keď budem robiť consist pre Traffic tak si vyberiem z vozňov označených ako "trf". Keď budem robiť consist pre vozne tvoriace kulisu vo veľkých staniciach tak si vyberiem z vozňov označených ako "LP". Pokiaľ sa toto nebude dodržiavať tak budem si musieť vytvoriť separátny zoznam vozidiel vhodných pre Traffic. Ale vhodnejšie by bolo keby sa tieto dali nájsť priamo v ConBuilderi a boli by rozlíšiteľné vhodným označením.
 
G

Guest

Host
Však ja ti rozumiem. Pošli textový súbor s presnou podobou ako to má vyzerať a ja to premenujem. Ale keď sa to bude stále meniť tak to ďalej upravovať nebudem. Na to čas nemám.
 

Kebarko

Provozní technik
dem: Navrhujem aby to bolo značenie podľa Trainsetu BP a na konci súboru dať "_trf". Ale existuje viacero možností. Preto je potrebné aby sa k tomu vyjadrili aj ostatní.
Niektoré možnosti značenia:
1. Vytvoriť spoločnú knižnicu TRAFFIC a do nej uiestňovať tieto vozy.
2. Každý voz by mal svoju knižnicu - napr. zssk_bpeer_trf a v nej by bol uložený vozeň zssk_bpeer_trf.wag
3. Vozeň zssk_bpeer_trf je uložený v adresári zssk_bpeer (tam kde je aj obyčajný vozeň).

Čo sa týka značenia modelu jedna z možností je tak ako to máš ty - označenie trf môže byť na konci. Druhá možnosť je, že označenie trf bude na začiatku.
Samozrejme sú aj ďaľšie možnosti. Ale skutočne by bolo dobré aby sa k tomu vyjadrili aj ostatní.
Alebo rozhodni sa pre označenie ktoré ti vyhovuje, začal si s tým, a ostatní sa ti snáď prispôsobia - len tam do označenia miesto "_lp" daj "_trf". Mne by to vyhovovalo.
 

Martens

Strojvedoucí
Správce
Kebarko napsal:
dem: Navrhujem aby to bolo značenie podľa Trainsetu BP a na konci súboru dať "_trf". Ale existuje viacero možností. Preto je potrebné aby sa k tomu vyjadrili aj ostatní.
Niektoré možnosti značenia:
1. Vytvoriť spoločnú knižnicu TRAFFIC a do nej uiestňovať tieto vozy.
2. Každý voz by mal svoju knižnicu - napr. zssk_bpeer_trf a v nej by bol uložený vozeň zssk_bpeer_trf.wag
3. Vozeň zssk_bpeer_trf je uložený v adresári zssk_bpeer (tam kde je aj obyčajný vozeň).

Čo sa týka značenia modelu jedna z možností je tak ako to máš ty - označenie trf môže byť na konci. Druhá možnosť je, že označenie trf bude na začiatku.
Samozrejme sú aj ďaľšie možnosti. Ale skutočne by bolo dobré aby sa k tomu vyjadrili aj ostatní.
Alebo rozhodni sa pre označenie ktoré ti vyhovuje, začal si s tým, a ostatní sa ti snáď prispôsobia - len tam do označenia miesto "_lp" daj "_trf". Mne by to vyhovovalo.

Kebarko, určitě by se hodila zmínka o tom, že je to pro traffic i do položky Name - tam ale opatrně....snese max. 28 znaků
 

Mirec

Signalista
Kebarko napsal:
dem: Navrhujem aby to bolo značenie podľa Trainsetu BP a na konci súboru dať "_trf". Ale existuje viacero možností. Preto je potrebné aby sa k tomu vyjadrili aj ostatní.
Niektoré možnosti značenia:
1. Vytvoriť spoločnú knižnicu TRAFFIC a do nej uiestňovať tieto vozy.
2. Každý voz by mal svoju knižnicu - napr. zssk_bpeer_trf a v nej by bol uložený vozeň zssk_bpeer_trf.wag
3. Vozeň zssk_bpeer_trf je uložený v adresári zssk_bpeer (tam kde je aj obyčajný vozeň).

Čo sa týka značenia modelu jedna z možností je tak ako to máš ty - označenie trf môže byť na konci. Druhá možnosť je, že označenie trf bude na začiatku.
Samozrejme sú aj ďaľšie možnosti. Ale skutočne by bolo dobré aby sa k tomu vyjadrili aj ostatní.
Alebo rozhodni sa pre označenie ktoré ti vyhovuje, začal si s tým, a ostatní sa ti snáď prispôsobia - len tam do označenia miesto "_lp" daj "_trf". Mne by to vyhovovalo.
Podľa mňa by bolo dobrá možnosť č.1.Presne ako LP modely - majú svoj adresár, a keď je "lp" na začiatku v AE sa to pekne dá filtrovať.Takže môj názor - zložka Traffic a označenie trf_blablabla.Nebude sa to miešať dokopy s fullpoly modelmi a dodrží sa aj Martinových 28 znakov.
 
G

Guest

Host
Mne ako skinárovi je to jedno. Preto vás prosím aby ste sa najskôr dohodli a potom začnem preznačovať, lebo viac krát sa mi do toho nechce. Až vám to vyhovuje tak by bol adresár napr: zssk_trafic a vňom textury podla BP akurát zmenim lp na trf ,a v name ako Mirec a Martens písali pre CB a AE napr: trf_zssk_Bpee., trf_CD_Aee., trf_MAV_Ap atď.Ale rozhodne o tom nechcem rozhodovať ja. Netúžim potom neskôr počúvať to čo teraz Zbyňek tvôj system preto e preto nie je dobrý, tvôj system zas hento a hento. To to nechcem. Tak až bude finálna podoba dohodnutá, dajte to aj sem do fóra aby som vedel ako vlastne ďalej.
 

markus22

Začátečník
Mirec napsal:
Podľa mňa by bolo dobrá možnosť č.1.Presne ako LP modely - majú svoj adresár, a keď je "lp" na začiatku v AE sa to pekne dá filtrovať.Takže môj názor - zložka Traffic a označenie trf_blablabla.Nebude sa to miešať dokopy s fullpoly modelmi a dodrží sa aj Martinových 28 znakov.

Taky bych se přikláněl k této možnosti...Ono je lepší dát to do adresáře TRAFIC a navíc označení
dem napsal:
trf_zssk_Bpee., trf_CD_Aee., trf_MAV_Ap atď.
je celkem jednoznačné, že jo ;) .
 

Kebarko

Provozní technik
Označovanie modelov pre TRAFFIC

K danému problému sa vyjadrilo len veľmi skromné množstvo ľudí. Diskuzia sa v podstate zastavila. Na základe tých pár príspevkov čo tu odzneli si dovoľujem teda ako štandard navrhnúť nasledovné:
Vytvorí sa knižnica Traffic.
Do nej sa budú umiestňovať modely určené pre traffic dopravu.
Značenie týchto modelov bude v tvare napr. Trf_Zssk_Bpeer (teda značka Trf_[správa]_[názov vozidla]).
Za názov vozidla sa môže umiestniť daľšie bližšie označenie.
V súbore eng/wag v položke Name na začiatku uviesť značku TRF a za ňou označenie správy a názov vozidla napr.:
Name ("TRF ZSSK Bpeer")

Tým, že sa umiestni označenie Trf na začiatok tak budú všetky trafficové vozidlá pohromade a budú sa dať ľahko vyhľadať.
 

Pikku

Pomocník strojvedoucího
Re: Označovanie modelov pre TRAFFIC

Kebarko napsal:
K danému problému sa vyjadrilo len veľmi skromné množstvo ľudí. Diskuzia sa v podstate zastavila. Na základe tých pár príspevkov čo tu odzneli si dovoľujem teda ako štandard navrhnúť nasledovné:
Vytvorí sa knižnica Traffic.
Do nej sa budú umiestňovať modely určené pre traffic dopravu.
Značenie týchto modelov bude v tvare napr. Trf_Zssk_Bpeer (teda značka Trf_[správa]_[názov vozidla]).
Za názov vozidla sa môže umiestniť daľšie bližšie označenie.
V súbore eng/wag v položke Name na začiatku uviesť značku TRF a za ňou označenie správy a názov vozidla napr.:
Name ("TRF ZSSK Bpeer")

Tým, že sa umiestni označenie Trf na začiatok tak budú všetky trafficové vozidlá pohromade a budú sa dať ľahko vyhľadať.

To je velice rozumný nápad, má logiku a věcnou správnost a proto se obávám, že na něj minimálně polovina lidí nepřistoupí
 
Naposled editoval moderátor:

Tomes

Hradlař
I já s tímto návrhem souhlasím, už se to mělo udělat dávno, výrazně to odlehčí aktivitám
 

Martens

Strojvedoucí
Správce
Re: Označovanie modelov pre TRAFFIC

Pikku napsal:
To je velice rozumný nápad, má logiku a věcnou správnost a proto se obávám, že na něj minimálně polovina lidí nepřistoupí

Pikku, trefil jsi hlavičkou o hřebíček.....existuje totiž nepřímá úměra ..čím míň lidí se vyjádří v připomínkách, tím víc jich bude řvát za ostrého provozu.....

Ale i tak souhlasím.....
 
Naposled editoval moderátor:

Kuba

Provozní technik
No pokud chcete znát můj názor tak jsem taky pro. :D A doufám že se na tom domluvíme, protože je nás tady "pět a půl" a nedokážem se domluvit skoro na ničem. :(
 

Tax

Moderátor
Správce
Re: Označovanie modelov pre TRAFFIC

Pikku napsal:
To je velice rozumný nápad, má logiku a věcnou správnost a proto se obávám, že na něj minimálně polovina lidí nepřistoupí
Pikku, nezapre sa v tebe rodený srandista, ale bohužiaľ máš naprostú pravdu
 
Naposled editoval moderátor:

Davidus

Posunovač
Jsem taky pro toto značení. A něco takovýho by mělo být i pro LP modely jako mám Kebarko, který v podstatě už to takto má.
 

Martens

Strojvedoucí
Správce
Davidus napsal:
Jsem taky pro toto značení. A něco takovýho by mělo být i pro LP modely jako mám Kebarko, který v podstatě už to takto má.
No z toho se v podstatě vycházelo.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Jestli myslíš mne, tak mě nejvíc vadilo, že vozy jsou nastaveny na 80cm, tedy s BP a světem nekompatibilní (myslím, Tvůj odkaz, ostatní byly jen návrhy).
Jinak jsem se touto novou tematikou, kterou nyní řešíte ještě nezabýval, není čas (zatím to nechám na Vás). Jaksi dost aktivně tvořím do MSTS. (na rozdíl, od mnohých, kteří se zde jen chodí vypovídat a občas do někoho rýpnout)
 

Mirec

Signalista
Re: Označovanie modelov pre TRAFFIC

Pikku napsal:
To je velice rozumný nápad, má logiku a věcnou správnost a proto se obávám, že na něj minimálně polovina lidí nepřistoupí
To je každého vec či nato pristúpi alebo nie.Ja s Kebarkovým návrhom súhlasím, v aktivitách budem používať jeho dobrý systém (ostatne ako u LP modelov) a kto má niečo proti má tri možnosti:

1) Bude používať navrhnutí systém
2) Premenuje si traffic modely podľa svojho, a následne bude opravovať consisty.
3) Aktivitu hrať nebude.
 
Naposled editoval moderátor:

Mirec

Signalista
Re: Označovanie modelov pre TRAFFIC

Martens napsal:
Pikku, trefil jsi hlavičkou o hřebíček.....existuje totiž nepřímá úměra ..čím míň lidí se vyjádří v připomínkách, tím víc jich bude řvát za ostrého provozu.....

Ale i tak souhlasím.....
Martin, tí čo sa tu neuráčili ani len ceknúť (ospravdlňujem sa tím, čo nemajú net, prípadne zlý prístup) nebudú (aspoň u mňa) mať hlasovacie právo a preto ich (s prepáčením) "bláboly" nebudem brať do úvahy, lebo u mňa nieje najväčší lenivec ten ktorý nič nerobí, ale ten ktorému sa dá na zlatej "tácke" príležitosť a kašle na ňu. HOWG.
 
Nahoře