Trať ČD 251 Tišnov - Žďár nad Sázavou

heme

Posunovač
Re: Trať ČD 251 Žďár nad Sázavou - Tišnov

Mates napsal:
ale že kvalitní fotkou můžu simulovat např.další hranu na zdi a nemusím ji modelovat

ale to mě nenapadlo... ovšem, teď mě nenapadá, kde bych tuto variantu využil při modelování...Možná když je staniční rozhlas, tak ta aparatura, ze které vychází zvuk by se dala ošidit fotkou a nemusel bych tam nic modelovat a přidávat polygony. Jdu koumat, jak s tímto vynaložit při dalších stavbách...DÍKY :salut:
 
Naposled editoval moderátor:

Lubomir

Cestující
Re: Trať ČD 251 Žďár nad Sázavou - Tišnov

U modelů obecně, ať už vozidel nebo budov, nejde tolik o počet polygonů (to zvládá MSTS lépe než počet objektů ve čtverci),
ale především o precizní REÁLNÉ textury. Většina kolegů na foru ví, že nafotit dobré textury je dost velká věda (počasí, aparát, roční období), upravit je další věda atd. Pokud má někdo to štěstí, že mu textury nafotí experti jako D.Hájek a J.Polák, nemůže na modelu moc pokazit.
Ale i obyčejná "piksle" o 10ti polygonech, kvalitně otexturovaná, může působit velmi reálným dojmem např.paneláku.
U budov a drážních staveb je také dobré znát detailně míry a proporce textur na skutečném objektu (např.počet dlaždic na šířku
i délku nástupiště, "krok" vlnovek na střeše apod. Rozhodně pány Hemeho i train.msts obdivuji za vytrvalost a razantní viditelné zlepšování jejich prací.
I v obyčejném Gmaxu se dají vytvořit kvalitní modely. Není to tolik otázka programu, ale modeláře. Přeji hodně trpělivosti pro dokončení tratě 251.
Ukázka textur od těch, co to opravdu umí.
http://img81.imageshack.us/img81/2337/sfcan201rn6.jpg
 
Naposled editoval moderátor:

Čouda

Pomocník strojvedoucího
Re: Trať ČD 251 Žďár nad Sázavou - Tišnov

Dle screenů s krajinou to vypadá na kvalitní projekt. Hodně štěstí a po Tišnovce se určitě rád projedu ;)
 

heme

Posunovač
Re: Trať ČD 251 Žďár nad Sázavou - Tišnov

Čouda napsal:
Dle screenů s krajinou to vypadá na kvalitní projekt.
Jsou to všechno pouze pracovní screeny. Krajina se bude dolaďovat.
 

phptt

Skladník
Re: Trať ČD 251 Žďár nad Sázavou - Tišnov

No kluci pokud to bude vypadat i nadále, tak jako doposud, tak to bude velice kvalitní práce.Extra když podle kolejí jsem poznal kde jsem .. Tišnov,Ostrov,Sklenné,Veselíčko či Ždár . Budete stavět aktuální staré nádraží v Brně, nebo taky nové ?
 

train.msts

Pokladník
Re: Trať ČD 251 Žďár nad Sázavou - Tišnov

Až bude nové nádraží, tak bude i nové. Zatím necháme staré, ale pokud by jsme stavěli i Heršpice, tak ty budou ve stavu, v jakém seženeme fotky.
 

heme

Posunovač
Re: Trať ČD 251 Žďár nad Sázavou - Tišnov

Nové prodloužení tratě - Kolega před chvílí dodělal úsek ze Žďáru n/S do Havl.Brodu. V tuto chvíli tedy máme koleje v úseku Brno Hbf - Havlíčkův Brod a Tišnov - Žďár nad Sázavou. Jední se pouze o mezistaniční úseky. Nyní začne tvorba stanic, následné zadrátování, umístění signalizace atd...Stále platí, že sháníme fotodokumentaci stanic Brno Maloměřice a Havlíčkův Brod. Zlomové a nejtěžší stanice, které budou v okolí ochuzeny z důvodu limitovaného počtu objektů na čtverec chceme alespoň co se týče kolejí co nejvíce přiblížit realitě - v tom nám pomůže zmiňovaná fotodokumentace. Předem díky

EDIT: Pro neaktuálnost smazáno
 

Matthis Janeba

Začátečník
Re: Trať ČD 251 Žďár nad Sázavou - Tišnov

Hmm s těmi objekty je to takové 50 na 50. Já jich na čtverec jednou narval více jak 2000, ale FPS bych dramaticky na tom špatně a můj PC z doby kamenné sotva fachal... HB nafocenej už mám.
 

heme

Posunovač
Re: Trať ČD 251 Žďár nad Sázavou - Tišnov

Matthis Janeba napsal:
Hmm s těmi objekty je to takové 50 na 50. Já jich na čtverec jednou narval více jak 2000.
Kolega to také zkusil a po uložení a opětovném načtení hry byl čtverec jak po výbuchu bomby - viz stránky pana Šemory. Můžeme být rádi, že alespoň díky BINu se počet z 1500 zvýšil na 2000, ale i toto je nízké číslo na to, aby reálná trať byla reálná. Hold se musí upustit od okolní krajiny...Kéž by to číslo šlo zvýšit...
 
Naposled editoval moderátor:

VáclavS

Průvodčí
Re: Trať ČD 251 Žďár nad Sázavou - Tišnov

Hranice počtu objektů není 2000, ale je vyšší. Musíš však ohlídat jak ti objekty přibývají. Nezapomeň že při přidávání objektů se ti počet objektů násobí 2x (1 a 1 do zálohy). a právě tento aktuální počet rozhoduje. Doporučuji při určitém aktuálním počtu objektů uložit, vyjet z RE a zase se vrátit a pokračovat. Můj pokus bez nehody je 2148 po načtení v RE a strop je ještě vyšší - 2700 objektů. Pozor ale na přibývání.
 

Matthis Janeba

Začátečník
Re: Trať ČD 251 Žďár nad Sázavou - Tišnov

Se vším s vámi pánové souhlasím a ještě bych doplnil, že jsem tam vkládal objekty s málo polygony, takže je něco jiného, když jedu na Masarykově nádraží, než když jedu krajinou kde jsou pouze stromy z tratí typu Tokyo - Hakone apod... FPS je pěkná svňa :mad:
 
Naposled editoval moderátor:

heme

Posunovač
Re: Trať ČD 251 Žďár nad Sázavou - Tišnov

Tak jsem se díla chopil i na malou chvíli já a tu máte výsledek. Snad jen...

Ten dlouhej kulatej, tuším 851 na Tišnovku!!!

EDIT: Pro neaktuálnost smazáno
 

Matthis Janeba

Začátečník
Re: Trať ČD 251 Žďár nad Sázavou - Tišnov

Mno Matouši, chválím, ten první screen vypadá mooooc dobře, skoro reál :D jen vyjet z obrazovky, jsem mooooooc zvědavej, co nám ještě s tvým kolegou předvedete 8)
 

Ondra.H

Provozní technik
Re: Trať ČD 251 Žďár nad Sázavou - Tišnov

No to teda čumím jak puk :eek: ta trať vypadá perfektně.
 
Naposled editoval moderátor:

heme

Posunovač
Re: Trať ČD 251 Žďár nad Sázavou - Tišnov

Tímto bych chtěl veřejně srdečně i já poděkovat Lubomirovi za ohromnou důvěru v naší trať. Nesmírně si toho vážím a v tuto chvíli se mezi tvůrce trati přiřadil i Lubomir. A v tuto chvíli trať je na nejlepší cestě ke skutečné dokonalosti. Nemá cenu se dále rozepisovat, snad jen Lubomire, DÍKY :!: :salut:

Teď jsem poznal, že týmová práce je základ úspěchu...
 

Zbyněk Šemora

Strojvedoucí
Re: Trať ČD 251 Žďár nad Sázavou - Tišnov

Však jsem Ti to tenkrát napsal. Nejprve se předveď a pak už modeláři se přihlásí sami. Koukám, že mi nasazuješ laťku pěkně vysoko. Obrázky jsou pěkné. Jen tak dál.
 
Naposled editoval moderátor:

heme

Posunovač
Re: Trať ČD 251 Žďár nad Sázavou - Tišnov

Po delší odmlce (z technických důvodů) se vracíme zpět k editoru. Něco málo na ukázku opět z Tišnova - přesněji z Trmačova. Jen malé upozornění - čtverec je velký a počet objektů na čtverci už není nejmenší, prot se zde může vyskytnou malý rozdíl o prosti reálu - především v hustotě vegetace.

Nesmím zapomenout, jako vždy velké DÍKY patří Lubomirovi.

EDIT: Pro neaktuálnost smazáno
 

Matthis Janeba

Začátečník
Re: Trať ČD 251 Žďár nad Sázavou - Tišnov

Už jen dráty a je to kompletní :D , ale z technických důvodů si myslím že je to naprostá zbytečnost.
 
Nahoře