Parní lokomotivy ČSD (nejen) pro Open Rails

Václav Polák

Cestující
To nijak nezpochybňuji. O to víc mě štve, že starý MSTS v parametrech světel uměl rozlišit počasí i to, zda je vůz v pohybu.
Tady ani jedno v ORTS nefunguje (chtěl jsem to mrkání omezit pouze na sníh, alias námrazu a pouze za jízdy = pod proudem).
Aha, tak to jsem nevěděl, ale podle Tvého popisu by mě to taky mrzelo. Protože přece jen každý sebemenší dodatek tu hru umí posunout o něco vyšší úroveň (věci jako ARR, ochranný vypínač...).
 

Josef Vogeltanz

Pomocník strojvedoucího
Dobře, jinak oba nové modely opravdu musím pochválit, lepší model jsem ještě neviděl. Jen tak dále . Strašně se mi líbí vymodelováný 3D „cab” který je součástí modelu. Jen škoda že se nedá použít jako funkční 3D kabina ve hře, ale o 3D kabinách pro parní lokomotivy do ORTS už se zde hovořilo.
K tomu se musí vyjádřit Pikku. Z jeho lamentování dokážu odvodit pouze to, že animace prvků v 3D kabině (jakékoliv) je neskutečná dřina s nejistým výsledkem. Ostatně na spočítání 3D animovaných kabin parních loko ve světě stačí jedna ruka a ještě truhlářova. Maďaři a Italové mají po jedné. O jiných nevím.
 

Václav Polák

Cestující
K tomu se musí vyjádřit Pikku. Z jeho lamentování dokážu odvodit pouze to, že animace prvků v 3D kabině (jakékoliv) je neskutečná dřina s nejistým výsledkem. Ostatně na spočítání 3D animovaných kabin parních loko ve světě stačí jedna ruka a ještě truhlářova. Maďaři a Italové mají po jedné. O jiných nevím.
Ano, sám se vůbec neorientuji v „poskládání” a zprovoznění 3D kabiny. Nedokážu si představit jak to pomocí .cvf souborů zprovoznit. Já dokážu tak maximálně udělat statický 2D cab, ale jelikož jsem začátečník tak myslím že mi to stačí.
 

Pikku

Pomocník strojvedoucího
Problém není ve vymodelování, ale hlavně v exportu. Neexistuje konverzní nástroj, který by při exportu přenesl všechna okénka animací. Možná by to šlo vyřešit pomocí vytvoření kabiny v Blenderu (ze kterého snad do Open Rails exportovat jde, na Elwastower je o tom celé vlákno). Jediné animované 3D kabiny pro ORTS jsem byl schopen vytvořit pouze ve spolupráci s adminem tohoto fóra, který přitom projevil nejen veliký stupeň empatie, ale i neuvěřitelné trpělivosti a jen díky velké reálné vzdálenosti mezi námi nedošlo během společné tvorby k mojí opakované (a zcela zasloužené) fysické insultaci.
wip04.jpg
U37cabview01.jpg
U37Cabview03.jpg
 

Václav Polák

Cestující
Problém není ve vymodelování, ale hlavně v exportu. Neexistuje konverzní nástroj, který by při exportu přenesl všechna okénka animací. Možná by to šlo vyřešit pomocí vytvoření kabiny v Blenderu (ze kterého snad do Open Rails exportovat jde, na Elwastower je o tom celé vlákno). Jediné animované 3D kabiny pro ORTS jsem byl schopen vytvořit pouze ve spolupráci s adminem tohoto fóra, který přitom projevil nejen veliký stupeň empatie, ale i neuvěřitelné trpělivosti a jen díky velké reálné vzdálenosti mezi námi nedošlo během společné tvorby k mojí opakované (a zcela zasloužené) fysické insultaci.
Zobrazit přílohu 26294
Zobrazit přílohu 26295
Zobrazit přílohu 26296
Dobře, ta ukázka vypadá na velmi kvalitní model, ale věřím že je opravdu velmi pracné to do ORTS zprovoznit, můžu se jen zeptat jestli se tato kabina bude dát někde stáhnout?
 

Pikku

Pomocník strojvedoucího
Dobře, ta ukázka vypadá na velmi kvalitní model, ale věřím že je opravdu velmi pracné to do ORTS zprovoznit, můžu se jen zeptat jestli se tato kabina bude dát někde stáhnout?
A to je právě ten problém. Že něco funguje v modelovacím programu ještě neznamená, že to funguje v Open Rails. Takže v obou budkách funguje pár prvků, ale všechno rozhodně ne a zda se to zprovozní je skutečně ve hvězdách.
 

Václav Polák

Cestující
A to je právě ten problém. Že něco funguje v modelovacím programu ještě neznamená, že to funguje v Open Rails. Takže v obou budkách funguje pár prvků, ale všechno rozhodně ne a zda se to zprovozní je skutečně ve hvězdách.
Jo tak, a například v Railworks (TS 202) je to jednodušší, když tam je zprovozněná kabina 3D na U37, 749, 362..., nebo to byla podobně náročná práce?
 

Pikku

Pomocník strojvedoucího
Jo tak, a například v Railworks (TS 202) je to jednodušší, když tam je zprovozněná kabina 3D na U37, 749, 362..., nebo to byla podobně náročná práce?
Pro Konvert Simulátor existují exportní nástroje a pluginy do modelovacích programů. Pro MsTS a ORTS nikoliv. Ty kabiny jsou modelově všechny stejné. V TS nevadí mít třeba šedesát animačních okének, případně pro každý prvek jiný počet animací. Stávající 3d kabiny do ORTS vznikly díky ruční definici polohy a natočení prvků přímo v editaci textového souboru modelu kabiny po exportu.
 

Václav Polák

Cestující
Pro Konvert Simulátor existují exportní nástroje a pluginy do modelovacích programů. Pro MsTS a ORTS nikoliv. Ty kabiny jsou modelově všechny stejné. V TS nevadí mít třeba šedesát animačních okének, případně pro každý prvek jiný počet animací. Stávající 3d kabiny do ORTS vznikly díky ruční definici polohy a natočení prvků přímo v editaci textového souboru modelu kabiny po exportu.
Aha, tak to je opravdu škoda. Přece jen je ORTS pouhým freeware nástupcem MSTS, takže se od něj nedá tolik očekávat.
 

bob57_cz

Učitel češtiny
Aha, tak to je opravdu škoda. Přece jen je ORTS pouhým freeware nástupcem MSTS, takže se od něj nedá tolik očekávat.
Očekávat lze lecos. V něčem OR za MSTS zaostává, v něčem naopak má výrazně navrch, taktéž porovnání OR a TS2020 je možné pouze v několika málo parametrech, každý má své pro a proti.
 

Václav Polák

Cestující
Očekávat lze lecos. V něčem OR za MSTS zaostává, v něčem naopak má výrazně navrch, taktéž porovnání OR a TS2020 je možné pouze v několika málo parametrech, každý má své pro a proti.
Přesně tak, nejvíce mi oproti MSTS chybí ten starý editor aktivit. V ORTS se musí vše zapisovat do tabulky v Timetable editoru. V MSTS editoru bylo možné pokládat soupravy přímo na mapu, kde to bylo přehlednější.
 

Václav Polák

Cestující
Stále tvořím v AE, jen si přehazuji mezi sebou trainsety a pak některé soupravy si pro OR vytvářím v TSRE5.
Stařičký AE se mi zdá takový nejpřehlednější :)
No, mě bohužel nefunguje. Mám doma CD s MSTS, ale ani po instalaci všech doplňků trati BP a návodu pana Šemory to ve Windows 10 prostě nerozjedu :confused:. (kdyžtak to budeme řešit v jiném vlákně, sem se to nehodí)
 

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj, u ČSD 464.0 mi v OR vypadávají zvuky, má někdo stejný problém? Poslední verze OR.
 

Slowhand97

Začátečník
Jde o to jak vypadávají, já si všiml že prokluz má jistý zpoždění, to splašený odfukování začne až po chvíli co už soustružím kola, ale jinak občas zvuky jakoby zmizí, ale obyčejně mi stačí regulátor zavřít a zase otevřít a mašina supí vesele dál :). Ale to se mi děje už od začátku co OR používám tohle mizení...
 
Nahoře