Hlášení chyb proTrať Dvoukolejka od Jirik.TK v Open Rails

Jen aby to "prasca" nějakým způsobem neuráželo naše muslimské multikulturní obohacovače z kajaků a bárek, případně nějakou vítací neziskovku. :(:eek:
Ona to vlastně ani nemusí být až taková legrace - viz nedávná aférka s nějakou českou hrou z období husitských válek, jíž bylo vytýkáno, že v ní nehrají žádní černoši a baby. :rolleyes:
No keď ich to bude uražať tak nikto ich to nenuti hrať tak isto ako ja nehrajem ich hry. A naše trate tak isto sú lokalizované v iných geografických oblasťach, kde je vyskyt takých pekných a ružovkastých tvorov poskytujúci mäso samozrejmosťou.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Ona to vlastně ani nemusí být až taková legrace - viz nedávná aférka s nějakou českou hrou z období husitských válek, jíž bylo vytýkáno, že v ní nehrají žádní černoši a baby. :rolleyes:
Jestli se nepletu, je to hra (má to být) od stejných tvůrců co dělali Mafii a tento výrok s černochy mi přišel už opravdu hodně uhozený, není nad to, když se demokracie mění v režim postavený na hlavu... Ale to sem nějak nepatří, píšu to jen tak pro zajímavost a Mafie 3 je toho zářným příkladem, jak Američani překopali Sicilskou maffii v černošské gengy a ze hry udělali paskvil typu GTA. :)
 

JiříkTK

Pomocník strojvedoucího
Pro tenhle účel stačí ta skrytá návěstidla a to skupinové se dokonce nemusí ani obsluhovat.
Teoreticky ano, ale praxe ukázala nějaké potíže. Jinak bych se s tím nedělal. Detaily si už nepamatuji, je to již několik let. Ale od té doby si na návěstidla na dopravních kolejích nikdo nestěžoval.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Nesouhlasím.
Dělal jsem xxx aktivit a několikrát se mi stalo, že se návěstidlo zachovalo tak, že se 3x postavila cesta a počtvrté
vytuhlo a při křižování někilikrat taky, zrovna třeba tato stařičká aktivita:
http://www.activity-msts.wbs.cz/Dvoukolejka.html Turnus s T466. Tam jsem Jirkovi posílal několik připomínek a řešili jsme návěstidla snad v celé trati.
Teoreticky ano, ale praxe ukázala nějaké potíže. Jinak bych se s tím nedělal.
Ano, řešil jsi to se mnou, zrovna u testů při aktivitě popsané výš. :)
 

bob57_cz

Učitel češtiny
Beru rozdíl mezi funkčním skupinovým a funkčním individuálním, ale rozdíl mezi funkčním skrytým a funkčním viditelným nevidím krom té fyzické viditelnosti.
 

JiříkTK

Pomocník strojvedoucího
Beru rozdíl mezi funkčním skupinovým a funkčním individuálním
Tady šlo o to, že kombinace viditelné skupinové + skrytá individuální zlobila. A tak byla nahrazena buď viditelnými individuálními anebo skrytými individuálními.
 

bob57_cz

Učitel češtiny
Je to snad v rozporu s tím, co jsem napsal? Není. Viz pár glosů zpět. Jen Dan to nějak jednoduše nepobírá hned.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj.
Pánové mám problém v trati Dvoukolejka u zastávky Mochnice. Mám ve vzduchu kus cesty, Jiřík to kontroloval, ba mi dokonce poslal celou trať znovu, s tím, že on tam tu levitující cestu nemá, Nechápu, kde může být problém. Dvoukolejku provozuji pod Global 310. Má někdo stejný problém? Už jsem z toho zoufalý. Samozřejmě jezdím v ORCZ.
cesta Mochnice.jpgcesta Mochnice2.jpgcesta Mochnice3.jpg
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Tak se přepni do TSRE5, označ a smaž. Pak můžeš pokračovat v jízdě. Pokud ten díl neuvidíš v editoru, tak to znamená, že má pivot na kilometry daleko. To se stane, když se nějaký model v editoru TSRE5 přesouvá na jiné místo. Pak zmonitorovat nástroji TSRE5 a protokol chyb už navede na správné místo.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Tak se přepni do TSRE5, označ a smaž. Pak můžeš pokračovat v jízdě. Pokud ten díl neuvidíš v editoru, tak to znamená, že má pivot na kilometry daleko. To se stane, když se nějaký model v editoru TSRE5 přesouvá na jiné místo. Pak zmonitorovat nástroji TSRE5 a protokol chyb už navede na správné místo.
Čau, to je skvělá rada, ale pro stavitele tratí, já tomu nerozumím ani prd... :) Vzpoměň si, jak jsi mne navigoval ohledněosazení toho návěstidla rušení rychlosti a ještě jsem to osadil naopak. :) Tohle by mohl opravit někdo, kdo ví přesně co a jak a poslat mi update a já pak update pošlu na web s tratí. Ale jiřík mi psal, že on to v trati nemá, ale otázka je, zda nekoukal jen do editoru.
 

Icik

Pomocník strojvedoucího
Zajímavé. Z kabiny to není vidět. Jen ze shora, když začneš poletovat po okolí. To fakt netuším, co to k sakru je.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Už se mi ozval pomocník na opravu, tak uvidíme, zda se povědě a kdyžtak by se celá trať pověsila na web znova, těch oprav tam bylo více.
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
co to k sakru je
No já bych věděl, jak vyřešit, ale hodně by pomohlo přepínání ze hry do TSRE5 do aktuálního místa na trati. Nešlo by tam přidat nějaké tlačítko? Tedy i s aktuálními souřadnicemi?
Já tuto trať nemám, ale začal bych v nastavení TSRE
#loadAllWFiles = true
#autoFix = true
Tedy smazat křížky, aby to bylo aktivní, pak načíst editor, Select, něco označit, pravé tlačítko myši a vybrat Pointer a Stick to All. Pak Tools-Erorrs and Messages. A vyjede protokol chyb. Pak se dá hupsnout do míst, kde je problém. Když se pak udělá SAVE, tak se závažné chyby opraví automaticky. Ale objekty, které mají pivot na kilometry daleko, ty se musí smazat ručně. Někdy to nejde označit, ale jsou tam souřadnice, tak pak otevřu příslušný soubor w a zlobivý objekt smažu ručně. Ale zrovna silniční díl bych asi raději smazal legálně, aby se odebral i z databáze.
 

Howky

Průvodčí
V editoru je to ok, nemohlo to zůstat zapsané v souborech world ?
 

Přílohy

  • ma.jpg
    ma.jpg
    550.8 KB · Zobrazeno: 0
Nahoře