Zvuky okolojedoucích vlaků

Pelikán

Pokladník
Musel jsem přeinstalovat MSTS. Zazálohoval jsem trainset, přeinstalovat MSTS, zkopíroval trainset a ejhle. Neslyším v kabině míjející vlaky. Mám mlhavý pocit, že se to tady někde řešilo, snad nějaká aktualizace od Zbyňka nebo co, ale nenašel jsem to tu. Netuší někdo z vás?
 

Pavlík

Pomocník strojvedoucího
Pelikán napsal:
Musel jsem přeinstalovat MSTS. Zazálohoval jsem trainset, přeinstalovat MSTS, zkopíroval trainset a ejhle. Neslyším v kabině míjející vlaky. Mám mlhavý pocit, že se to tady někde řešilo, snad nějaká aktualizace od Zbyňka nebo co, ale nenašel jsem to tu. Netuší někdo z vás?

Že by updatetrainset.exe ze dne 4.8.2005??? Nějaké zvuky se tam updatovaly.
 

Pavlík

Pomocník strojvedoucího
bob57_cz napsal:
Pelikán napsal:
To vypadá jako trefa do černého. Dík moc. Vyzkoušim a uvidím.
Je třeba doplnit i soubory ve složce SOUND, základní adresář z defaultinstall je neúplný, dost se tam přidávalo v BP, T321,i jiných.

To by mělo být v tom updatetrainset.exe. Updatuje se i složka Sound. Ale možná že je potřeba pohledat také v jiných aktualizacích.
 

Jacek

Průvodčí
No nevím, ale ozvučení traffic vlaků je definováno v souborech xxxeng.sms jednotlivých vozidel.
Doporučení - balík zvuků pro vozy si stáhni z http://www.train-sim.cz a na mých stránkách jsou upravené sms pro některé řady hnacích vozidel.
 
Naposled editoval moderátor:

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Jacek napsal:
No nevím, ale ozvučení traffic vlaků je definováno v souborech xxxeng.sms jednotlivých vozidel.
Doporučení - balík zvuků pro vozy si stáhni z http://www.train-sim.cz a na mých stránkách jsou upravené sms pro některé řady hnacích vozidel.
Jenomže na těch stránkách nejsou zvuky kompatibilní s BP a mám pocit, že řeč je o zvucích v BP. Kdo není znalý v souborech MSTS, tak si těžko zvuky dokáže sám přizpůsobit.
 
Naposled editoval moderátor:

Pelikán

Pokladník
No rýpat se ve všem nehodlám. Jde mi o to, že před tím mi to pěkně fachčilo a teď ne. Takže jsem uvažoval o vynechání nějakého updatu od Zbyňka. Zatím jsem neměl čas to odzkoušet. Uvidím dneska.
 

Martens

Strojvedoucí
Správce
Pelikán napsal:
No rýpat se ve všem nehodlám. Jde mi o to, že před tím mi to pěkně fachčilo a teď ne. Takže jsem uvažoval o vynechání nějakého updatu od Zbyňka. Zatím jsem neměl čas to odzkoušet. Uvidím dneska.
No ono sms soubory se Zbyňkovou tratí sice souvisí, ale trošku jinak...kdysi mi o tomto psal tuším Dejv, když jsem se pokoušel udělat originální zvuky na hurvajze.....MSTS má totiž možnost načíst přehrát pouze konečný počet wav soubourů.....tuším, že se to načítalo v pořadí wav tratě, pak cab (protože jsi v kabině) a pak až zbytek....a co se do toho počtu nevejde, tak prostě nehraje......a je fakt, že limit u trati Bratislava-Praha je nastaven tuším na 64 a je boooohatě ozvučen, takže bych se ani nedivil, kdyby to konečné číslo 64 (tuším, že to bylo ono) bylo překročeno.....
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Právě z těchto důvodů jsem dost zdrženlivý k dalšímu ozvučování tratě. Budete sice slyšet nádražní rozhlas, ale mašinka ani nepípne. (ve velkých stanicích) Tohle je třeba vše nejprve otestovat a mělo by to být předmětem diskusí a slezin.
Já zatím ve zvucích žádný problém nezaregistroval. Jezdím výhradně s tím co dodávám na DVD. Nic víc, nic méně, kromě testovacích nových vozidel.
 

Hawk

Posunovač
Martens napsal:
Hawk napsal:
Rozhlas nemusí být pouze jako ozvučovací sloupy :p :idea:
To sice nee, ale počítá se do toho omezeného počtu přehrávaných wav souborů

No jasně...ale vyjde to nastejno jako kdyby jsi tam poslal jakýkoliv traffic vlak....Co mě, ale žere je model 714 z BP, po odkliknutí nějakého info okna se vypne vnější zvuk motoru a nefunguje píšťala atd.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Pánově hezký den. Posledních pár dní řeším problém se zvuky v aktivitách a nevím si s tím rady. (dělo se tak i na starém PC). Jde o to, že mi například zvuk parní lokomotivy (syčení páry kreslí. Už jsem z toho fakt nešťastný. MSTS hraji se sluchátkama a jde to dost slyšet. To samé i u loko hráče T475, vše venkovní pohled, tak slyším u zvuku lokomotivy takový nakreslený dozvuk, když čumím z okna a malinko se pootočím do určité polohy, tak to přejde. U tratí BP mi to nedělá, je možné, že se můžou kopat nějaké spoubory ve složce sound v MSTS? Mám v routes ZSR Zvolen - N. Zámky, Vysočinu old, DVK, Opavu Olomouc, 321, JZD 760mm, Ztracenou Old. Zvuky v MSTS samozřejmě naplno.
Dan
 

Petr Novák

Průvodčí
Zkus Jackovy zvuky nainstalovat do složky Zvuky a zkušebně nalinkovat zvuky z engu na tuto novou složku,mělo by to pomoci,tam se žádné zvuky s ničím netlučou.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Jasně. Jenže sranda je ta, že u misí v tratích nepoužívajících X-Tracks mi to nedělá. Začalo mi to dělat po předposlední aktualizaci 321-čky, zjistil jsem to při tvorbě 2. dílu R Gerlach. Teď mi to ale dělá i u DVK a jinývh tratí. Původně jsem předpokládal, že to nějako souvisí s velikostí wav souborů hlášení. Ono se dějě to, že na začátku mise mi to nedělá a pak jako by se někde hromadilly data tento problém postupně narůstá. Po load chvilku v pohodě a pak to zase začne blbnout, takže z toho jsem tak nějak vydedukoval, že to asi má souvislost s tratěmi a aktivitami, fakt nevím.:D
Dan
 

JiříkTK

Pomocník strojvedoucího
No pokud to začalo takto blbnout po určité aktualizaci 321, tak to bude mít souvislost s ní. Neupravoval se tam hlavní adresář Sound? Nebo soundcfg v Globalu?
 

Dan J.

Strojvedoucí
JiříkTK napsal:
No pokud to začalo takto blbnout po určité aktualizaci 321, tak to bude mít souvislost s ní. Neupravoval se tam hlavní adresář Sound? Nebo soundcfg v Globalu?
Ahoj, soundcfg jsem si upravoval sám, tím, že jsem zvednul hodnoty (jak se to tu řešilo), ale to jsem měl i předtím. Jenže u MSTS člověk nikdy neví, kdy se co projeví.:D
Dan
 

Petr Novák

Průvodčí
Tak zkus tam vrazit ty původní hodnoty,schválně,co to udělá a nech linky na Jackovy zvuky.Třeba msts tě pak poslechne...
 
Naposled editoval moderátor:

Dan J.

Strojvedoucí
Zdravím, takže jsem zkoušel co se dá, ale furt stejný výsledek. Akorát rozdíl je v tom, že už mi to dělá u včech tratí. Dějě se mi toto:
Například pískání oblouků slyším přerušovaně, u tramvají v hradci mi při rychlosti 40km/h začnou kreslit určité zvuky, u souprav při vankovním pohledu slyším zvuky lokomotiv taky přerušovaně a například syčení páry mám skreslené. Ono to hned ze začátku nedělá, až po chvíli, jako by se naplnil nějaký zásobník se zvuky a pak to začíná dělat. Zvukovka Asus Xonar DX Audio.
Nedělalo nekomu to samé?
S pozdravem Dan.
 
Nahoře