CZSK verze 1.4

vláčkař Jenda

Pokladník
Hezký večer všem, měl bych otázku, jak je to s vlastnostmi lokomotiv řady 749 od Pikka, mají reálné chování ?? Předem díky za odpověd
Odkud máte Pikkovy Bardotky? Z jeho stránek když kliknu na stahovací tlačítko, tak mě to pošle na stránku s obrázkem "wrksm". A to platí nejen pro jeho 749 a 751 a jejich 3D kabiny.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj, tak dnes se to stalo i mně, OR verze 1.4.40, zastavil jsem u nástupiště v Rudě na Moravě a otevřely se dveře pro výstup cestujících. Měl jsem venkovní pohled pro screen a koukal jsem, že se vrata u vozů nezavírají, najednou se vlak nekontrolovatelnou rychlostí rozjel vzad směr Hanušovice, jakoby se OR "zbláznil". Zde je screen před nekontrolovatelným rozjezdem soupravy vzad:
RNM.jpg
 

Michal Koňařík

Cestující
Abych ten problém více charakterizoval. Když nahodim eso /persana tak se rozjíždím a rychlost skočí např z 4,6km/h na 3,6 km/h tak chvilku skáče pak ampery vyletí na druhou stranu a začnou taky skákat. Za chvilku už mašinka na směr vpřed sune dozadu. Když zastavím zkusim znova a stále nic .
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Tyto vaše postřehy přímo odrazují zkoušet v tomto CZSK jezdit. Hlavně, když jenom potřebuji zkušebně projet nějaký nový úsek na své trati nebo cokoli někde jízdou prověřit. Tady opravdu nepotřebuji mašinu dávat do provozu se všemi místními vychytávkami, ale vzít z trainsetu vhodnou soupravu a hned vyrazit.
Proto se znovu opakuji. Udělejte jednu verzi kompatibilní s klasickým OR jenom s tím, aby bylo zdejší prostředí, abychom nemuseli vyměňovat textury jen pro CZSK a soubory návěstidel, když potřebujeme jezdit se vším ostatním neupraveným pro CZSK a bylo nutné se přepnout do klasického OR. A takto by byla připravená základní verze, aby se nemusely měnit textury a hlavně, aby tam oproti klasickému OR se nezobrazovala trolej nad dynamickými kolejemi s parametrem 2 a konečně to budu moci všude ve hře kontrolovat.
A pak bude jenom svobodná volba si zkoušet v ostré vývojářské verzi nové vychytávky. A budeme spokojení všichni.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Čau Zbyňku.
Ale vždyť OR CZ jede i s velou soupravou hned ze tartu aktivity, Takže nepotřebuješ žádné zvláštní verze, Momentáně dotestovaná aktivita s vozy ČSD T478.1+2x Bai + Bdms + 2x Bai, pak se přidává pošta a nic nikde oživovat nemusíš. To oživování sí buď zatrhneš v nastavení OR, nebo dodáš zkratku do consist.
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
Abych ten problém více charakterizoval. Když nahodim eso /persana tak se rozjíždím a rychlost skočí např z 4,6km/h na 3,6 km/h tak chvilku skáče pak ampery vyletí na druhou stranu a začnou taky skákat. Za chvilku už mašinka na směr vpřed sune dozadu. Když zastavím zkusim znova a stále nic .
Napiš verzi OR a vypiš svůj HW.
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
Tyto vaše postřehy přímo odrazují zkoušet v tomto CZSK jezdit. Hlavně, když jenom potřebuji zkušebně projet nějaký nový úsek na své trati nebo cokoli někde jízdou prověřit. Tady opravdu nepotřebuji mašinu dávat do provozu se všemi místními vychytávkami, ale vzít z trainsetu vhodnou soupravu a hned vyrazit.
Proto se znovu opakuji. Udělejte jednu verzi kompatibilní s klasickým OR jenom s tím, aby bylo zdejší prostředí, abychom nemuseli vyměňovat textury jen pro CZSK a soubory návěstidel, když potřebujeme jezdit se vším ostatním neupraveným pro CZSK a bylo nutné se přepnout do klasického OR. A takto by byla připravená základní verze, aby se nemusely měnit textury a hlavně, aby tam oproti klasickému OR se nezobrazovala trolej nad dynamickými kolejemi s parametrem 2 a konečně to budu moci všude ve hře kontrolovat.
A pak bude jenom svobodná volba si zkoušet v ostré vývojářské verzi nové vychytávky. A budeme spokojení všichni.
Zbyňku, já jsem ochoten jen pro tebe udělat klasickou verzi OR (stabilní), kde budeš mít implementovanou jen tu vychytávku se zobrazením troleje.
Ale netuším, v čem je pro tebe rozdíl, jestli jedeš s pomyslnou drezínou a kontroluješ trolej v CZ/SK verzi nebo v upraveném klasickém OR.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Já jen koukám, že už tam mám zas chyby, samozřejmě OR CZ jede s celou soupravou, ale to jsem teď na mysli neměl. Zjistil jsem, že ty bugy OR, kdy se mi rozjela ta souprava vzad, budou v situaci, kdy se zvedně nějakým způsobem nárok na PC a OR "zblbne". Ono mi to totíž udělalo, když jsem lítal po okolí a chystal screen, pak mi OR udělal jinou "MSTSsáckou" věc, co se mi stávalo, když jsem otevřel editor tratí a chtěl zrychlit posun po mapě, tak se to někdy seklo a nešel posun zastavit a to stejné se mi stalo v Šternberku, kdy jsem kontroloval vozy ve stanici, přes volný pohled a zrachlil vzdalování od vlaku, najednou sek a nešlo to zastavit. :)
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Ale vždyť OR CZ jede i s velou soupravou hned ze tartu aktivity, Takže nepotřebuješ žádné zvláštní verze, Momentáně dotestovaná aktivita s vozy ČSD T478.1
Tak zrovna, když si dám zamráču, tak si případám jako trpaslík, který nevidí čelním oknem na trať.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Tak si změň pohled v kabině v CVF dle návodu. Jinak já používám 3D kabinu, 2D kabina už mne od vydání 3D vůbec nezajímá, je to nebe a dudy. Ale upravit ty kabiny normálně lze.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Ahoj, já jsem asi nepochopil, co jsi nabízel nebo se to ztratilo v minulých listech. Ale vidím jenom dvě cesty. Buď jak jsem navrhoval, anebo šablony ke každé řadě a kabině, které řádky upravit, aby se s čímkoli dalo jezdit. (vzorové šablony) Dokonce jsem také zjistil, že se vůbec tady nerozjedu s 810. Vmax co s tím udělám je 8 km/h. Přitom v OR to jakštatkš jelo. Viz mé starší video z Prahy přes Semmering. Opravdu není v silách jednotlivce, aby vše stíhal sledovat.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj Zbyňku, přiřazuješ chyby v trainsetu vlastnostem OR CZ. 810 jedou a šlapou jak hodinky, mám s něma několik rozsáhlých aktivit a právě v OR CZ. Stáhni si u Jacka opravy pro OpenRails, tam má všechny jak wag soubory pro 010, tak eng soubory pro 810, všechny varianty jsou i mimo službu. Na Pikkovy ČD 810, ale i 814+914. Pak tam ale nsemíš zapomenout dopsat automatické dveře ovládané fírou, mávod je tady ve vlákně, nebo ve vlákně o verzi OR CZ zpět.

EDIT:
Nicméně, je to právě to, o čem jsem psal hned když vyšel první OR CZ. Změny pohledů v kabinách neměly být součásti OR a rozhodit staré kabiny, jen proto, že se někomu nelíbí, že není vidět celý front. To si měl autor kabiny zanést do svého CVF a ne to vecpat napřímo a rozhodit tak "tuny" kabin co jsou vydané. Bylo by tak vše jednoduchší, poněvač ve starém OR jely všechny kabiny bez problémů a mně kdysi taky u prvotin OR štvaly třeby čumáky nahoru atd... Nicméně už tak je a delší dobu. :) Ale diesely a páry jedou bez problémů, co se vlastností týká. S elektrikama se musím holt naučit. Ale předem doufám, že nebudu muste používat ARR, poněvač třeba u Bobin a Laminátek v letech 1968 je to kravina.
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
Ahoj, já jsem asi nepochopil, co jsi nabízel nebo se to ztratilo v minulých listech. Ale vidím jenom dvě cesty. Buď jak jsem navrhoval, anebo šablony ke každé řadě a kabině, které řádky upravit, aby se s čímkoli dalo jezdit. (vzorové šablony) Dokonce jsem také zjistil, že se vůbec tady nerozjedu s 810. Vmax co s tím udělám je 8 km/h. Přitom v OR to jakštatkš jelo. Viz mé starší video z Prahy přes Semmering. Opravdu není v silách jednotlivce, aby vše stíhal sledovat.
Navrhoval jsem jen pro tebe udělat změnu zobrazení trolejí v klasickém OR. Takže by si měl klasické OR od původních vývojářů jen se změnou ve viditelnosti v troleji. Ovšem nemyslím si, že to něco řeší.
 
Nahoře