Trať ŽSR 150 Zvolen-Šurany

Mirec

Signalista
Správa pre všetkých nadšencov trate 150!
Dnes som rozbehol práce na prvej aktivite.Vybral som si vlak Ex 531 v úseku Šurany - Nová Baňa.Ďalej to podľa mňa zaťiaľ nemá zmysel, keď sa dokončí úsek NB - ZV tak to nebude problém predĺžiť.Na aktivite je hotový CP, trasa, je vymeraná traffic doprava (presne podľa plachty GVD 2004/2005).Ešte pridám popisy a traffic a bude to hotové.Potom mám v pláne vytvoriť aktivitu osobáku v úseku RD ZV - ZV os.st. - HD.Keď dokončím aj túto aktivitu zverejním obidve v jednom balíku.Uvidím ako to budem časovo stíhať, doteraz som mal relatívne "frei" ale už som nabehol na 3 mesačné školenie.Ale počítam že tento týždeň by to malo byť hotové, v piatok/sobotu počítam že bude alfatest a betatest a niekedy v nedeľu/pondelok by to bolo na zverejnenie. ;)
 

Mirec

Signalista
Včera som zo zvedavosti vyskúšal nočnú jazdu v trati 150.Začal som o 0.00 hod vo Zvolene a bol som milo prekvapený keď súprava nákladného vlaku bola vidieť (osvetľovalo ju svetlo stanice), tak ako je to v skutočnosti.Malo to ale jeden háčik - keď som vyšiel na Žiarske zhlavie bolo súpravu stále vidieť.Akoby na každom stĺpe TV bola halogénka... :) .Ešte jednu vec na autora - tá finta s tým piskaním pred každým mostom, priecestým a inými vecami je naozaj dobrá.Už asi 5x ma odporúčalo do lovísk zato že som nazátrúbil.Je to celkom sranda, nakoľko v skutočnosti to má väčšina rušňovodičov na háku...
 

Jene

Pokladník
Tie nočné textury niekedy blbnu,hlavne v explore ale v aktivitách by mali chodiť dobre (česť výnimkám).
Pred mostami nie je potrebné trúbiť,tam to nereaguje,lebo väčšinou sú tam denné piskáče (na vrchu D) platia od 6:00 do 18:00 stačí použiť len píšťaľu alebo ignorovať (len pozor na pochôdzkára).Pískače fungujú len na nechránených priecestiach.Pôvodne som to chcel urobiť aj na "sťahovačkách" ale nejak to MSTS alebo ja neviem urobiť aby MSTS vedel že mám zberače na mašine stiahnuté.
 

Davidus

Posunovač
Bob napsal:
Bob napsal:
Tak jsem narazil na problém. Chtěl jsem si trať projet a nerad jezdím jen tak. Takže jsem si udělal aktivitku R 811, jen vlak hráče, žádný Traffic, jízdní řád ručně editovaný dle skutečných časů JŘ, souprava 263+8xB(pro zjednodušení -jen aby byla zátěž - všechny vozy stejné, spřáhla upravena dle p.Frinty, jízdní odpory dle J.Realmuta....). Vše v pohodě, jízdní doby jsou relativně volné, do stanic se dá dojet s náskokem 1-3 minuty, což by se v plnohodnotné aktivitě dalo vyřešit nějakým tím křižováním, jízdou odbočkou apod.

Po Žiar nad Hronom jsem jel vcelku bez problémů, i když jsem občas spadl do Woken, jakoby nestíhala zvukovka, asi to bude chtít SB a ne integrovanou. Díky pravidelnému Save to šlo jet dál. Ovšem cca 1km za výše zmiňovaným Žiarom je most přes řeku a tam jsem skončil. Poprvní jsem ho projel traťovou 70 a na konci mostu skok a vykolejení. Takže zpět na nejbližší Save a znovu. Další pokus proběhl rychlostí 5km/hod, tentokrát poškozené spřáhlo. Při 25 mě to protáhlo skrz textury vozů až doprostřed soupravy a pak opět hláška vykolejení. Tady má trpělivost došla. K tomu jen technická: Sólo stroj kritické místo projede.

Má někdo podobnou zkušenost nebo jste všichni projížděli jen s výchozí sólo 240? Díky za reakce.

Tak jsem asi našel příčinu. Vycházel jsem z toho, co psali výše Lord, Davidus aj. a to, že používají stejný Global pro 150 i BP. Postupoval jsem stejně a jel jsem na tento origoš Global, do kterého mám přiinstalovaný Xtracks3.12.

Ale nějak mi to nedalo a zkusil jsem to s Globalem k trati 150 a ejhle: Kritické místo jsem projel úplně bez problémů a to libovolnou rychlostí. Schválně jsem zvědav, jestli bude mít někdo podobnou zkušenost.


Musel jsem přeinstalovat MSTS a k timu nainstaloval jen tuto trať. když jsem si ji chtěl spustit, nezdařilo se. Zkusil jsem pak nainstalovat XTracks 3.12 a vše fungovalo. Zkusil jsem pak cvičně aktivitu s vlakem hráče a bylo to dobrý až na ten most za Žiarem. Podobný problém se mi stal i pri odjezdu ze Zvolena na mostě a pak ještě na angličanu v Šuranech. Zřejmě si budu muset pořídit Global k týto trati....
 

duuso

Pomocník strojvedoucího
Výborne MIREC !

So veľmi rád že budeš robiť aktivity aj pre trať ŽSR 150.Ak Ti to neprekáža mám vo Worde napísaných pár námetov na tvorbu aktivít do tejto trate,dal som ich Charliemu /človek od nás z Levíc/,pracuje na tom ale je dosť zaneprázdnený,takže ak by si mal záujem o tie námety tak mi napíš na duuso@pobox.sk.
Ono veci sa majú tak že ja som sa asi "nenarodil" na tvorbu aktivít na jednokoľajke /mám už z toho šedivé vlasy/,okrem toho trocha skinujem,takže toľko.
Dušan
 
Naposled editoval moderátor:

Boby

Provozní technik
Davidus napsal:
Bob napsal:
Bob napsal:
Pokud stáv. instalace MSTS funguje bez problémů není potřeba nic přeinstalovávat. Trať používá vlastní global bez kterého nebude fungovat korektně - stačí se jenom podívat na velikost. Jsou v něm textury, které stáv. global neobsahuje. Stáv. Global je nutno zálohovat, příp instalovat trať samostatně. Jinak jsem vše důkladně během víkendu projel - žádné padání ani jiné závady se nevyskytly.
 

Pelikán

Pokladník
Zdar chlapi. Já už su z toho křižováni něšťastnej. Udělal jsem na 150ku aktivitu R803 Gemeran podle přiloženého řádu a řazení vlaků. Traffic jsem udělal tak aby to trochu vpadalo a muselo se občas čekat na světlech. Ať to není taková nuda. Nejsem schopnej se defacto nikde vykřižovat. Už sem přišel na to, že když traffic vlak skončí na koleji po které jste jeli vy nebo po ní pojedete zůstane stát na odjezdovém návěstidle, když už se do stanice dostane. V horším případě jako třeba v Levicích nebo (Levici) mám červenou už na vjezdovém návěstidle. Používám Servis 2 v tomto případě za odjezdovým návěstidlem. Traffic vlak přijíždí z protisměru od Zvolenu po koleji, která je hned vlevo ode mně. Oba stojíme a čumíme. Po chvíli mi blikne žlutá do stanice, já se doplazím na perón, kde se na mně směje červená a svítí až do aleluja. Měl by projet traffic vlak, já pak na žlutou do výhybky vlevo a frčím dál. Nastavil jsem mu ať projede stanici a skonči někde v půlce nebo ať skončí před odjezdovým návěstidlem a zase nic. Co s tím?
 

JOHNZ

Průvodčí
ktosi tu tusim tvrdil, ze musi mat nadefinovanu cestu az do dalsej stanice ... potom ze to ide ... ale co je na tom pravdy nevie nik ... dalsia moznost je spravit to naopak ... manualne editovat .srv subor trafficu dat tam startinworld 1 a potom blokovat servisom ten traffic ... ale som to este neskusal ...
 

Ppoollll

Signalista
Pelikán

V editoru úkolů to funguje? Projede se to celé tak jak má?
Nedojde náhodou k zpětnému cuknutí vozů při odbrždění vlakové brzdy? V takovéto situaci se pak musí cuknout s vlakem dopředu aby si simulátor srovnal správně směr kterým souprava jede.
 

Miloslav Vlček

Cestující
Pelikán napsal:
Zdar chlapi. Já už su z toho křižováni něšťastnej. Udělal jsem na 150ku aktivitu R803 Gemeran podle přiloženého řádu a řazení vlaků. Traffic jsem udělal tak aby to trochu vpadalo a muselo se občas čekat na světlech. Ať to není taková nuda. Nejsem schopnej se defacto nikde vykřižovat. Už sem přišel na to, že když traffic vlak skončí na koleji po které jste jeli vy nebo po ní pojedete zůstane stát na odjezdovém návěstidle, když už se do stanice dostane. V horším případě jako třeba v Levicích nebo (Levici) mám červenou už na vjezdovém návěstidle. Používám Servis 2 v tomto případě za odjezdovým návěstidlem. Traffic vlak přijíždí z protisměru od Zvolenu po koleji, která je hned vlevo ode mně. Oba stojíme a čumíme. Po chvíli mi blikne žlutá do stanice, já se doplazím na perón, kde se na mně směje červená a svítí až do aleluja. Měl by projet traffic vlak, já pak na žlutou do výhybky vlevo a frčím dál. Nastavil jsem mu ať projede stanici a skonči někde v půlce nebo ať skončí před odjezdovým návěstidlem a zase nic. Co s tím?

Ahoj, zkus i pro traffic vlak pustit servis před příjezdem vlaku hráče, ale dostatečně dlouho cca 2-3 pole na bloku, aby si ten traffic servis obsadil pro sebe kolej. Před skončením traffic servis vypusť traffic vlak a měl by normálně projet. Ty servis vlaky se ti nesmí nikde křížit.
milo
 

Mirec

Signalista
JOHNZ napsal:
ktosi tu tusim tvrdil, ze musi mat nadefinovanu cestu az do dalsej stanice ... potom ze to ide ... ale co je na tom pravdy nevie nik ... dalsia moznost je spravit to naopak ... manualne editovat .srv subor trafficu dat tam startinworld 1 a potom blokovat servisom ten traffic ... ale som to este neskusal ...

Mám jednu otázku: Čo pre MSTS znamená keď v *.srv súbore dám do položky startinwold,prípadne endinworld namiesto "0" atribút "1"?Díky.
 

JOHNZ

Průvodčí
V podstate by to malo znamenať, že MsTS rozratúva ten vlak od 00:00 (startinworld) po 24:00 (endinworld) ked sa to pouzije, traffic ma pred hracom (na rozdiel od standardneho stavu) prednost ...
 

Jene

Pokladník
JOHNZ napsal:
ktosi tu tusim tvrdil, ze musi mat nadefinovanu cestu az do dalsej stanice ... potom ze to ide ... ale co je na tom pravdy nevie nik ... dalsia moznost je spravit to naopak ... manualne editovat .srv subor trafficu dat tam startinworld 1 a potom blokovat servisom ten traffic ... ale som to este neskusal ...

Niečo na tom pravdy je,lebo mne niekedy pomohlo nadefinovanie cesty pre traffic až cez štyri stanice popr. až po koniec trate,čo zas zaťažuje PC.Poriadne križovania na jednokoľajke je ozaj umenie urobiť a to nehovorím o Leviciach,kde na zvolenskom zhlaví nie sú odchodové návestidlá.
 

Pelikán

Pokladník
Ppoollll napsal:
Pelikán

V editoru úkolů to funguje? Projede se to celé tak jak má?
Nedojde náhodou k zpětnému cuknutí vozů při odbrždění vlakové brzdy? V takovéto situaci se pak musí cuknout s vlakem dopředu aby si simulátor srovnal správně směr kterým souprava jede.

No v editoru to právě nejde a v reálu se to chová eště trochu jinak ( červená už na vjezdu ). Samozřejmě servis 2 vypouštím už tak dobrou půl hodinu předem. Teď jsem si s tím dal dva dny pauzu a zkusím se do toho znovu vrhnout. Otevřel jsem si pro inspiraci aktivitu Sp1903 od Mirece a zjistil jsem, že hráčův vlak v Krasíkově v editoru vesele stojí až do soudného dne a v reálu je vše v naprostém pořádku. To ovšem není můj případ. Ale určitě mi pomůže rada co jsem viděl tady někde na fóru od Vás. A to že nastavená vlaková cesta se dá poznat podle světel na návěstidlech v editoru.
 

JOHNZ

Průvodčí
No používa, ale jene v tom má (bez urážky) trocha bordel, takže nielen Xtracks, ale treba mať celý GLOBAL ktorý je k trati priložený ...
 

Tomes

Hradlař
To ano, ale jestli mi bude fungovat trať Kúty - Kolín po aktualizaci, když mám nahranou i trať 150
 

Martens

Strojvedoucí
Správce
Tomes napsal:
To ano, ale jestli mi bude fungovat trať Kúty - Kolín po aktualizaci, když mám nahranou i trať 150
Zřejmě ano, pokud si ty GLOBALY budeš střídat a udržíš si je pro každou trať ( global pro 150 a jiný global pro 250)
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Tomes napsal:
To ano, ale jestli mi bude fungovat trať Kúty - Kolín po aktualizaci, když mám nahranou i trať 150
Nesmíš mít tyto tratě v jednom Routes, jinak při startu MSTS budeš odkázán k Billovi....
Extra: Global , Routes
 

Davidus

Posunovač
Global

Zdravím. Mám problém se stáhnutím Globalu pro tuto trať. Pokaždé se mi stáhne na 46,8 MB. Když jsem ho zkusil nainstalovat, tak to na konci vyhodilo hlášku... neím teď přesně jakou, ale bylo to něco s nějakou texturou......
 
Nahoře