Tramvajová trať Ostrava do MSTS

Vrbam

Pomocník strojvedoucího
V noci jsem si s tím hrál, vymodeloval jsem si i model semaforu. Na "T-čkách" to funguje bezvadně, jen se musí upravit časování. Kříže pokud je silnice položena souběžně a nepřerušovaně, tak to funguje také bezvadně.

Par screenů je tady http://vrbam.ic.cz/ostatni/tram/

Je to zajímavé, ale většinou budou auta stát až za semaforem (viz screeny od Vrbama)...nešlo by ještě toto nějak upravit? Mám to tak i u neviditelných přejezdů, auta stojí těsně u kolejí, přitom semafor s červenou mají za sebou... - auta mi stoji většinou tam, jak ukazuje tečka ve screenu, přitom by měla být někde v úrovni toho náklaďáku...
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://image024.mylivepage.com/chunk24/722828/467/kriz.JPG

No myslím že by tomu pomohly zvětšit rozestupy mezi auty...ale zase mít 5 metrové rozestupy bude vypadat divně že... tak nevím, v nastavení přejezdu se mi to upravit nepodařilo, aby auta zastavovala dále od přejezdu. Poradí někdo?

Udělat přejezd vícekolejný? = dát těsně k semaforu skrytou kolej tak aby byla součást přejezdu?
Kód:
              | kolej
        *     |           
========*=====|=========  cesta
  --ooo *     |
              |
hvězdičky značí pomocnou kolej

Sokola.petr: Tak jsem se konečně dostal k přebudování křižovatek, návrh s neviditelnou kolejí funguje báječně i při odbočování tram - viz screen...takže ještě jednou díky za typ , dříve totiž auta stála těsně u kolejí, což vypadalo dost divně.
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://image024.mylivepage.com/chunk24/722828/467/scrgrb82.jpg

Naposled editoval moderátor:
Download na ostravskou tramvajovou trať do MSTS
Zdravím:
Pro zájemce o tramvajovou síť Ostravy ji pro vás mám. Vlado mi nahrání povolil samozřejmě. Ale pozor. Jde o verzi, jakou mi kdysi poslal. Mě funguje pod Olomouckým globalem, ale počasí funguje jen asi léto jasno a zima. Tedy instalujete a stahujete na vlastni nebezpečí :) Tedy nechci slyšet že to a to nejede, za případné problémy já bohužel nemohu, já jsem jen zprostředkovatel :D

PS: jako vozidla jsou použity T4D a jakési německé modely nízkopodlažních...

Majitelé MSTS OLOMOUC mohou na této trati provozovat ostravské Vario LF1 - více info zde.
15323659.jpg

Link na trať: zde
Link na vozidla: zde

Naposled editoval moderátor:

Lukyn

Začátečník
Můžu se zeptat proč v msts ostrava na Lince 2 kurzu 101(2/101) mezi zast.Stodolní a Elektra asi kolem 10:48 (čas ve hře) vykolejím????ale tramvaj je pořát na kolejích a nejedu ani rychle ani neporušuju pravidla-najednou začne hrát zvuk jako kdybych vykolejil.Jak je to možné????

Jo to se v Ostravě někdy stává - nejspíše se srazily jiné tramvaje. Je to dost těžké všechno uhlídat, v MSTS Olomouc by se to stát nemělo, strávil jsem dost času tím, abych křižovatky uhlídal. Takže s tím asi nic neuděláš, leda se vrtat v editoru, ale to nedoporučuji.

Vážně? A to se mi pak opravdu nemůže nic srazit? Se mi nějak nezdá :eek: Si budu muset znovu přelouskat návod k BINU teda...

Jendo, pokaždé, když jsem měl kolizní aktivitu, kde hrozily srážky, opravdu jsem deaktivoval (díky, Fííííro) kolize a pak se ty srážky přestaly vyskytovat. Stávalo se tak zejména v trojúhelníkových křižovatkách, kde si tramvaje křížily cesty a pak se v daném místě srazily. Například na Mariánském náměstí linky 9 od Hulváků na centrum a 3 od Mírového náměstí na Hulváky. Jedna z tramvají zůstane stát, druhá projede a po jejím projetí křižovatkou se ta první dá do pohybu. Odzkoušeno, doporučeno. Samozřejmě tohle nelze aplikovat na tramvaje jedoucí za sebou, tam je potřeba si všechno v průběhu tvorby aktivity hlídat a upravovat.

Vytvořil jsem souhrnnou stránku se soubory k tramvajové trati Ostrava.
Zájemci se mohou podívat tady.
Možná by bylo dobré dát tento odkaz někam do katalogu nebo tak něco, protože jinde trať už získat bohužel nelze.

Nahoře