Trať ČD 072 Lysá nad Labem - Ústí nad Labem západ

Laborec425

Pokladník
Aktualizoval jsem mojí stránku o této trati (htp://www.vlaky.org/msts072). Přidal jsem i 22 screenů. Mějte k nim ohledy, prosím. Stavba je opravdu v začátcích, tak nečekejte krajinu atd. A screeny jsou pouze z Route Editoru :) !

Naposled editoval moderátor:

Laborec425

Pokladník
Ahoj! Tak stavba pořád pokračuje. Kdo by měl zájem, může se podívat na další screeny ze stavby tratě. Trať je průjezdná z Malého Újezdu za Štětí včetně všech stanic (kompletně osazené sloupy TV, rychlostníky atd.). Dál budu pokračovat směr Ústí nad Labem západ a potom začnu dělat krajinu (budovy, stromy atd.).

Laborec425

Pokladník
KJ_Ross napsal:
Co dodat! Snad jen. že se těšíme na finálovou verzi 8)
Do finální verze si budeme muset ještě počkat. Ale pořád postupuji kupředu a snažím se stavět každý den aspoň trochu. Na stránku o trati jsem přidal další screeny z dalších dostavěných stanic (osazené sloupy TV, výhybky, návěstidla, nástupiště, výpravní budovy atd.). Až se dostanu do Ústí nad Labem, tak se vrhnu na stavbu krajiny. Zatím jsem se dostal za stanici Polepy a zítra budu pokračovat dál na UL :) !

Laborec425

Pokladník
Mám dotaz na někoho, kdo to zná tady u nás v UL. Nevíte, kolik je promile klesání ze stanice Ústí nad Labem západ k tunelům a dále na Prahu k té hlavní trati 090? V terénu skloníky nejsou a jinou dokumentaci nemůžu sehnat.
Jinak stavba této trati pořád pokračuje. I přes problémy se blížím od Mělníka k Ústí nad Labem a brzo trať zprovozním. Potom se vrhnu na krajinu a města atd. :). Více info na mojí stránce :) !

Laborec425

Pokladník
Sponka napsal:
Laborec: Prohlížel jsem screeny, vypadá to velmi pěkně. Držím pěsti.
Díky za podporu :D ! Snažím se. Kdyby nedělal editor problémy, tak to jde mnohem rychleji. Ale snad se mi podaří vytvořit reálnou trať! Díky modelářovi z Ústí mám už i pár originálních objektů (plynovod u Libochovan, železniční most v Ústí a výletní restauraci Větruši). Tímto mu moc děkuju! :)

Laborec425

Pokladník
bob57_cz napsal:
Laborec425 napsal:
bob57_cz: Děkuju za odkaz. Teď ještě budu muset někde najít, co to znamená "Rozhodný spád / třída sklonu" :D !
Pro tebe bude stačit, když tam dáš natvrdo ze Západu klesání 5pro do tunelu a z tunelu do Jihu stoupání 4pro. Jestli je tam skutečných 4,1 nebo 4,9 není důležité. To stejně nikde nevypátráš. Pokud bys chtěl vypátrat, co píšeš, musel by sis ještě prostudovat předpis o brzdách V15/1 a tabulky z příloh.
Vypátral bych přesné klesání, kdybych měl na tuhle trať projekty, které mám na celou trať 072. Ale takhle mi to stačí. Stejně klesání a stoupání v MSTS je jenom přibližné a nedá se to nastavit přesně :D ! Díky moc! :)

Laborec425

Pokladník
Jan Květ napsal:
uŽ SE NA NI NEMLŽU DOČKAT,NA KDY PLÁNUJETE DOKONČENÍ?
Teď jsem přes prázdniny neměl na stavbu moc času a i teď v září nic moc. Ale od října zase rozjedu stavbu a opravdu si nedokážu představit, jak dlouho bude ještě trvat stavba úseku, který chci zatím dokončit (Mělník - Ústí nad Labem západ). Musím dokončit Ústí nad Labem západ a potom už budu jenom stavět okolí tratě (města, lesy atd.). Bohužel si opravdu netroufám říct, kdy to bude dostavěný. A raději nic nebudu slibovat :) !
A ještě něco. Trať je v úseku (Malý Újezd) - Mělník - Ústí nad Labem-Střekov zprovozněná a dá se po ní jezdit. Bohužel se stavbou krajiny atd. nemám moc zkušeností, tak proto ještě nemůžu říct, jak dlouho bude všechno trvat. Ale určitě zde budu o stavbě informovat :D !
Jinak díky Matesovi a Punkémonovi za stavbu originálních objektů!

Laborec425

Pokladník
KJ_Ross napsal:
I toto je skvělá zpráva, že se něco neustále dějě :)
Bohužel mám i mnoho jiných koníčků a hlavně i zaměstnání a dovolená atd. Ale opravdu se stavba po té pauze opět rozjede. Tohle opravdu můžu slíbit :) !

Pawlik

Průvodčí
Již delší dobu jsem bádal, kde je v Litoměřicích opuštěný tunel této trati
(zbylo-li po něm vůbec něco).
A dnes si jedu městem směrem na Lovosice a před nájezdem na most se nestačím divit. Starý portál v celé své kráse.
http://prahamhd.vhd.cz/Jinamesta/Litomerice.htm

Je stavěn jen pro jednu kolej a opušten byl až v roce 1958 při elektrizaci
a zdvojkolejnění tratě. Vždy jsem měl za to, že trať byla dvojkolejná již v době zahájení provozu.
Michale, ty jsi přímo u zdroje, nevíš něco bližšího?

Jinak přeji hodně úspěchů při stavbě. Nemůžu se dočkat.
Už jen proto, že se jedná o jednu z nejrušnějších nákladních tratí vůbec (to budou aktivity) Jen kdyby se podařilo trať protáhnout okolo mojí domoviny a dál do Lysé :)

Naposled editoval moderátor:

KJ_Ross

Pokladník
Pocházím z Litoměřic a mám někde knihu o historii města. O tunelu zmíňka je. Pravdu máš také v tom, že v roce 1958 byla trať zdvojkolejena. Vlaky nejezdily moc do Ústí, ale do Děčína. Tehdy to byla trať Lysá n/L. - Děčín. Zastávka Litoměřice město dříve nebyla tam, kde se už desítky let nachází nyní. Byla o kus dál ve směru na Velké Žernoseky. Pokusím se ofotit nějaké fotografie z té knihy. Dodám i článek, je to velice zajímavé, nic neslibuju, ale toto v bližší době mohu poskytnout.

KJ_Ross

Pokladník
KJ_Ross napsal:
Pocházím z Litoměřic a mám někde knihu o historii města. O tunelu zmíňka je. Pravdu máš také v tom, že v roce 1958 byla trať zdvojkolejena. Vlaky nejezdily moc do Ústí, ale do Děčína. Tehdy to byla trať Lysá n/L. - Děčín. Zastávka Litoměřice město dříve nebyla tam, kde se už desítky let nachází nyní. Byla o kus dál ve směru na Velké Žernoseky. Pokusím se ofotit nějaké fotografie z té knihy. Dodám i článek, je to velice zajímavé, nic neslibuju, ale toto v bližší době mohu poskytnout.

Tak sem dnes chtěl něco z té knihy ofotit, ale nějakým způsobem mi odešel blesk z mýho přístroje. :( Je říjen, podzim, a pořád zataženo, takže budu muset počkat až bude alespoň trochu světlo, jinak ty fotky nejsou k rozpoznání. Při nejhorším, si pomůžu nějakým dodatečným osvětlením.

Nahoře