Zvuky - vozidel, tratí

Jacek

Průvodčí
Re: 830

Honza Prchal napsal:
Nic proti Jacekově tvorbě. Každý dělá co umí a on to umí docela dobře, ale i přes to jsem v jeho zvucích pro 830 našel pár chyb. Jedná se hlavně o nahrávky. Moc mi to nepřišlo jako dvěstědvaašedesátka. Stejně tak není šťastné sjednocení pro první dvě a pro třetí sérii. Tady je totiž rozdíl ve způsobu stavění jednotlivých stupňů. První dvě série mají pneumatický stavěč otáček, kde jsou pneumatické válečky, které při každém přestavení páky kontroleru zasyčí a motor naběhne do otáček ihned. Tedy zaburácí. Třetí série má již elektromechanický stavěč a tam je regulace plynulá. Motor tedy do jednotlivých stupňů nabýhá plynule. Toto mi tam dost chybělo. To zaburácení tam je dost charakteristické. Stejně tak mi nahrávka uvnitř vozu nepřišla příliš věrohodná. To mě dovedlo k tomu, že jsem použil vlastní nahrávky z vozu M262 0090 a sestavil vlastní zvuky. Obsahují originální drncání i houkačku a zvuk kompresoru a samozřejmě motor přesně dle skutečnosti.

No nechci kritizovat, ale žádná sláva. Kde je to zaburácení nebo plynulé nabíhání do otáček? Já nevím, ale všechny stupně mi připadají úplně stejné. Tady je opravdu vidět jak jednoduché je kritizovat a jak těžké něco udělat, zvlášť když nahrávka není zrovna ideální.
 

VolejnikTomas

Pokladník
to Josef: Určitě jdou odstranit. Tato ohavnost je zakódována v souboru ttype.dat, který má ve své složce každá trať. Před časem jsem stáhnul návod ze stránek Ondry Janiše jak a co se s tím má dělat. Teď jsem ho tam nikde nemohl najít,ale na požádání bych ho buď já nebo možná i on zaslal.
 
G

Guest

Host
to volejnik tomas
jo diky mohl by jsi my to zaslat na mail:freudent@atlas.cz
diky moc
 

Bob

Posunovač
VolejnikTomas napsal:
to Josef: Určitě jdou odstranit. Tato ohavnost je zakódována v souboru ttype.dat, který má ve své složce každá trať. Před časem jsem stáhnul návod ze stránek Ondry Janiše jak a co se s tím má dělat. Teď jsem ho tam nikde nemohl najít,ale na požádání bych ho buď já nebo možná i on zaslal.
Předem děkuji, také mám zájem, mail pod příspěvkem.
 

VolejnikTomas

Pokladník
Před chvílí jsem to poslal. Doufám, že vám to oběma přišlo, jelikož AVGproEmail se mi pořád chce ještě kamsi připojovat. :?
 

Bob

Posunovač
VolejnikTomas napsal:
Před chvílí jsem to poslal. Doufám, že vám to oběma přišlo, jelikož AVGproEmail se mi pořád chce ještě kamsi připojovat. :?
Bohužel ne.
 

P.V

Začátečník
zvuky nákladních vozů

Tak podařilo se mi postavit záznamové zařízení takže se pokusím o nahrání zvuků ze železnice. Nejvíce mi chybí ozvučení nákladních vozů takže na to se zaměřím prioritně. Bude pak někdo ochotný zvuky nařezat, upravit a vložit do msts ? A v jakým formátu pak mám zvuky předat ? MP3 na nejvyšší kvalitu či WAV ? zas ale otázka velikosti ...


uvidim jak ten bazmek bude chodit
[Nalinkovaný obrázek z externího úložiště již neexistuje]: http://fotoweb.ic.cz/odklad/zesik.jpg
 

Jacek

Průvodčí
Re: zvuky nákladních vozů

P.V napsal:
Tak podařilo se mi postavit záznamové zařízení takže se pokusím o nahrání zvuků ze železnice. Nejvíce mi chybí ozvučení nákladních vozů takže na to se zaměřím prioritně. Bude pak někdo ochotný zvuky nařezat, upravit a vložit do msts ? A v jakým formátu pak mám zvuky předat ? MP3 na nejvyšší kvalitu či WAV ? zas ale otázka velikosti ...

Nařezat a upravit pro MSTS není problém. Pokud jde o formát, je víceméně jedno, jestli MP3 nebo WAV. Pro MSTS se musí kvalita stejně "shodit" na asi 4x menší frekvenci. Pro nahrávku je lepší samozřejmě použít nejvyšší možnou kvalitu.
 
G

Guest

Host
Na http://www.thetrain.de jsou k mání spousty zvuků od Wernera Spiekera (Wespe) včetně povedených zvuků pro velké nákladní vozy. Ty označené DBschwer a používám je pro vagony Eas a Wap, jsou správně dunivé.
 
Naposled editoval moderátor:

Lord

Posunovač
Když už jsme u těch zvuků, měl bych takový podnět/dotaz/prosbu, která se týká Dejvových (aspoň myslím) zvuků tratě použitých primárně v Břeclav-Praha. Úvodem musím říct, že zvuky to jsou prvotřídní, dávám si je i do jiných tratí, jediné co mi tam chybí je alespoň nějaký hluk při pohledu z kabiny ve chvíli, kdy se kolem prořítí nějaký traffic vlak. Nemyslím přímo zvuk lokomotivy, to by byla hrozná piplačka, jde mi jenom o nějaké hučení jako tomu je u defaultních zvuků. Vypadá divně, když stojím ve stanici, mám pohled z kabiny, profrčí kolem mě rychlík a já neslyším ani cvaknutí kolejí. Samozřejmě si to můžu nějak upravit sám a použít třeba zvuk z Pro Trainů, ale možná by to uvítalo více hráčů. Skutečně to berte jenom jako podnět, pokud mi napíšete, že to nikomu nevadí, ať neprudím, tak si s tím klidně pohraju sám :D . Mějte se. Lord.
 

Lord

Posunovač
Italský tratě mám, ale zvuky tratí od nich ne. To mě zajímá, můžeš napsat třeba link nebo něco, kde jsi to našel? Dík.

Jinak u Pro Trainů (těch novějších) se mi líbí, že když jsi v kabině a jede proti tobě trafic vlak, tak se jeho zvuk skutečně přibližuje a sílí a když tě mine, tak se zvuk zase oddaluje a slábne. Defaultní zvuky mají jenom monotónní hučení.

Dobře to je uděláno taky u freeware Harzquerbahn, ale jsou to hlavně parní vlaky a to se mi moc nehodí do moderních tratí. Tam trafic vlaky taky samy houkají, třeba před přejezdem a když se rozjíždí, paráda.

Lord.
 

P.V

Začátečník
zvuky

Takže sem se bavil s Martensem a zatím zkouším natočit nádražní ruchy s rozhlasem pak plánuju zvuky venkova pískání cirkule cvrlikání ptáků atd .. když už jsem tam teda byl tak jsem vzal i přejezd AŽD s průjezdem 854+2xBtn protože ten originál zvuk vůbec neodpovídal realitě ale jak mě martens informoval má ho už jene ve svoji trati ale i tak kdyby to chtěl někdo checknout tak ... http://fotoweb.ic.cz/zvuky/prejezd.mp3

přiložim myšlenku do kotle .. dá se udělat zvuk staničního hlášení kterej se nebude neustále opakovat a případně se aktivuje třeba příjezdem vlaku ?

btw. co by bylo ještě potřeba natočit za zvuky ?
 
Naposled editoval moderátor:

Miran

Moderátor
Správce
Lord napsal:
Jinak u Pro Trainů (těch novějších) se mi líbí, že když jsi v kabině a jede proti tobě trafic vlak, tak se jeho zvuk skutečně přibližuje a sílí a když tě mine, tak se zvuk zase oddaluje a slábne. Defaultní zvuky mají jenom monotónní hučení.

Lord.

Zkus se v tom pohrabat, to by v tom byl čert, když to dokázali oni abychom my zůstali pozadu ;)

Měj se
 
G

Guest

Host
Lord napsal:
Italský tratě mám, ale zvuky tratí od nich ne.
Já jsem nic zvlášť nestahoval. Zvuky se tam nainstalovaly při instalaci tratí. Ale co přesně to teda už nevím, protože tam mám nacpané čtyři a instaloval jsem je už před půl rokem. Koukal jsem na to a něco je v Sicilia 1, jinak se to muselo navalit do hlavního adresáře sound. Od té doby stahuju jenom aktivity a k ním přísl. trains. Všiml jsem si taky, že to jen některé loko. Mrkni na Amicitreni, nebo Trenomania. Jinak nají Italové dost silnou komunitu tam by se taky dalo něco vyřešit, ale to chce umět zase italsky. :(
 

Lord

Posunovač
Sicilii 1 mám, ale žádné extra zvuky kolejí tam nebyly.....to je jedno, už jsem použil jiné. Každopádně na Amicetreni a Trenomania jsem jako doma. Teď jsem dotahoval tunu vlaků do aktivit k tratím Sicilia 1, Paola-Calabria a Riviera Express. Italové mají opravdu bohatou základnu, tuny vlaků, autentických kabin a reálných tratí. Chce to ale vybírat, protože spousta tratí je na jedno brdo, ale jsou tam i nějaké skvělé kousky. Ale dotahování vlaků do aktivit je příšerná piplačka, sice mají všude seznam použitých vlaků i s odkazy, ale pak tam člověk musí dohledávat příslušné kabiny a zvuky, protože ne všude jsou a to pak s pěti aktivitami člověk zabije dva dny. Ale výsledek stojí za to. Lord.
 
D

Dejv

Host
Lord: ty zvuky traffic by měly jít slyšet, já je tam slyším. Je ale možné, že ty původní zvuky pro BP to nemají (od té doby jsem je několikrát upravoval a už v tom nemám 100% přehled). Problém ale je v tom, že ty externí zvuky moc hlasité nejsou, lze je zesílit položkou Volume ve ScalabiltyGroup 0. Má to opět chybu ... pokud je hlasitost víc než 1.0, tak při načtení aktivity nebo při hodně častém přepínání kabina/externí pohled (přesné souvislosti jsem zatím nevysledoval) se tato hlasitost srazí na právě 1.0. Takže zas nic. To se týká i ozvučení vozidel.
Jakým způsobem je vlastně řešeno to ozvučení míjející soupravy při pohledu z kabiny? Protrain nemám a nechce se mě to vymýšlet.

P.V.: zvuk přejezdu je třeba tady:
http://www.sweb.cz/Volejnik.T/Trat346down.htm
 
Nahoře