Add-ony ze zahraničí - názory, postřehy, recenze

754 067

Hradlař
YoLi napsal:
Treba v sekcii "Pályák" kliknúť na Alföld 6, a následne sťahuješ všetko od 6.1 po 6.5.1, pričom 6.1 je trať rozdelená na 4 party a 6.2 - 6.5.1 sú aktualzácie.

Ještě je tam jeden soubor, Alföld 6 (1,1 GB), ten také stáhnout? Není to základní verze tratě Alföld 6 (a 6.1 už je aktualizace)?
 

YoLi

Cestující
Mas pravdu, 6 je zakladna verzia a ostatok aktualizacie. Len som si pred tym tu 6-kovu nejak nevsimol...
 

754 067

Hradlař
Jak to, že zahraniční tratě mají jinou grafiku (horší) než naše tratě? Naše tratě vypadají daleko lépe, takové "vyhlazenější, upravenější", pokud mluvíme o modelech, ale dá se říci i celkově.
Snad jsem to vysvětlil dobře, pochopitelně. :oops:
 
Naposled editoval moderátor:

prolam

Provozní technik
754 067 napsal:
Jak to, že zahraniční tratě mají jinou grafiku (horší) než naše tratě? Naše tratě vypadají daleko lépe, takové "vyhlazenější, upravenější", pokud mluvíme o modelech, ale dá se říci i celkově.
Snad jsem to vysvětlil dobře, pochopitelně. :oops:

Já si myslím, že třeba Alföld má grafiku nejméně na úrovni našich tratí.
 
Naposled editoval moderátor:

754 067

Hradlař
Ona ta grafika není snad ani špatná, ale jsou ty tratě prostě jiné než naše. Mně se to tak zkrátka zdá, možná, že je to kolejivem.
 

Fana Staněk

Hradlař
754 067 napsal:
Ona ta grafika není snad ani špatná, ale jsou ty tratě prostě jiné než naše. Mně se to tak zkrátka zdá, možná, že je to kolejivem.

Hezký den!
Je to taky dáno kvalitou zpracování textur na modely, na zručnosti tvůrců a programy, ve kterých je zpracováváte. Ale hlavně a především, každý má jiné vidění světa (míněno v tom širokém pojetí). Někdy se dokáže autor obejít s jednoduchostí okolí tratě a konečný výsledek je pak taky skvělý a jindy zase autoři pracující do detailu se snaží striktně dodržet "totální" realitu. A ty maďarské tratě se hodně snaží přiblížit detailu. Porovnejte si například zpracování Alföldu a tratě 120a. Je to paralelní trať s tratí č.100 (Bp.Keleti-Szolnok) a každá je "jinačí". Budapest je tam rozestavěná, Keleti není kompletní (alespoň ve verzi kterou mám staženou) a v Szolnoku je prezentován pokus o "starou" budovu nádraží. Pominu-li tohle, vlastní trať je stavěna poměrně jednodušším osazením a ta Pusta vypadá taky perfektně. Jak jsem již zmínil, každý má jiné vidění světa a je to dobře. To je alespoň můj subjektivní pocit z těchto děl. Jinak vypadají tratě rumunské, podobněji těm maďarským (formou zpracování) vypadají tratě italské. Projedete-li si více takovýchto tratí, pak se asi ztotožníte s Danem, který zde nedávno psal, že v tu chvíli si uvědomíte, co vlastně "doma" máme. Doma je doma. F.
 

YoLi

Cestující
Najskôr, keďže Maďari používajú trošku iné textúry, ako sú použité v našich tratiach. A čo som si všimol, tak hlavne Alföld má niekoľko úsekov, ktoré sú postavené už na DB-tracks.
 

Dan J.

Strojvedoucí
Ahoj.
No, mně se trať Alfold líbí hodně, na estetiku moc pěkné, štěkot psů v okolí, spoustajiných ruchů, počasí, tedy změny noc a den jsou taky pěkně zpracovány, ale vše má jednu podstatnou chybičku. Zkuste někdo dělat aktivity na této trati. Vše funguje jinak než na našich tratích, ale to nepovažuji za chybu, tu jde jen o zvyk. Ale, spousta nadefinovaných tras traffic přes "angličany", hlavně na uzlu Budapešť shazuje né jen MSTS, ale i Activity Editor. Takže jsem musel hodně volit, kudy z Keleti PU nadefinovat cetu např. odjíždějícího IC, když do nádraží vjíždím. Dále do Budapešti už umístit nějaké vozy je docela umění, tam mizí krajina, stejně jako kdysi Martinovi v Praze. Takže i tato moc povedená trať má své potíže, hlavně ty trasy shazující MSTS.
Dan
 

Trikatel

Začátečník
prosim vas nevi nekdo kde vzit chybejici soubory do trati Alföld 6,5 ....routes/textures chybi tam toho docela dost:(
 

Klokan 35

Hradlař
Z největší pravděpodobností jsi zapomněl stáhnout nějakou dílčí aktualizaci, jelikož mne trať jede již několik let naprosto bezproblémově.
 

Trikatel

Začátečník
ne ne stahl vse po jednom a postupne rozbalil a nakopčil,nic jdu to udelat znovu,ale kdyz si to clovek stahne uz tu zakladni trat tu 6 tak tam např: chybi kupa souboru a v globalu taky(pouzivam uniglobal)....to je zvlastni
 

Dan J.

Strojvedoucí
Proč používáš UniGlobal pro zahraniční tratě? Maďaři používají zvláčtní Global, pisni mi na mejl: salamandra5.dan@seznam.cz a já to ho pošlu přes úschovnu, mně ho taky kdysi někdo posílal. Ty chyby ti mohou vyskakovat díky špatnému Global.
Dan
 
Nahoře