Zajímavé video o železnici

Dan J.

Strojvedoucí
Třeba to bude někohoho zajímat a líbit se jako mě. V Třebovické elektrárně jezdil stejný stroj, tuším do roku 1990, už přesně nevím.
 

bob57_cz

Učitel češtiny
Třeba to bude někohoho zajímat a líbit se jako mě. V Třebovické elektrárně jezdil stejný stroj, tuším do roku 1990, už přesně nevím.
V elektrárně jsem ji nikdy neviděl a to jsem tam párkrát byl za mámou na zauhlování i později ve strojovně turbín, ale o 15let dříve. Akumulačka jezdila kousek vedle v dusíkárně kvůli vodíkovému provozu, kde zase dělal táta.
Pikku by možná mohl hotový funkční model poskytnout, ale je k tomu jen fake kabinka.
998b.jpg998a.jpg
 

Dan J.

Strojvedoucí
To by mohl, velmi by se hodila do aktivit, jinak když jezdila na ostravsku, tak jsem to nesledoval až tak moc, takže dík za objasnění, měl jsem za to, že byla elektrárenská. Tahali ji do Martinova na dny otevřených dveří, tam sjem ji několikrát prolézal.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Jasně, že vím, ale nafotit ji není problém, jak budem zase v Bratislavě, i když jak koukám, ty ji nafocenou máš. :)
 

bob57_cz

Učitel češtiny
Jasně, že vím, ale nafotit ji není problém, jak budem zase v Bratislavě, i když jak koukám, ty ji nafocenou máš. :)
Právě nafocenou ji nemáme. To jsou fotečky jen informativní, z kterých se ta kabina slepit nedá. To se musí fotit úplně jinak.
 

Pikku

Pomocník strojvedoucího
... Akumulačka jezdila kousek vedle v dusíkárně kvůli vodíkovému provozu, kde zase dělal táta.
Pikku by možná mohl hotový funkční model poskytnout, ale je k tomu jen fake kabinka.
Tyhle dvě lokomotivy jezdily myslím jen v ústecké Setuze, vyrobeny v roce 1988 v Meiningenu. Takže poměrně nové stroje, co si budeme povídat. U nás byly rozšířené akumulačky z ČKD, mají takový archaičtější vzhled, označení netuším. Jezdily třeba v Ústí nad Labem v tlakové plynárně a i v Setuze vlastně před těmito dvěma stroji.
Opravdu byl by o tenhle kotlík zájem? Je to model asi patnáct let starý, rozhodně nevyhovuje dnešním nárokům a určitě není naladěný tak, aby se ve hře choval způsobně. A jak tak koukám, nemám ani ten srandovní cabview.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Opravdu byl by o tenhle kotlík zájem? Je to model asi patnáct let starý, rozhodně nevyhovuje dnešním nárokům
Ahoj. Je známo, že máš na modely vysoké nároky a kdyby bylo na tobě, tak víc jak polovina věcí není dávno venku a je smazaná viď? :D:D:D:D:D:D:D
Ne vážně, určitě by zájem byl a ještě taky o tu zelenou průmyslovku, co se sem tam objeví na tvých a nejen tvých screenech.
určitě není naladěný tak, aby se ve hře choval způsobně
Myslím, že se určitě někdo, kdo ji naladí najde.
 

bob57_cz

Učitel češtiny
A jak tak koukám, nemám ani ten srandovní cabview.
Ten jsem tam dodělával kvůli kamarádce Petronele, která pomocníkovala a s touhle parničkou jezdí nejraději.
Tyhle dvě lokomotivy jezdily myslím jen v ústecké Setuze, vyrobeny v roce 1988 v Meiningenu.
Ona na podobných starších hoblovala na „Staliňáku" a Litvínov - Most přetahy kolem 1970.

Dostal jsem to od tebe 2014 na zkoušku a něco jsem tehdy i naladil, takže to pojízdné je. Mám dojem, že jsem to tehdy nastavil tak, aby jí nedošla pára.
Tys to ale nechtěl ven, že je to jen testovačka do šuplíku. Co taky bez rozumné kabiny...
Schránka 02.jpg

Po odstranění zbytečných věcí z tehdejší pracovní ti to mohu poslat jako komplet s tou srandacab.
 

Pikku

Pomocník strojvedoucího
... Po odstranění zbytečných věcí z tehdejší pracovní ti to mohu poslat jako komplet s tou srandacab.
A nechceš se release ujmout ty? Jiřík T. taky zveřejňoval po dohodě věci, se kterými jsem nechtěl mít nic společného již ... ta akumulačka je skutečně pravěk. :) Kdysi jsem míval i fotografie na tu druhou, později zelenou.
SFCAN633.jpg
SFCAN634.jpg
 

bob57_cz

Učitel češtiny
ta akumulačka je skutečně pravěk
Sice je to datově pravěk, ale model je pořád velice pěkný a dobrý i pro dnešní dobu.
Bohužel ale kabina není použitelná. Ta nouzovka, co jsem tehdy udělal z dílů jiných mašin, je příšerná a musela by se slepit nová úplně jiná.
 

Pikku

Pomocník strojvedoucího
Tohle jsou stažené fotky německých strojů, ale vypadala ta naše dost podobně. Jen na tom disku na čelní straně cisterny byl znak Setuzy. Kdoví, kde ty moje fotky dělané na Střekově skončily. :rolleyes: Něco s tou kabinou snad vymyslím, až bude nálada tedy. :D
 
Nahoře