Zvuky - vozidel, tratí

Lord

Posunovač
Jakým způsobem je vlastně řešeno to ozvučení míjející soupravy při pohledu z kabiny? Protrain nemám a nechce se mě to vymýšlet.

No, s tím jsem se právě mořil včera. Je to méně jasné než jsem myslel. Není problém hodit celé ProTrainovské zvuky na jiné tratě, ale horší je vycucnout z toho jenom zvuk míjející soupravy a vložit jinam. Našel jsem zvukový soubor, který je použit při pohledu z kabiny při míjení soupravy, skutečně v něm zvuk zesílí, zeslábne a skončí. Podle mě se akorát přehrává rychleji nebo pomaleji v závislosti na rychlosti míjející soupravy :?: . Pořád ale nemůžu najít sms soubor, ve kterém je zadána cesta k tomuto zvukovému souboru. Hledal jsem v global/sound, hledal jsem v routes/.../sound i v engech lokomotiv. Netušíš náhodou......ten tvůj zvuk míjejících se souprav, odkud k němu vede cesta? Nebo pokud říkáš, že novější vydání tvých zvuků to má, tak potom je po problému.

Zvuk přejezdu: tento zvuk používám, ale chtělo by ho to ztlumit při pohledu z kabiny, venku je slyšet nahlas, což je dobře, ale v kabině by měl být ztlumený, aby šel jakoby z dály. Tím jsem se ještě nezabýval, ale taky to nějak půjde.

Mějte se. Lord.

Jacek

Průvodčí
Dejv napsal:
Jakým způsobem je vlastně řešeno to ozvučení míjející soupravy při pohledu z kabiny? Protrain nemám a nechce se mě to vymýšlet.
quote]

V sms. souboru vozidla je dole odstavec Scalabilygroup 0 a pod ním dva odstavečky 1. aktivace zvuku při vnějším pohledu, pohledu kamery a 2. deaktivace zvuku při pohledu cestujícího a strojvedoucího. (nechce se mi teď hledat angl. názvy) Stačí přehodit řádky z deaktivace do aktivace a odstavec deaktivace smazat.
Více pochopíte z již takto ošetřených souborů z mých zvuků pro 830, 843 a 742 nebo taky zvuky přejezdu. viz http://modely-tt.wz.cz
Jsou tam ke stažení i samostatné sms soubory k 830

Naposled editoval moderátor:
D

Dejv

Host
Díky, už jsem to pořešil a funguje to.

Lord: s tím přejezdem to nebude tak jednoduché, protože zvukový stream je stejný pro interní i externí pohled, takže pokud chceš ztlumit zvuk v kabině, zltumí se i ten venkovní. Já mám nastaveno Volume 0.4 a Distance 40 (což osobně beru jako nejlepší kompromis))

Lord

Posunovač
Jojo, přesně tak, taky mi potom docvaklo. Že já už se konečně nepoučím, že v tom MSTS nic nejde tak jednoduše, jak by mohlo :mad: :D :eek: . Lord.

G

Guest

Host
zvuky přejezdů

Jen jsem se chtěl zeptat, které přejezdy se závorami v Česku cinkají i po spadnutí závor? Nevím, jestli si to pamatuji dobře, ale jediné cinkání by mělo být slyšet u přejezdu zabezpečeného světly.

Jacek

Průvodčí
Re: zvuky přejezdů

Pikku napsal:
Jen jsem se chtěl zeptat, které přejezdy se závorami v Česku cinkají i po spadnutí závor? Nevím, jestli si to pamatuji dobře, ale jediné cinkání by mělo být slyšet u přejezdu zabezpečeného světly.
No pokud vezmu PZZ vzor AŽD 71, tak to bliká i zvoní pořád, dokud nedojde k uvolnění přejezdu. Podle mě to blikat musí stále už jenom proto, že šraňky jsou poloviční a dají se objet.

Jediné "véúdéčko", které zhaslo a oněmnělo po spuštění závor jsem viděl na jedné videokazetě a to mělo celé závory (přes celou cestu) a výstražníky ruského vzoru s dlouhými stínítky. Celé to vypadalo dost archaicky. Místo zvonku to mělo klakson a šraňky se spouštěly pomalu, jak by byly stahované ručně.

Lord

Posunovač
No, je fakt, že závory co znám, tak začnou cinkat a blikat, po chvíli spadne závora a potom už jenom blikají, cinkat začnou až když jdou zase nahoru. Lord.

JOHNZ

Průvodčí
Bdtmee: On v Prahe ten vec jazdi? Ze som ho tam nevidel ... ;)

Priecestia: Ono by to malo byt v predpisoch. Pokial sa pamatam, tak pokial su rampy cez celu dlzku komunikacie tak ma po ich sklopeni ostat ticho (u nas v PB je AZD 71 ktora po sklopeni tych bazmekov sklapne). A pokial su tie bazmeky len cez polku/radsej vobec niesu ma to cvendzat furt ... 8)

Kebarko

Provozní technik
Preinštaloval som MSTS a zabudol som si odložiť súbory s hlásením "Jízda proti stuj povolena.", "Jízda není povolena" a "Máva odjezd". Malo by sa jednať o súbory d_perm_01,02,03.wav. Hľadal som ich v aktualizáciach trete BP - nenašiel som ich. Môžete mi niekto poradiť kde ich nájdem, alebo by ste mi ich mohli niekto poslať na mail: kebarko1@zoznam.sk .
Ďakujem

Amazon

Posunovač
Kebarko napsal:
Preinštaloval som MSTS a zabudol som si odložiť súbory s hlásením "Jízda proti stuj povolena.", "Jízda není povolena" a "Máva odjezd". Malo by sa jednať o súbory d_perm_01,02,03.wav. Hľadal som ich v aktualizáciach trete BP - nenašiel som ich. Môžete mi niekto poradiť kde ich nájdem, alebo by ste mi ich mohli niekto poslať na mail: kebarko1@zoznam.sk .
Ďakujem
Na stránkách pana Šemory se lze dočíst že hlášení se přepisují v aktualizaci č.50

Aktualizaci 50 stahujte zde: 50bptrat (9,99MB). Ve složce Activities najde dvě testovací aktivity v apk, které je nutno rozbalit. Pro funkčnost si stáhněte prozatím jen u lokomotiv 350 a 362 zadní kabinu (4,6MB) od A Blechy. Celý komplet kabin má 35MB, tak zbytek nahraji až zítra. Dále v aktualizaci se přepíší zvuky závor za AŽD (úprava Miran) a v souboru kabin je i složka Sound, která přepíše anglické hlášení v MSTS při jízdě proti stůj, na česká. Autor J. Polák, nahrávku doladil Michal Tuček.

T

Posunovač
Zvuky

Kolegové někde se mi podařilo zatratit složku se zvuky default lokomotivy GP38.Jelikož nemám nyní k dispozici orig.cd msts(je uloženo v šuplíku cca 200 km ode mne) nemohl by jste mi někdo hodit do fóra link nebo rovnou složku sound od této loko poslat na mail??Díky předem.

nebulus

Pomocník strojvedoucího
Re: Zvuky

T napsal:
Kolegové někde se mi podařilo zatratit složku se zvuky default lokomotivy GP38.Jelikož nemám nyní k dispozici orig.cd msts(je uloženo v šuplíku cca 200 km ode mne) nemohl by jste mi někdo hodit do fóra link nebo rovnou složku sound od této loko poslat na mail??Díky předem.
Práve som Ti to poslal cez úschovňu.

Narazil jsem v souvislosti s Pikkovou 524.1 na zajímavou věc.Pokud použiji zvuky z Pikkových stránek,mám problémy ve verzi s dyšnou Giesl,nejsou po rozjezdu slyšet výfuky z komína.Zkusil jsem zvuky z Jackových stránek a ten výfuk tam slyšet je.Stalo se to ještě někomu anebo je chyba jen u mě? ;)

Nahoře