Pulty - aky sa da zohnat, ako by sa dali ev. vyrobit, ...

Howky

Průvodčí
David Hájek: kolego koukej :D ten termín musíme domluvit :D

Dneska mám pro vás malou ukázku, od nového člena naší dílničky Davida Šmída . Nachystal elektroniku, a další díly pro možnost připojit starší rychloměry na simulátor Open rails .
Nyní půjde rychloměr na testy přímo s Open Rails a v dohledné době snad přijde namontovat na jeden známý pult.

 

Hekricek_LP

Začátečník
Ahoj, není na trhu nějaký levný již hotový pult? Něco jako již uvedený raildriver, který je, ale pro Americké lokomotivy. Dík ;)
 

Miran

Moderátor
Správce
Pokud vím, tak na trhu (tedy v nějakých shopech) ne. Ale kdyby sis tohle vlákno přečetl od začátku, pár kousků by se tady našlo. Viz ten Howkyho nejen v Ostravě, David Hájek taky nějaké udělal. Pravda, levné moc nejsou a skladné taky ne...:):):):):):):)

Ale teď trochu vážně: Pokud by sis chtěl nějaký ten model pultu postavit, tak se domnívám, že výše uvedení pánové by ti jistě neodmítli odpověď na konkrétně a korektně položenou otázku, týkající se detailů pultu. Základy jsou na tobě, informací zde na fóru je také spousta....
 

chomik

Začátečník
Ahoj,
Nenabízí někdo k prodeji Brzdič Dako BP? Jen se ptám, že bych si ušetřil cestu do jednoho DKV..
 

Howky

Průvodčí
Pánové poptávám tyto věci na pult : Rychloměr Metra, Klávesnici ARR, a krytky na osvětlení měřících přístrojů 10ks :)
pult 1.jpg
 

Mischus

Začátečník
Zdravim panove, dodelavam univerzal. ovladaci pultik na MSTS/OR a ted resim jake vicepolohove spinace pouzit pro vlakovou brzdu a ridici kontroler, aby se to vse chovalo co nejverneji realite. Muzete poradit? Zatim mam kontroler a veskere brzdy na klasicky 2-polohovy pakovy spinac (joystick), ktery v krajnich polohach pouze simuluje stisk pismen na klavesnici. Zapojeni je reseno pres Pokeys57u, takze pokud muzete dat radu, i co se zapojeni tech vicepolohovych spinacu tyce, aby to fungovalo spravne, tak budu moc rad. Diky.
 

Lukáš242

Začátečník
Zdravím,
Potřeboval bych pomoct se zapojením pultu z lokomotivy řady 742 pro simulátor 2018. Prosím o schéma zapojení, popř. seznam materiálu pro zprovoznění pultu. Na pultě jsou kompletně instalovány nové ovládací prvky dle originálu. Kontroler je původní , brzdiče také. Děkuji předem za odpovědi.
 

kiski

Skladník
Bobe, on ale zháňa zrejme schémy pre rozhranie s PC, nie schémy skutočného stroja. To zrejme aj tak neovplyvní, keďže chovanie riadi skript loko priamo v engine hry. Pult je len hardware.

Aspoň tak som to pochopil ja. Ak zle, tak sa vopred ospravedlňujem za nesprávnu interpretáciu textu.
 

bob57_cz

Učitel češtiny
Bobe, on ale zháňa zrejme schémy pre rozhranie s PC, nie schémy skutočného stroja. To zrejme aj tak neovplyvní, keďže chovanie riadi skript loko priamo v engine hry. Pult je len hardware.
Aspoň tak som to pochopil ja. Ak zle, tak sa vopred ospravedlňujem za nesprávnu interpretáciu textu.
Ano, pult je HW a já z toho jeho požadavku chápu, že neví, jak je propojen v reálu. Jak pak má udělat rozhraní pro simulátor, to se dočte právě v tomto vláknu. Pult pro 742 už dávno úspěšně zprovoznil David Hájek a dost o tom zde i reportoval.
Učit se, učit se, učit se. Zde pročítat, pročítat, pročítat. Osobní manuály tu těžko bude někdo poskytovat. Těch řešení s mikrokontroléry je celá řada.
 

kiski

Skladník
Mal som zato, že on práve zháňa tie schémy pre tie mikrokontroléry... ale to je jedno, hádam sa mu to nakoniec podarí.
 

Howky

Průvodčí
Ono nejdříve se autor pultu musí rozhodnout pro jaký simulátor pult bude :) a podle toho potom volit zapojení.
Např. Pult Davida Hájka, nechci nijak hanit jeho práci :) ale každý simulátor se s pultem chová jinak :) Zkoušel jsem Davidův pult na Open Rails a zlobilo to , v MSTS jeho pult problémy nemá :) Proto je potřeba také zvolit správné překopání pultu tak aby fungovalo :)
 

Howky

Průvodčí
Na czech raildays 2019 bylo možné vidět pult řady 365 u firmy ČMŽO , pult byl připojený na vlastní elektroniku .
IMG_0526.JPGIMG_0531.JPGIMG_0533.JPGIMG_0534.JPGIMG_0535.JPGIMG_0539.JPG
 
Nahoře