Koupil jsem si MSTS? Co s ním? První kroky...

Stav
nelze přidat další příspěvky.
T

Tony

Host
Zdravím Vás. Koupil jsem si MSTS a prosím o několik rad. 1.) i když nainstaluji obě cd,tak při spuštění MSTS musím mít v pc cd.č 2. 2.)Jaký je správný postup při instalaci do MSTS dalších tratí a mašin atd. 3.)Existuje český návod a čeština do MSTS a prosím opět o postup při instalaci.Děkuji Tony.
 

Martens

Strojvedoucí
Ahoj,
k otázce č.1:
Původní verze MSTS striktně vyžadovala při spuštění simulátoru CD v mechanice ( a bylo jedno, jestli je to CD č.1 nebo CD č.2). Na tomto odkaze http://www.microsoft.com/games/trainsimulator/downloads.asp#tsupdate je ke stažení update na verzi 1.2, která toto už nevyžaduje. Přesto je tam bug, který pak opravuje fix, který lze stáhnout u JOHNZe tady http://johnz.railpage.net/data/download.php?id=aefix.zip .. Soubor si uložíš a spustíš...

Otázka č.2 ( instalace tratí a vozidel)
Tratě se nacházejí v adresáři Routes simulátoru. Co se týče instalace, tak dneska je situace taková, že 100% účinný postup není a je nutné držet se návodu k instalaci dané tratě ( někdo používá instalační soubor, někdo jenom zazipovaný archiv).

Vozy a lokomotivy jsou adresáři Trains\Trainset, kde má každý model nebo řada svůj adresář. Situace u modelů je stejná jako u tratí...některý autor používá instalátor, některý zase šíří modely v archivu zip nebo rar.

Aby se modely dostaly do simulátoru, musíš je mít zařazené v tzn. consistech, které se nachází v adresáři trains\consits. Na editaci consistů existuje v MSTS soupsta nástrojů třetích stran, např. Conbuilder nebo přímo v Activity Editoru je i editor consistů, ale práce s ním je pro nováčka trošku složitější, protože už zasahuje z části i do editace aktivity.....takže bych doporučil Conbuilder. Zmínka o něm je zde: https://forum.msts.cz/subdom/forum/index.php?threads/1547/

Otázka 3: Čeština do MSTS
Ke stažení je zde: http://www.srandikovo.estranky.cz/clanky/msts-programy-a-utility/
 
Stav
nelze přidat další příspěvky.
Nahoře