Trať ČD 180 Plzeň - Furth im Wald

TrainDriver

Cestující
Tak ja som tam tiež mal 20 u Šnekovej aktivity na poslednej verzii trate a teraz od Poisona rýchlik Špičák a je to všetko ok :)
 

Fana Staněk

Hradlař
S kolejema ne, tedy ne ne. Něco málo se odmazávalo. Ale to by nemělo mít vliv negativní, spíš naopak. Ale stalo se taky, že už jsem měl odmazané ty pomalé jízdy v Hradci a ve Skvňanech a najednou se při dalších úpravách zase objevily z jedné strany. Značku v editoru nenajdu (ten barevnej oboustranej jehlan) ale na pásu traťového monitoru jsou. A zapnutou rychlobrzdu shazujou. U hradce se objevily dokonce dvě za sebou. A tabulku s rychlostníkem jsem našel u Zbůchu v zářezu pod kolejemi. Jak jsem ji smazal, zmizela i ta jedna čtyřicítka u Hradce. Smazal jsem všechny databázové značky předvěstníků a osadil jen statické objekty. Pak ty vazby s rychlostníky přestaly. Trať duchů. Proto to chci přehodit do té nově nalezené verze a doufat, že tam to v tak hrozném technickém stavu není. Proto to podezření. F.
 

Fana Staněk

Hradlař
Ještě mě napadla jedna věc. Když spouštíte starší aktivitu v trati, ve které se pohnulo s databází, objeví se při spouštění aktivity tabulka, jestli chcete aktivitu automaticky opravit na novou verzi tratě. Děláte to? Zde by to mohlo být.
 

poison

Pomocník strojvedoucího
Nemůže ta dvacítka mít něco společného s dvacítkou v tom samém úseku, ale v opačném směru?
Ty aktivity co jsem vydal po znovuvydání tratě ve verzi 1.1 byly uložené a balené na této verzi, teď jsem rozbalil aktivitu do verze 1.2, vyskočilo standardní databázový okno a v aktivitě mám normálně 70.
 

ML636

Provozní technik
Na Péčkových stanicích je to nutnost dodržet až do konce vlakové cesty, na ostatních vypínám v tu chvíli živáka, aby mi to zrychlení neshodilo rychlobrzdu.

P.S. Jak se ten overspeed deaktivuje?

edit: Dle novelizace D1 už se smí na Péčkových stanicích zvyšovat rychlost v případě jízdy po hlavní koleji přímým směrem a jednosvětlové návěsti, tak jako u vlaku odjíždějícího - traťovou rychlostí po minutí obvodu výhybek přilehlých k vjezdovému (cestovému) návěstidlu. Lehce jsem na to zapomněl.
 

Fana Staněk

Hradlař
V Eng souboru lokomotivy najdeš odstavec Overspeedmonitor a v řáku EmergencyBrake musí být v závorce nula: MonitoringDeviceAppliesEmergencyBrake ( 0 )
Jednička je zapnuto
 

Pajavlaky

Signalista
Ještě musí být nula u MonitoringDeviceAppliesFullBrake.

U nekódovaných tratí jako je 180+183 je taky dobrý si odskočit do cvf souboru a smazat

CabSignalDisplay (
Type ( ASPECT_DISPLAY CAB_SIGNAL_DISPLAY )
...
)

a CabViewControls (
nahoře v cvf snížit o jedničku.

To ti v podstatě zaručí, že se vlakový zabezpečovač bude chovat tak, jako bys jel po nekódované trati.
 

Peter268

Skladník
zdravím chcel by som sa opýtať kde by som si vedel stiahnuť túto trať lebo odkaz čo som našiel nefunguje..dik za radu
 
Tak sem asi narazil na další problém, za zastávkou Milavice (směr Domažlice) je výhybna (Radonice?), zde jsem s DuoSharkem (Os 7408) čekal až mě mine AlexZug. Nechme stranou že sem tam trčel asi ještě 4 minuty po průjezdu vlaku, ale na odjezdu 50 a hned za tím rychlostník 80 - nic, pak další 70 - opět nic, opět 80 a opět nic, návěstidlo (zelená a nic) a nerušenou jízdu 50tkou shodila až předvěst (?) do Domažlic, kde bylo následně stůj, což bylo zajímavé, neb vlak měl pokračovat do Domažlic-město. Po asi 6ti minutách začly mizet odstavené soupravy, po 10ti kdy bylo stále červeno sem to vzdal, ale to už je spíš pro dotyčného aktivitáře ...

... a Pája nám může i zde opětovně rozjet další flame, jak opravovat půlku vozového parku, co podle jeho výsostného přání kde a jak mít nastaveno, co si můžeme a naopak nesmíme dovolovat a jak následně vymýšlet další ohejbáky na rovnáky.
 

alcapone

Pomocník strojvedoucího
A načem, OR či MSTS. Co se týká odjezdového návěstidla v Domažlicích, te na stavitele, páč trasu mám k zastávce Město danou. Já jsem teď zjistil, při nové aktivitě, že neodjedu z první koleje 1A nazpátek do Furthu, ale z třetí koleje už ano. Holt budu muset R7408 protáhnout trasu až asi do Havlovic. A proč jezdíte furt dle TM, vidím rychlostník a přidám. Vždy se jezdí na oči a né to co si vymyslí TM.
 
Klasické MSTS, kdyby to byl OR, tak bych to napsal.

A proč jezdíte furt dle TM, vidím rychlostník a přidám. Vždy se jezdí na oči a né to co si vymyslí TM.
Jedu na oči, do chvíle stojím. :D Ne, coby sváteční fíra ho mám pro jistotu zapnutý vždy, zvlášť když se po dlouhé době objevím někde kde si to nepamatuju. Ale spíš jde o to, proč ho nemít zaplý ... pokud má mašina aktivovanou rychlobrzdu, lze tímto jejímu zásahu předejít (dodržuju co si vymyslí TM). Jasně, máme tu argument proč má mít mašina aktivovanou rychlobrzdu, ale na to lze odpovědět proč jsou v traťi rychlostníky, to bychom si svévolně po jakékoli traťi mohli jezdit Vmax soupravy a ničím se netrápit, tedy k čemu jsou předpisy když se jejich dodržování dá předejít ...
 

alcapone

Pomocník strojvedoucího
Tak sem asi narazil na další problém, za zastávkou Milavice (směr Domažlice) je výhybna (Radonice?), zde jsem s DuoSharkem (Os 7408) čekal až mě mine AlexZug. Nechme stranou že sem tam trčel asi ještě 4 minuty po průjezdu vlaku, ale na odjezdu 50 a hned za tím rychlostník 80 - nic, pak další 70 - opět nic, opět 80 a opět nic, návěstidlo (zelená a nic) a nerušenou jízdu 50tkou shodila až předvěst (?) do Domažlic, kde bylo následně stůj, což bylo zajímavé, neb vlak měl pokračovat do Domažlic-město. Po asi 6ti minutách začly mizet odstavené soupravy, po 10ti kdy bylo stále červeno sem to vzdal, ale to už je spíš pro dotyčného aktivitáře ...

... a Pája nám může i zde opětovně rozjet další flame, jak opravovat půlku vozového parku, co podle jeho výsostného přání kde a jak mít nastaveno, co si můžeme a naopak nesmíme dovolovat a jak následně vymýšlet další ohejbáky na rovnáky.
Aktivitu jsem opravil, pouze jsem prodloužil cestu do Havlovic. Nic jiného a vyměnil soupravu Alexu. Ani na S2 jsem nešahal na výhybně, normálně jse mě v 12:17 a nějaký drobný postavila cesta. Podotýkám S2 z TBP, ale zvednul rychlost consistu, ten se ti nahraje. Už se to tenkrát řešilo, že se mu nechce, ono te jasný, když má rychlost jen nějakých 1.5Mph.
Co se týká rychlosti, musíš jinam.
 

Miky945

Hradlař
Ahoj lidičky, byl jsem porůznu pryč, tak až dnes jsem se pobavil TM a jiným. I když se musím tentokrát Páji zastat.
Zavolám si osobně s Franckem a domluvím se s ním. Akorát nějak nechápu o jakou verzi jde. Já opravoval tu, jenž vedla až do Rokycan. Tak pořád nevím, kterou verzi bych měl opravit. Musím si na to vzít druhý PS. Na tomto nemám MSTS nainstalován.
 

alcapone

Pomocník strojvedoucího
No pokud je mě známo, tak ta verze co je u mě. Ta je kolejově do Rokycan, s tim, že od Chrasti jedeš ve vzduchu.
 
Nahoře