CZSK verze 1.6

Macis

Pokladník
A tak je to přece správně. Když jsem dělal video dokumentaci mezi Prahou a Břeclaví, tak jsem se svezl na Hungárce s gorilou. Byl tam takový pohodový fíra, který se moc nehonil a jezdil zásadně jen na sérii a shunty. A skutečně se to vždy rozjelo na 140 a a víc ani o píď. Až za Brnem se rozjel asi na 155, ale to už musel dát paralel.
Kdysi existovalo takové ladění pro MSTS, kdy se opravdu na sérii vlak rozjel na 160. Tehdy jeden fíra v důchodu, který na této lokomotivě jezdil turnusově, říkal, že je to naprosto špatně. On si pochvaloval to co jsem dodával v TBP. (první verze ladění od bob57_cz) MSTS nešlo naladit správně v celém rozsahu. Buď nereálný rozjezd a reálná jízda nebo obráceně. OR snad je na tom mnohem lépe.
No, tak se omlouvám za plevelení, ale i strojvedoucí z reálného provozu říkal, že mu to tahá na 32/5 s 6ti vozy na rovince i více než 160
 

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj Iciku, v mějlu jsem ti psal ohl. toho Loose Consist. Hele, jsou ještě dva problémy. Po odvěšení zhasnou světla a vypne se kouř z výfuku. Více o LC v mejlu:
lc.jpg
Tohle vypadá fakt blbě, dva zadní vozy nekončí, po odjezdu hráče by jakoby pokračovaly do odbočné tratě... Navíc si vůbec nejsem jistý, zda by to nebylo proti předpisům, zhasnout i posunovací světla po odvěšení zadní části soupravy. Ale v tomto případě by měly svítit zadní červená. A samozřejmě jít kouř z výfukového potrubí.
 

Meda

Provozní technik
Zdravím,
po poslední aktualizaci na verzi 1.6.119 mi na trati 321 a 130 nejde vůbec otevřít žádná aktivita a při pokusu o jejich načtení celá hra spadne bez chybové hlášky.
Názvy aktivit i údaje o nich jsou na úvodní obrazovce tmavě šedivé.
Stejně se chová i stabilní verze 1.4., kterou jsem teď znovu nainstaloval - bohužel výsledek stále stejný.
Jediné, co od včerejška proběhlo, byla ranní poměrně velká aktualizace Woken.
 

Dodo

Signalista
Zdravím,
po poslední aktualizaci na verzi 1.6.119 mi na trati 321 a 130 nejde vůbec otevřít žádná aktivita a při pokusu o jejich načtení celá hra spadne bez chybové hlášky.
Ahoj. Nepravda. Teraz testované na 2och aktivitách. Trať 321 aktivita EC 130 Báthory od Dvacky a všetko načíta.
Tak isto aktivita čo mám od Lukyna R 688 načíta v Prahe a idem smer Dečín.
Keď si v menu zvolíš aktivitu. Všetko okrem názvu aktivity je šedivé ale to aj v klasickom OR.
Máš nejaký consists zlý poprípade ti to zhadzuje nejaké posledné pridané vozidlo do trainsetu ktoré je v aktivite. Ale OR je v tomto blbuvzdorné takže skôr poškodený COnsists
bandicam 2022-05-11 15-32-53-219.jpg
 

Meda

Provozní technik
Zdravím
a děkuji za info. Hra se znovu rozeběhla po tvrdém resetu celého PC - bez problémů. Jen si marně lámu hlavu, co se stalo. Ale jinak omluva za planý poplach.
 

Ikarus280.08

Cestující
Ja napríklad neviem kde robím chybu ale vrátil som sa k hraniu zase možno pred týždňom, ale pridali ste do toho nejaké obmedzenie počtu naraz počuteľných zvukov ?
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
Ahoj Iciku, v mějlu jsem ti psal ohl. toho Loose Consist. Hele, jsou ještě dva problémy. Po odvěšení zhasnou světla a vypne se kouř z výfuku. Více o LC v mejlu:
Zobrazit přílohu 31373
Tohle vypadá fakt blbě, dva zadní vozy nekončí, po odjezdu hráče by jakoby pokračovaly do odbočné tratě... Navíc si vůbec nejsem jistý, zda by to nebylo proti předpisům, zhasnout i posunovací světla po odvěšení zadní části soupravy. Ale v tomto případě by měly svítit zadní červená. A samozřejmě jít kouř z výfukového potrubí.
Toto by mělo být Dane vyřešené. Pokud tam bude ještě něco tak dej vědět.
 

dvacka

Průvodčí
Ja napríklad neviem kde robím chybu ale vrátil som sa k hraniu zase možno pred týždňom, ale pridali ste do toho nejaké obmedzenie počtu naraz počuteľných zvukov ?
Stejnou chybu mi nedávno hlásil i kamarád. I když nic nedělal, tak se mu venkovní zvuky zhoršily. Zkoušeli jsme OR přeinstalovat, jel volnou jízdu pouze na vozidla vyladěných pro ORCZ a výsledek zůstal nezměněn.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj, já jsem včera zapnul ORCZ a loadnul aktivitu a úplnĕ bez zvuků. Vypnul simulátor v domĕní, že jsem dal sluchátka do blbĕ, spustil jsem YouTube a klip a koukám, zvuk jede. Polilo mne horko, co se kde po..., spustil jsem opĕt ORCZ a zvuky normálnĕ jely. Jakoby to ORCZ nevzal celé po 1. spuštĕní. Taky nechápu.
 

dvacka

Průvodčí
Ja napríklad neviem kde robím chybu ale vrátil som sa k hraniu zase možno pred týždňom, ale pridali ste do toho nejaké obmedzenie počtu naraz počuteľných zvukov ?
Stejnou chybu mi nedávno hlásil i kamarád. I když nic nedělal, tak se mu venkovní zvuky zhoršily. Zkoušeli jsme OR přeinstalovat, jel volnou jízdu pouze na vozidla vyladěných pro ORCZ a výsledek zůstal nezměněn.
 

Ikarus280.08

Cestující
Ja som si všimol, že pokiaľ idem vo voľnej jazde, je to ok, ale keď je v aktivite, v stanici viac aktivnych vlakov, môj vlak príde úplne o všetky. Keď opustím dané miesto, zvuky sa vrátia..
 

Dan J.

Strojvedoucí
Ja som si všimol, že pokiaľ idem vo voľnej jazde, je to ok, ale keď je v aktivite, v stanici viac aktivnych vlakov, môj vlak príde úplne o všetky. Keď opustím dané miesto, zvuky sa vrátia..
Tak mne napadá, máš v soundcfg.dat zvednuté hodnoty pro zvuky? Nevím, jestli to má vliv na OR, ale na MSTS to mělo vliv 100%tně a mám to tak nastavené furt.
Kód:
    Skip ( Scalability 5 - Memory Guide 30M  )
    SoundTimer                ( 5, 30, 5 )
    AudioStream                ( 5, 500, 100 )
    SoundSystem                ( 5, 1000, 300, 52428800 )
    TrainMinMaxDistance        ( 5, 25.0, 1000.0 )
    AmbientMinMaxDistance        ( 5, 20.0, 1000.0 )
    Rolloff                ( 5, 1.0 )
 

alcapone

Pomocník strojvedoucího
Zdravím, nedávno jsem hrál aktivitu Pn69111. V této aktivitě se jede s Vectronem přes Vysočinu a v Kutné Hoře najíždí dozadu postrk. A zde jsem se dostal do patu. Přední Vectron je již na střídavině a postrk vzadu (taky Vectron) je na stejnosměru. Měřáky přední mašiny pak ukazují nesmyslné údaje a nejde s ní jet. Dělám někde chybu, nebo se s tímto ještě nepracovalo? A jak to funguje v reálu? V postrku je fíra, který obslouží stahovačku a změnu napájení? Díky za případné odpovědi. Ještě dodám, že v této konfiguraci jsem jel aktivitu před časem. Pokud je již vyřešeno, tak se omlouvám za zbytečnou otázku. Teď jsem si dal dopředu dva CDC 363, dozadu jsem nechal najet nezávislou trakci a už jsem ve Světlé.
Na tohle jsem upozorňoval už při stavění aktivity. Jediná možnost je buď pojedeš pod klasickým OR, nebo tento úsek projedeš přes automat.
Řešení, udělá se eng, který se bude chovat jako nezávislá trakce, tedy imuní na změnu trakce či vypínačku. Nebo pod F9 a minitabulkou konečně zfunkčníte vypínání a zapínání mašiny a přidáte systém.
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
LooseCon je v OR CZ/SK od teď plně přepínatelný pro hráče. To znamená, že pokud si na koleje naházím LooseCony jako lokomotivy, můžu se na ně přes Alt + F9 double klikem dostat a nastartovat si je. Po přechodu na jinou loko zůstanou tak jak je opustím.

Další novinka je vypínání světel přes baterie u hráče. AI si také automaticky rozsvěcí a zhasínají světla.
 

JohnRailman

Cestující
LooseCon je v OR CZ/SK od teď plně přepínatelný pro hráče. To znamená, že pokud si na koleje naházím LooseCony jako lokomotivy, můžu se na ně přes Alt + F9 double klikem dostat a nastartovat si je. Po přechodu na jinou loko zůstanou tak jak je opustím.

Další novinka je vypínání světel přes baterie u hráče. AI si také automaticky rozsvěcí a zhasínají světla.
Veľká vďaka ICIKU :D Zase niečo nové reálnejšie pre tvorbu parádných Aktivít a ich hranie :D Veľa síl naďalej . :D
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
Teď jsem dal ven update, kde jsem povolil horní světlomet pro každou loko. Udělám pro AI to, aby svítila světlometem v noci.
Ale bez světelného kuželu. Tedy aspoň zatím.
 
Nahoře