Zvlášní skiny a tipy na skinování

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
My jsme si také malovali své turnusové lokomotivy. V mém případě žabotlamy. Sranda jak, jak tady řešíte originální světla. Tam byly v hlavním reflektoru slabé žárovky a v noci nebylo téměř vůbec vidět. Tak jsme se předháněli, kdo vymyslí na svou mašinku lepší reflektory. Sháněli se silné žárovky, někdo si na čelo lokomotivy přišrouboval nějaké halogeny z nějakého auta, atd. Mě napadla taková ptákovina, ale vyhrál jsem. Doma jsem měl promítačku na film Super8 a tam dost odcházely žárovky. Byly dost drahé, protože obsahovaly i parabolu, do které byla vlepená halogenka. A mě to bylo líto vyhazovat. Měl jsem doma 4 a na žabotlamu byly třeba kvůli napětí také 4 halogeny. Dva na každé stanoviště. Tak jsem na Masaryčce v olejně (bez zbytečných otázek na co to chci) vyfasoval 4 halogeny na peršinga a doma je vlepil nějakým žáruvzdorným tmelem do těch parabol z promítačky. Pak jsem je proletoval do série a celé to upevnil a zaletoval do objímky závitové žárovky. Pak jsem šel na šichtu a instaloval do 452005/6. Všichni se posadili na prdel, jak to parádně svítilo. A vydrželo to mnoho let. Jednou s námi jel cvičnej v noci, sice pochválil, jak krásně svítíme, ale to prý být nesmí, to je zásah do konstrukce lokomotivy. :) Ale ať si trhne.

Fana Staněk

Posunovač
V takovémto provedení jezdila ve své době (první polovina osmdesátých let) jen T478.4075
Tak zrovna pro odpověď na tuhle otázku nemusím jít daleko :) odkaz

Že má LEDky, to je jedině dobře, s těma "světluškama" člověk ve tmě fakt prd vidí.

Plexi

Signalista
V takovémto provedení jezdila ve své době (první polovina osmdesátých let) jen T478.4075
To sice ano, ale...
Kdo říkal, že to musí být nátěr z první poloviny 80. let? :) Unifik 88 se přece hojně aplikoval v 90. letech, a přesto se jedná o hezké, bohužel chybějící retro.

Nahoře