Zvuky - vozidel, tratí

Kebarko

Provozní technik
Pre Jacek-a

Keď spustím MSTS tak samozrejme zvuky fungujú - v tom nie je problém.

Ja mám nainštalovaných viac ako 100 lokomotív a viac ako 200 vagónov. A u všetkých mám sms a wav súbory v poriadku - t.j Conbuilder nehlási ani jednu jedinú chybu. Skrátka som si upravil všetky sms súbory tak aby boli bez chyby - t.j aby sa odkazovali len na existujúce wav súbory.
 

Kebarko

Provozní technik
Pre Jacek-a


Dávam klobúk dolu pred všetkými ktorý svoj volný čas využívajú pre MSTS a tvoria či už trať, modely alebo zvuky atď...

Takže tie moje poznámky sú len snahou očistiť "zvuky" ktoré sa používajú v MSTS od chýb.
 

Boby

Provozní technik
Kebarko nechápu o co Vám pořád jde? Jestli Vám to tak vadí tak si to opravte a máte po problému. Já jsem si to opravil dle Šemory, místo chybějících WAW jsem použil stávající, které jsem přejmenoval a chyby to nehlásí. Myslím, že většina lidí se s tím patlat nebude a bude jim stačit, že to hraje a to je nejpodstatnější.
 

Jacek

Průvodčí
Kebarko napsal:
Pre Jacek-a


Dávam klobúk dolu pred všetkými ktorý svoj volný čas využívajú pre MSTS a tvoria či už trať, modely alebo zvuky atď...

Takže tie moje poznámky sú len snahou očistiť "zvuky" ktoré sa používajú v MSTS od chýb.

Proti poznámkám nic nemám, aspoň teď vím o dalších možnostech ConBuilderu, ale mám zamotanou hlavu proč u některých mašin nenajde nic a u jiných to vypisuje hlášky o chybějících souborech, které nechybí. Kdyby tam skutečně nebyly, je to jasné. Ale takhle nevím, co s tím.
 

Jacek

Průvodčí
830

Konzultoval jsem problém chybových hlášek s Ppoollllem a došli jsme k závěru, že je to chyba programu ConBuilder. Čili archiv zvuků a jeho fungování v MSTS je v pořádku. V další verzi se pokusím to udělat jiným způsobem.
 

jare

Začátečník
Potkavane vlaky

Zdravim. Uz jsem se na to ptal jinde, ale nic a tak se zeptam tady. Co zpusobuje, ze jsou nebo nejsou slyset zvuky potkavanych vlaku v kabine loko, ktere ridim. Jare.
 
D

Dejv

Host
Potkavane vlaky

jare: čistě teoreticky by to mohla ovlivnit "ScalabiltyGroup 0" v *eng.sms souboru loko/vozu, který potkáváš (ne ve kterém sedíš) a v této Scalabilty pak definice

Activation (
CabCam ()
PassengerCam ()

Nemám to ale ověřeno.
 

Ppoollll

Signalista
S Jackem jsem ty zvuky probíral a na program ConBuilder mám svůj názor. Vím o mnoha chybách které nechá naprosto bez povšimnutí (nezáleží na verzi programu) a simulátor přitom trpí telefoním syndromem. Naposledy jsem hledal chybu v eng souboru před 3 dny. A to byl eng od vozidla které nebylo vůbec použito u té konkrétní tratě. Mělo jen nadefinovaný consist a to stačilo.
Co se týká zvuků tak simulátor připouští několik způsobů zápisu v SMS souboru ale ConBuild je schopen akceptovat pouze jeden z nich. Ostatní nezvládá a vyhodnotí je jako chybné. Jeden příklad za všechny. Pokud není v eng/wag souboru odkazovaný sms soubor v uvozovkách tak je to detekováno jako chyba. Alespoň u všech jedničkových verzí. Dvojkovou jsem na toto ještě netestoval. Přitom ty uvozovky jsou nutné jen u názvů obsahujících mezeru. Holt i tento program potvrzuje pravidlo že každý program obsahuje více či méně chyb. Bez chyby není žádný program.
Na Jackův sms jsem zatím nekoukal takže teď bez komentáře.
 

Ppoollll

Signalista
Zvuky na 830

Dnes jsem se dostal konečně k tomu abych prošel Jackovy zvuky na 830 a výsledek je tento. Chybí tam 5 wav souborů a u cca stejného počtu zvuků je chyba v sms souborech - zřejmě nedopatřením chybí na začátku volaného názvu souboru "830_" k čemuž došlo dodatečným přejmenováním souborů a pak přehlédnutím při opravách sms.
Přesný popis jsem Jackovi odeslal takže bude brzo nová a snad již bezchybná verze jinak dobře udělaných zvuků.
A k programu ConBuilder - některé typy hlášek z tohoto testu byly zcela nesmyslné. Program během JEDNÉ hlášky tvrdil že mu chybí soubor "xxxx" a vzápětí pak vypisoval soubor "yyyy" který tam ale byl. Z nějaké příčiny byl prostě zmaten. Tento typ nesmyslné a v tomto případě hojně se vyskytující hlášky zmizel v okamžiku kdy se mu tam doplnil skutečně chybějící soubor. Jenomže zorientovat se v tom zase tak jednoduché pro mnoho lidí není. Proto se nedivím ani Jackovi a jeho reakci zde o pár příspěvků dříve.
 

Jacek

Průvodčí
830

Opravnou verzi zvuků pro 830 jsem dal před týdnem na stránky

Dnes se mi podařilo zprovoznit ozvučení protijedoucího vlaku v misi při pohledu v kabině nebo z vozu. Je to jednoduché, stačí v odstavci "scalability group 0" přepsat deaktivaci na aktivaci např. tímto způsobem:
ScalabiltyGroup( 0
Activation (
ExternalCam ()
PassengerCam ()
CabCam ()
Distance (1000)
)
 
H

Honza Prchal

Host
830

Nic proti Jacekově tvorbě. Každý dělá co umí a on to umí docela dobře, ale i přes to jsem v jeho zvucích pro 830 našel pár chyb. Jedná se hlavně o nahrávky. Moc mi to nepřišlo jako dvěstědvaašedesátka. Stejně tak není šťastné sjednocení pro první dvě a pro třetí sérii. Tady je totiž rozdíl ve způsobu stavění jednotlivých stupňů. První dvě série mají pneumatický stavěč otáček, kde jsou pneumatické válečky, které při každém přestavení páky kontroleru zasyčí a motor naběhne do otáček ihned. Tedy zaburácí. Třetí série má již elektromechanický stavěč a tam je regulace plynulá. Motor tedy do jednotlivých stupňů nabýhá plynule. Toto mi tam dost chybělo. To zaburácení tam je dost charakteristické. Stejně tak mi nahrávka uvnitř vozu nepřišla příliš věrohodná. To mě dovedlo k tomu, že jsem použil vlastní nahrávky z vozu M262 0090 a sestavil vlastní zvuky. Možná je i někdy zveřejním, teda bude-li o ně zájem. Obsahují originální drncání i houkačku a zvuk kompresoru a samozřejmě motor přesně dle skutečnosti.
Kladně hodnotím to, že si Jacek dal práci a model ozvučil i v misi, což jsem nikde moc neviděl.
Také Jaceka prosím, aby se na mě nezlobil. Chápu, že dneska se již vůz první nebo druhé série s dvanáctiválcem prakticky nahrát nedá. Sám bych se díky muzejnímu provozu devadesátky k něčemu takovému nedostal.
A co zvuky na pilštika (T466.0/735)? Dělá někdo něco takového?
 

Kebarko

Provozní technik
Pre Honza Prchal:

Mám záujem o upravené zvuky na lokomotivu 830. Určite sa nájde takých ludí viacej. Takže by som bol veľmi rád keby boli tie zvuky niekde zverejnené.

Vďaka.
 

Boby

Provozní technik
Re: 830

Honza Prchal napsal:
Nic proti Jacekově tvorbě. Každý dělá co umí a on to umí docela dobře, ale i přes to jsem v jeho zvucích pro 830 našel pár chyb. Jedná se hlavně o nahrávky. Moc mi to nepřišlo jako dvěstědvaašedesátka. Stejně tak není šťastné sjednocení pro první dvě a pro třetí sérii. Tady je totiž rozdíl ve způsobu stavění jednotlivých stupňů. První dvě série mají pneumatický stavěč otáček, kde jsou pneumatické válečky, které při každém přestavení páky kontroleru zasyčí a motor naběhne do otáček ihned. Tedy zaburácí. Třetí série má již elektromechanický stavěč a tam je regulace plynulá. Motor tedy do jednotlivých stupňů nabýhá plynule. Toto mi tam dost chybělo. To zaburácení tam je dost charakteristické. Stejně tak mi nahrávka uvnitř vozu nepřišla příliš věrohodná. To mě dovedlo k tomu, že jsem použil vlastní nahrávky z vozu M262 0090 a sestavil vlastní zvuky. Možná je i někdy zveřejním, teda bude-li o ně zájem. Obsahují originální drncání i houkačku a zvuk kompresoru a samozřejmě motor přesně dle skutečnosti.
Kladně hodnotím to, že si Jacek dal práci a model ozvučil i v misi, což jsem nikde moc neviděl.
Také Jaceka prosím, aby se na mě nezlobil. Chápu, že dneska se již vůz první nebo druhé série s dvanáctiválcem prakticky nahrát nedá. Sám bych se díky muzejnímu provozu devadesátky k něčemu takovému nedostal.
A co zvuky na pilštika (T466.0/735)? Dělá někdo něco takového?

Tak se s někým dohodni a hoď sem link. Když už jsi ti nakousnul. Zájem bude určitě.
 
H

Honza Prchal

Host
830

Rád bych, ale čekám na svolení Dejva. Použil jsem od něj pár drobností. Jestli mi to dovolí, tak nebudu váhat. Je to má prvotina. Dost mi vadí, že mi nejde houkačka ve smyčce. Jak na to vím, jen nemám čas hledat software. Snad se brzy ozve.
 

Jacek

Průvodčí
Re: 830

Honza Prchal napsal:
Nic proti Jacekově tvorbě. Každý dělá co umí a on to umí docela dobře, ale i přes to jsem v jeho zvucích pro 830 našel pár chyb. Jedná se hlavně o nahrávky. Moc mi to nepřišlo jako dvěstědvaašedesátka. Stejně tak není šťastné sjednocení pro první dvě a pro třetí sérii. Tady je totiž rozdíl ve způsobu stavění jednotlivých stupňů. První dvě série mají pneumatický stavěč otáček, kde jsou pneumatické válečky, které při každém přestavení páky kontroleru zasyčí a motor naběhne do otáček ihned. Tedy zaburácí. Třetí série má již elektromechanický stavěč a tam je regulace plynulá. Motor tedy do jednotlivých stupňů nabýhá plynule. Toto mi tam dost chybělo. To zaburácení tam je dost charakteristické. Stejně tak mi nahrávka uvnitř vozu nepřišla příliš věrohodná. To mě dovedlo k tomu, že jsem použil vlastní nahrávky z vozu M262 0090 a sestavil vlastní zvuky. Možná je i někdy zveřejním, teda bude-li o ně zájem. Obsahují originální drncání i houkačku a zvuk kompresoru a samozřejmě motor přesně dle skutečnosti.
Kladně hodnotím to, že si Jacek dal práci a model ozvučil i v misi, což jsem nikde moc neviděl.
Také Jaceka prosím, aby se na mě nezlobil. Chápu, že dneska se již vůz první nebo druhé série s dvanáctiválcem prakticky nahrát nedá. Sám bych se díky muzejnímu provozu devadesátky k něčemu takovému nedostal.
A co zvuky na pilštika (T466.0/735)? Dělá někdo něco takového?

Já aw nezlobím, ale je třeba si uvědomit, že ty zvuky jsou vyrobené z náhrávky videokamery a autorovi záznamu rozhodně nešlo o zvuky pro MSTS, který ještě nebyl na světě. Udělat z toho vůbec něco byla několikadení fuška a teprve pak jsem pochopil, proč se dvaašedesátkám říká taky dunihlav.
Čili znova výzva: Kdo chce lepší zvuky na cokoliv - dodejte pořádnou nahrávku !
 
H

Honza Prchal

Host
830

Z cekového dojmu z Vašich nahrávek mi bylo jasné, že šlo hlavně o nahrávky zvenku. Zároveň jsem rád, že jste mou kritiku vzal dobře.
Sám jsem již spáchal novou verzi. Zveřejnění plánuju co nejdřív. Pak mi to můžete vrátit :D Odrbal jsem to o Dejvovy nahrávky, které si tam pak bude muset (alespoň zatím) každý dokopírovat sám.
 

duuso

Pomocník strojvedoucího
Nahrávanie zvukov

Nazdar všetci !

Chcel by som sa spýtať Dejva,resp.poprosiť ho či by nebolo možné tu na fóre alebo cestou môjho emailu duuso@pobox.sk podať mi nejaký jednoduchý návod na výrobu zvukov na lok 770/771.Je tu možnosť nahrať zvuky týchto mašín v RD Zvolen len s Passion-om nevieme ako na to,s čím sa to má vlastne nahrať a čo konkrétne a ... Keby sa to zrealizovalo veľmi by ma to potešilo a asi nielen mňa.Vopred ďakujem.
 
Naposled editoval moderátor:

Petr Novák

Průvodčí
Re: Nahrávanie zvukov

duuso napsal:
Nazdar všetci !

Chcel by som sa spýtať Dejva,resp.poprosiť ho či by nebolo možné tu na fóre alebo cestou môjho emailu duuso@pobox.sk podať mi nejaký jednoduchý návod na výrobu zvukov na lok 770/771.Je tu možnosť nahrať zvuky týchto mašín v RD Zvolen len s Passion-om nevieme ako na to,s čím sa to má vlastne nahrať a čo konkrétne a ... Keby sa to zrealizovalo veľmi by ma to potešilo a asi nielen mňa.Vopred ďakujem.

Výborný nápad,ten motor má chrakteristický zvuk,těžko se nahradí něčím jiným,já se taky těším....
 
Naposled editoval moderátor:
G

Guest

Host
zdravím všechny
chtěl bych vědět jestli jdou odstranit zvuky v kabině které mi připadají jako kdyby se valili sudy.díky
 
Nahoře