Zvuky - vozidel, tratí

P

PV

Host
Nadhodím něco do pranice. To že u postrkových lokomotiv je stále slyšet motor na volnoběh víme co udělat zvuk motoru v závislosti na rychlosti nebo zrychlování či zpomalování.

To samé u vozů že to de se můžete přesvědčit u patráku Bpjo kde sou takhle udělaný brzdy. To samé bych upravil i pro české vozy neb špalíků máme stále přehršle.

Ja reálnost tohle udělat?
 
G

Guest

Host
To je nápad k zamyšlení. Ale viděl bych to tak, že bych měl v jednom adresáři 2 .eng soubory jedné a téže lokomotivy. Jeden .eng by odkazoval na .sms s "normálně" udělaným zvukem motorů (podle Variable2Controlled...), druhý .eng s postrkovou verzí by pak odkazoval na upravený .sms (zvuky motorů dle SpeedControlled...). Proč to všechno: Osobně se přiznám, že zvlášť u motorových lokomotiv bych dost těžko překousl,kdyby se mi zvuk měnil čistě podle rychlosti, i kdybych tam třeba u těžkého uhelného vlaku rval throtle na 100% i při nízkých rychlostech a ono by to při tom dělalo jen malý kravál. :D
 
P

PRCH

Host
Zvuky v vlaků "Service"

Příklad: Stojím na nádraží s nákladním "uhelným" vlakem taženým Sergejem, který si jen tak pobrumlává před návěstí stůj.
Na vedlejší kolej skoro neslyšně přijede rychlík vedený Pomerančem a stejně neslyšně odjíždí. Po uvolnění zhlavý se můj Sergej s obrovským hlukem těžce rozjíždí.

Neví náhodou někdo jak donutit vlak řízený počítacem vrčet. (Svítit už jsem ho donutil, tak tohle snad musí taky jít). Vagony vydávají zvuky normálně, ale ty mají zvuky závislé na rychlosti, ale jak napsal 740tka u dielelů je TŘEBA aby POŘÁDLĚ BURÁCELY :confused: když se rozjíždí.
 
G

Guest

Host
Tak jest, diesly MUSÍ pořádně BURÁCET :confused: :confused: , zvláště pak sergeje a brjelovci. Až budu mít čas, pokusím se vyzkoušet pár věcí. Zejména jde o to zjisit, co všechno vlastně MSTS hraje za zvuky, pokud si mašinu sám řídí. Já ho podezřívám, že u mašin je to pouze Scalabilty group 0, ale to je zatím jen taková moje myšlenka, musím to všechno prubnout. Určitě dám vědět.
 
G

Guest

Host
Jak je donutim, aby svítily? Někde sem četl že něco přepíšu, ale nevim co. Poraďte.
 
G

Guest

Host
Ardno napsal:
Jak je donutim, aby svítily? Někde sem četl že něco přepíšu, ale nevim co. Poraďte.
Vlastik podívej se na http://www.vrbam.zelpage.cz do sekce "návody" a tam najdeš světla lokomotiv a postup jak si je pozměnovat aby svítily i trafic vlaky,doporučuji si ale pro začátečníka někam zkopírovat původní pro případnou chybu,MSTS je dost citlivý na chyby., s pozdravem Vlastik.
 
Naposled editoval moderátor:
G

Guest

Host
Tak jsem si hrál s noční 560tkou, ale teď mi nesvítí už vůbec :?: no a zkoušel jsem skopčit .eng soubor z denni 560 a pak akorád přejmenovat nazev a pod. ale zase mi to nesvítí.

Poraďte. Děkuji
 
P

PRCH

Host
Ardno Koukni se do CHOVÁNÍ SIM..... téma SVĚTLA LOKOMOTIV. Pokud ani tam nenajdeš pomoc zkus někoho požádat jestli ti příslušný *.eng nepošle. Pro příště ZÁLOHUJ, ZÁLOHUJ A JESTĚ JEDNOU ZÁLOHUJ :D

Není někde k sehnání návod na úpravu zvuků (*.sms souborů - co které položka znamená a dělá). Nejlépe v češtině, ale snesu i angličtinu, zbytek je nad mé síly.
 

livi

Začátečník
Není někde k sehnání návod na úpravu zvuků (*.sms souborů - co které položka znamená a dělá). Nejlépe v češtině, ale snesu i angličtinu, zbytek je nad mé síly.[/quote]

Doporučuji australské stránky http://www.railpage.org.au/steam4me/trainsim/tutorials/index.html#models, tam je spousta šikovných návodů. K těm zvukům napsal pan Ralf Hagen "Deciphering .SMS files" (angl. překlad z němčiny), je tam leccos dobře popsáno, některé věci již čeští modeláři MSTS zvládli podstatně dokonaleji. Ale pro celkový přehled je tento tutorial dobrý.
 
Naposled editoval moderátor:
G

Guest

Host
Sháním zvuky pro lokomotivu 771, nevíte někdo kde je sehnat. Díky
 
G

Guest

Host
Nechystá se někdo udělat nové zvuky pro lokomotivu 742 po vzoru Dejvových?
 

Jacek

Průvodčí
Zdenek napsal:
Nechystá se někdo udělat nové zvuky pro lokomotivu 742 po vzoru Dejvových?

Já bych udělal dávno novou verzi, ale potřebuju k tomu lepší nahrávku. Ta, ze které jsem udělal stávající verzi sice trvá 20 minut, ale "plantá" se tam všechno možné od zvuků kolejnic až po vysílačku.
Proto výzva: poskytněte mi nahrávku, udělám zvuky.

Pro začátek: na mých stránkách budou dnes zvuky pro M 262.0, včetně ozvučení v misích.
 

Kebarko

Provozní technik
Stiahol som zo stránky http://modely-tt.wz.cz/paginy/MSTS/zvuky.htm "zvuky" pre motorový vozeň 830, v1.0 a po nainštalovaní to hlási desiatky chýb. Chýbajú tam niektoré wav súbory. Zrejme pri spracovavaní zvukov na stiahnutie doslo k chybe (niektoré wav súbary sa zabudli pribaliť).
 
Naposled editoval moderátor:

Kebarko

Provozní technik
Aj ja som to stiahol normálne (v tom nieje problém). Ale po rozbalení a inštalácii ConBuilder hlási že mu chýbajú wav súbory. Skrátka sms súbor sa odkazuje na neexistujúce wav súbory. Z toho vyplýva že buď:
1. upraví sa sms súbor tak aby sa odvolával len na existujúce wav súbory
2. doplnia sa chýbajúce wav súbory
 

Jacek

Průvodčí
830

Kebarko napsal:
Stiahol som zo stránky http://modely-tt.wz.cz/paginy/MSTS/zvuky.htm "zvuky" pre motorový vozeň 830, v1.0 a po nainštalovaní to hlási desiatky chýb. Chýbajú tam niektoré wav súbory. Zrejme pri spracovavaní zvukov na stiahnutie doslo k chybe (niektoré wav súbary sa zabudli pribaliť).

Soubory tam nechybí, ale je potřeba číst návod :(
1) waw. soubory jsou ve složce "CD 830/sound". Mimo nich tu nejsou žádné soubory (vozidla)
2) sms. soubory odkazující na tuto složku jsou ve složkách "sound" jednotlivých motorových vozů - příklad "CD 830.076/sound"
3) do eng. souborů jednotlivých motorových vozů je potřeba přepsat odkazy z "cd830cab.sms" a "cd830eng.sms" na názvy uvedené v návodu ! - proto asi ty chybové hlášky
 
Naposled editoval moderátor:

Kebarko

Provozní technik
Nemôžem si pomôcť ale tie wav subory tam chýbajú.
Napr. v súbore 830-I_Peng.sms je napísaný nasledovný riadok
Variable_Trigger ( Speed_Dec_Past 0.1 PlayOneShot ( 1 File ( "../../CD 830/SOUND/x_kompresor.wav" -1 ) SelectionMethod ( SequentialSelection ) ) )

a nech hľadám ako hľadám tak súbor x_kompresor.wav sa v adresári sound nenachádza. Teda je tam chyba (sms sa odkazuje na neexistujúci wav).
To som uviedol na ukázku jeden chybný odkaz.
 

Jacek

Průvodčí
830

Kebarko napsal:
Nemôžem si pomôcť ale tie wav subory tam chýbajú.
Napr. v súbore 830-I_Peng.sms je napísaný nasledovný riadok
Variable_Trigger ( Speed_Dec_Past 0.1 PlayOneShot ( 1 File ( "../../CD 830/SOUND/x_kompresor.wav" -1 ) SelectionMethod ( SequentialSelection ) ) )

a nech hľadám ako hľadám tak súbor x_kompresor.wav sa v adresári sound nenachádza. Teda je tam chyba (sms sa odkazuje na neexistujúci wav).
To som uviedol na ukázku jeden chybný odkaz.

Tak se na to dívám, ten soubor v archivu je pojmenovaný x_830_kompresor.wav, tam mi uteklo to číslo 830 - dám na stránky upravené sms. soubory.
K chybovým hláškám programu ConBuilder - zkuste otestovat jiné mašiny, kde jsou wav. soubory jinde než ve složce s lokomotivou - vyhodí to hlášku tohoto typu:
[SOUND FILE MISSING]
The sound file ..\\..\\CD 742\\SOUND\\x_742_brzda3.wav specified by the file 742eng.sms does not exist in the folder
C:\PROGRAM FILES\MICROSOFT GAMES\TRAIN SIMULATOR\TRAINS\TRAINSET\CD 740.746\\SOUND
The error was found on this line:
Discrete_Trigger ( 14 PlayOneShot ( 1 File ( "..\\..\\CD 742\\SOUND\\x_742_brzda3.wav" -1 ) SelectionMethod ( SequentialSelection ) ) )

Jasně se tu píše, že chybí soubor wav. ve složce CD 740.746//SOUND. Tam ale nemá co dělat, protože jsou tam jen sms. soubory odkazující na složku CD 742/sound, kde wav. soubory jsou.

Fakt je ten, že zvuky normálně fungují, ale ConBuilder jiné umístění asi nebere, možná k tomu někdo řekne více. Pokud je tomu tak, nedá se s tím asi dělat nic jiného, než takový test ignorovat, protože wav. soubory jsou ve správné složce, cesta na ně je napsaná správně, zvuky hrajou.
Máte s ConBuilderem v tomto směru nějaké větší zkušenosti?
 

Kebarko

Provozní technik
Pre Jacek-a

Uvedený chýbajúci súbor (x_kompresor.wav) v sms súbore som uviedol ako jeden príklad.
Stiahol som si opravený balík zvukov a po nainštalovaní je tam opôť veľa chýb.
Chýbajú tam nasledovné súbory (na ktoré sa odkazuje sms súbor) :
"x_830_brzda_pridavna"
"x_brzdy_final_t"
"brzdeni_t"
"brzdy_final_t"

Ďalšie chyby ktoré som objavil (opačné lomítka pri odkaze na Kihu 31) som si opravil ručne. V niektorých súboroch opäť chýbalo dopísať 830_ - to som si tiež opravil ručne.
Takže ak májú byť súbory sms bez chýb je potrebné vyriešiť problém s horeuvedenými chýbajúcimi súbbormy.
 

Jacek

Průvodčí
830

Kebarko napsal:
Pre Jacek-a

Uvedený chýbajúci súbor (x_kompresor.wav) v sms súbore som uviedol ako jeden príklad.
Stiahol som si opravený balík zvukov a po nainštalovaní je tam opôť veľa chýb.
Chýbajú tam nasledovné súbory (na ktoré sa odkazuje sms súbor) :
"x_830_brzda_pridavna"
"x_brzdy_final_t"
"brzdeni_t"
"brzdy_final_t"

Ďalšie chyby ktoré som objavil (opačné lomítka pri odkaze na Kihu 31) som si opravil ručne. V niektorých súboroch opäť chýbalo dopísať 830_ - to som si tiež opravil ručne.
Takže ak májú byť súbory sms bez chýb je potrebné vyriešiť problém s horeuvedenými chýbajúcimi súbbormy.

Já se Vás zeptám jinak: Po spuštění MSTS zvuky fungují nebo ne?
Jak jsem psal, ConBuilder vypíše celý seznam chybových hlášek, ale je to nesmysl. Podle něj chybí zvuky ve složce sound s lokomotivou, ale tam nemají co dělat. Jsou v archivu CD 830/sound a je tam 79 wav. souborů o celkové velikosti 6,79 MB. Jak tam tedy může něco chybět???
Obrácená lomítka na funkci taky nemůžou mít vliv, je to např. v sms. souborech Dejvových zvuků a normlně to funguje, krom toho základ sms. souborů včetně těch obrácených lomítek je z Dejvovy 754.
Mě ConBuilder vypíše stejný seznam u všech vozidel od elektrik až po motory, pokud jsou zvuky jinde než ve složce sound konkrétní lokomotivy. Ale znovu píšu - tam jsou jen sms. soubory, wav. soubory tam nemají co dělat ! A kopírovat téměř 7 MB archiv do každé jedné mašiny je na nic, kvůli tomu jsou tam ty odkazy. Možné řešení je dát holé sms. soubory přímo k wav. souborům a odkazy vepsat do eng. souborů (po vzoru Šemorových "common."). Zkusím to v další verzi, která se chystá.
Čili - pokud to v MSTS hraje, nemůže tam nic chybět.
 
Nahoře