Zvuky v MSTS pro trať Bratislava - Praha

Někteří uživatelé mi píší, že jim nefungují všechny zvuky z kabiny. Jelikož pravidelně reinstaluji aktuální DVD a vše funguje jak má, odkazoval jsem na nastavení konkrétního PC.
Jeden uživatel mi závadu popsal přesně. Například lokomotiva 362, zvuky fungují do té doby OK, než se stáhne sběrač. V ten okamžik je v kabině ticho.
Uvěřil jsem, když jsem MSTS instaloval do nového PC.
Zapřáhl jsem 362 a jedu, všechny zvuky OK. Stáhnu sběrač, zvuky jdou do ztracena a ticho, jako bych měl vatu v uších.
Vzal jsem starý PC. Odinstaloval jsem komplet trať BP, smazal jsem kompletní složku Trains a nainstaloval jsem znovu BP ze stejné instalačky.
Vezmu stejnou soupravu s 362 ve stejném vstupním bodě a jedu. Zvuky OK, stáhnu sběrače a začne to pípat. Všechny zvuky v kabině jsou slyšet.
Porovnal jsem složky Sound v obou PC a mají stejná počet souborů i velikost.
Takže kde je zakopaný pes?
Po slezině jsem z instalace trati odstranil nadbytečné soubory z Global kvůli nastavení klávesnice. Že by v Global byla nějaká součást zvukového souboru s vlivem na kabinu?
Nic jiného mne nenapadá, protože starší instalačky jsou údajně OK a žádné jiné změny jsem v instalčce nedělal (kromě vlastní trati a Trainsetu, ve kterém tato závada v žádném případě není)

Mirec

Signalista
Mne pomohlo prepnutie klávesou 2 na vonkajší pohľad a potom zase späť na stanovište.Väčšinou to vypadlo na rovinkách, výbybky boli OK.

Mirec napsal:
Mne pomohlo prepnutie klávesou 2 na vonkajší pohľad a potom zase späť na stanovište.Väčšinou to vypadlo na rovinkách, výbybky boli OK.
Otázka nebyla, jak tento jev ošulit, ale proč se to tak u čerstvé instalace chová. Mě vše na starších instalacích MSTS funguje 100%.

Mirec

Signalista
Zbyněk Šemora napsal:
Mirec napsal:
Otázka nebyla, jak tento jev ošulit, ale proč se to tak u čerstvé instalace chová. Mě vše na starších instalacích MSTS funguje 100%.
Ja viem že otázka tak nestála, ale pokiaľ sa nepríde na príčinu treba to nejak "ošulit", nie ?

T

Posunovač
Zvuky

Nevím jestli se to stává jenom mně ,ale na této trati jsem se setkal s takovým velmi zvláštním jevem.Když jedu jakoukoliv aktivitu (třeba nedávno R 970,včera jsem testoval R 875) stává se mi při pohledu z kabiny(stanoviště) vlaku hráče následující.

Při načítání trafficu třeba protijedoucí jednotky 451 je i na dálku(ačkoliv není vidět) slyšet "cvakání" jejího kontroleru,jako bych seděl na stanovišti právě této jednotky.Navíc zvuk je v té chvíli silnější než zvuky samotného stroje,který řídím.V případě aktivity R 875 je to 362.119..

Čím to může být??

Na jiných tratích třeba u 321 se toto neprojevuje.

Jacek

Průvodčí
Re: Zvuky

T napsal:
Při načítání trafficu třeba protijedoucí jednotky 451 je i na dálku(ačkoliv není vidět) slyšet "cvakání" jejího kontroleru,jako bych seděl na stanovišti právě této jednotky.Navíc zvuk je v té chvíli silnější než zvuky samotného stroje,který řídím.V případě aktivity R 875 je to 362.119..
Čím to může být??
Mě se stává pro změnu to, že traffic hlasitě houkne asi na zlomek sekundy, což je vlastně totéž. Zvuky kontroléru u 451, stejně jako houkačka u mých zvuků jsou nastavené na spuštění při rozjezdu. Pokud je MSTS "v kondici" tak je slyšet potichu a jen v dosahu hráče. Občas (asi záleží na FPS?) to houkne moc hlasitě a přitom traffic začal několik km daleko. Omezení vzdálenosti v sms to v tomto případě neovlivní.
Stává se mi to i na 321.

T

Posunovač
Zvuky

Na to houknutí při načítání trafficu jsem si zvyknul,to není až zase tolik rušivý efekt.Jen mne překvapilo na jakou vzdálenost jsem slyšel ten kontroler a nebylo to jen na chvilku jako u houkačky.Dokud jsem neminul ten vlak měl jsem to v přímém přenosu.

Ovšem má to i jednu výhodu.Nyní již při testování a hraní cizích aktivit nemusím být napnutý jaký vlak se to vlastně proti mně "vyloupne" ze zatáčky.Podle zvuků se to dá identifikovat předem :D .

Zdravím,

v jedné aktivitě to po mně chce zvuky v adresáři "sound-v", který bohužel nemám. Nevíte někdo, kde ho mohu stáhnout a nebo prosím o zaslání na email a kam ho mám nakopírovat.
Díky předem moc
milo

nebulus

Pomocník strojvedoucího
Miloslav Vlček napsal:
... zvuky v adresáři "sound-v", který bohužel nemám. milo
No teraz neviem či tento problém patrí do trate B-P, pretože tam sa žiaden takýto adresár nenachádza. Ale takýto adresár som nenašiel ani v trati 321, ZSR 150 a pod.

bob57_cz napsal:
Miloslav Vlček napsal:
Zdravím,
v jedné aktivitě to po mně chce zvuky v adresáři "sound-v", který bohužel nemám. Nevíte někdo, kde ho mohu stáhnout a nebo prosím o zaslání na email a kam ho mám nakopírovat.
Díky předem moc milo
Nešlo by při dotazu rovnou konkretizovat jméno aktivity a případně další údaje ( autor, verze, zdroj,... ) ? !
Jedná se o aktivitu Tomes R708 II. část.

milo

J

jirikk

Host
Zdravíčko, mám stejný problém se zvukama a to od té doby, co jsem si udělal v počítači druhou instalaci MSTS. Venku jdou slyšet všechny zvuky ale v kabině nebo ve vozech je úplně ticho a to jak v původní instalaci tak i v nové. :( Zkoušel jsem si nahrát soundcfg.dat, ale je to přád stejné. Poradí mi někdo? Děkuji :rolleyes:

Miran

Moderátor
Správce
jirikk napsal:
Zdravíčko, mám stejný problém se zvukama a to od té doby, co jsem si udělal v počítači druhou instalaci MSTS. Venku jdou slyšet všechny zvuky ale v kabině nebo ve vozech je úplně ticho a to jak v původní instalaci tak i v nové. :( Zkoušel jsem si nahrát soundcfg.dat, ale je to přád stejné. Poradí mi někdo? Děkuji :rolleyes:
A zkoušel jsi nastavit kvalitu zvuků naplno? Spousta modelů nemá v sms souborech definovánu ScalabiltyGroup3, a pokud jsou zvuky nastaveny na nižší kvalitu než 3 tak je ticho. Tohle je průvodním jevem nové instalace neboť kvalita zvuků je defaultně nastavená na hodnotu 2. A protože se toto nastavení zapisuje do registrů a záznam je jenom jeden, tak se to po nové instalaci projeví i v ostatních (starších) instalacích na počítači.

J

jirikk

Host
Miran napsal:
jirikk napsal:
A zkoušel jsi nastavit kvalitu zvuků naplno? Spousta modelů nemá v sms souborech definovánu ScalabiltyGroup3, a pokud jsou zvuky nastaveny na nižší kvalitu než 3 tak je ticho. Tohle je průvodním jevem nové instalace neboť kvalita zvuků je defaultně nastavená na hodnotu 2. A protože se toto nastavení zapisuje do registrů a záznam je jenom jeden, tak se to po nové instalaci projeví i v ostatních (starších) instalacích na počítači.
Díky moc, chyba byla u mě v nastavení zvuku, jak si psal :)

Dobrý den, chci se zeptat, jestli lze nějak jednoduše nastavit v nějakém configu, aby se zvuky kolejí neměnily (jiné jsou u starších tratí, jiné u koridoru). Líbí se mi ty starší, proto se ptám. Liší se nastavení z kabiny/zvenku?

Miran

Moderátor
Správce
bobeksoft napsal:
Dobrý den, chci se zeptat, jestli lze nějak jednoduše nastavit v nějakém configu, aby se zvuky kolejí neměnily (jiné jsou u starších tratí, jiné u koridoru). Líbí se mi ty starší, proto se ptám. Liší se nastavení z kabiny/zvenku?
Toto nastavení je dáno stavitelem trati a nelze jej jednoduše měnit.

bobeksoft napsal:
Otvor si súbor TTYPE.DAT danej trati. Tam uvedené zvuky by sa mali nachádzať v adresári TrainSimulator/SOUND

Martens

Strojvedoucí
zsbeer napsal:
bobeksoft napsal:
Otvor si súbor TTYPE.DAT danej trati. Tam uvedené zvuky by sa mali nachádzať v adresári TrainSimulator/SOUND
Ale počítej s tím, že jakmile bude autor modifikovat zvuky u trati, tak Ti Tvé nestandardní úpravy přebije zpět na originál z trati.

Díky za radu, samozřejmě si aktualizace pohlídám a změněný soubor uschovám (také se už roky řídím zásadou zálohuj, zálohuj, zálohuj...)

Tady vymýšlíte unreal ptákoviny, ale raději bych opravil pískání nákolků v zatáčkách na lokálkách. Vše je aktivováno, jen nahrávka je divná. Přehrává se zvuk podobný koridor zatáčka. Odkaz je na správný waw, ale je nutné jej vyměnit. Dlouho jsem na lokálce nejezdil a jak jsem testoval Lednici, tak mi to pískání chybí. Přitom na videu z této trati to tak krásně píská.

Nahoře