MSTS a velké počty consistů ( klávesy F4, F9, F11)

• Tvůrce vlákna Guest
  • Datum začátku
G

Guest

Host
Msts nesnese víc consistů než 800, lepší je ještě menší množství. Tam je zakopaný pes, nefungují klávesy F4, f9, f11, nenačtou se rozsáhlé trati ... zkus si popřesouvat nadbytečné consisty někam jinam a zkus to.

Kebarko

Provozní technik
Re: klávesa f9

Pikku napsal:
Msts nesnese víc consistů než 800, lepší je ještě menší množství. Tam je zakopaný pes, nefungují klávesy f9, f11, nenačtou se rozsáhlé trati ... zkus si popřesouvat nadbytečné consisty někam jinam a zkus to.

Ja mám skúsenosť, že až do cca 1000 consistov je všetko v poriadku. Klávesy F9, F11 mi vždy fungujú. Až keď som mal consistov nad cca 1000 začali problémy, v menu MSTS pri výbere consistu k danej lokomotíve sa nezobrazili všetky, ktoré boli vyrobené, ale len časť.
Keď som ale počet consistov zredukoval pod cca 1000 tak opäť bolo všetko v poriadku. (teraz mám nadefinovaných 880 consistov a je všetko bez problémov)

Jene

Pokladník
Re: klávesa f9

Pikku napsal:
Msts nesnese víc consistů než 800, lepší je ještě menší množství. Tam je zakopaný pes, nefungují klávesy f9, f11, nenačtou se rozsáhlé trati ... zkus si popřesouvat nadbytečné consisty někam jinam a zkus to.

U mňa je problém s track monitorom, ak mám viac ako 500-600 consistov,a si ho zapnem (F4) v ktorejkoľvek trati tak ma odporúča k Billovi.Takže počítam,že to všetko robí zostava PC.

Robo

Průvodčí
Billa treba zabiť :confused: :confused: . Nedá sa to nejak z hry odstrániť? Myslím v štruktúre MSTS. Ináč dávnejšie som hovoril, či neexistuje multiplayer. Čo tak urobiť patch z MSTS2, keď teda samotný MSTS2 nevyšiel.

Boby

Provozní technik
Robo napsal:
Billa treba zabiť :confused: :confused: . Nedá sa to nejak z hry odstrániť? Myslím v štruktúre MSTS. Ináč dávnejšie som hovoril, či neexistuje multiplayer. Čo tak urobiť patch z MSTS2, keď teda samotný MSTS2 nevyšiel.

Když by byl zdroják, tak by šlo všechno. Teda až na ten multiplayer - na to by musela být mašina z NASA.
Zatím jsem na něj, ale nenarazil. :D

duuso

Pomocník strojvedoucího
Ja nemám consistov ani 100 a k Billovi chodím v poslednej dobe častejšie ako na pivo.

Boby

Provozní technik
duuso napsal:
Ja nemám consistov ani 100 a k Billovi chodím v poslednej dobe častejšie ako na pivo.

No ale to není počtem consistů, pokud si dobře vzpomínám, tak default jich měl caa 130 :!: Chybu hledej jinde a ne v jejich počtu.

Martens

Strojvedoucí
Jacek napsal:
Chce to používat prográmek TrainStore a můžete mít consistů třeba 10 000. :D

A jak se tvari Trainstore na ruzne verze globalu pro kazdou trat? Nebo na vice instalaci MSTS?

Miloslav Vlček

Cestující
Martens napsal:
Jacek napsal:
Chce to používat prográmek TrainStore a můžete mít consistů třeba 10 000. :D

A jak se tvari Trainstore na ruzne verze globalu pro kazdou trat? Nebo na vice instalaci MSTS?

Já také používám program Trainstore. Díky perfektnímu překladu někde na těchto stránkách se velice zrychlí zavádění MSTS.
Malý návod na Global.
Každá trať může používat různý soubor z Globalu "tsection.dat". Já jsem založil v kořenu MSTS adresář Tsection, kde mám různě pojmenované soubory tsection.dat: např. tsection_312, tsection_309, tsection_BP pro trať Zbyňka apod. Ty čísla znamenají jednotlivé verze XTRAKS. Program Trainstore si ho při zavádění sám přejmenuje na na tsection.dat.
Nyní k nastavení jednotlivých souborů tsection.dat:
V programu Trainstore odevřeme okno:Tools, pak Options, pak System default TSECTION.dat settings ... . Do Paths zadáte cestu k adresáři, kde jsou uloženy jednotlivé soubory tsection.dat.
Dále v okně Routes, TSECTION.dat settings nastavíte v okně Paths příslušný soubor tsection.dat pro každou trať zvlášť uvedenou v okně Routes zobrazenou v hlavním okně. Do Description si napište vysvětlivky k jednotlivým souborům tsection.dat, abyste se v tom vyznali.
To je vše a spustíte jakýkoliv úkol jakékoliv tratě během pár vteřin. Po skončení hraní doporučuji znovu otevřít Trainstore a přes okno Tools a Unstore Everything! vrátit MSTS do výchozího stavu.

Pokud budete chtít tvořit v Editoru např. aktivity, musíte si do adresáře Global přehrát soubor "tsection.dat" patřící ke zvolené trati, kde budete něco tvořit. Ten soubor musí být pouze ve taru tsection.dat bez vysvětlujících čísel nebo písmen.

livi

Začátečník
JO! Překlad k TrainStore by se hodil, ale jak napsal "traintest" v "programech a utilitkách", bude to chvilku trvat, ten manuál má skutečně 120 stránek. Doufám, že na něm pracuje.

Já teď taky překládám, ale i testuju, aby vše sedělo, ale trvá to hrozně dlouho.

Nahoře